banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Dec 2022, 12:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Udari i bježi
Nisam više uopšte siguran kuda idemo, nikako.
Bijelijna - udariti dijete i hladnokrvno se odvesti dalje. Udariti troje ljudi i hladnokrvno pobjeći. Ako se ne plaše Boga, pa barem onda kamera koje su na svakom ćošku da se uplaše i toga što će dobiti veću kaznu jer su pobjegli, a uhvatiće ih sigurno.

https://srpskainfo.com/novi-detalji-nes ... bio-pijan/
Ovo u Novom Pazaru, još gore, zbog toliko "saučesnika".
https://ba.n1info.com/regija/uzas-u-nov ... preko-nje/

Vozač kombija je zaista imao male šanse da izbjegne gaženje djevojčice. Da je mlad, veoma fokusiran na cestu, pa bi možda i kao uspjeo da nešto pokuša u vidu izbjegavanja, ovako baš ništa.Problem je što je izašao, malo se promuvao uz kombi  i u maniru "ovo se mene ne tiče, odoh ja dalje" otišao s lica mjesta. Ni da priđe i pogleda, a kamoli pokuša nešto.
Utješno mi je što čitam da je taj klinac koji je prvi udario, odmah stao kolima i ostao tu do momenta dolaska policije i privođenja. Nije mu za toliko zamjeriti na reakciju to jeste nepomaganje žrtvi, kako bi većina nas postupila sa 17-18 godina da se takvo nešto desi?Mnogo je, mnogo gore, što su toliki odrasli ljudi prošli svojim automobilima pored tijela na cesti. Nisam brojao, ali mislim petnaestak do dvadeset automobila. Niko od njih da kaže sam sebi ili suvozačima - stani, de da pomognemo, nekome nije dobro! Nijedna majka, otac, da im proradi roditeljski nagon na prizor bespomoćnog djeteta. Svi samo gledaju sebe.

Da je barem naišao neko mlađi, barem bi prišao da snimi dobar video za TikTok.

Može se dijelom opravdati efektom posmatrača - ali je ogromna odgovornost kada unesrećeni leži potpuno sam - "opravdano" je ne reagovati ako je već neko prišao i pomaže, pa eto ti ne moraš prići jer je već neko pritekao u pomoć, ali osoba je unesrećena i leži bespomoćno, tu su svi moralno i po zakonu dužni da priđu i pomognu. 
Mogao bih razumjeti da na cesti laži prepolovljeno ili obezglavljeno tijelo, gdje je apsolutno iz prve jasno da nema nikakve šanse za spasavanje niti smisla pokušati pomoći, a doza šoka i gađenja je prevelika da bi iko prilazio sceni, ovdje leži dijete, pa kako bi tek odraslom pomogli, kada nisu spremni ni djetetu???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs