banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Dec 2010, 17:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Čudi me da Ameri ili neko drugi nisu izmislili aparat za palačinke, ono, naspeš litar smjese, a oni ispadaju jedan za drugim.
Znam da ima ona pizdarija (oni što prave po ulici) ali ona se ne razlikuje od obične tave ni po trudu koji moraš uložiti, a ni po brzini produkcije.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2010, 19:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2010, 10:03
Postovi: 141
Talija je napisao:
- Poklopac na wc školjki koji sam vrši dezinfekciju (ovo bi valjalo za javne wc-ove); poklopiš, otklopiš - izvršena dezinfekcija daske. :D

Ovo već ima. Ima neka kutija na zadnjem djelu i kad pustis vodu okrene dasku za puni krug kroz tu kutiju.

_________________
Karakter čovjeka njegova je sudbina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2010, 22:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
jellyfish je napisao:


Zamislite da su ljudi tad imali to oruzje kojim bi mogli "prepoloviti" ili "razbiti" zemlju na komadice. ili da je to doslo u posjed Hitleru ili nekom drugom diktatoru. To oruzje bi bilo nesumnjivo jace i od nuklearnog, tako da mislim da je vjerovatno dobro da taj izum nije zazivio jer bi mozda do sad sve bilo unisteno.
Vjerujem kad dodje vrijeme i civilizacija dodje na odredjeni nivo da ce i ovaj izum biti otkriven od vise inteligencije bas kao i svi ostali izumi sto su otkrivani u skladu sa napretkom civilizacije.


Tacno tako.

Ljudima nedostaje svijest, mudrost, (svjetska i duhovna) da bi vladali takvim izumima.
A to se moze postici duhovnom izgradnjom. I to je besplatno.
Ali ljudi su cudni, jer nikad ne cijene ono sto je besplatno, vec trce za necim sto je skupo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 14:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Sjetio sam se jos jednog izuma koji je nepronadjen, a prema mom poznavanju nauke ne postoje dovoljna znanja da trenutno bude pronadjen isto kao i vremenska masina za putovanje kroz vrijeme i ovo je vremenska masina ali za mijenjanje sunca, kise, snijega itd.
To je meteoroloska vremenska masina.
Dakle, meteorolozi jave na TV sutra ce biti sunce i pritisnu dugme i sutra bude sunce. Drugi dan jave bice kisa pritisnu dugme i bude kisa.
Zanimljiva masina, ali realizacija ce vjerovatno ostati zauvijek na nivou naucne fantastike :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2010, 14:44 
Ja imam ovdje u Doboju jednog jadnicka koji dolazi i kulturno me zamoli da podesim vrijeme, jadnicak misli da ja to radim...


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Jan 2011, 04:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2010, 11:27
Postovi: 649
Lokacija: Behind The Wall Of Sleep, Wicked World
jellyfish je napisao:
Често се данас може чути како је скоро све што је потребно пронађено и да нема неких значајнијих изума који нису пронађени.

Haha, moram ovo prokomentarisati... :D U jednoj knjizi informatike su navedene ''provale'' i jedna kaže sljedeće: ''Sve što je moglo biti pronađene, već je pronađeno'' i to je neko rekao krajem 19. vijeka. Time su autori knjige htjeli reći da je neko debelo pogriješio jer tada nije bilo kompjutera koji su bili nezamislivi. Pade mi na pamet i ''provala'' takođe iz 19. vijeka: ''Sve što je teže od vazduha ne može letjeti'' (tada su samo baloni letjeli). :D

Vjerovatno je neko 50-ih godina rekao isto, gledajući televizor, vozeći auto, pričajući na telefon... A vidi sad, dopisujemo se na internetu, koristimo komad plastike na koji može stati ogromna količina slika i teksta (mislim na memorijske kartice :D), ''diramo'' ekrane osjetljive na dodir i imamo desetine različitih uređaja na mobilnim telefonima... Sve je digitalno. Još malo pa ćemo moći gledati Dodika u visokoj rezoluciji (HD, digitalna TV)... :D

Zaključak:
jellyfish je napisao:
Често се данас може чути како је скоро све што је потребно пронађено и да нема неких значајнијих изума који нису пронађени

Zabluda, tako je puno ljudi mislilo i svi su griješili, još uvijek se može svašta pronaći... :D

_________________
Some people say my love cannot be true,
Please believe me my love and I'll show you,
I will give you those things you thought unreal,
The sun the moon the stars all bear my seal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2011, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Evo jedan genijalan izum od braće Rusa, ustvari inovacija kako iskoristiti višak oružja po kućama 8)
http://www.vesti-online.com/Vesti/Zanimljivosti/107571/Tako-to-rade-u-Rusiji

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2011, 23:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Auto koje ne koristi gorivo, uzima energiju iz svemira, a nema baterije. Samo sjednes,upalis i vozis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2011, 01:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Tesa je napisao:
Auto koje ne koristi gorivo, uzima energiju iz svemira, a nema baterije. Samo sjednes,upalis i vozis.


Govorimo o realnim izumima. Ovaj auto naucno nije moguc jer kolicina zracenja nije dovoljna da proizvede toliku energiju. Cak i sa Sunca u sred vedrog dana energija je nedovoljna da pogoni auto dovoljnom snagom. Znaci naucno nemoguc izum.

Ali da malo doradimo i recimo da to auto ide na materiju sto sam objasnio u sljedecoj temi.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2011, 01:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Aparat za mjerenje ljudske dobrote,odnosno zlobe. Pomogao bi nam svima. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2011, 08:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
jellyfish je napisao:
Tesa je napisao:
Auto koje ne koristi gorivo, uzima energiju iz svemira, a nema baterije. Samo sjednes,upalis i vozis.


Govorimo o realnim izumima. Ovaj auto naucno nije moguc

Taj pomenuti pogon na autu za koji kažeš da je nemoguć je Tesla bio napravio i koristio.

Budi oprezan kad nešto proglašavaš nemogućim. To što ti ili današnja nauka za nešto ne znate ni najmanje ne znači da je nemoguće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2011, 11:25 
Citiraj:
Budi oprezan kad nešto proglašavaš nemogućim. To što ti ili današnja nauka za nešto ne znate ni najmanje ne znači da je nemoguće.

x2

Da li bi neko prije par decenija rekao da ce 8 ili vise gigabajta memorije stati na malu plocicu velicine 1 cm kvadratni?


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Jan 2011, 13:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Ovako je rekao Gordon Moore

Izvor http://www.vidipedija.com

Mooreov zakon opisuje povećavanje broja tranzistora na čipu tokom vremena i glasi: "broj tranzistora koji se po najpovoljnijoj cijeni mogu smjestiti na čip udvostručava otprilike svake dvije godine". Ime je dobio po Gordonu Mooreu, jednom od suosnivača tvrtke Intel koji je tu rečenicu napisao u radu koji je objavio u časopisu Electronics iz 19. travnja 1965. godine. Od početka sedamdesetih godina, kada je započeo intenzivan razvoj mikroprocesora pa do danas, ovaj zakon još uvijek vrijedi. Izraz Mooreov zakon skovao je Carver Mead, profesor na CALTECH-u.Iako je originalno formuliran u obliku zapažanja i prognoze, što je šire prihvaćan, to je više služio kao cilj za cijelu elektroničku industriju. Razvojni timovi u tvrtkama koje su se bavile proizvodnjom poluvodičkih čipova ulagali su sve više energije u njegovo postizanje. Planovi industrije poluvodiča predviđaju da će Mooreov zakon vrijediti još nekoliko generacija čipova. Ovisno o tome koji se period uzima za obračun, to može značiti da će se za deset godina broj tranzistora na čipu uvećati za stotinu puta. Mooreov zakon neće trajati beskonačno dugo jer će tehnologija u jednom momentu dosegnuti granicu koju nameću fizički zakoni.

Detaljnije: http://info.biz.hr/Typo3/typo3_01/dummy ... php?id=536
Ali je vjerovatno i ovo: http://www.bug.hr/vijesti/blizi-se-kraj ... 97155.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2011, 15:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Vader je napisao:
Taj pomenuti pogon na autu za koji kažeš da je nemoguć je Tesla bio napravio i koristio.

Ne čitaj previše politikin zabavnik, škodi ti.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2011, 16:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Maj 2010, 22:01
Postovi: 163
Lokacija: Na prvom mjestu
Kao sto Vader rece, taj auto je Tesla napravio, a vozio ga je Teslin sestric Sava Kosanovic.


jellyfish.
Nesto moram reci:
Ni malo mi se ne svidja stav sadasnjih naucnika: Sve je vec pronadjeno,Nauka ima objasnjenja za sve sto postoji, i ne treba uopste razmisljati.
Takav stav je jako stetan za buduce generacije jer "ubija" mnoge mlade talente.
Djecu u skolama bi trebalo uciti da nije sve pronadjeno, treba dozvoliti,pustiti djeciju mastu da radi.
Treba objasniti da Fizika i zakoni Fizike nisu do kraja istrazeni, nego izrazavaju trenutno znanje.

Teslin auto:
viewtopic.php?f=4&t=43642&p=1210529#p1210529


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2011, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Vader je napisao:
Taj pomenuti pogon na autu za koji kažeš da je nemoguć je Tesla bio napravio i koristio.

Budi oprezan kad nešto proglašavaš nemogućim. To što ti ili današnja nauka za nešto ne znate ni najmanje ne znači da je nemoguće.


Da. Kad kaze nemoguc to se podrazumijeva prema sadasnjim saznanjima nauke. Naravno, nikad ne mozemo znati sta donosi buducnost. Prije 300 godina je obicni telefon bio nemoguc prema tadasnjim znanjima, a sada nije.

Nesto sam razmisljao, jedini nacin da se iskoristi neko "zracenje" od onih koje danas poznajemo i koje je mozda Tesla koristio su neutrini.
Ovo sto sam napisao gore odnosi se na fotone. Ali posto neutrini nisu dovoljno istrazeni i svaki sekund ih milijarde prolaze kroz nasa tijela, moguce da postoji nacin da se nepoznata energija koju nose iskoristi i da je Tesla pronasao taj nacin, ali da li je on sakrio taj izum zbog eventualnih losih posljedica po covjecanstvo ili neko drugi ne zna se.
Vecina neutrina koja prolazi kroz nas kao kroz vazduh potice sa Sunca, iako jedan dio potice i sa zvijezda i galaksija. Neutrini se hvataju duboko ispod zemlje i ne postoji nacin za njihovo registrovanje osim hemijskih promjena u jedinjenjima hlora u tankerima zakopanim duboko ispod zemlje. Cak se smatra da sudbina svemira zavisi od mase neutrina u svemiru. Ako oni nemaju masu kao fotoni, ili je ta masa mala svemir ce se nastaviti siriti. Medjutim ako imaju cak i neznatnu masu izvan neke kriticne mase svemir bi se mogao poceti skupljati i nakon skupljanja dozivjeti ponovo veliki prasak koji se mozda i ponavlja u velikim ciklusima.
Moguce je da tajna svemirske materije i energije bas lezi u neutrinima.

Naravno, sva ova nagadjanja vise spadaju u naucnu fantastiku ali ne zna se mozda je Tesla koristio neki od njih ili neki nama nepoznat nacin.
Ono sto sam napisao podrazumijeva se za poznata naucna saznanja.
A prema sadasnjim saznanjima najveca vjerovatnoca da se iskoristi neko "zracenje" iz svemira bi mozda bila tajna neutrina ukoliko ju je neko uspio otkriti, mozda Tesla. Jer kako smo vidjeli neutrini se puno razlikuju od fotona i imaju razlicite i nepoznate osobine za razliku od elektromagnetnih talasa i klasicnog cesticnog alfa i beta zracenja koji ne prodiru kroz materijalne stvari za razliku od neutrina.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 13:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
jellyfish je napisao:
Sjetio sam se jos jednog izuma koji je nepronadjen, a prema mom poznavanju nauke ne postoje dovoljna znanja da trenutno bude pronadjen isto kao i vremenska masina za putovanje kroz vrijeme i ovo je vremenska masina ali za mijenjanje sunca, kise, snijega itd.
To je meteoroloska vremenska masina.
Dakle, meteorolozi jave na TV sutra ce biti sunce i pritisnu dugme i sutra bude sunce. Drugi dan jave bice kisa pritisnu dugme i bude kisa.
Zanimljiva masina, ali realizacija ce vjerovatno ostati zauvijek na nivou naucne fantastike :)

E kad bi ga izmislili trebalo bi ga uništiti jer bi se narod posvađao. :lol:
Ima čak i narodna priča:
Sažali se Bog na seljake i kaže im "Evo, vi odlučite kakvo vam vrijeme odgovara pa ću vam ispuniti želju" i nastane opšta svađa. Jedan je posadio sjemena i treba mu kiša da to natopi, drugi je sušio duvan i treba mu sunce, treći se žalio da će mu sunce spržiti mladu salatu i tako u nedogled.... 7 godina nije pala kiša jer se 7 godina seljaci nisu mogli dogovoriti kakvo im vrijeme odgovara.
Čak i dvojica kolega jednom gledajući kroz prozor umalo se ne posvađaše. Kaže jedan: "Gle kiše odlično, odgovara mi za krompir!" a drugi ga mrko pogleda i reče "Jesi normalan? Šta je odlično, čitav vinograd će mi stradati!"

Hajde malo SF, bilo bi fino kad bi se izmislila krvna plazma sa nanočesticama koja bi "iznutra" odradila popravke organizma na mikro nivou (bolesti tipa npr. dijabetes, hemofilija itd).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 13:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Perpetuum mobile! Je li palo ikome na pamet prije mene? :?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 13:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ma zašto će ikome? Ko bi na njemu zaradio? :) (mada postoje mnoge naprave koje su blizu skoro da postanu p.m.)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Talija je napisao:
bilo bi fino kad bi se izmislila krvna plazma sa nanočesticama koja bi "iznutra" odradila popravke organizma na mikro nivou (bolesti tipa npr. dijabetes, hemofilija itd).

Bas sam neki dan gledala reportazu gdje se bas o tome pricalo. Jedan mladi doktor/naucnik , ne znam sad tacno da li je Kinez ili Japanc, upravo radi na tome. I njegov plan je lijecenje pomocu nano-cestica (kristala) koje bi se pomocu inekcije unijele u tijelo covjeka i koje bi ciljano pronasla bolesno tkvio, bez da unisti zdrave celije (hemoterapija ubija i zdrave celije) . To bi bio bas dobar napredak protiv okrutnih bolesti kao sto je rak/tumor.

Nasla sam nesto na netu o tome:

Primjena u Medicini

Američki znanstvenici sa Sveučilišta u Stanfordu uz pomoć nanotehnologije razvili su novi tretman protiv raka koji ne oštećuje zdravo tkivo. Tretman se sastoji od umetanja sintetičkih nano cjevčica u stanice raka i njihovog zagrijavanja uz pomoć lasera. Te nanocjevčice imaju polovinu promjera molekule DNK te ih u prosječnu stanicu može stati nekoliko tisuća.

Nakon što se cjevčice proizvedene od ugljika izlože laserskom svjetlu bliskom infracrvenom dijelu spektra u roku od 2 minute, dolazi do njihova zagrijavanja na 70 °C i smrti stanica u kojima se nalaze. Znanstvenici dodaju da je pričvršćivanjem antitijela za nanocjevčice moguće precizno naciljati točno određeni tip stanica raka. Standardna kemoterapija uzrokuje smrt i stanica tumora i zdravih stanica.

Nano čestice u liječenju raka pluća

Kanadski znanstvenici sa Sveučilišta Alberta razvili su nanočestice koje su u laboratorijskim uvjetima uspješno uništavale stanice raka pluća. Iako tek predstoje istraživanja na životinjama, čestice bi se u ljudski organizam mogle uvesti uz pomoć inhalatora sličnog onom kakav koriste astmatičari.

Za rak pluća je karakterističan nekontrolirani rast abnormalnih stanica u jednom ili oba plućna krila. Inhaliranje nano čestica moglo bi funkcionirati bolje od tradicionalnih načina liječenja zbog toga što te čestice napadaju samo stanice raka i ne utječu na zdravo tkivo. Slično lijekovima koje koriste astmatičari novi lijek je u obliku praha, no za razliku od njih, on se razlaže u nanočestice kad dođe do kontakta. Znanstvenici očekuju da bi se ovaj način primjene lijekova mogao primijeniti i u liječenju drugih bolesti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs