banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Jun 2024, 21:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9071 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 454  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 00:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Problem sa total platformom je nedostatak mjesta na transponderima na satelitu . Jednostavno su pogriješili kad su se prije godinu ,dvije odrekli ,u tom trenutku viška, dva tp na satelitu vjerovatno računajući da će biti mjesta kad im zatreba novi tp.
U međuvremenu na satelit dolazi antik platforma i uzima dva tp a nedavno I orange Slovačka uzima još dva i više nema slobodnih . Imaju dva koja moraju služiti kao backup ako se desi kvar na nekom postojećem tp i ima poluprazan tp 11345 koji je iznajmio slovenski STN ( to je tp gdje idu kopernikus kanali i duga ) i ima mjesta na 11262 za tri četiri kanala preko teamsata ( to je tp gdje su BN kanali i rtrs )
Jedino rješenje je dijeljenje kanala sa VIP i Max satelitskim platformama jer tu imaju duple kanale ( hrvatske i neke inostrane ) koje mogu podijeliti .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 00:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5863
drug je napisao:
Ja sigurno hoću, ako operater zbog svog lošeg odnosa sa proizvođačem programa nudi lošiju ( skoro stalno zamračenu ) uslugu od kablovske ili IPTV-ija. Pogotovo na onim kanalima koje gledam puno.


U tome i jeste stvar, ne gledamo svi isto :) Ja npr te kanale i ne gledam pa mi je to totalno nebitno. Ovi od pozicije 100 pa nadalje se ne zatamnjuju i to mi je bitno. 8) Od ovih ispod 'stotke' samo ponekad Prvu, TOP i poneki dokumentarac na N1 i AJB. Tako da je za moj ukus ponuda Totala i dalje daleko ispred konkurencije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 05:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6048
Ne može Total TV svojevoljno podići neki kanal na satelit,nego odluku donosi emiter koje će kanale imati na satelitu.Ako SK zbog Premijer lige ne sme imati neke kanale na satelitu onda sigurno neće biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 07:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6048
Izgleda da Sport Klub ni na ovim kanalima što su sada na satelitu,samim time i na Totalu, ne smiju prenositi Premijer ligu od 16 sati subotom.Šest utakmica se igra danas od 16 a niti jednog prenosa na SK 1-3.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 08:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1242
Nije baš najjasnije kakav razlog postoji da SK 4-10 ne puste na EON-u.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 09:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6048
Zato što ih nema na Totalu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 09:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
boban1982 je napisao:
Izgleda da Sport Klub ni na ovim kanalima što su sada na satelitu,samim time i na Totalu, ne smiju prenositi Premijer ligu od 16 sati subotom.Šest utakmica se igra danas od 16 a niti jednog prenosa na SK 1-3.


Pisao sam već o tome neki dan na jednoj od tema.
Vlasnici engleskih pubova su kupovali total i puštali utakmice ( njima je total najjeftiniji od svih paketa koji prenose englesku ligu ) i jedina opcija za daljnju saradnju oko prava prenosa je bila ta da termin subotom u 16, koji je najatraktivniji termin u Engleskoj , ne bude prenošen preko satelita već samo na kanalima koji idu putem kabla ili iptv ( sportklub 4-6 )
Jer šta je problem još jedan ....
Nekoliko vlasnika tih pubova je dobilo sudski spor protiv sky i BBC kanala i odluka je bila da neki paket iz EU možeš kupiti i puštati na teritoriji EU ( konkretno , Englez se pretplati na španski paket ili švedski legalno ).
Onda su ovi iz united grupe pokušali doskočiti tome tako što su total satelitski paket registrovali u Sloveniji jer je to EU, medjutim nije im prošlo jer jednostavno agencija koja prodaje prava ih je uslovila sa ovakvim stanjem kao što je danas .
Budući veliki evropski satelitski paketi gube dosta para zbog tih zakona koji važe na tlu EU sljedeći vid borbe ,koji je već krenuo uveliko , je smanjivanje pokrivanja satelitskog footprinta pa tako već uveliko britanski sky se ne može hvatati u kontinentalnom dijelu Evrope bez velikih antena ( ljudi koji imaju takve antene su na nivou statističke greške )
ili skandinavski paketi koji su sve manje vidljivi van Skandinavije bez velikih antena .
I u budućnosti kako koji novi satelit bude lansiran u orbitu će imati te uske snopove pokrivanja da bi paketi koji emituju za određenu državu / države pokrivali jakim signalom samo te teritorije.
Najnoviji primjer je novi Bulgariasat na 1,9 istočno na kojem ide Polaris a koji se više ne može hvatati u velikom dijelu zapadne i sjeverne Evrope


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 09:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6048
Na početku sezone PL,u prva dva kola,išla je jedna utakmica u 16 na SK1.Imali su pravo na jednu utakmicu preko satelita sada su izgleda i to izgubili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 09:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
boban1982 je napisao:
Na početku sezone PL,u prva dva kola,išla je jedna utakmica u 16 na SK1.Imali su pravo na jednu utakmicu preko satelita sada su izgleda i to izgubili.

Vjerovatno imaju i sad taj jedan termin ( najčešće bude najnezanimljivija utakmica kola ) ali mozda danas imaju neke važnije prenose ( znam da na jedinici idu kvalifikacije formule 1 jer to pratim )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 09:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5863
boban1982 je napisao:
Zato što ih nema na Totalu


Nema na Totalu ni History HD, Hayat i Face HD pa ima na EON-u.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 10:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6048
goran0904 je napisao:
boban1982 je napisao:
Na početku sezone PL,u prva dva kola,išla je jedna utakmica u 16 na SK1.Imali su pravo na jednu utakmicu preko satelita sada su izgleda i to izgubili.

Vjerovatno imaju i sad taj jedan termin ( najčešće bude najnezanimljivija utakmica kola ) ali mozda danas imaju neke važnije prenose ( znam da na jedinici idu kvalifikacije formule 1 jer to pratim )

Kvalifikacije F1 idu od 19.40 a u popodnevnim satima na jedinici ide svjetski kup u vaterpolu,na dvici u 16.15 Barselonu prenose.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 10:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Daky je napisao:
boban1982 je napisao:
Zato što ih nema na Totalu


Nema na Totalu ni History HD, Hayat i Face HD pa ima na EON-u.

Ma to su te nebulozne odluke od strane united grupe . I što je napisao neko od kolega macehinski odnos prema korisnicima totala . Danas , u 2018. godini sve više korisnika ima smart TV I da ovi iz united grupe imaju imalo ekonomske logike u menadžmentu omogućili bi korisnicima totala mogućnost kupovine eona za smart TV ( kad nam već ne žele dati besplatno kao što imaju korisnici nekih Telemach paketa )
Ja bih prvi kupio jer ovih dana testiram eon na LG TV ( onaj telemachov eon ) i slika je savršena
Sve i jedan HD kanal na eonu ide sa 7 M/bit protokom otprilike dok na totalu hd kanali idu oko 4 M/bit I razlika je ogromna .
Plus što na eonu mogu pustiti sve kanale za koje imaju dozvolu reemitovanja a nemaju mjesta za njih na satelitu ( kao što je history 2 ili Discovery science I mnogi drugi )
A ogromna je razlika u kvaliteti streama izmedju eona za smart TV I eona za android jer smart TV aplikacija ima mogućnost odabira CBR ( gdje protok ide oko 7 M/bit ) a android verzija ide maksimalno oko 4 .
Ne znam kakva je situacija kad se koristi preko browsera na kompjuteru .


Poslednji put menjao goran0904 dana 15 Sep 2018, 10:22, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 10:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
boban1982 je napisao:
goran0904 je napisao:
boban1982 je napisao:
Na početku sezone PL,u prva dva kola,išla je jedna utakmica u 16 na SK1.Imali su pravo na jednu utakmicu preko satelita sada su izgleda i to izgubili.

Vjerovatno imaju i sad taj jedan termin ( najčešće bude najnezanimljivija utakmica kola ) ali mozda danas imaju neke važnije prenose ( znam da na jedinici idu kvalifikacije formule 1 jer to pratim )

Kvalifikacije F1 idu od 19.40 a u popodnevnim satima na jedinici ide svjetski kup u vaterpolu,na dvici u 16.15 Barselonu prenose.


Hvala ti na informaciji . Eto koji su to ludjaci iz sportkluba . Jednostavno su pokupovali previše prenosa ( samo da pokušaju uništiti arene i javne televizije ) i sad nemaju mjesta za strpati to sve . Formula ne može ići ni na jednom sportklubu osim na jedinici .
To im se desilo već nekoliko puta pa sam morao uzeti pretplatu za hrvatski Max Tv preko satelita ( njihov Cam modul sa karticom ) jer od sporta jedino kontinuirano pratim formulu 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 10:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5863
Mislim da su u Srbiji počeli nuditi EON uslugu nezavisno od SBB i Totala, ali cijena nije bas primamljiva. Naravno onda su svi kanali dostupni na svim mrežama za razliku od EON-a koji se dobija uz SBB ili TTV paketa. U BiH još nisu uveli EON samostalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 10:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Daky je napisao:
Mislim da su u Srbiji počeli nuditi EON uslugu nezavisno od SBB i Totala, ali cijena nije bas primamljiva. U BiH još nisu uveli EON samostalno.


Nude samostalno da ali je ograničeno samo na start paket gdje fali puno kvalitetnih kanala a cijena je ,mislim , 1400 Dinara što i nije jeftino


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 10:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6048
Na SK10 je direktan prenos kvalifikacija F1 od 15 časova,na jedinici je snimak u gore navedenom terminu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 10:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
boban1982 je napisao:
Na SK10 je direktan prenos kvalifikacija F1 od 15 časova,na jedinici je snimak u gore navedenom terminu.

Znam da ide sve od formule na sportklubovima 7-10 ( live timing , on board kamere , statistika i slično. ) i imam te kanale na net TV i na eonu ali je slika očajna . Jednom kad naviknes gledati HD kanale na televizorima velike dijagonale onda SD kanal gledaš samo kad nemaš drugu mogućnost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 10:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1682
Lokacija: banja luka
goran0904

Slažem se da treba pisati i buniti se za ova autorska prava i skremblovanja, ali mi kao narod smo takvi da nam je uvijek neko drugi kriv.

Evo i ja prvi ću ovde naprdjivati pola dana mtel, total,elta utkmaice ha bu.. a niko nece spomenuti RTRS i jave emitere kojima vala svaki mjesec plaćam 7,30KM.

I sad ja ću da ćutim jer plaćam tu nesretnu taksu a nikad ništa korisno na RTRS u a pljuvacu operatera koji uzgred pusti sav preostali sadržaj.

Kontam da bi se moglo na druga vrata zakucati po pitanju utakmica Srbije...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 10:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1242
goran0904 je napisao:
boban1982 je napisao:
Budući veliki evropski satelitski paketi gube dosta para zbog tih zakona koji važe na tlu EU sljedeći vid borbe ,koji je već krenuo uveliko , je smanjivanje pokrivanja satelitskog footprinta pa tako već uveliko britanski sky se ne može hvatati u kontinentalnom dijelu Evrope bez velikih antena ( ljudi koji imaju takve antene su na nivou statističke greške )
ili skandinavski paketi koji su sve manje vidljivi van Skandinavije bez velikih antena .
I u budućnosti kako koji novi satelit bude lansiran u orbitu će imati te uske snopove pokrivanja da bi paketi koji emituju za određenu državu / države pokrivali jakim signalom samo te teritorije.
Najnoviji primjer je novi Bulgariasat na 1,9 istočno na kojem ide Polaris a koji se više ne može hvatati u velikom dijelu zapadne i sjeverne Evrope

Pa dobro, hoće li to onda omogućiti da ovi kanali SK 4-10 budu na satelitu kod nas ako ne budu gledljivi u ostatku Evrope, ili to važi samo za nove satelite?

I ima li igdje najave koja će utakmica LŠ u srijedu i LE u četvrtak biti prenošena na Pinku BH/SK 1 BiH?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Sep 2018, 10:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Jul 2013, 12:16
Postovi: 1177
Real - Roma za LS za LE nisam upratio.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9071 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 454  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs