banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 05:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 872, 873, 874, 875, 876, 877, 878 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Apr 2017, 14:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Čitaj slobodno ostale postove, a ne samo svoje. Ako već nešto izmisljam, napiši sta nije tačno od navedenog, a ti si svakako sa Mrkonjićem i tom temom ugasio na prošloj stranici, tako da je sve dalje klasičan spam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2017, 15:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2017, 09:40
Postovi: 357
gishas je napisao:
Elta kao i Blic, Total TV već par godina imaju HD kanale, a mtel juče krenuo sa ponudom za odredjeni broj korisnika i kao oni su top, vrh ili sta već. Inače, Švabe su prije 11 godina prenosile svjetsko fudbalsko prvenstvo u HD-u. Meni je suvišan/nepotreban STB tako da mi ne može biti prednost ako mi ga neko uvaljuje.

Prvo, mtel nije juče krenuo sa HD kako ti to tendenciozno hoćeš da kažeš. I nije samo jebeni HD bitan u čitavoj ponudi provajdera, ima hrpa drugih stvari koje su bitne ako si iole napredan korisnik. Mtel ne uvaljuje (opet nepotrebno pogrdan termin) već stb-om imaš korisnički UI koji Elta ni Blic neće imati za 50 godina. I ajd mi reci jesi ikad koristio mtel-ov Open? Jer mi nisi ubjedljiv, ali nimalo, više pričaš napamet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2017, 15:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2017, 09:40
Postovi: 357
vverbatim je napisao:
Covjece gubis se zestoko, ko te pita ko je imao HD prije par godina? Bitna je trenutna ponuda. Danas Mtel ima HD kanale, ima Sport Klub, ima masu dobrih kanala.

Ako se vec kacis proslosti, nekad je Elta imala SK, Nat Geo, Fox... bila pretplata par maraka niza. Danas ponuda losija, pretplata veca.

I Elta ima optiku dostupnu za 0,001% korisnika pa je reklamira kao da je dostupna svima. A gdje su oni sa Eltinom wifi tv, slika im kocka ko minecraft?

Sadasnja pretplata Eltina je previsoka za ove kanale, realna cijena je 12 KM kakva je cijena u Mrkonjicu sa istom ponudom kanala.


Ma pusti....ne vrijedi. Prvo je bilo zašto mtel nema SK. Sad kad je stiglo i to besplatno, uz 6 Arena, odjednom je problem jer eto nema HD rezolucije. Ko bi narodu ugodio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2017, 17:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Samo baratam cinjenicama, zato sam i napisao kada su ljudi radili prenose u HD, cisto da se uporedi, a sta se kod nas danas uvaljuje kao "najbolja" usluga. Zato i ne iznenadjuje, jer je u vasim ocima razlika izmedju SD i HD slike nevidljiva, ne znam zasto onda vecina stavlja HD kanale u dodatne pakete.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2017, 19:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2017, 09:40
Postovi: 357
Mtel ne stavlja HD kanale u dodatni paket jer hoće da se obogati na meni i tebi već to traži TV kuća koja emituje program. Za naše uslove, to je jeste najbolja usluga koliko god bila tanka u poređenju da njemačkim kanalima ili Sky Britanija. Mi živimo u šaban državi i to je naš maksimum. I bilo bi suludo da mtel ulaže u UHD a s ovim cijenama usluge to ne može da pokrije. Bilo bi papreno za korisnike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2017, 20:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
Zato vec par mjeseci pratim IPTV preko neta, moze do 3 uredjaja. Uglavnom HD i FHD. Uskoro ce i Arene u FHD, SK su vec FHD. Imaju svi popularni programi (122), vena 25KM. Za te programe kada bih uracunao pretplate kod mtela izaslo bi to dosta vise. Jbg sa onih Eltinih 45, moze izaci na 70. Sreca pa nema ugovora, koliko i kad platis toliko i dobijes. Obicno sam placao kad su bile aktuelne Evrolige.

Jedino sto smara povezivanje laptopa i TVa, posto vec imam prikacen monitor, iako je OK i na njemu gledati 22", sa po metra. Razmisljao sam o nekom receiveru (boxu) posto nije smart tv, ali sve kontam privremeno cu koristiti.

Otkazao bih TV pretplatu da se mogu pouzdati u TV preko neta.

Bas sad kontam poslati mtelu email da ih pitam mogu li gurati HD i solidne brzine neta kod mene, pa cemo vidjeti sta ce odgovoriti.


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2017, 21:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Dexia Mons je napisao:
Mtel ne stavlja HD kanale u dodatni paket jer hoće da se obogati na meni i tebi već to traži TV kuća koja emituje program. Za naše uslove, to je jeste najbolja usluga koliko god bila tanka u poređenju da njemačkim kanalima ili Sky Britanija. Mi živimo u šaban državi i to je naš maksimum. I bilo bi suludo da mtel ulaže u UHD a s ovim cijenama usluge to ne može da pokrije. Bilo bi papreno za korisnike.

Kako kuća koja emituje Arenu ne traži Elti da ide u dodatni paket, a traži na mtelu, baš me interesuje čija je Arena :-D Ne tražim od mtela UHD zato ovo i pišem, već HD koji je standard i koji su trebali imati u ponudi već par godina u svojoj ponudi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2017, 21:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
To za pakete je apsolutno netačno. Operateri to rade na svoju ruku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2017, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
nemanja066 je napisao:
Zato vec par mjeseci pratim IPTV preko neta, moze do 3 uredjaja. Uglavnom HD i FHD. Uskoro ce i Arene u FHD, SK su vec FHD. Imaju svi popularni programi (122), vena 25KM. Za te programe kada bih uracunao pretplate kod mtela izaslo bi to dosta vise. Jbg sa onih Eltinih 45, moze izaci na 70. Sreca pa nema ugovora, koliko i kad platis toliko i dobijes. Obicno sam placao kad su bile aktuelne Evrolige.

Jedino sto smara povezivanje laptopa i TVa, posto vec imam prikacen monitor, iako je OK i na njemu gledati 22", sa po metra. Razmisljao sam o nekom receiveru (boxu) posto nije smart tv, ali sve kontam privremeno cu koristiti.

Otkazao bih TV pretplatu da se mogu pouzdati u TV preko neta.

Bas sad kontam poslati mtelu email da ih pitam mogu li gurati HD i solidne brzine neta kod mene, pa cemo vidjeti sta ce odgovoriti.


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

moze li na pp kontakt resellera

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2017, 21:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
Trenutno je faza 'promocije' zbog Kodi addona pa mozes i probati (moze i preko liste (VLC, Pot...) i sajta, ne mora Kodi). Poslao PP.

Meni nista ispod HD-a ne treba za ove bitnije kanale (pogotovo za sporta), zato i ganjam najmanje HD rez i dobar FPS (Ovo sto sam poslao FHD imaju FPS 50, to mislim da ni mtel ni elta zajedno nemaju, bas tako po 25 ), ne gledam dnevnik.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2017, 07:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
nemanja066 je napisao:
Zato vec par mjeseci pratim IPTV preko neta, moze do 3 uredjaja. Uglavnom HD i FHD. Uskoro ce i Arene u FHD, SK su vec FHD. Imaju svi popularni programi (122), vena 25KM. Za te programe kada bih uracunao pretplate kod mtela izaslo bi to dosta vise. Jbg sa onih Eltinih 45, moze izaci na 70. Sreca pa nema ugovora, koliko i kad platis toliko i dobijes. Obicno sam placao kad su bile aktuelne Evrolige.

Jedino sto smara povezivanje laptopa i TVa, posto vec imam prikacen monitor, iako je OK i na njemu gledati 22", sa po metra. Razmisljao sam o nekom receiveru (boxu) posto nije smart tv, ali sve kontam privremeno cu koristiti.

Otkazao bih TV pretplatu da se mogu pouzdati u TV preko neta.

Bas sad kontam poslati mtelu email da ih pitam mogu li gurati HD i solidne brzine neta kod mene, pa cemo vidjeti sta ce odgovoriti.


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

To preko kodi-ja nije legalno i nemas neke garancije kako i koliko dugo ce da radi. I ne moze to da se poredi sa kablovskom/iptv. Mtel ti ne može reci kako ce to da radi, on ti moze garantovati 50% od max. brzine. A kako ce to da radi zavisi od strane koja obezbjedjuje uslugu preko kodi-ja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2017, 10:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Imam i ja Kodi, ali za iptv je to najcesce neupotrebljivo. Npr. SK-a nekad ima, nekad nema...cesto zastajkuje...
A posto sam bio korisnik Elte i mtela...Ko zeli samo kablovsku televiziju, i to da mu bude zamjena za obicnu antenu, ako ima dvb c u tv-u, onda je elta bolja. I mislim da elta ima kvalitetniju kompresiju kanala. Ko zeli stabilan internet i kvalitetnije tv kanale, onda je bolji mtel.
Kod elte je problem, sto zele uz minimalna ulaganja, maksimalan profit, pa se moze ocekivati da ce imati u ponodi 300 no name kanala, i optiku od gigabita ali koja ce raditi kao nekada bezicni internet sa ogromnim padom u kvalitetu u vecerenjim pik terminima.
Nemam iskustva sa blicom.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2017, 15:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2014, 17:38
Postovi: 320
Lokacija: Ljubacevo
Da li neko moze napisati listu Elta MMDS mreze.


Hvala

_________________
------------


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2017, 21:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
korisnik je napisao:
Imam i ja Kodi, ali za iptv je to najcesce neupotrebljivo. Npr. SK-a nekad ima, nekad nema...cesto zastajkuje...
A posto sam bio korisnik Elte i mtela...Ko zeli samo kablovsku televiziju, i to da mu bude zamjena za obicnu antenu, ako ima dvb c u tv-u, onda je elta bolja. I mislim da elta ima kvalitetniju kompresiju kanala. Ko zeli stabilan internet i kvalitetnije tv kanale, onda je bolji mtel.
Kod elte je problem, sto zele uz minimalna ulaganja, maksimalan profit, pa se moze ocekivati da ce imati u ponodi 300 no name kanala, i optiku od gigabita ali koja ce raditi kao nekada bezicni internet sa ogromnim padom u kvalitetu u vecerenjim pik terminima.
Nemam iskustva sa blicom.

Nije ovo samo preko kodija, iako postoji addon. I nije besplatno, niti se moze porediti sa tim raspad streamovima.

Sto se tice elte u sustini sam zadovoljan, dobra im je infrastruktura kod mene, nema pucanja i nestajanja od loseg vremena i vjetra, novo je naselje i instalacije, vjerovatno su polozili kablove podzemno. Svw zavisi od kvaliteta infrasteukture i kod mtela i kod eltasa.

Slazem se da mozes poslati bolji kvalitet slike kablovskim putem, i gdje ti kvalitet ne zavisi toliko da li imas jedan ili dva tva.
Kod mtela je vec veliko opterecenje bez optike 2 tva na hd i internet.

Privlaci me SK i jos par kanala dokumentarnih i tako to, i samo zbog toga razmisljam o njima, a ne sto mislim da su nesto kvalitetniji od elte. Dakle samo programska sema je u pitanju. Net mi je 15/0.5 i ne pada ni ujutru, ni uvece, zakucan je uvijek na max.

Da uvedu SK za mene bi bili odlicni, 45KM (net+tv) placam, na mtelu bih placao premium paket 58 (ukljucen hd)+box za drugi TV.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 06:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
nemanja066 je napisao:
korisnik je napisao:
Imam i ja Kodi, ali za iptv je to najcesce neupotrebljivo. Npr. SK-a nekad ima, nekad nema...cesto zastajkuje...
A posto sam bio korisnik Elte i mtela...Ko zeli samo kablovsku televiziju, i to da mu bude zamjena za obicnu antenu, ako ima dvb c u tv-u, onda je elta bolja. I mislim da elta ima kvalitetniju kompresiju kanala. Ko zeli stabilan internet i kvalitetnije tv kanale, onda je bolji mtel.
Kod elte je problem, sto zele uz minimalna ulaganja, maksimalan profit, pa se moze ocekivati da ce imati u ponodi 300 no name kanala, i optiku od gigabita ali koja ce raditi kao nekada bezicni internet sa ogromnim padom u kvalitetu u vecerenjim pik terminima.
Nemam iskustva sa blicom.

Nije ovo samo preko kodija, iako postoji addon. I nije besplatno, niti se moze porediti sa tim raspad streamovima.

Sto se tice elte u sustini sam zadovoljan, dobra im je infrastruktura kod mene, nema pucanja i nestajanja od loseg vremena i vjetra, novo je naselje i instalacije, vjerovatno su polozili kablove podzemno. Svw zavisi od kvaliteta infrasteukture i kod mtela i kod eltasa.

Slazem se da mozes poslati bolji kvalitet slike kablovskim putem, i gdje ti kvalitet ne zavisi toliko da li imas jedan ili dva tva.
Kod mtela je vec veliko opterecenje bez optike 2 tva na hd i internet.

Privlaci me SK i jos par kanala dokumentarnih i tako to, i samo zbog toga razmisljam o njima, a ne sto mislim da su nesto kvalitetniji od elte. Dakle samo programska sema je u pitanju. Net mi je 15/0.5 i ne pada ni ujutru, ni uvece, zakucan je uvijek na max.

Da uvedu SK za mene bi bili odlicni, 45KM (net+tv) placam, na mtelu bih placao premium paket 58 (ukljucen hd)+box za drugi TV.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Ako ti je bitan kvalitet slike a internet kod elte ti ne puca, onda ti je bolja elta.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 08:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
@nemanja066

Ne znam da li si upućen u akciju, pa da ti skrenem pažnju. Ako potpišeš ugovor na 24 mjeseca, prvih 12 mjeseci imaš 10 KM popusta na pretplatu. To znači da je paket Open Duo IPTV Net umjesto 52,53 KM - 42,53 KM. S druge strane za realno poređenje rebaš porediti identične pakete pa vidjeti šta je povoljnije. Taj paket na elti što imaš je, vjerujem, približniji ovom paketu nego Premiumu. Vidio sam na reklamnom materijalu da je neki HD paket oko 4 KM (ne znam šta tačno) + ne znam koliko je dodatni TV za taj paket.

Na Premiumu je HBO HD koji je sam oko 10-12 KM, plus dodatni HD paket (tu je možda Elta u prednosti), ali net do 60/30 Mbps ako imaš preduslove i Sport Klub ako ti je to bitno. To se ne može porediti sa tim što imaš na Elti za te pare, ali zato je i skuplje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 08:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Mare,
Ako je popust na mtel-u prvu godinu, a drugu nije, onda je cijena 47,53KM(prosjek za 2 god pod ugovorom).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 08:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
U pravu si, zato sam to i naglasio. Da se podvuče crta i vidi koliko je isplativo ili ne. Ovih dana sam se baš angažovao oko toga, uvode optiku u moj ulaz (zahtjev podnio krajem godine kada je bila ona akcija na 100/20 za 30 KM) i sad nakon svih ovih dešavanja razmišljam da li da ostanem samo na tome i da ostavim Eltinu kablovsku uz ovu optiku koja je 17 KM ili da odmah uzmem NET + IPTV, sa ovim popustom, ne treba mi dodatni TV, ali bih gledao bar taj sportski HD koji je 4-5 KM. S tim da je onda slabiji net, ali mislim da je to i više nego dovoljno, jer imaju stabilan net, a ne kao Elta, kao jak paket, ali samo na papiru, ping skače u beskonačno, naveče haos.

A sa druge strane, uz dobar net, tu je Kodi, IPTV liste, pa mi možda i ne treba toliko TV ali ko nema živaca da to čačka i želi sve na jednom mjestu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 09:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Kodi zaboravi, za ozbiljno gledanje programa, sporta su ono... bas losi, nepouzdani, puca veza taman da je brzina neta 50mbits...jedino je ok za gledanje serija I filmova

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 10:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Koristim Kodi uveliko. Nisam toliko gledao raznorazne programe, s vremena na vrijeme neku utakmicu i radilo je tako-tako. Ali mislim da nije problem u Kodi-u nego do kablovskog interneta. Jer sam isto testirao kod prijatelja i nije bilo nikakvih problema. Mislim, nisam toliko dugo gledao kod njega da bih vidio da stream puca ali mislim da će biti mnogo bolje nego do sada. Čak i IPTV liste su dobro radile, utakmice u HD-u, HBO HD, baš sve što sam otvorio. Naravno da se ne može porediti sa kablovskom televizijom, ali je za prvu ruku više nego solidno. Čekam optiku pa ću vidjeti koliko je stabilan i pouzdan na duže staze. Za filmove i serije nemam nikakve zamjerke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 872, 873, 874, 875, 876, 877, 878 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs