banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 02:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2006, 10:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
RTL hr- caolina ....neJma vise za dzabana glediti

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2006, 12:22 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2006, 18:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2005, 13:15
Postovi: 368
Lokacija: Banja Luka
[quote="Not now, John!"]Najbolje bi bilo da naprave anketu i da ljudi odaberu programe koje žele da prate. Ovako od 30-tak kanala pratim 5-6.[/quote]
Anketu cekam godinama, ali cinjenica je da ove iz Elte zabole sta mi zelimo da gledamo, vec nam plasiraju ono sto se hvata preko najusranije analogne antene ili zemaljskih antena sa pijace.
Realno, imam onaj Njemacki 3sat, RTL isl. sto u zivotu nisam upalio, cak sta vise, obrisao sam, zaboravio da postoje jer se na njima nema sta gledati, ali ipak ulaze u statistiku kad kazu:"Sta 'ocete, imate 30 programa".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2006, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Bio bi odlicno da uvedu te fazone ako zelis neki kanal da mozes da platis pa da ga tebi puste. Slazem se da bi bilo odlicno da uvedu BBC i jos neki dobar program na engelskom jeziku koji se bavi informativom. I muzicki kanal bi trebali jos neki bolji ubaciti, na Vivi 2 se ponekad i imalo ponesto pogledati.
Ali sumnjam da ce se to skoro realizovati jer ta elta je od samog pocetka traljava. Nadjem kanal i memorisem ga, sutra ga nema. Pa koliko puta se desilo da neki kanal zbog necega pukne i nema ga cijelo vece. Pa mijenjanje pozicija kanala...
Trebali bi mi kao potrosaci zaliti se na njih preko neke peticije ili udruzenja potrosaca, dok svi cute normalno da oni nista ne rade. Kanali se valjda biraju na nivou grada, ali sumnjam da se neko ozbiljno time bavi i da se odrzavaju neki sastanci, vjerovatno to oni sami odlucuju.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 07:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1860
Lokacija: Banja Luka
Ne znam o cemu vi pricate, kod mene je sve dobro, i nema cestih izmjena pozicije kanala. Jedino sto je BK tih do jajnika. Ako govorimo o izboru kanala, slazem se da bi trebali uvesti neke bolje (viva ili nesto slicno), jer je MTV odavno postao njesra, takodje mozda i uvesti BBC od informativnih.
Ostalo je manje vise dobro zastupljeno, jer kao sto Cartoon network ima svoje gledace tj. klince, tako i 3sat gledaju ljudi koje zanima kultura (pa jos ako znaju njemacki:)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 08:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2005, 17:43
Postovi: 416
Lokacija: Banja Luka
Ponuda kanala je nepotpuna i svi kanali imaju svoje gledaoce - pogotovo 3 Sat za ljude koje zanima kultura i znaju njemacki. Medjutim, Elta mora postovati autorska prava, a to sve kosta i ja to shvatam. Medjutim, ne shvatam kada ih nazovem za Reality TV koji ima na Netcomu i koji ima nas titl, a oni mi kazu: Sta ce ti to, nije to neki kanal. S druge strane, frustrira me ako prilikom uvodjenja kablovske nisu razmisljali korak dva unaprijed. U biti, kada se Telekom privatizuje i ako novi strateski partner odluci da udje i na ovo trziste (zajedno sa broadband), onda tek mozemo ocekivati napredak u ovom pogledu jer cini mi se da Elta jednostavno nema finansijskog interesa da ulaze u dalji otkup autorskih prava jer ne mogu da povecaju pretplatu u skladu s tim, a niti imaju infastrukturu da ponude pretplatnicke pakete kao ostali emiteri u okruzenju, sto je opet sramota jer znaci da ono sto su radili nisu radili kako treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 10:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 15:23
Postovi: 274
Lokacija: banjaluka
izvinjavam se ako je o ovom bilo riječi (nemam vremenda sad da čitam o čemu ste pisali), ali možemo li mi uticatu na njihov (eltin) izbor programa ? ako možemo - kako ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 12:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Citiraj:
izvinjavam se ako je o ovom bilo riječi (nemam vremenda sad da čitam o čemu ste pisali), ali možemo li mi uticatu na njihov (eltin) izbor programa ? ako možemo - kako ?

Navodno se na nivou grada biraju programi,tako je predvidjeno ugovorom a da li se postuje ne znam. Svaki kucni savjet bi trebao odabrati predstavnika koji bi glasao i davao prijedloge na nivou grada.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 18:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 15:23
Postovi: 274
Lokacija: banjaluka
pa da ... što bi jednostavno kad može komplikovano. pretostavljao sam (pogrešno) da imaju e-mail na koji ih možeš kontaktirati i posavjetovati se ili nešto slično kao sve normalne kablovske firme po svijetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 18:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Treba navesti i pozitivna iskustva s Eltom. :)

Kad se pokvarila slika na NGC, zvao sam ih i brzo su reagovali i otklonili kvar.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 18:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2005, 17:43
Postovi: 416
Lokacija: Banja Luka
Ma nemaju čak ni web stranicu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 19:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Apr 2006, 22:37
Postovi: 873
ja na novoj nemam teletext, na svim ostalim imam, a na novoj ne. ne znam jel to do njih, al do mene nije. ni na jednom od televizora nemam...
a i nova mi stalno nesto stopa...

HOCU RTL :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 20:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jul 2005, 22:07
Postovi: 289
Banda 0X

_________________


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 20:43 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 20:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2005, 17:43
Postovi: 416
Lokacija: Banja Luka
Eto vidiš sve su to stvari koje treba popraviti... Romantica uopšte nema svoju svrhu bez prevoda. Čak i MTV Adria ima prevod za neke emisije (Jackass, Pimp my ride, itd.), ali Elta jednostavno nema opremu koja može da ih očita. I svaku put kada ih nazovem mi kažu šta će ti to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2006, 22:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
boris_wz je napisao:
ja na novoj nemam teletext, na svim ostalim imam, a na novoj ne.

Isto i na Netkomu. Do prije jedno 2 mjeseca je normalno bio, ali je sada odjednom nestao, kako se samo malo popravila slika. Ja mislim da oni imaju 2 frekvencije (Nova), jednu sa malo "zrnastom" slikom i ttx-om, a drugu sa dobrom slikom i bez ttx-a. Ocigledno je da su nam ukljucili drugu.
Lear je napisao:
I svaku put kada ih nazovem mi kažu šta će ti to?
Profesionalnost na svakom nivou. :)

Ljudi na mojoj kablovskoj su meni najavili Discovery i co. prije godinu i po-dvije, govoreci da ce doci "za 2 mjeseca", a on dosao tek prije par mjeseci. Brzina. :P

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2006, 05:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2005, 17:52
Postovi: 240
pisite im da otvore web i forum na webu elta@teol.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2006, 08:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Sa novom tv je stvar ovakva: vjerovatno su vam uključili novu sa satelita, a tamo ne emituju teletext. Ali budite zadovoljni jer sad imate bolji kvalitet slike. Kod nas to nije potrebno, jer ionako i sa zemaljskom antenom hvatam 4 frekvencije nove tv...

Po svemu ovome što pišete, zaključujem da je naša kablovska (KDS Gr) mnogo bolja nego banjalučka Elta.
Imamo BBC Prime sa prevodom, MTV Adriju, NGC sa prevodom, Discovery sa prevodom, RTL Hr (zar ga više nemate?), Vivu plus (neko je za njom žalio, mada je to čisto sranje)... I da ne nabrajam sad, imamo 39 kanala po cijeni od 10,70 mjesečno. Naravno, ovih 0,70 otkako je uveden PDV.
Slike su dobre kvalitete, i obično prihvataju moje žalbe i prijedloge putem e-maila.

Nedavno su čak ubacili neki novi fuš kanal NTV 101 :lol: Pa ono je federalna varijanta vikoma :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2006, 18:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Maj 2006, 15:23
Postovi: 274
Lokacija: banjaluka
onda smo tu negdje sa kanalima. a što se tiče federalnog vikoma ... ima i kod nas nešto, ali ne znam kako se zove kanal. uglavnom znak im je bijeli u obliku fotoaparata (tako nekako). je l' zna neko šta je to ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2006, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3623
Lokacija: Roma
Da, to je to :) NTV 101 (Danas pročitah da su iz Sanskog Mosta).
U jednom trenutku su počele nekakve TV čitulje, naravno, sve su muslimani, pa se poziva na dženazu i sl.
A onda je išla neka obavijest gradonačelnika Prijedora :) Ma ništa s ničim, svašta se i zove televizijom. :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs