banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 22 Jun 2026, 20:05 Danas je 22 Jun 2026, 20:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 13272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 664  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 13 Maj 2017, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2066
Da li jos neko ima problem kada se prebacuje kanal, slika bude zamrznuta na 2,3 sec i onda krene normalno? Ne znam sta bi moglo biti. U pitanju je Arris uredjaj.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Maj 2017, 07:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 29 Sep 2011, 11:18
Postovi: 351
Lokacija: Prijedor
To nije problem, to jest tako kod tih uređaja.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Maj 2017, 09:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1711
Meni Net, TV i fiksni rade kao sat prvi 20dana koriscenja.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Maj 2017, 09:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2066
Ma rade i meni, drug nema problema sa tim zamrzavanjem, mozda je do tv-a, ajd' znaj. :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Maj 2017, 09:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
Ova platforma je brža od prethodne, previše je tih 2-3 sekundi. Odradi restart uređaja.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Maj 2017, 11:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3885
Kod mene se nekad zna desiti da se slika zamrzne kod prebacivanja, ali to bude sekunda. 2-3 je previše za Arris. Osvježi ili uradi restart pa bi trebalo biti bolje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Maj 2017, 11:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2066
DaVinci je napisao:
Kod mene se nekad zna desiti da se slika zamrzne kod prebacivanja, ali to bude sekunda. 2-3 je previše za Arris. Osvježi ili uradi restart pa bi trebalo biti bolje.

Pa dobro nisam stopao sad, ali uglavnom zamrzne uvijek pri prebacivanju. Pokusacu

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Maj 2017, 18:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 416
Lokacija: I. Sarajevo
Evo i ja danas zvanicno presao na mtel, sutra nositi modem eltasima. HD na 2 TV i 30/6 VDSL2, zadovoljan jbg, premium paket, gratis HD i HBO . Ovaj njihov ZTE modem/router odlican signal ima, mnogo bolji od mog asusa tako da sam njega iskoristio kao repeater (bridge) izmedju ZTEa i laptopa jer ne znam sta sa njim, kontam da je stabilnija veza.

Ping mnogo bolji, veza stabilna, kvalitet SD programa je malo losiji nego na Elti, HD je OK donekle.

Stranice su su bile blokirane na Elti sada rade bez problema, i PES radi bez problema, a imao je problem sa povezivanjem sa nekim igracima, i download onog updatea u sklopu igre. STB je Arris, vidim da je i za STB i ZTE godina proizvodnje febr 2017, dakle relativno nova oprema.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Maj 2017, 21:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Та рипитер функција ти подели бежичну брзину, па на крају ти и један и други модем дају само 40% брзине од оне коју имаш каблом, а 20% се изгуби... У твом случају ти бежично имаш максимално 13Мб/с


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Maj 2017, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Kolko se moze maksimalno izvuci sa usb wireless adapterom?
Meni ne prelazi 10 megabita.

_________________
MANGA


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Maj 2017, 22:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
StigoStriko je napisao:
Kolko se moze maksimalno izvuci sa usb wireless adapterom?
Meni ne prelazi 10 megabita.

Kod mene je max. moglo 15-16. Pa sam presao na kabal. Zavisi valjda kakav je adapter.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Maj 2017, 23:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 416
Lokacija: I. Sarajevo
dukicas je napisao:
Та рипитер функција ти подели бежичну брзину, па на крају ти и један и други модем дају само 40% брзине од оне коју имаш каблом, а 20% се изгуби... У твом случају ти бежично имаш максимално 13Мб/с

2x2 MIMO brate, nema gubljenja nikakvog, znaci ima 2 streama za primanje i slanje (2 antene). Trenutno mi je link za wireless 130 Mbps na repeateru, jer je sirina kanala 20Hz na ZTEu mtel. Na kablu je max 100Mbps naravno jer je LAN port, a na kabl je i nakacen, sigurnije je, prakticno radi u Bridge mode-u. Paket je 30/6, izvlacim oko 3X/6.X Mbps na speed testu. Ma nije mi do brzine koliko da sada sve radi, neke app i servisi koji nisu na Elti. Sta su oni brljali sa IP Boga pitaj.
StigoStriko je napisao:
Kolko se moze maksimalno izvuci sa usb wireless adapterom?
Meni ne prelazi 10 megabita.

Zavisi koji je, napisi, a zavisi i od ostale opreme (predajnika), frekvencija mreze, jacina signala, preklapanje kanala, smetnje itd.


Na ZTEu pun signal u drugoj sobi na telefonu, nikad ovo nije bilo. ZTE kida jbt.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 16 Maj 2017, 14:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 6075
I kod m:tela ostaju svi SK kanali u osnovnom paketu.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 16 Maj 2017, 17:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 09 Apr 2017, 18:26
Postovi: 196
dominiraju 8)


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 16 Maj 2017, 17:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1711
Uzeo sam Open trio Standard i kako da aktiviram OPEN To Go?
Mogu li to na telefon i dva laptopa, jel to besplatno?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 16 Maj 2017, 18:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 416
Lokacija: I. Sarajevo
Moze mislim na 2 uredjaja istovremeno. Besplatno je.

Udji na podesavanja STBa pa Open to Go, i prikazace ti se code koji treba za registraciju.

opentogo.mtel.ba i registruj se.

Imas tu link i za Android i extenziju koja treba za browser. Chrome nije podrzan.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 17 Maj 2017, 15:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
nemanja066 je napisao:
dukicas je napisao:
Та рипитер функција ти подели бежичну брзину, па на крају ти и један и други модем дају само 40% брзине од оне коју имаш каблом, а 20% се изгуби... У твом случају ти бежично имаш максимално 13Мб/с

2x2 MIMO brate, nema gubljenja nikakvog, znaci ima 2 streama za primanje i slanje (2 antene). Trenutno mi je link za wireless 130 Mbps na repeateru, jer je sirina kanala 20Hz na ZTEu mtel. Na kablu je max 100Mbps naravno jer je LAN port, a na kabl je i nakacen, sigurnije je, prakticno radi u Bridge mode-u. Paket je 30/6, izvlacim oko 3X/6.X Mbps na speed testu. Ma nije mi do brzine koliko da sada sve radi, neke app i servisi koji nisu na Elti. Sta su oni brljali sa IP Boga pitaj.
StigoStriko je napisao:
Kolko se moze maksimalno izvuci sa usb wireless adapterom?
Meni ne prelazi 10 megabita.

Zavisi koji je, napisi, a zavisi i od ostale opreme (predajnika), frekvencija mreze, jacina signala, preklapanje kanala, smetnje itd.


Na ZTEu pun signal u drugoj sobi na telefonu, nikad ovo nije bilo. ZTE kida jbt.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Онда ја нешто нисам знао подесити... Ја сам користио обичну рипитер функцију, тај бриџ ми није хтео да профункционише...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 17 Maj 2017, 16:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
Ili nemaš onaj sa dvije antene.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 17 Maj 2017, 16:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 416
Lokacija: I. Sarajevo
dukicas je napisao:
Онда ја нешто нисам знао подесити... Ја сам користио обичну рипитер функцију, тај бриџ ми није хтео да профункционише...


Koji ti je router u pitanju ? Je l' probao neko spojiti STB na router u bridge mode-u? Ili mora biti spojen direktno na njihov modem/router. Korisno bi bilo mnogo. Ali izgleda da STB dobija IP od njih, a ne DHCP servera, vidim u podesavanjima. Onda tesko, mada dok se ne proba...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 17 Maj 2017, 18:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 416
Lokacija: I. Sarajevo
Udjoh malo u podesavanja ZTE-a da vidim sa mai. Izgleda da bi moglo da se IPTV binduje i preko wirelessa.

Pod opcijom IPTV VDSL, port binding cekirano je LAN3 i LAN4 (zato to i uglavnom koriste, po defaultu LAN1 za internet, LAN2 za Voice preko VDSL i ima ispod da se cekiraju opcije SSID1, SSID2 itd.

Mislim koga interesuje ovo je odlicno.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
  
 
 [ 13272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 664  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs