banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 08:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 937, 938, 939, 940, 941, 942, 943 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Okt 2017, 10:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Sep 2017, 15:32
Postovi: 14
Besplatna dostava modula i kartica na kućnu adresu da se gleda Zadruga i Parovi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2017, 11:33 
OnLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 13 Maj 2007, 20:17
Postovi: 353
Lokacija: Prijedor
Nema nista zvanicno o karticama na njihovom sajtu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2017, 20:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Ako neko čita ovo iz Elte,mogli bi popraviti aspect ratio u analognom sistemu na kanalu Prva TV(odsječena slika sa obe strane vertikalno,odnosno crop podešen na 4:3).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2017, 20:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Okt 2013, 18:53
Postovi: 132
Zar još neko prati analognu tv.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2017, 20:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Sep 2009, 11:40
Postovi: 1376
marko_jandric je napisao:
Ako neko čita ovo iz Elte,mogli bi popraviti aspect ratio u analognom sistemu na kanalu Prva TV(odsječena slika sa obe strane vertikalno,odnosno crop podešen na 4:3).


Losa ti slika za tvoj ilegalni IPTV ? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2017, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
zumbul je napisao:
Zar još neko prati analognu tv.


Kod staraca ima jedan TV koji nema ugrađen DVB-C tjuner,pa ako nisu sposobni održavati analogni sistem,neka ga ugase onda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 06:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Dec 2016, 07:46
Postovi: 316
analogna kablovska se uskoro lagano gasi do 2020 tako da su vecina sada na DVB-C mrezi. Ja mislim da je to u Srbiji vec ugaseno pojavom digitalizacije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 07:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
MuskoBre je napisao:
@amadeus, nisi u pravu, i znaš to jako dobro.

Elta nema u ponudi SK ne zato što ne želi da ga ima, nego zato što ne može da ga dobije. To je bitna razlika. Kad neko kaže da je Ferrari krš od auta, a može itekako da ga sebi priušti, nego jednostavno ne želi, to onda ima neku težinu. Onaj što ima za Moskvića, a pljuje po Ferariju, to se ne ferma nigdje.

Jasno je svima da SK nemate i nećete imati zato što ste ciganili.

Povremeno pratim teme svih naših operatera na ovom forumu, i jedna stvar mi nikako neće biti jasna - ljudi, vi znate da nijedan operater nije dužan da u svoju programsku šemu uvodi određen, specifičan kanal? Osim ako se paket ne zove npr. HBO paket, u kojem logično moraju biti HBO kanali, jedinstvena programska šema gdje u ugovoru nije naveden precizno ni broj kanala, ni njihova imena, a vi potpisali taj ugovor, stavljaju tačku na svu priču.

Jedno su želje pojedinaca, ali nazivati nekoga prevarantom, ciganom, jer nema određeni kanal koji pojedinca interesuje, je idiotizam i ništa drugo.

Nećeš upasti u ćevabžinicu i tražiti, ne znam, burek ispod sača, već ćeš ako ti se to jede, otići gore kod ETF-a i pojesti taj burek tamo gdje ga ima, valjda je to logično. Pritisak na nekoga da uvede nešto iz prostor razloga što ti želiš, i potom vrijeđanje tog nekog ako to ne uradi, je glupost teška. Ne znam, ispravite me ako griješim.

Mene sport u životu ne zanima, i plaćam usluge onima koji imaju kanale koje želim da gledam. Ako se šta u programskoj šemi promijeni da ti kanali otpadnu, a neko drugi ih u tom trenutku bude imao, građanski civilizovano je da raskineš ugovor sa trenutnim operaterom i pređeš tamo gdje ima to što želiš da gledaš.

Mislim da se komentari na ovoj temi svode isključivo na ljude koji su tu iz konkuretnih kompanija po zadatku da provociraju, i na one koji neće da uključe mozak i skontaju da je logično ovo iznad što sam napisao, bez uvrede ikome. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 08:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Pa nije Elta duzna da ubaci, ali je mogla. Problem je sto su lagali o broju korisnika. To je covjek rekao.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 08:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Pa i to su iz perspektive potrošača pojedinca nebitne stvari. Koga briga da li neko ilegalno postavlja kablove po gradu, ne navodi tačan broj korisnika, i slično? Krajnja usluga je pojedincu valjda jedino bitna - kanali koje imaš zadovoljavaju tvoje potrebe ili ne. Ako zadovoljavaju, super. Ako ne zadovoljavaju - hvala, i doviđenja, raskidam ugovor.

Previše je čaršije i ljudi koji smatraju da samim tim što nekom daju 16, 17 KM mjesečno, da su boga za muda uhvatili i da ima taj neko da ti ispunjava svaku želju i što ti god padne na pamet. A ne mora, apsolutno ničim nije obavezan da mora. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 08:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Lumber Jack, nisu oni dužni ništa, ali sa jednim velikim ALI.

1) SK je bio u njihovoj programskoj šemi. I sa tim kanalima u programskoj šemi ljudi su potpisivali ugovore. U Srbiji po zakonu, ako izbaciš ijedan program u odnosu na šemu koja je bila aktuelna u momentu potpisivanja ugovora, korisnik ima pravo da traži i dobije raskid ugovora. To naprosto više nije ta ponuda. Zamisli da MTEL ti ponudi ugovor sa 500 džabnih minuta, ti potpišeš, i onda napola ugovora ti prepolove minute, a pretplata ostane ista. To nije baš najnormalnije.

2) Kada je MTEL dobio SK, predstavnici ELTE su uvjeravali korisnike da će doći SK i kod njih opet, i da je to pitanje dana, treba još samo malo strpljenja. Od tada je prošlo koliko je prošlo. Pričam o zvaničnim stavovima zaposlenika ELTE (prodajna mjesta itd..).

3) Ako se već referišeš na moj post, vidjećeš da je 90% istog sačinjeno iz mog razmišljanja da bi minimum poslovne etike i prakse zahtijevao da se napokon zvanično i konkretno odrede po pitanju date teme, posebno u vezi tačke iznad. Dakle kažeš, nemamo potvrdu da ćemo opet imati SK, žao nam je zbog informacija koje smo dali, a koje su se pokazale netačnim, itd..

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 09:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 09 Apr 2017, 18:26
Postovi: 196
Juce u emisiji Racunica na RTRS bio dobar prilog kako Elta manipulise korisnicima i samovoljno produzuje ugovore :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 09:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2014, 17:38
Postovi: 320
Lokacija: Ljubacevo
amadeus je napisao:
marko_jandric je napisao:
Ako neko čita ovo iz Elte,mogli bi popraviti aspect ratio u analognom sistemu na kanalu Prva TV(odsječena slika sa obe strane vertikalno,odnosno crop podešen na 4:3).


Losa ti slika za tvoj ilegalni IPTV ? :)



Bravo amadeus, svaka ti dala :lol:

_________________
------------


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 10:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
MuskoBre je napisao:
Lumber Jack, nisu oni dužni ništa, ali sa jednim velikim ALI.

1) SK je bio u njihovoj programskoj šemi. I sa tim kanalima u programskoj šemi ljudi su potpisivali ugovore. U Srbiji po zakonu, ako izbaciš ijedan program u odnosu na šemu koja je bila aktuelna u momentu potpisivanja ugovora, korisnik ima pravo da traži i dobije raskid ugovora. To naprosto više nije ta ponuda. Zamisli da MTEL ti ponudi ugovor sa 500 džabnih minuta, ti potpišeš, i onda napola ugovora ti prepolove minute, a pretplata ostane ista. To nije baš najnormalnije.

2) Kada je MTEL dobio SK, predstavnici ELTE su uvjeravali korisnike da će doći SK i kod njih opet, i da je to pitanje dana, treba još samo malo strpljenja. Od tada je prošlo koliko je prošlo. Pričam o zvaničnim stavovima zaposlenika ELTE (prodajna mjesta itd..).

3) Ako se već referišeš na moj post, vidjećeš da je 90% istog sačinjeno iz mog razmišljanja da bi minimum poslovne etike i prakse zahtijevao da se napokon zvanično i konkretno odrede po pitanju date teme, posebno u vezi tačke iznad. Dakle kažeš, nemamo potvrdu da ćemo opet imati SK, žao nam je zbog informacija koje smo dali, a koje su se pokazale netačnim, itd..

OK, tvoj sam post citirao više iz razloga da se nadovežem na nešto što je vezano za temu o kojoj se najviše priča ovde. Ne mislim, naravno, samo na tebe i tvoj stav, već generalno nelogičnost u tome šta ljudi ovde pišu.

OK, i ovo tvoje:

1. SK je bio, sad više nije. Ugovor si potpisao na TV uslugu, ne na pojedinačni kanal. Da li ti u ugovoru stoji SK? Ako stoji, OK, tuži, traži raskid. Ako ne stoji, ti onda zapravo plaćaš pristup kablovskoj televiziji, ne i programsku šemu. Poređenje sa mtelom nije na mjestu, jer 500 minuta je već konkretna precizna cifra. Ekvivalent tome bi bio da kod Elte stoji "Pet Sport klub kanala", a ne stoji. Ni u ugovoru koliko znam, a ni na sajtu nigdje ne vidim programsku šemu niti reklamu za sport klubove da su tako navlačili ljude da potpisuju ugovor.

2. Šta drugo treba da kažu, po tebi? Ljudi, nećemo nikada dobiti SK, i da im 10.000 korisnika ode u narednih dva mjeseca? Naravno da neće to reći, niko normalan niko tako nešto ne bi rekao. Osim toga, ko tačno može da zna da li će doći kanal ili neće? Možda i hoće, dešavale su se i nebuloznije stvari u ovoj zemlji, poput koalicije "smrtnih neprijatelja", SDS-SDA, ili SNSD-SDA, tako da je sasvim moguće i da tamo neki sportski kanal stigne kod jednog operatera. I dalje stoji ono da ti niko ne brani da raskineš ugovor i pređeš tamo gdje misliš da je bolje, ako nisi zadovoljan pričom "dobićemo taj kanal uskoro, strpite se malo". Niko te puškom ne tjera da budeš tu gdje si nakon isteka ugovora.

3. Poslovna etika - sa tim se slažem, bilo bi super da u ovoj zemlji tako nešto postoji, da je sve fer i transparentno, ali znaš gdje živimo. Ovdje istina i profesionalnost nisu nešto što je standard, lažu svi, od aktuelne vlasti do bake na pijaci kad ti važe kilogram paradajza. Na tebi je jedino da se potrudiš da od date ponude odabereš ono što ti najviše odgovara. A pričati kako je neko cigan, pljuvati, nazivati šibicarima i razglabati o tome da li je prevara, ko koga kupuje i slično, je totalna glupost, jer niko ovdje ništa zaista ne zna. Osim ako sami vlasnici nisu iza pojedinih nadimaka :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 10:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Dobro kako ti kazes Jack, onda nek nam stave pretplatu 12 KM kao u Doboju. A ne svaki grad druga pretplata. Tuga

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 11:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Sep 2009, 11:40
Postovi: 1376
Bojan10 je napisao:
Juce u emisiji Racunica na RTRS bio dobar prilog kako Elta manipulise korisnicima i samovoljno produzuje ugovore :roll: :roll:


Nego jesi preskenirao 410MHz frekvenciju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 11:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4855
Jel ubaceno sta od novih, nisam kuci, pa javite kad ubace :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
skoro sam prolazio pored elte i potpisao izjavu da ne zelim automatsko produzenje ugovora na novih 6 mjeseci (trenutni istice 1.12.).
na stolu je bilo sigurno jos 15ak takvih izjava ranije potpisanih od (ne)zadovoljnih klijenata.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 12:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 09 Apr 2017, 18:26
Postovi: 196
jesam li preskanirao ? NEIN NEIN
ne koristim trash usluge!!
jaca je moja iptv lista i stabilnija :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2017, 12:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Sep 2009, 11:40
Postovi: 1376
Znaci obicni trol ovdje na formu... Koji uz to nema blage veze o cemu prica, sto je i sam potvrdio.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 937, 938, 939, 940, 941, 942, 943 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs