banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1156, 1157, 1158, 1159, 1160, 1161, 1162 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Jan 2021, 00:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
UM se brine za korisnike Elte. Pa što im nisu dali SK i učinili ih boljom konkurencijom mtel-u? Malo zažmire na prijavljeni broj korisnika.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 09:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Čitajući komentare na njihovoj FB stranici,biće nešto kao što je @bogata_sirotinja rekao za blicnet digitalu.Bez kartice će se moći gledati svega desetak kanala,samo mi nije jasno zašto su kodirali ove kanale iz osnovnog paketa a i dalje ovi dodatni HD i Pink paketi idu nekodirano?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 19:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
To sto nama nije jasno, to je za shvatiti. Ali sam siguran da ni njima nisu jasne stvari koje rade :)
Mozda je bitno da se nesto desava, nebitno sta. Samo neka se vrti :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2021, 19:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Nznm, ali ja sam davno uzeo tu karticu, kada ona nije bila nikakav uslov, nizašta. Sad očito je dobro imati karticu. A i to do promjene operatera. :D
Samo optika, i to je to. Kablovska, IPTV, DTH, po svemu sudeći - ćao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2021, 11:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Po meni, prave ogromnu grešku što zaluđuju narod ovako postepenim gašenjem kanala. Trebalo je obezbijediti dovoljan broj kartica i servisera da u tri mjeseca sve zamijene, i onda kodirati kompletnu šemu od jednom.

Ovako, ne znaš da li te sutra čeka neprijatno iznenađenje u vidu još tri ili pet ili 10 kodiranih kanala i već mjesecima to traje kako čujem. Navukli su ogroman bijes korisnika bez ikakve potrebe. Potpuno amaterski, bez obzira što ih je mtel kupio, to je proces koji je započeo i prije te kupovine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2021, 12:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Mene su sad zvali da mi ponude isti paket koji sad koristim po manjoj cijeni. Imam njihovu optiku net i tv. Sa 47.40 na 46.90.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2021, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
To je jednostavno ponuda koja se ne odbija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2021, 14:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Pošto me je drug tražio mišljenje oko toga, da li da ostane na Elti ili da ide na neku alternativu (Total, m:tel), pozabavih se malo detaljnije sa ovim...
M:tel ima "napredniju" IPTV platformu u odnosu na bilo koju kablovsku, gdje IPTV ima sve funkcije digitalne televizije ali smatram da su preskupi, pogotovo što su izgubili SK kanale.
Total je tu negdje, moglo bi se reći OK, ali im je platforma zastarjela. Jedini + Total-a je EON mobilna aplikacija, dok su reciveri katastrofa, pogotovo što im EXTRA paket košta skoro koliko i osnovni paket Elta Kabel-a. A na sve to i satelitska antena...

I sada Elta, koja se definitivno unazadila od kako ju je kupio m:tel, pogotovo sa ovim NE SMISLENIM paketiranjem kanala. Ovako bi valjda to trebalo izgledati kada se JASNO kodiraju svi kanali... https://www.elta-kabel.com/slike/2021/0 ... 1-2021.pdf
Vidim svi kukaju na kodiranje kanala, kartice i sve ali ja evo lično smatram da je cijena od 46,90KM za DUO TV+NET Start koliko-toliko pristojna + prva dva mjeseca cijena 38,92KM. Sve se dobija od kanala osim Filmskog paketa koji po meni nije vrijedan da se posebno dokupi ili da se uzme skuplji DUO TV+NET Max paket. Jedino što su mogli ponuditi u paketima bar još jednu dodatnu karticu/reciver bez naknade uz UO na 24 mjeseca.
Eto, to je moje mišljenje, i drugu sam isto predložio da ipak ostane na Elti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2021, 17:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Pa velika je šansa da ću i ja ostati na Elti, mtel mi djeluje baš preskup za to što nudi. Ovdje bi mi jedino net mogao biti malo brzi, ali dovoljan mi je i ovaj za moje potrebe.
Ovdje je prva dva mjeseca 35.175 (-25% od 46.9).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2021, 18:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
bogata_sirotinja je napisao:
Total je tu negdje, moglo bi se reći OK, ali im je platforma zastarjela. Jedini + Total-a je EON mobilna aplikacija, dok su reciveri katastrofa, pogotovo što im EXTRA paket košta skoro koliko i osnovni paket Elta Kabel-a. A na sve to i satelitska antena...


Extra paket Totala košta približno koliko osnovni kod Elte,ali se makar dobijaju sportski kanali u HD(SK,Eurosport),dok Elta od 1.2. za sport u HD traži dodatnu naknadu.Pa gdje su FOX kanali,Nat.Geographic,Nova S...sve su ovo kanali koji su jako gledani kod nas,da ne ispadne reklama.BBC Earth je bio veliki plus u osnovnoj šemi,međutim on je sada u dodatnom paketu.
Pošto imam oba operatera trenutno,mogu reći da opet kada se sve sagleda,Total ima mnogo bolju ponudu od Elte.Da nije ovih novih paketa i kodiranja,da su Eurosportovi i Arene HD u osnovnom paketu možda bi i imali bolju ponudu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2021, 20:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
@bokac -25% ide na punu cijenu paketa TV+NET Start koja je 51,90KM. Tako bi trebalo, a onda 22 mj. cijena od 46,90KM.

@markopd Ipak se slažem, ali mi je opet Total i onaj njihov reciver toliko van vremena... Iako ga lično koristim jer mi je jedina opcija pored m:tel IPTV-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2021, 22:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
bogata_sirotinja je napisao:
@bokac -25% ide na punu cijenu paketa TV+NET Start koja je 51,90KM. Tako bi trebalo, a onda 22 mj. cijena od 46,90KM.


Gospodja koja me je zvala je više puta naglasila da je 2 mjeseca oko 35, tako da sad nisam siguran :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2021, 17:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
E sad će biti zanimljivo staviti na papir koja opcija je ujedno najpovoljnija a daje najviše. Sada pogotovo, nakon što su mtel i Total TV BiH pukli izbacivši jedni druge iz igre. Eon u Trion paketu nema ni Arenu ni RTS. Elta pravi grešku paketiranjem u ovom trenutku i ubacivanjem Arena HD kanala u paket sa dodatnim tarifiranjem, a sve to i trenutku kada se najavljuje Arena HD paket u osnovnoj ponudi msat-a. Opet msat Srbija za klasu bolja ponuda, ali bez opcije sa dva priključka po cijeni jednog, a Polaris tavori. Total Srbija nikad nije ni imao Arenu, a poizbacivao kanale iz RS koji se doduše mogu gledati na viljušku. Po svrmu sudeći i dalje ostaje najbolja kombinacija dobar net plus neka IPTV aplikacija. Ili neki CS. :) U svakom slučaju, moraće se sve baciti na papir, nema druge. Sve ispod 50 maraka gdje imam i optika net i kvalitetnu tv ponudu mi je prihvatljivo. ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2021, 17:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Elta svakako je sebi zadala udarac,a možda i najveća glupost pored svih kodiranja je stavljanje sportskih HD kanala u poseban paket.Gledanje sporta u SD rezoluciji a plaćanje KTV pretplate 22 KM(ili sa karticom 25 KM) je suludo.Mtel ima preskupe DUO pakete TV+NET.Realno,msat ili Total TV je najbolji i najjeftini izbor što se tiče TV.Sad sve zavisi da li neko voli više SK od Arene,kanale Nove od Superstar kanala ali u ova dva operatera se dobija ono najbitnije - HD sport u osnovnom paketu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2021, 17:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Ovisi šta se smatra osnovnim paketom.
Onaj najjeftiniji Start paket kod Totala nema sportskih kanala u HD.Dok Msat ima samo Arenu 1 u HD,ostale su u skupljom paketu.

Ova nova ponuda Elte je skroz nepovoljna i ko god ima tehničku mogućnost treba koristiti samo Eltin internet plus neku satelitsku tv.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2021, 18:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
boban1982 je napisao:
Ovisi šta se smatra osnovnim paketom.
Onaj najjeftiniji Start paket kod Totala nema sportskih kanala u HD.Dok Msat ima samo Arenu 1 u HD,ostale su u skupljom paketu.


Start paket i kod msata i Totala je oko 15 KM,pričam o osnovnom paketu m:sat i Extra paketa Totala koji koštaju 22 KM kao i ovaj osnovni kod Elte,Eurosport HD u oba slučaja,Arena HD/SK HD u zavisnosti od izbora,dok kod Elte za iste pare dobijaš samo SD kanale.Koliko vidim na sajtu mtela,u paketu od 22 KM dolaze sve Arene u HD.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2021, 18:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Onaj ko želi samo tv neće sigurno ni biti korisnik Elte .
U kombinaciji net+tv Elta i Mtel su tu negdje.Najjeftiniji Elta duo paket tv+net je nešto jeftiniji od istog u mtelu ali ima slabiju ponudu kanala dok ko ima povoljniju ponudu interneta ovisi od tehnologije pristupa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2021, 19:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
A kvalitet interneta na Elti da ne pričamo :lol:
Ponuda kanala kad zaključaju što planiraju možemo reći da je jadna.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2021, 23:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
markopd je napisao:
Elta svakako je sebi zadala udarac,a možda i najveća glupost pored svih kodiranja je stavljanje sportskih HD kanala u poseban paket.Gledanje sporta u SD rezoluciji a plaćanje KTV pretplate 22 KM(ili sa karticom 25 KM) je suludo.Mtel ima preskupe DUO pakete TV+NET.Realno,msat ili Total TV je najbolji i najjeftini izbor što se tiče TV.



Nismo se razumjeli. Ja se svakako zalažem za paketiranje ponude, ali ne na ovakav način. Od samog početka, već skoro 15 godina, ponavljam da jesam za start paket u Elta kabelu, ali on kao ovakav ne bi smio ići preko 14 KM. E onda trpajte u dodatne pakete šta hoćete. On sada, bet HD Arenasport kanala, i jednog, po meni najboljeg doku kanala BBC Eearth HD – ne vrijedi 19,40 KM koliko navodno startni paket ostaje. Ne znam gdje si ti našao da će za postojeće korisnike poskupljivati išta. Koliko se sada vidi - neće. Ali da će ponuda biti siromašnija, to hoće.

Ja samo tvrdim da je paketiranje Arenasport kanala u HD-u u dodatni paket, sada u ovom trenutku, kada imamo veliki broj razočaranih korisnika koji traže Arene bilo gdje, pa čak i na internet platformama koje očito neće moći “odgovoriti zadatku” je bilo pogrešno. Veliki broj korisnika u BL ima Eltu, a ostatak “pronalazi usput.” Sada ispada je pametnije za samo 7,5 KM i to čak za 3,75 kada se to razdijeli na dva korisnika imati sve Arene. I to u HD. Preko msat-a. To je stvarno povoljno. S druge strane, Elta tjera od sebe i te korisnike koji bi željeli imati Arenasport kanale.

Citiraj:
Sad sve zavisi da li neko voli više SK od Arene,kanale Nove od Superstar kanala ali u ova dva operatera se dobija ono najbitnije - HD sport u osnovnom paketu.


Ne pada mi na pamet da se odričem bilo čega. Niti da biram stranu. Hoću dobar net, i sve od sporta i kvalitetne filmove. Naravno da ću tražiti najponovoljni način da to dobijem. I da ne bude skupo. Bez obzira kako do toga dolazim, moralisanje pojedinaca na forumu, me ne interesuje. Pedesetak maraka je za ovu zajebanciju dosta. Ima više opcija kako imati, samo treba skontati kako i šta. Ako to znači i uz Eltin optički internet, sa kojim, istina, ljudi imaju različita iskustva, a kod mene bude radilo dobro, što da ne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2021, 23:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
@drug a vidim da je još neko gore pomenuo za Arena Sport kanale u m:sat-u već od 7,50KM.
I vidim da se reklamira tako ali to nije istina, jer sve Arene su tek u onom paketu od 11KM (cijena na akciji).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1156, 1157, 1158, 1159, 1160, 1161, 1162 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs