banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 23 Jun 2026, 06:22 Danas je 23 Jun 2026, 06:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 13272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276 ... 664  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 08 Apr 2017, 20:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2009, 16:50
Postovi: 193
vojopd je napisao:
Aikus je napisao:
Ma i ja sada vjećam gdje da potpišem ugovor. Kako god skontam Mtel je skup preskup. Net i tv oko 52km (10mb). Čini se da ću morati eltu


Net i TV 58 KM . 30/6 Mbps ili optika 60/30 :). Kakvih crnih 10 MB.

Ma koliko korisnika moze imati ovo ni 10 % smjesno. Na Lausu 3 km od centra ne mogu isporuciti vise od 5 mbs jer nemaju infrastrukturu. Vas par srecnika ima mogucnost i naravno da je dobro pa i po toj cjeni! 10 godina nisu ni 1 marku ulozili u recimo samo opticke kablove.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 08 Apr 2017, 22:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1711
Bio u Mtel danas, i kaze kada istekne promo period ne zna se sta ce biti, zato odlucio sacekati fino da oni to srede pa fino uzmem.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 08 Apr 2017, 23:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2015, 20:57
Postovi: 209
Znači Sport Klub i Arene posle promo ponude vjerovatno ide u dodatni paket, i to dok ne vrate ove Discovery, EU Sport kada se kao dogovore, k'o da gledam :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 08 Apr 2017, 23:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 6075
Ako ih uopšte vrate. :)
I mts u Srbiji ih je izbacio.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 02:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 416
Lokacija: I. Sarajevo
Najbolje total i po meni kad vec tugalji nemamo telemach.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 06:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1711
Ne znaju nista, mada SK nikada nije isao i nece u dodatni paket, politika kuce, hoce da svaki korisnik plati njihov kanal ili ni jedan, pa cemo viditi iza maja.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 07:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2066
kumrs je napisao:
vojopd je napisao:
Aikus je napisao:
Ma i ja sada vjećam gdje da potpišem ugovor. Kako god skontam Mtel je skup preskup. Net i tv oko 52km (10mb). Čini se da ću morati eltu


Net i TV 58 KM . 30/6 Mbps ili optika 60/30 :). Kakvih crnih 10 MB.

Ma koliko korisnika moze imati ovo ni 10 % smjesno. Na Lausu 3 km od centra ne mogu isporuciti vise od 5 mbs jer nemaju infrastrukturu. Vas par srecnika ima mogucnost i naravno da je dobro pa i po toj cjeni! 10 godina nisu ni 1 marku ulozili u recimo samo opticke kablove.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Jbg, ja sam udaljen od centrale 647m. Starcevica, kod Pasarele, blizu marleta AS. Pitas ih na mail i odgovore ti fino.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 08:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jan 2015, 20:57
Postovi: 209
Ja sam ih pitao preko FB i u inbox rekli mi da je promotivna ponuda zato što je nova i da ostaje sve kako je trenutno, tj. da ostaju u osnovnom paketu, a za Discovery i ostale kanale te grupacije da su u fazi reugovaranja i da nisu isključeni, mogu slikati chat, tako da vrijeme će pokazati :)


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 09:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1711
Ja sam bio u poslovnici M:Tel i radnica rekla da nista ne zna se sta ce biti poslije promotivnog perioda, da li ce biti paketa,da li cijena osnovog paketa poskupiti ili sta ne zna se, tako da sam odustao od potpisivanje, a realno sada ce kraj sezone, pa do jula/avgusta moze se sacekati i viditi sta je najbolje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 11:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Vuk Mandusic je napisao:
Ja sam bio u poslovnici M:Tel i radnica rekla da nista ne zna se sta ce biti poslije promotivnog perioda, da li ce biti paketa,da li cijena osnovog paketa poskupiti ili sta ne zna se, tako da sam odustao od potpisivanje, a realno sada ce kraj sezone, pa do jula/avgusta moze se sacekati i viditi sta je najbolje.


Radnike u poslovnicama kao da su sa ulice pokupili i pokazali im sablonske radnje. Nikada nista ne znaju i sve zavisi od kolega. Sumnjam da ce ici na poskupljenje osnovnog paketa, ali ce vjerovatno da izdvoje u poseban paket i da ga naplacuju.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 11:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Pozdrav svima! Sad ugledah na sajtu m:tel-a da su podigli brzine interneta u Open Trio paketima. Konkretno, sada imaju ADSL/VDSL/GPON brzine interneta. Shvaćam da GPON podrazumijeva optiku ali šta je ovo VDSL? Ja koristim Open Trio Standard paket i kada je bilo povećanje brzine na "do 8192/768", tada sam sa upaljenim STB-om mjerio malo jače od 8Mb/s dok je sa ugašenim STB-om brzina išla skoro do 10Mb/s. Sada kada mjerim brznu, rijetko kad dođe do 8Mb/s sa upaljenim STB-om. Šta mislite u čemu je problem? I kako mogu provjeriti, mogu li se kod mene ostvariti VDSL brzine interneta?
Samo da napomenem, infrastruktura gdje živim rađena (izmjenjena) je negdje u periodu februar-maj 2016. te mi je od maja 2016. omogućena i IPTV usluga.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 11:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 11105
Total i mtel su odigrali ovu utakmicu, onako kako su jedino mogli. I izvukli najviše št su mogao iz cijele priče. Da nisu se utalili sa mtel-om. SK kanali bi u BiH vjerovatno bi bili zabranjeni u maju, a veću kaznu je izbjegao i mtel, ubacivanjem Arenasport kanala u Telemach i Total ponudu. Dogovor postignut silom prilika, koji ne ide na ruku ostalim operaterima. Elta, Blic, i ostali operateri, da bi bili iole konkurentni, moraju sto prije, pod izuzetno nepovoljnim uslovima, pošto nemaju u rukavu adut poput Arene i SK kanala, ubaciti bar jedan kanal Sport kluba. Ako je to moguće. I to bez drastičnog povećanja pretplate. Znači sapunica se nastavlja. :happy1:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 11:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
dejang93 je napisao:
Pozdrav svima! Sad ugledah na sajtu m:tel-a da su podigli brzine interneta u Open Trio paketima. Konkretno, sada imaju ADSL/VDSL/GPON brzine interneta. Shvaćam da GPON podrazumijeva optiku ali šta je ovo VDSL? Ja koristim Open Trio Standard paket i kada je bilo povećanje brzine na "do 8192/768", tada sam sa upaljenim STB-om mjerio malo jače od 8Mb/s dok je sa ugašenim STB-om brzina išla skoro do 10Mb/s. Sada kada mjerim brznu, rijetko kad dođe do 8Mb/s sa upaljenim STB-om. Šta mislite u čemu je problem? I kako mogu provjeriti, mogu li se kod mene ostvariti VDSL brzine interneta?
Samo da napomenem, infrastruktura gdje živim rađena (izmjenjena) je negdje u periodu februar-maj 2016. te mi je od maja 2016. omogućena i IPTV usluga.

Problema nema :) Prije ti nisu bili "dobro" podesili. I kod mene je jedno vrijeme tako bilo. Sa ugasenim stb-om skoro duplo veca brzina bila. Provjeri na ruteru koliki ti je Attainable Rate(Up/Down). Ali je najpouzdanije da pitas u mtelu.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 12:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Nisu ti dobro podesili, treba da razdvoje internet od iptv.
Tebi iptv uzima protok od interneta.

_________________
MANGA


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 12:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Attainable Rate(Up/Down) mi je 1395/17284 kbps. Nego postoji li mogućnost da imam VDSL na svojoj parici?
Evo gledam, iako mi je brzina u paketu po sadašnjem 10240/768kbps, zašto je ne mogu ostvariti na mjerenju jer mi parica propušta do maximalno 17284/1395 kbps.
U postavkama modema mi piše da je Actual Rate (Up/Down): 798/12511 kbps što će reći da mi je puštena brzina 12/07Mb/s.
Ispravite me ako griješim :-)


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 12:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
dejang93 je napisao:
Attainable Rate(Up/Down) mi je 1395/17284 kbps. Nego postoji li mogućnost da imam VDSL na svojoj parici?
Evo gledam, iako mi je brzina u paketu po sadašnjem 10240/768kbps, zašto je ne mogu ostvariti na mjerenju jer mi parica propušta do maximalno 17284/1395 kbps.
U postavkama modema mi piše da je Actual Rate (Up/Down): 798/12511 kbps što će reći da mi je puštena brzina 12/07Mb/s.
Ispravite me ako griješim :-)

Actual je sta ti oni puste, a ovo drugo je max. moguce.

Actual Rate(Up/Down) 6599/43999 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 46755/95516 kbps

Kod mene kada sam uzeo brzi net su mijenjali ruter. I kada sam tek presao na taj paket attainable rate down je bio oko 140000. Od kada su pustili i sport klub je ovako.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 12:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Pa ok, meni je Actual Rate 12511/798 kbps (12/0,7Mbps) a na njihovom sajtu piše da je ADSL brzina za Trio Standard 10240/768 kbps (mislim da su mi pustili 12/0,7Mbps zbog IPTV-a) dok ja na Speadtest-u rijetko kada postignem i 8Mbps download. Zašto?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 12:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
dejang93 je napisao:
Pa ok, meni je Actual Rate 12511/798 kbps (12/0,7Mbps) a na njihovom sajtu piše da je ADSL brzina za Trio Standard 10240/768 kbps (mislim da su mi pustili 12/0,7Mbps zbog IPTV-a) dok ja na Speadtest-u rijetko kada postignem i 8Mbps download. Zašto?


Ta brzina ti se dijeli i na iptv i na net. Nazovi tehnicku podrsku pa pitaj/prijavi. Ne mozemo ti mi ovdje nista pomoci.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 09 Apr 2017, 22:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 1243
Lokacija: Banja Luka - Woking
Veceras slusam u kafani pravu teoriju zavjere.Kazu SK ce biti navodno zabranjen 01.06 u BiH i kako je sve izrezirano da Mtel "prevari" nove korisnike koji se vezu ugovorima na 2 godine :D Navodno zato pise ono za promotivni period do 31.05. jer ga poslije toga kao nece biti.Pretpostavljam da neko od konkurencije debelo placa, da se vrte oni placeni tekstovi po drustvenim mrezama o navodnoj zabrani emitovanja SK u BiH 01.06, a koji su ljude naveli na takav zakljucak :) Ocigledno ce ovo sa SK dobro pomrsiti konce konkurenciji, cim se bave ovakvim stvarima :D Inace zanimljiva kafanska teorija.Do duse, bolja je ona da ce Putin baciti atomsku na Trampa i da ce Legija vratiti KiM za 24h samo da ga puste iz corke ali nije tema... :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 10 Apr 2017, 06:28 
Mr.Speed je napisao:
Veceras slusam u kafani pravu teoriju zavjere.Kazu SK ce biti navodno zabranjen 01.06 u BiH i kako je sve izrezirano da Mtel "prevari" nove korisnike koji se vezu ugovorima na 2 godine :D


naletih na ovo na FB...


http://www.bosanski.com/drugi-pisu/4533 ... lub-u-bih/


Vrh
  
 
 [ 13272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276 ... 664  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs