banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 10:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Maj 2010, 17:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Saleee86 je napisao:
I jedno pitanje za zigizmunda :)
Da li se u hrv misli siriti HDTV dvb-t?Znam da se na par odasiljaca emitira HRTHD promo ali to je sve.Da li HRT misli zapoceti HD kanal za ozbiljno i siriti ga na ostale regije i predajnike ili je to samo da se pokaze kvalitet tehnike?


Na to pitanje bi ti eventualno vidoviti Milan uspio odgovoriti, teško bilo tko drugi. :wink:

Ne, za sada nema nikakvih planova u vezi HD kanala. Sigurno je samo da neće ići preko prva tri aktivna multipleksa (A, B i D) pošto nema slobodnih mjesta, a i zbog mpeg2 formata. Eventualno u nekom pay-tv multipkesu ili kakvom kasnijem planu, no za sada se ne razmišlja o HD kanalima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 18:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
Heh steta, bilo bi ljepo gledati SP ili euroviziju u HD :).
Ali evo jedno pitanje za sve tv sistem majstore :), znaci trebao bih dedi i baki srediti da gledaju sljedece kanale :
MuxA i B dvbt hrvatska i ove lokalne pinkbh, atv, rtrs, bht1, k3, bel...I sada me zanima, koliko mi antena treba?Tj gdje se okrenuti. sta mi od ostale opreme treba?Znaci to bi islo na 2 TVa.Koje pojacalo?koji spliteri i to ? :)
Hvala :D.
I da nije bas preskupo ;).

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 21:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Maj 2010, 12:08
Postovi: 93
zavisi u kojem si delu banjaluke il gdje vec:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 21:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
Centar.
Ali reci mi sta mi sve treba da uparim 3-4 antene i da ih djelim na 2 tva?

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 22:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10461
zigizmund je napisao:
Ma razumijem ja što si ti htio reći, ali to je još nekih 6 mjeseci emitiranja i manje tako da me to ne zabrinjava. Uostalom, bolje da bude i KN u MUX B u tom testnom emitiranju nego da zjapi prazan. Neki (u biti sve više njih koliko čitam razno-razne forume) su čak i oduševljeni tim kanalom i prizivaju njegov ostanak i dalje, hehe .. čudni su ukusi.


Nisam gotovo uopste gledao, iako ga imam. Kad smo vec kod ovakvog tematskog kanala, iskreno mislim da je jedan jak, stabilan, biznis kanal potreban cak cijelom regionu. Ali i dalje stojim pri tome da ovom nije mjesto u multipleksu sa kolaznim kanalima. Kao sto si i ti rekao, za nadati se da ce na tzv “pravom konkursu” stvari doci na svoje mjesto. Mada, opet ne lezi vraze, vijest koju si citirao iz Vecernjaka, ne ohrabruje :roll:

zigizmund je napisao:
Ćirilica da. Ali u tom prigovoru, koji se može pročitati i na njihovim stranicama, osim za nekorištenje hrvatskog pisma (latinice), stoji i da dobivaju kaznu za ne korištenje hrvatskog jezika, što mi je čudno. Ukoliko ćemo doslovno shvatiti kako su napisali, izgleda da su trebali onda sa srpskog/bosanskog/crnogorskog ili kako već prevesti emisiju na hrvatski.


:roll: Ma bezveze, skroz… :roll:


zigizmund je napisao:
Naime trenutačni protok kanala je 4.5 Mbit u MUX A.


Sasvim dovoljno. Najljepsi moguci bitrate.
Na jednom forumu stoji ovo:

Kod:
MUX A
HRT1 3.98 Mbps
HRT2 4.64 Mbps
RTL 4.65 Mbps
NOVA 4.66 Mbps

MUX B
HRT1 3.78 Mbps
HRT2 3.79 Mbps
RTL 3.79 Mbps
NOVA 3.79 Mbps
KAPITAL 3.97 Mbps


Zanimljivo da najmanji bitrate u multipleksu A ima HTV 1 :wink: dok najveci u multiplesku B ima KN. :) A statisticko multipleksiranje jeste rjesenje ako se zeli ekonomicno sto vise natrpati u multipleks. Tako se nesto zbilo sa RTS-ovim multpileksom "Avala" u koji su natrpali RTS 1 i 2, Digitalni kanal kulture i RTS HD. Uostalom kuckali smo o tome na onoj temi o RTS HD. Ali ovdje stvarno ne vidim potrebu. Ima dovoljno muxeva. No dobro, svakako postoje oni koji trebaju time da se opterecujuju. Uostalom za to su placeni :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 23:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Saleee86 je napisao:
Hvataj prvo 23 signal jer je jaci.

moram prvo do antena shopa da uzmem neku roralno usmjerenu antenu, da smanjim okolne signale

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 15:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
Ako imas para ganjaj yagi antenu, i hvataces 39 i 23 kanal perfektno :)

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 17:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Koliko para?

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 18:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Maj 2010, 12:08
Postovi: 93
Saleee86 je napisao:
Centar.
Ali reci mi sta mi sve treba da uparim 3-4 antene i da ih djelim na 2 tva?

jedna antena ti treba bit uperena prema titovom brdu,tj.prema starcevici,druga prema paprikovcu,treca prema sibovima a 4 prema laktasima il kozari i to je to...............hvataces sve programe........za novu i rtl treba biti okrenuta prema starcevici il malo prema dole....................a trebas kupiti razvodnik za 4 antene koji ima u antena shopu kosta 3 marke........a onda iz te kutije ide jedan kabal za jedan tv al ti mozes preseci taj kabal i sastaviti na njega koliko hoces kablova i to je to


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 18:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
@goxnon
http://mke.hr/shop/product_info.php?cPa ... cts_id=288
Znaci cca 40 KM.
@goran hvala puno ;).

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 19:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17181
Lokacija: Q5HW+6W
Šibove kontam, Kozaru takođe... ali čemu antena prema Starčevici??? Koliko ja znam, hrvatski predajnici se nalaze na Psunju, a to nikako nije u pravcu Starčevice... Takođe bolnica... Vikom je nekada tamo imao predajnik, više ga nema... :-?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 19:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
Ja hrvatsku hvatam sa antenom prema paprikovcu.

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 19:35 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17181
Lokacija: Q5HW+6W
Psunj se nalazi na 45° 23' 9" N 17° 19' 57" E; svi imamo Google Earth, ukucaš u njemu koordinate, on ti pokaže gdje se nalazi... uzmeš ruler, povučeš liniju i to je to...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 19:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Ja hvatam hrt preko petricevca. Ja sam na paprikovcu

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 21:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Maj 2010, 12:08
Postovi: 93
moja greska,evo kako stoje stvari..............ja zivim kod novog groblja-hiseta i antena mi okrenuta prema paprikovcu..........i hvatam 100 postotni signal rtl,nove i hrt 1 i 2....a ako ti zivis u centru,tebi antena netreba biti okrenuta direkt na paprikovac nego malo prema istoku...........


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 22:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
najbolje da poslusamo <Enter_name>
Citiraj:
Psunj se nalazi na 45° 23' 9" N 17° 19' 57" E; svi imamo Google Earth, ukucaš u njemu koordinate, on ti pokaže gdje se nalazi... uzmeš ruler, povučeš liniju i to je to...


i koliko tu ima km vazdusne linije? da znam zbog antene

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2010, 00:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
veceras kod frenda ukljucim dvbt scan preko laptopa i eto kanala ko u prici .. lik zivi gotovo na vrhu jedne od najvisih zgradurina u ZG :lol:

inace ja kod sebe u drugom djelu zagreba nema sanse da uhvatim ni austijance ni slovence ni muxeve iz drugih regija

kanali su jos "filtrirani" jer je nasao puuuuuno duplih sa razno raznih odasiljaca pa su brisani

eto sto znaci zivjeti na dobrom mjestu, 10minuta udaljenosti od te zgrade (i naravno na manjoj visini) mogu samo sanjati o takvom signalu

siguran sam da bi uhvatili i istarski mux i njihove kanale .. pa mozda cak i talijane da se je vise zezalo oko antene

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2010, 13:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
A sve je to igra heh :).Ja zivim u zgradi od 3 sprata + podkrovlje(vecina napravila jos jedan stan tu gore), tako da nemogu ni pomisliti na hvatanje neceg udaljenijeg :).
Btw. cim uhvatis istrijane uhvatices i talijane jer tamo imaju svoj repetitor zbog mnogo talijana u istri.
Btw. da li je iko uspio uhvatiti u BL neki kanal iz federacije?Tipa hajata ili ftv?
@goxon, nema ni 100 km.Ne treba ti nista specijalno.

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2010, 13:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Ako si mislio na odašiljač na Rubešima kojega je postavila talijanska zajednica u Istri i koji je ilegalno zadnjih nekoliko godina emitirao sljedeće kanale (analogno):

1. HRT 1
2. HRT 2
3. RTL
4. NOVA TV
5. KANAL RI
6. TV KOPER
7. RAI UNO
8. RAI DUE
9. RAI TRE
10. CANALE 5
11. ITALIA 1
12. RETE QUATTRO
13. RTL DE
14. VOX
15. EUROSPORT
16. DSF

On je 27.1, isključivanjem analogije u Istri napokon UGAŠEN!! Bilo je puno gunđanja Talijana na to da će HAKOM tužiti evropskom sudu, kurac palac bla bla bla... ali hvala Bogu da je i tome jednom stalo na kraj. Zamisli da svaka manjina u Hrvatskoj ilegalno postavi svoj odašiljač pa to ne bi znao više tko pije a tko plaća. Koliko ostalih BROJNIJIH nacionalnih manjina ima u Hrvatskoj pa ne postavljaju odašiljače po Hrvatskoj kako im se puhne. Smiješni su totalno! Ali dobro da je i tome došlo kraj!

Sada nema više takvih ilegalnih odašiljača po HR, i kada bi uspio uhvatit istarski mux sa Učke i njihove kanale ne znači da bi dobio i Talijane. Znam neke ljude u Zagrebu koji love "HRT2 RI", dakle to znači da hvataju prvi ili drugi (a ili b) riječki mux. Treći (mux d) je svuda slabiji, pa bi to išlo teže .. no treba pokušat, ali sa kakvom bijesnom opremom i na dobroj lokaciji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2010, 13:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
Nisam znao da je ugasen samo sam negdje cuo da se on emitirao :).
Btw. na koju foru su emitirali te kanale?Preko satelita pa na odasiljac ili?

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs