banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jan 2021, 09:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Tačno, njima odgovara da ti "lutaš" po marketu, kako bi usput možda kupio još nešto. Zato se neke stvari što se svakodnevno kupuju stavljaju na najudaljenije dijelove marketa jer da bi došao do njih proći ćeš sve i nešto usput opaziti.

Ova aplikacija (što se vlasnika marketa tiče) bi bila prihvatljiva kada bi se u njoj izlistavali svi proizvodi, pogotovo oni na akciji i sl. Kao neka vrsta reklame, pa da ti iskače. Otvoriš recimo polje "trenutno na akciji" i izbaci ti šta danas ima u toj trgovini. Njima ne bi bio veliki problem unos a ujedno je i reklama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2021, 09:57 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Prvo drago mi je da na prvom mjestu mislimo na veliku ribu umjesto na sebe, mislim da je tako obicnom covjeku bolje

Drugo, kad pricamo o tom da njima odgovara da ti lutas, ti ces kupiti mozda 1-2 stvari na koje "naletis" sto je naspram novog kupca koji ce kupiti 10 stvari sigurnih stavka o kojoj ne treba ni misliti dva put.

Nije ti market kafic, mislis da Zoki ovo ne bi stavio npr ?
Koliko puta cujes sebe da kazes "nemoj sad gubimo vrjeme guzva je" i uzmes manje stvari

Valjda je cilj marketima da prodaju vise a to se radi tako sto ti vise ljudi prodje kroz kasu a ne sto lutaju po prodavnici da nalete na blago, pogotovo kakvi su nasi ljudi finansijski mislis da ce trositi bezveze pare ?

Recimo kad je bio ogranicen broj ljudi u prodavnicama, ova aplikacija bi cinila cuda

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Poslednji put menjao makibruz456 dana 02 Jan 2021, 09:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2021, 09:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Avg 2020, 15:58
Postovi: 583
_зока je napisao:
Nema ovo budućnost jer bi tražilo od vlasnika marketa da uvede dodatnu radnu snagu koja će vršiti unos pozicija robe u marketu.


A radna snage nikada jeftinija. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2021, 10:00 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Kakvu crnu radnu snagu ? Zamisli lego kockice, svaki dio ima svoj naziv, samo kliknes, prebacis ga gdje je sad i kraj price, kao kad pinujes note na tabelu, o cemu ti pricas ?
Kako pricas pomislio bi covjek da je atomska nauka a ne pomjeranje grupe artikla
I nisu ti ovo carape da se pomjeraju u kom ti svjetu zivis, Zoki nije pomjerio artikl vec po godine bar

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2021, 10:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Jedini koji znam da su nesto pomjerali je Centrum i to sa onim odjelom za automobile mda i to je sad vraceno ja msm, nabroj jos nekog, nema, sve isto vec godinama

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2021, 10:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
jovic23 je napisao:
Već postoji ta aplikacija


I zove se "Kartonski natpisi iznad svake rafe app"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2021, 10:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
makibruz456 je napisao:
Prvo drago mi je da na prvom mjestu mislimo na veliku ribu umjesto na sebe, mislim da je tako obicnom covjeku bolje


Pa što nisi odmah napisao da ne želiš naša mišljenja nego samo naše lijepe želje?
Ja sam u trgovini 20 godina, radio sam sve, od popunjavanja rafa, kase, trebovanja, vođenja radnje do veleprodaje kojom se trenutno bavi. Mislim da više znam o tome kako trgovina funkcioniše i šta je u cilju trgovcu nego većina na forumu, a to sigurno nije da "uđeš, izađeš i gotovo". Nije hljeb, mlijeko i meso bez razloga na dnu marketa.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2021, 10:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
makibruz456 je napisao:
Kakvu crnu radnu snagu ? Zamisli lego kockice, svaki dio ima svoj naziv, samo kliknes, prebacis ga gdje je sad i kraj price, kao kad pinujes note na tabelu, o cemu ti pricas ?
Kako pricas pomislio bi covjek da je atomska nauka a ne pomjeranje grupe artikla
I nisu ti ovo carape da se pomjeraju u kom ti svjetu zivis, Zoki nije pomjerio artikl vec po godine bar
Nemaš ti pojma.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2021, 10:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Slazem se al postoji bolji format, napredovala tehnologija.

Slobodno me poduci kad ti imas pojma, al nemoj me molim te sa tim "zatucan sam 20 godina tako mora" njesra

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2021, 10:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
makibruz456 je napisao:
Kakvu crnu radnu snagu ? Zamisli lego kockice, svaki dio ima svoj naziv, samo kliknes, prebacis ga gdje je sad i kraj price, kao kad pinujes note na tabelu, o cemu ti pricas ?


Izvini prijatelju ali vidi se da nisi imao dodirnih tačaka sa trgovinom. Pa neke obavezne stvari kao što su mijenjanje cijena se ne stignu odraditi a kamoli da se još radnici zamajavaju s ovim. Nit stižu nit hoće. Napraviš trgovcu cijenu a on ne stigne zamjeniti, na kraju sam moraš otići i uraditi, mogu zamisliti kakav bi bio show oko ovoga :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2021, 10:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
FLASH je napisao:
makibruz456 je napisao:
Imam ideju, volio bih da cujem od vas misljenja.

Aplikacija koja ce biti mapa, koju ce marketi koristiti da objave gdje im se nalazi koji artikl na kojoj polici i u kom "ostrvu" , koju ce kupci koristiti da planiraju kupovinu i svoju rutu kroz market, time smanjujuci bespotreban gubitak vremena kupaca, manje guzve, vise kupaca ima sansu da prodje kroz market sto znaci vise novca za markete.
Ima pozitivne i za markete i za kupce.
Mislim da cijenu artikla ne treba objavljivati, nek ima malo misterije :D

Dobro ili lose,zasto da zasto ne ?

Ja sam prije par godina pisao rad i analizu na tu temu... :)
Ovo je bila skica moje ideje:
Slika

Ako neko hoće da pretvori ovo u biznis, možemo razgovarati. :wink:
Ova ideja je od početka osuđena na propast. Zašto bi neko tražio gdje je avkoado?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2021, 10:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Danchi je napisao:
makibruz456 je napisao:
Kakvu crnu radnu snagu ? Zamisli lego kockice, svaki dio ima svoj naziv, samo kliknes, prebacis ga gdje je sad i kraj price, kao kad pinujes note na tabelu, o cemu ti pricas ?


Izvini prijatelju ali vidi se da nisi imao dodirnih tačaka sa trgovinom. Pa neke obavezne stvari kao što su mijenjanje cijena se ne stignu odraditi a kamoli da se još radnici zamajavaju s ovim. Nit stižu nit hoće. Napraviš trgovcu cijenu a on ne stigne zamjeniti, na kraju sam moraš otići i uraditi, mogu zamisliti kakav bi bio show oko ovoga :lol:

Pogotovo u našim uslovima gdje poslodavac angažuje minimum radnika, gdje isti ljudi rade na kasi, dupunjavaju rafe, kontrolišu rokove trajanja, brišu prašinu i sl. Ne dao bog da se neko razboli jer nijedna firma nema radnike koji su predviđeni da "uskaču" na mjesto bolesnih ili onih na odmoru.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2021, 10:57 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
A korona i jest....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2021, 19:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
_зока je napisao:
Nije hljeb, mlijeko i meso bez razloga na dnu marketa.

Skoro, relativno skoro, sam baš čitao oko toga, da se tu ulažu velike pare kako pozicionirati proizvode, u samoj radnji do toga kako pozicionirati na samoj rafi a sve u cilju da se kupac što duže zadrži u radnji do toga da baš "taj i taj" proizvod kupi. Ne znam je li istina da čak odredjeni proizvodjaci placaju marketima da njihov proizvod istakne na nekom mjestu na samoj rafi, tj postavi ga u visini očiju...
Mislim da je dobro imati ideja, ali ovdje je jasno da ta ideja neće imati podršku prodavnica.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2021, 19:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
To je sasvim tačno, u određenim "jačim" marketima pozicije se plaćaju. Ne baš na taj način da bude u visini očiju ali da bude na određenom "pogodnom" mjestu. Isto ti je i za cigare iznad kase, dobavljač uglavnom plaća to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2021, 19:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
To je neprestana, borba, u Dobuju moj dobri gazda se dogovori sa gazdom radnje, da prodaju našu robu, ali se ne dogovori sa trgovcem koji radi u radnji i favorizuje konkurenciju, koliko puta sam se svađao što gura robu tamo nekih Karavlaha iz Srbije, a ne našu domaću. Karavlasi su dobro podmazivali.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs