banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Jun 2024, 13:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Rjeci , djela, i MI!
PostPoslato: 09 Maj 2004, 12:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
Nevjerovatno je koliko je lako prepoznat individualca i njegov stav karakter na osnovu njegovih izjava konverzacije i slozenica.
Bazirano na licnim iskustvima, cak i na mjestima kao ova pisanje gluposti po forumima i bijuci neko i istovremeno neznanac, ljudi pretjeraju. dali zbog silne zelje da budu primjeceni ili patnje od sopstvene nevrjednosti ali po njihovim rjecima i izjavama sami se odaju.
Razumljivo je da nikog ne zanima KO SI u stvarnoj slici na mjestu kao forum ali ako si jak dovoljno da ignorises osobu koja uistinu nema trun mozga onda nemoj da gubis svoj precious zivac te budi uvjek onaj ko jesi, cak iako to zahtjeva veliko zalaganje.

Na osnovu toga je ova tema , da li i koliko je lako prepoznati vrstu osobe iza njegovih rjeci i djela!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2004, 12:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2001, 01:00
Postovi: 230
Lokacija: BL
Каква дјела је могуће спровести на форуму?
Често сам примјетио да људи не пишу оно што мисле, пишу оно што би други вољели да чују или једноставно немају изграђен став и пишу свашта тако да мислим да форум и није неки претјерано добар узорак за утврђивање тога какав је ко... међутим на основу горњег податка опет се може доћи до неког закључка, али мислим ако је већ некоме стало да дубље процјени нечији карактер, каква је ко особа итд... форумско празнословље није довољно добар или једноставно довољан материјал за тај потхват : :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2004, 15:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
representative je napisao:
Nevjerovatno je koliko je lako prepoznat individualca i njegov stav karakter na osnovu njegovih izjava konverzacije i slozenica.
Bazirano na licnim iskustvima, cak i na mjestima kao ova pisanje gluposti po forumima i bijuci neko i istovremeno neznanac, ljudi pretjeraju. dali zbog silne zelje da budu primjeceni ili patnje od sopstvene nevrjednosti ali po njihovim rjecima i izjavama sami se odaju.
Razumljivo je da nikog ne zanima KO SI u stvarnoj slici na mjestu kao forum ali ako si jak dovoljno da ignorises osobu koja uistinu nema trun mozga onda nemoj da gubis svoj precious zivac te budi uvjek onaj ko jesi, cak iako to zahtjeva veliko zalaganje.

Na osnovu toga je ova tema , da li i koliko je lako prepoznati vrstu osobe iza njegovih rjeci i djela!


cini mi se da si veoma revoltirana drustvom i ljudima uopste
doza ostrine i okrutnosti koja proistice iz tvojih rijeci to jasno upucuje.

ne znam sta su tvoji temelji i na cemu si izgradila sopstvenu licnost
ali mislim da rjesenje za tvoj stav (svaki stav trazi svoju protutezu)
nije u apsolutizmu kojim se bavis.

zapamti, osloniti se na ljudsku rijec je kao osloniti se na vazduh.
a poricanja aktuelnosti situacije je vise nego kapi vode u okeanima
zato je bolje solirati u sebi pa ma gdje bio.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2004, 16:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
Iceman, molim te uoci da ova tema nije namjenuta za moje licno kritikovanje, vec globalno pitanje koje jasno se odnosi na , koliko se ljudi mogu prepoznati iza rjeci i djela,,, bojman sir, forum thing je samo bio primjer, ovo se odnosi na globalno , stvarno uocavanje i procjenjivanje ljudi. kakogod, cjenim vase odgovore.cheers


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2004, 01:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
ne znam sta su tvoji temelji i na cemu si izgradila sopstvenu licnost
ali mislim da rjesenje za tvoj stav (svaki stav trazi svoju protutezu)
nije u apsolutizmu kojim se bavis.

zapamti, osloniti se na ljudsku rijec je kao osloniti se na vazduh.
a poricanja aktuelnosti situacije je vise nego kapi vode u okeanima
zato je bolje solirati u sebi pa ma gdje bio.


Slazem se.
Bolje zavrsiti u paklu u pokusajima da napravis nesto od sebe, nego zonglirati u horu sa ludacima, i ostavljati sluzav trag kao puz, skriven u masi ovaca koji pricaju o spoznaji.
KO sto kaze SAh: " BOlje je umrijeti u pokusajima da ostvaris sebe... "

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2004, 10:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
JivanMukta je napisao:
Citiraj:
ne znam sta su tvoji temelji i na cemu si izgradila sopstvenu licnost
ali mislim da rjesenje za tvoj stav (svaki stav trazi svoju protutezu)
nije u apsolutizmu kojim se bavis.

zapamti, osloniti se na ljudsku rijec je kao osloniti se na vazduh.
a poricanja aktuelnosti situacije je vise nego kapi vode u okeanima
zato je bolje solirati u sebi pa ma gdje bio.


Slazem se.
Bolje zavrsiti u paklu u pokusajima da napravis nesto od sebe, nego zonglirati u horu sa ludacima, i ostavljati sluzav trag kao puz, skriven u masi ovaca koji pricaju o spoznaji.
KO sto kaze SAh: " BOlje je umrijeti u pokusajima da ostvaris sebe... "
Nevjerujem da si bas shvatio ovaj post, by Icemen(ajsmen) , jeste ima vise znacenja, ali oni su bazirani na licnim principima i misljenju ,some..? nama to opet neznaci nista.
Bolje zavrsiti u paklu u pokusajima da napravis nesto od sebe??? (sta samo mozes od sebe napraviti pitam se )Citiram, ovoi mi kaze da ti bi bio u stanju da povrjedis sve one koje volis samo za svoju sebicnost i licno ostvarenje snova, ti bih prodao dusu djavolu. Right,. zao mi je ali kao ti ,ostali ljudi mozda i nisu, a najmanje ja, to sto ti razmisljas tako je ..god for you,,?ali ja nevidim nekog dobrocinstva u tome..ako bi svi mi mislili jedino i samo na sebe, gje bi ovaj svjet vodio ka,no, nebih bila iznenadjen jer je to samo ljudska priroda, koja na moj zivot nema uticaja, jer ja zivim onako kako zelim, a ne kako su mi drugi rekli da treba.
A u meduvremenu ti obrnuto

ps. nisam jos informisana o ovcama koje pricaju , ali sigurna sam da si ih ti cuo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2004, 15:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Slusam te ovce svaki dan. :)

Mislim da je ajsmen razumio ovo sto sam napisao. Sto se tice tebe, ne ocekujem da to razumijes. Ako razumijes onda je super.
Prvo govoris da zelis pomoci drugima, zanima me s cim bi ti to njima pomogla?
Prvo nauci da pomognes sebi da bi mogla pomoci drugima.
Sud koji donosis pokazuje kako tvoje razumjevanje nema veze sa onim sto zagovaras.
MOzes da umres trudeci se pomoci drugima a da u tome nikad ne uspijes, jer pitanje je da li ti drugi zele da pomognu sebi.
Takodjer proglasavanje sebicnoscu, to sto neko odgovorno stoji iza sebe, dokazuje da ne razumijes temeljne postavke duhovnosti.
Zamisli Hrista ili Budu, koji prije nego sto su ista shvatili, da su poceli da pomazu drugima, odveli bi i sebe i njih u provaliju.
To je kao kada sljepac sljepcu pomaze i zavrse obojica u provaliji.
POmoci drugima mozes tek onda kada ti naucis da hodas, a ne kada imas zelju da pomognes, a jos nisi naucila da koristis svoje noge. Vec koristis stake misljenja da ukazes put nekome.
Ajsmen ima svoje noge i nema potrebe da misljem drugih gradi stake.
A i mogao bih reci da ima vise petlje od vecine ovdje na forumu koliko ga ja poznajem.
Postajes polako zakrpa svakom postu s kojim se ne slazes.
MIsao o dobrocinstvu je najcesce najvece sebicnjastvo. Zasto?
Sta ti imas od dobrocinstva drugima? (Bas me zanima kako ces ovo shvatiti!)

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2004, 20:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
JivanMukta je napisao:
Slusam te ovce svaki dan. :)

Mislim da je ajsmen razumio ovo sto sam napisao. Sto se tice tebe, ne ocekujem da to razumijes. Ako razumijes onda je super.
Prvo govoris da zelis pomoci drugima, zanima me s cim bi ti to njima pomogla?
Prvo nauci da pomognes sebi da bi mogla pomoci drugima.
Sud koji donosis pokazuje kako tvoje razumjevanje nema veze sa onim sto zagovaras.
MOzes da umres trudeci se pomoci drugima a da u tome nikad ne uspijes, jer pitanje je da li ti drugi zele da pomognu sebi.
Takodjer proglasavanje sebicnoscu, to sto neko odgovorno stoji iza sebe, dokazuje da ne razumijes temeljne postavke duhovnosti.
Zamisli Hrista ili Budu, koji prije nego sto su ista shvatili, da su poceli da pomazu drugima, odveli bi i sebe i njih u provaliju.
To je kao kada sljepac sljepcu pomaze i zavrse obojica u provaliji.
POmoci drugima mozes tek onda kada ti naucis da hodas, a ne kada imas zelju da pomognes, a jos nisi naucila da koristis svoje noge. Vec koristis stake misljenja da ukazes put nekome.
Ajsmen ima svoje noge i nema potrebe da misljem drugih gradi stake.
A i mogao bih reci da ima vise petlje od vecine ovdje na forumu koliko ga ja poznajem.
Postajes polako zakrpa svakom postu s kojim se ne slazes.
MIsao o dobrocinstvu je najcesce najvece sebicnjastvo. Zasto?
Sta ti imas od dobrocinstva drugima? (Bas me zanima kako ces ovo shvatiti!)


Ne razumijem zbog cega izvrces moje izjave, umijes li citat, ne samo rjeci, vec znacenje njih, ja se nesjecam pominjanja kako ja zelim pomagati ljudima a ti? Hrist i BUda,,,ta na ..zao mi je ali pogresnoj osobi dajes ovu teoriju?? Jos jednom citam tvoj post,,i jos jednom,, iiii joooos jednomm ,mm nevidim poentu sorry! Totalno promaseno .

ps .sta god ti znaci ova fraza 'zakrpa svakom postu' i sta god da ces osjetiti kad procitas svoj prvi post i bajku o ovcama i puzevima. Pa onda sljedeci kako svaki dan slusas te ovce , nadam se da ces primjetit da si ustvari si ti nam dao pricu o sebi.. oi da slucajno nisi ti taj puz??
No offence mate just wondering??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2004, 01:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
We are in society based on wolfs and sheeps.
Ofcourse noone will admit that he is sheep.


BAs tako.

U svijetu posto je vukovi i ovce. Vukovi se hrane ovcama sto je veoma logicno, isto tako vukovi nisu vegetarijanci. A sto je najgore to ne zele da budu.
Vecina ljudskog roda su samo ovce, koje dozvoljavaju vukovima da se hrane njima.
Vukove bi mogli da podjelimo u one koji zavaraju ovce da nisu ovce i na taj nacin ih uvuku u svoju zamku. I u one koji su vukovi po svojoj prirodi. (Sto bi bilo u prevodu, svi ljudi su vukovi samo vecina to ne zna.
Na srecu postoje vukovi koji pomazu tzv. ovcama da se razbude i shvate da one nisu ovce vec vukovi koji su zaboravili svoju prirodu. Kada potencijalni vuk svhati da nije ovca on je spreman napokolj, svega onog sto ga je sprecavalo da bude vuk i da od pocetka sazna da je vuk.
Ako ima srece shvati da je on odgovoran sto nije znao da je vuk, a ne neko ko ga je htio samo da iskoristi.
Tada taj vuk pocinje da razmislja svojom prirodom i prestaje da se plasi svakog zvuka. Shvata da je neustrasiv i da ima snagu. Ne pokusava da na slabijima od sebe ikusava svoju snagu vec se mjeri sa prijateljima vukovima i na taj nacina pocinje da uoblicava svoju sustinu.
No, vecina "ovaca" vise voli da zonglira u stadu i samo da misli kako je njihova sustina vuk, ali nikako da steknu muda da to sagledaju u stvarnosti.
E, representative, te ovce ja zalim. I na njih se odnosilo ono sto je pisalo.
Ja ne zongliram u krdu, vec idem sam. Kakva je moja priroda. Drago mi je ako neko jos krene stazom kojom idem, ali isto tako vise volim da putujem sam nego u drustvu onih koji bi voljeli da im ja ili neko drugi bude izgovor za staticnost. Ne gubim previse vrijeme sa onima koji pricaju o tome kako je divan cilj, ili kako je taj neko ko je dostigao cilj bog, ili veliki ucitelj. Zabole me za njima.
Vec pokusavam da ja to dostignem. Nemam uzora iliti idola, vec sam ja sebi uzor. Uzivam u putovanju i najmanje zelim da mi neko ko se pravi duhovan ili ko imitira covjeka smeta na putu.
Svaki tren pokusavam da onima koji pokusavaju da sagledaju sebe budem od pomoci, ali onima koji mi smetaju ili na bilo koji nacin pokusavaju da uspore moje putovanje, pokazujem svoju snagu.
Ajsmen me dobro zna, i takodjer zna koliko ostar znam biti sa ljudima koji su u mom drustvu pretvarali da budu duhovni ili znalci. A isto tako kolikomogu da imam strpljenja sa onima koji pokazu imalo zelje da saznaju, nauce ili da spoznaju sustinu istine.
Sto se tice tebe, zanimljiva si ti, ali ti jos puno treba da stanes na svoje noge. Ono sto sam ti napomenuo u vezi dobrocinstva drugima, nije bila kritika tipa da ne treba pomagati drugima, vec da ispitas to sto zelis da pomazes drugima.
Jer to moze biti zamka. I to veoma lukava.

Citiraj:
ps .sta god ti znaci ova fraza 'zakrpa svakom postu' i sta god da ces osjetiti kad procitas svoj prvi post i bajku o ovcama i puzevima. Pa onda sljedeci kako svaki dan slusas te ovce , nadam se da ces primjetit da si ustvari si ti nam dao pricu o sebi.. oi da slucajno nisi ti taj puz??


Rekoh ti vec jednom da taj posto nije bio namjenjen tebi ni to da se u njemu pronadjes, vec je bio nesto sasvim drugo. I ne planiram vise to da ponavljam.
Zkrpa svakom posu je trebalo da znaci da si se upetljala u nesto sto nisi trebala i nije bilo namjenjeno tebi vec Ajsmenu. (mislim na posto Asjmena)
Mozda sada skuzis na koje "ovce" mislim. Iako nemam pravo da nazove nikoga ovcom a da ako to ne ucini i ne stavim sebe. :)
Ja uvijek pricam o sebi, samo za razliku od vecine to smijem i priznati.
Ja sam vjerovatno ovca veca od svih vas :)
A i puz :) :) :) :)

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2004, 10:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
Jivan, OK ..reci mi samo sta smatras kad treba da stanem na svoje noge, ne razumijem tu frazu bas najbolje. Prije nego sto odgovoris ako to smatras pod profesionalnim uspjehom i samostalnoscu, vjeruj mi cak i kad to postignes u tvom zivotu se nista nece promjenit, zastvarno osim cinjenice da si postigao nesto za cim si craving, tako dugo...TI govorim Iz iskustva u povjerenju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2004, 10:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
representative je napisao:
ps. I'm getting married tomorrow .....


Nek je sa srecom .... :)

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2004, 10:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
Hvala TI!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2004, 10:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovo što je JivanMukta pisao o ovcama i vukovima me podsjetilo na nešto.




Jedan čovjek našao je orlovo jaje i stavio ga pod kokoš. Orlić se izlegao kad i pilići i odrastao je sa njima.
Cijelog života orao je radio isto što i kokoši u dvorištu, misleći da je jedan od njih. Kljucao je naokolo u potrazi za bubama i glistama, kokodakao je i lepršao krilima, uzdižuće se koji pedalj iznad tla.
Prošle su godine i orao je ostario.
Jednog dana ugledao je u visini, na vedrom nebu, čudesnu pticu moćnih raširenih krila.
Stari orao zapanjeno je gledao u vis. "Šta je to?" pitao je. "To je orao, kralj ptica", rekla mu je jedna kokoš. " On pripada nebu, dok mi, kokoši, pripadamo zemlji."
I tako je orao umro među kokošima, ne znajući ko je.


(iz knjige "Buđenje", Antoni de Melo)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2004, 17:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Prvo zelim ti srecu u braku :)
COMK

NIje ova fraza da treba da stanes na noge bila samo za tebe, vise je bila uopstena. Ljudi sve sto su naucili je bilo od drugih, ucenjem, nametanjem, imitiranjem....
Prirodno da su posle toga sve sto rade ili sto je proisteklo iz toga, nazvali svojim. Ali to je njihovo koliko je i zoloski vrt slonov.
POd stakama mislim na sve ono usvojene bez razmisljanja, bez kontempliranja nad tim, automatski mehanicno. U zivotu imamo manje vise dvije vrste ljudi, oni koji se slazu sa svim sto vecina govori ili podrzava i one koji se uvijek tome protive. Naravno da postoje i oni koji su izvan toga dvoga, ali takvih je malo i oni su pretihi.
Druga vrsta ljudi, se osjeca ispunjenijom kada svemu sto kaze drusto oni daju suprotan odgovor. Ako drustvo kaze DA oni kazu NE. Ako drustvo kaze NE oni kazu DA. Ti ljudi iako imaju iluziju da su slobodni, to nisu. To sve bih mogao da svrstam pod stake. Kada kazem da neko treba da odbaci stake mislim da krene da razmislja, da se resava nametnute mehanike i da kroz sve prvo obrati paznju na sebe. Kako on nesto dozivljava, zasto to na taj nacin dozivljava, i sl. Ne da njegov odgovor bude reakcija, vec akcija, koja je nastala kao posljedica posmatranja svojih reakcija i odgovora na necije reakcije.
Tek tada mozemo za covjeka da kazemo da je odbacio stake i da je poceo da uci da hoda na svojim nogama. Covjek koji je uspio koliko toliko u tome, moze da oslobodjen od predrasuda, ocekivanja, sebicnosti i sl, pomaze drugim ljudima. I tek tada on ima crtu dobrocinstva u sebi. LAi to dobrocinstvo nije vise namjera vec posljedica ispravnog prilaska zivotu. On sam sebe ne osjeca za dobrocinitelja, jer u jednom trenutku ne vidi razliku izmedju sebe i drugih. Jer su drugi on sam. I on to veoma dobro osjeca. I stoga ima jednostavnu potrebu da se prema drugima odnosi sa saosjecanjem.

Ono sto kazes "da se nista u zivotu nece promjeniti, zastvarno osim cinjenice da si postigao nesto za cim si, craving, tako dugo..." po meni nije istina.
Sve se mijenja. Ali ne u okolini vec u tebi. Ti si se promjenila, okolina je uvijek bila i ostala ista. A mi ne mozemo promjeniti druge, vec samo sebe. Tada shvatis da nije bitno kako predio izgleda vec je bitno kako izgleda onaj koji vidio predio. Vidjeti ljeputu ne znaci da je to sto vidis ljepo, vec znaci da je onaj koji kroz oko vidi tu ljepotu, da je on ljep. Istina ne postoji u stvarnosti vec samo u onome koji je vidi. Niko nikada nije nasao istinu pod drvetom, vec u sebi. I to je ona istina o kojoj svi toliko pricaju ali nikada je ne nadju, jer nikada nisu polgedali u pravom pravcu.

POstoji prica o lavu koji je bio u stadu ovaca.
JEdnom je neki covjek nasao mladog lavica koji je bio kraj svoje mrtve majke. I on odluci da ga odgoji. POsto je taj covjek bio ovcar, one smjesti lavica pored ovaca koji je zajdno s njima rastao, pasao travu, zivio i prezivljavao sa njima.
Kada je taj lavic porastao, on je za sebe mislio da je ovca.
Jednog dana, krdo je culo ruku lava u njihovoj blizini, i sve ovce kao i pastiru su se preplasile. Naravno i nas nekada mali Lav. Te noci, divlji lav se prisuljao krdu i upau u njega. Ovce su pocele da bjeze, pastir je pobjegao, a i sa njima nas lav.
Divlji lav je primjetio naseg lava i prisao mu. Ovaj je drhtao sabijen u kut.
Divlji lav ga upita: "Sta ti radis tu medju ovcama?"
"Ja sam ovca, ovdje mi je mjesto."
LAv mu odgovori:"Ne ti nisi ovca ti si lav."
"Ne nisam, ti me samo zelis prevariti." rece sabijajuci se sve vise u kut.
Divlji lav mu rece da podje sa njim. Odmah je uvidio u cemu je rijec. Doveo ga do jezera i rekao mu da se pogleda u vodi. Mladi lav je vidio da je njegov lik veoma slican divljm lavu, sto ga ucini jos nervoznijim.
Naposljetku divlji lav mocno zarika. Ponovi to jos jednom. Nakon tok drugog rika, mladi lav zarika isto tako mocno kao i divlji lav. Shvativsi svoju prirodu.
Obojica su napustili logor te noci.

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs