banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Maj 2024, 16:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Nov 2003, 21:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Vader je napisao:
misk0 je napisao:
Zato sto pricamo o REALNOM svijetu, zato sto pricamo o REALNIM ljudima, zato sto ti ljudi zive REALNO

aharon, rio i ja i pričamo o realnosti. Ako ti tu realnost ne vidiš (kao ni vazduh) to ne znači da nje nema. Duša je kao i vazduh nevidljiva, ali su njena ispoljavanja kao i kod vazduha - realna.
Ili ćeš ti pričati kao i onaj deda sa sela koji je kada mu je unuk došao iz škole i rekao da su učili da nas vazduh stalno okružuje i da se nalazi svuda revoltiran time vikao: "prvi put čujem za taj neki vazduh...(zbog toga) tvrdim da vazduha nema...nikad neće taj vazduh ući u moju kuću...". Nešto tako, čitao sam negdje.

A izreka "ko visoko leti nisko pada" se odnosi na nešto drugo. Ja ti govorim o letenju krilima galeba Džonatana Livingstona.


ako cemo vec da se gadjamo paradajzom (metaforama)
pitanje je da li i ti vidis vazduh....

btw ko visoko leti - otprilike.. rijetko
upozna zemlju. stvar je u tome sto je misko zadovoljan tamo gdje je on
a vader tamo gdje je on.

kod miska postujem jednu jaku dozu pragmatizma iako
se ne zlazem u potpunosti da vecina ljudi zivi u realnosti posto je to stvarno relativno.

za mene je u pitanju stomak.
ti si rio retoricar
odgovorices sam sebi ne meni.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 09:06 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
frozen je napisao:

za mene je u pitanju stomak.
ti si rio retoricar
odgovorices sam sebi ne meni.


ok frozen...
ja sam samo slikovito naglasio pitanje a svako neka odgovri za sebe.
na kraju krajeva, radi se o njegovoj dusi i njegovom stomaku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 10:03 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Kada je o pragmatizmu riječ hajde da i ja progovorim tim jezikom.
Evo baš sinoć jedan zvaničnik "međunarodne zajednice" koji je govorio o ulasku BiH u program partnerstva za mir, otvoreno reče da je glavni cilj svega toga da BiH može da uzvršava "međunarodne obaveze".
Ili prevedeno: NATO savezu (i SAD) je potrebno bukvalno topovsko meso za sve veći broj riskantnih međunarodnih "mirotvornih" operacija pogotovo su tu potrebni iskusni i prekaljeni vojnici (a van svake sumnje je da su vojnici iz BiH takvi), i to je ono što je njima u svemu tome najvažnije.
Naše vlasti ulagivački već nude naše vojnike baš za takve operacije (u Iraku npr.) a ljudi tamo vode narodnooslobodilački rat u kojem bi naši vojnici bili okupatori, a sigurno ne bi bili na kojekavom izletu sa dobrim dnevnicama.
Amerikancima se jedostavno više ne poturaju njihove "dragocjene" glave tamo gdje su sami sebi zakuvali čorbu, pa sada traže ulagivače koji će tamo poslati svoje ljude. A u našim vladarima kojima je sve važnije od stvarne i realne dobrobiti našeg naroda, našli su baš takve. Sramota.

Takođe, sasvim je izvjesna činjenica da je članstvo u partnerstvu za mir vrlo skupo i čini nas potpuno ovisnim i o njihovoj vojnoj ali samim tim i svakoj drugoj industriji, i to se u ranijim vjekovima zvala kolonijalizacija, sada se potura drugačije, ljepše upakovano. Čisti "marketing".
A koliko je članstvo u "partnerstvu za mir" djelotvorno u sprečavanju nekog sukoba i koliko donosi mir i sigurnost, najbolje se vidi na primjeru Makedonije. Vidi se da je skupo ne samo u novcu.

Članstvo u EU koja je zasnovana prije svega na ekonomskom faktoru, za zemlje poput naše bi značilo takođe vrlo tegoban put ka velikoj neizvjesnosti i to na dugu štapu. I najmanje je u našem interesu kada je već o interesima riječ.
Jer, nama bi trebalo puno vremena da dođemo do onoga što je za punopravno članstvo potrebno i puno ucjena bismo morali da pretrpimo za to, a sve radi vrlo maglovite budućnosti, jer u situaciji sve većih potresa u tržišnoj privredi uopšte u svijetu, potrese najgore osjećaju najneiskusniji i najslabiji (a takvi smo svi mi u "tranziciji") i po njihovim leđima se te stvari lome. Dapače, upravo zemlje u tranziciji su ispušni ventil za sve veća krčkanja na svjetskoj ekonomskoj sceni, i u biti njihova svježa krv služi tome da produži vijek onom što je već pred raspadom.

Čisti pragmatizam i čista realnost. Barem iz mog ugla posmatranja.
I zaista dosta je više toga da se duhovnost proglašava nečim nerealnim i imaginarnim. Čemu onda njen smisao ako ona ne daje bolji i potpuniji pogled na realnost. A, po mom mišljenju daje.
Zaista mislim da ovdje nikom nije do praznog naklapanja. Suština je samo u tome da tvrdimo da puni stomaci ne daju punog čovjeka. To najviše dokazuju baš oni kojima su stomaci puni, ali srca i duša prazni (a takvih je najviše u zemljama ekonomskog "blagostanja").
A puno treba da je i jedno i drugo. To je glavna poenta.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Koliko nam Zapad želi dobro vidi se i iz reakcije MMF-a na odluku o povećanju najniže cijene rada u RS.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 20:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Cinjenica je da mi sami sebi ne zelimo dobro... tj nashi politicari i dok je god takvih na vlasti, mi ne mozemo napredovati.
Cinjenica je takodje da i ti politicari na vlasti ne upravljaju nesto pretjerano jer tu je Visoki Tata.
Cinjenica je se sa punim stomakom zivi a sa praznim i punom dushom NE.
Cinjenica je da mnogi omalovazavaju zapad i nalaze im 'loshe strane' a zapadni penzioneri idu na odmore na Sejsele ili Dominikansku republiku a nashi crkavaju od gladi.
Cinjenica je da na zapadu ljudima kojima je potrebna medicinska pomoc je i pruzena a kod nas ti uglavnom pop i grobar pruzaju pomoc.

Ali nema veze, mi imamo svoj ponos, svoju dushu i sa tim cemo da umremo srecni ...

Da

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 21:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
misk0 je napisao:
a kod nas ti uglavnom pop i grobar pruzaju pomoc.



e ti te najvishe oderu.....mnoge porodice dizu kredite da bi sahranili pokojnika..... :roll:

a sto se tice punog stomaka i prazne dushe...

to je individualno...i sve zavisi cime se nekome dusha moze napuniti.

Mene cini srecnom okruzenje voljenih ljudi i mjesta koja me ispunjavaju...a primitivni ljudi u ovoj sredini sve manje i manje...ali lako se od toga ograditi... 8) a tih primitivnih i bolesnih ima i na zapadu ali ono sto je tacno da se tamo lakse mozes izlovati jer je bolji standard pa se ne morash mnogo infiltrirati :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2003, 23:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
misk0 je napisao:
Cinjenica je da mnogi omalovazavaju zapad i nalaze im 'loshe strane' a zapadni penzioneri idu na odmore na Sejsele ili Dominikansku republiku a nashi crkavaju od gladi.
Ali nema veze, mi imamo svoj ponos, svoju dushu i sa tim cemo da umremo srecni ...

(Samo da me pogrešno ne shvatiš.)
Nisam ja (a vjerovatno ni ostali) protiv Zapada zbog nekih ideoloških razloga ili srpstva. Jednostavno ne vjerujem da ćemo se spasiti gladi i siromaštva pridruživanjem EU. Ova tvoja priča o Velikom Štrumpfu i ona maloprije pomenuta o MMF govore o tome da ti ne može biti dobro ukoliko nemaš mogućnost da sam odlučuješ i sprovodiš odluke u vezi sa svojom budućnosti. Ulaskom u EU, evropski interes će biti bitniji od interesa građana BiH. Vjerovatno će se više ulagati u BiH, više će ljudi raditi i bolje će se živjeti, što su dobre stvari EU. Ali će to biti zato što to NJIMA odgovara i dokle NJIMA odgovara.
Ja sam ustvari optimista i mislim da se sve to može postići i bez evropskog diktata, pametnom politikom, ekonomskom saradnjom i dr. Pa nisu udarili sankcije Norveškoj i Švajcarskoj zbog odbijanja integracije u EU, pa neće ni nama.
Ne smeta meni integracija u EU (o tome će narod odlučiti, samo se nadam da ćemo doživjeti to :D), koliko mi smeta što se srlja bez ikakvog razmišljanja kako o dobrim tako o lošim stvarima. O EU je kod nas stvoren nekakav mit da će se svi naši problemi riješiti ulaskom u EU, i javnost nije obaviještena o tome šta nas čeka u EU, koje su naše obaveze prema EU i koje su obaveze EU prema nama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 00:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Vidi John, slazem se sa tobom u vecini stvari. Zemlje evropske unije se ne vole. Svaka od njih brani svoje interese i bori se za svoju stvar. Zasto nisu dirale CH i Norvesku ? Pa zato sto bi vishe izgubili nego dobili. Svi imaju interese zasto ne diraju CH. To su opet zemlje koje imaju visok standard, aparate koji djeluju i funkcionishu i tesko da se moze na njih uticati.

Ja vishe ne vjerujem da nasha vlast, odnosno mentalitet koji je na vlasti moze ista da promjeni, i poslije stotina i stotina izbora.

Zbog toga gledam na pojedinca koji ce se bolje osjecati u tom drustvu, bar nece skapavati od gladi i gledati gdje ce prespavati.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 01:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
misk0 ti ne povlacis nit nekog pojedinca
vec podvlacis potencijalnu mudrost pojedinca
koji ce da uradi sve za 'bolje sutra'
btw. previse trazis od pojedinca :)))))

eto uzmi moj kont (razmisljanje)
ja cu da uzmem komad zemlje
na tom komadu zemlje cu da napravim 'nesto'
sto ce da mi omoguci da zivim ali bas do kraja zivota - ako ne
i kasnije (ako bi se pitale spiritualne osobe - ko zna mozda i izglasaju
zakon - gruntovna reinkarancija broj 000056 npr.)
i zabole me da li je Bush, Klinton, Gor, Hitler ili neko treci
ako ce da bude mir u obliku nacionalne i demokratske slobode.

licno da ti kazem slusam muziku Thompsona E moj narode
u svom stanu - uzivam u njegovoj muzici - a kada bi bio
kreten da je posmatram kao ustasa - igrao bi ruski rulet
svake tri sekunde.

dakle kvalitet a ne zajebancija na osnovu nacionalnosti ili
podrucja gdje zivim

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 09:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
misk0 je napisao:
Cinjenica je da mi sami sebi ne zelimo dobro... tj nashi politicari i dok je god takvih na vlasti, mi ne mozemo napredovati.

ima istine
Citiraj:
Cinjenica je takodje da i ti politicari na vlasti ne upravljaju nesto pretjerano jer tu je Visoki Tata.

to je istina
Citiraj:
Cinjenica je se sa punim stomakom zivi a sa praznim i punom dushom NE.

ovo je nesretna zabluda
Citiraj:
Cinjenica je da mnogi omalovazavaju zapad i nalaze im 'loshe strane' a zapadni penzioneri idu na odmore na Sejsele ili Dominikansku republiku a nashi crkavaju od gladi.

ovo je istina
Citiraj:
Cinjenica je da na zapadu ljudima kojima je potrebna medicinska pomoc je i pruzena a kod nas ti uglavnom pop i grobar pruzaju pomoc.

ima i ovde ponesto istine.
Citiraj:
Ali nema veze, mi imamo svoj ponos, svoju dushu i sa tim cemo da umremo srecni ...

bilo bi dobro kad bi ovo bilo istina.

dakle...
od svih recenica ovde nalazim zabludu samo u jednoj a ta jedna ima veci teret od svih ostalih zajedno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 10:00 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
gipsy_girl je napisao:
a sto se tice punog stomaka i prazne dushe...

to je individualno...i sve zavisi cime se nekome dusha moze napuniti.


postoji samo jedno sa cim se dusa mozes istinski i u dobru ispuniti.
ljubav!
i ja vam kazem, kad bi dusu ispunili SAMO ljubavlju...nebi nam trebao stomak.
"ne zivi se samo od hljeba, vec i od....." neko rece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 10:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
frozen je napisao:
i zabole me da li je Bush, Klinton, Gor, Hitler ili neko treci
ako ce da bude mir u obliku nacionalne i demokratske slobode.


i mene!
samo izmedju ovih imena i rijeci kao "mir u obliku nacionalne i demokratske slobode" nemogu staviti znak jednakosti. stavise! te rijeci se nepodnose. nemogu nikako biti u blizini jedna drugoj.

kljucno je pitanje stoga...kako naci "mir u obliku nacionalne i demokrtaske slobode" uz pojedine politicare?
nikako!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 11:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
misk0 je napisao:
Cinjenica je se sa punim stomakom zivi a sa praznim i punom dushom NE

Specijalno za miska, današnja vijest :D


25.11.2003.
Nije jeo i pio 68 godina
Jedan 76-godišnji Indijac tvrdi da 68 godina nije jeo, pio, niti vršio nuždu, a lekari nisu uspeli da dokažu da ne govori istinu. Religiozni hindus Prahlad Džani prihvatio je poziv lekara i podvrgao se višednevnom nadzoru u bolnici u Ahmedabadu, trgovačkoj prestonici države Gudžarat. Obučen u crveni sari i sa narukvicama i minđušama u stilu hinduskih boginja na ušima, Džani je doveo u neprijatnu situaciju četrdesetak lekara u bolnici Sterling. Neurolog Sudhir Šah rekao je da je Džani deset dana bio na posmatranju, a za to vreme neprekidno je sniman kamerom, kao i da su lekari uvereni da nije jeo, pio, niti vršio nuždu.


Usput, ovo nije prvi izvještaj o ovako nečemu, toga ima još. Ko prati dešavanja u svijetu, čita vijesti, zanimljivosti, knjige, mogao je čuti za još ovakvih slučajeva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 11:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
Citiraj:
Ne smeta meni integracija u EU (o tome će narod odlučiti, samo se nadam da ćemo doživjeti to ), koliko mi smeta što se srlja bez ikakvog razmišljanja kako o dobrim tako o lošim stvarima.

Potpuno sam saglasan sa ovim!
Misko, nemoj me pogresno shvatiti, samo mislim da ne gledamo dovoljno ispred sebe, vec mnogo dalje, pa lako mozemo posrnuti, iakosmo vec dobro zaglibili...
Citiraj:
Ali nema veze, mi imamo svoj ponos, svoju dushu i sa tim cemo da umremo srecni ...

ovo je vec krajnost! :roll:

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 11:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
rio je napisao:
Citiraj:
Cinjenica je se sa punim stomakom zivi a sa praznim i punom dushom NE.

ovo je nesretna zabluda


Oki rio :)))
Eto mene za koji dan u BL, pa cu da te odvedem u neku kucu u planini i zatvorim tamo. Kad budem ponovo u BL to ce biti za 2-3 mjeseca pa cu onda da dodjem po tebe. Ako ti je dusha dovoljno ispunjena - prezivjece, ako nije, vjerovano ces da se... hm ...

:) :) :) :)

joj rio svaka ti cast.... :)

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Vader je napisao:
misk0 je napisao:
Cinjenica je se sa punim stomakom zivi a sa praznim i punom dushom NE

Specijalno za miska, današnja vijest :D


Super, rekoh rio-u a mozes mu se i ti pridruzuti i ti se vodis kao vrlo religiozan i duhovno ispunjen...
Hoces sa njim u kolibu ?

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 13:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2001, 01:00
Postovi: 542
He, drzte se zapada, ako ste sigurni u sebe.. ja sam donedavno razmisljala da napustim Svicu, neki od vas to znaju, medjutim predomislila sam se... Nije sve u financijama, sigurna sam da bih postigla nesto i dole, ali brine me socijalno, jako smo nesigurni, ne samo to, nego i politika nas nece nesto u zadnjih 100 godina :D
ne, definitvno sam odlucila ostati, sad imam pasos s kojim mogu kad hocu i gdje hocu da putujem bez da moram po vize razne.. neka mene ovdje, kad se razbolim, ne daj boze, bar ne moram razmisljati o lijekovima i svim potrebnim stvarima koje ovdje imam na recept i bez bolnih racuna, a i ne moram zaspati sa "utokom pod jastukom" sto se kaze
Hvali meni i moj narod, ali nije to sve, vidi kako se samo ovdje ponasamo, jos se ovdje ne moze nikome nauditi lovom i bilo kojim budalestinama koje se dole rade, i opet se ne mozemo sloziti
Ali eto, svako zna svoje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 14:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
[quote="Vader]
Nije jeo i pio 68 godina
Jedan 76-godišnji Indijac tvrdi da 68 godina nije jeo, pio, niti vršio nuždu, ......
rekao je da je Džani deset dana bio na posmatranju, a za to vreme neprekidno je sniman kamerom, kao i da su lekari uvereni da nije jeo, pio, niti vršio nuždu.[/quote]


68 godina je jedno a 10 dana je nesto drugo....

iskreno to je toliko malo moguce da bi trebalo 68 godina da me jakim argumentima ubijedish u to... :roll:

ovi sto tvrde da se praznog stomaka moze zivjeti iako je puna dusha...neka odu u javnu kuhinju pri crvenom krstu i neka ujutro rano porane pa ce vidjeti koliko je penzionera i ljudi starije zivotne dobi praznog stomaka a pune dushe koji bi umrli da ne dodju po tu "jdanu" porciju hrane, koliko je onih sto kupuju 1 jaje ............


a ta vasha duhovnost je inkompatibilna sa zivotom.... skontajte u Africi koliko djece umire od gladi(svake 2 sekunde jedno dijete :cry: ), a svi su oni tamo duhovni, duboko religiozni i srecni sto pripadaju svojim plemenima....

i najveci pustinjaci koji zive u stijenama, jedu bube, crve, travu koja raste po kamenju i slicno ..ali svi jedu da bi uopste imali priliku da svoju dushu ucine sto bogatijom u tom okruzenju koja njih cini srecnim i ispunjenim.........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 16:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
ma daj gipsy....

Ne znas ti, da dusha puni i zeludac, nema toga jos na medicini, to se tek uvodi.

Jao ovo je vishe nego smijesno ....

Ali eto, nudim priliku svima da mi to tvrde da mi dokazu. 2 mjeseca bez hrane i vode. Ja sve organizujem. Morate mi dati pismene izjave da to radite iz svoje volje i da ja ne odgovaram ako se vama sta desi.
A poslije ako preizvite ja vjerujem u sve sto kazete i propovjedam sve vashe vjere, religije i duhove.
Ali nema odustajanja !?!...

Ima li dobrovoljaca ?..

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 19:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
misk0 je napisao:
rekoh rio-u a mozes mu se i ti pridruzuti


Neka hvala, ja volim da jedem, umjereno naravno.

Nisam tvrdio da današnji čovjek ne treba da jede niti da treba da se uvježbava da što manje jede. Ova vijest koja je danas objavljena u mnogim medijima je došla kao naručena da obori tvoju izjavu:

misk0 je napisao:
Cinjenica je se sa punim stomakom zivi a sa praznim i punom dushom NE


I vijest sam postavio samo zbog toga.
To je i tebi jasno ali pokušavaš da se izvučeš svojim prijedlogom riu i meni.


Citiraj:
ma daj gipsy....
Ne znas ti, da dusha puni i zeludac, nema toga jos na medicini, to se tek uvodi.
Jao ovo je vishe nego smijesno ....


A zašto da se ne uvodi tek sada?
I pričaš da je nešto smiješno, a šta može biti smješnije i žalosnije od osobe koja misli da je u nekoj nauci i oblasti već sve poznato pa da ne treba da se uvode nove stvari.
Evo, ova vijest o ovom Indijcu je danas postavljena i na BBC-u i predlažem vam da je pročitate. Na primjer na kraju izvještaja stoji:

"Doctors say they cannot verify his claim to have not eaten or drunk for decades - but by observing his feat under laboratory conditions, they hope to learn more about the human body"

Vidiš, oni su ga posmatrali i kažu da je nakon provedenih 10 dana u strogo kontrolisanim laboratorijskim uslovima ostao u dobrom fizičkom i mentalnom stanju i zato se nadaju da će naučiti nešto NOVO o ljudskom tijelu, dakle nešto što do sada nisu znali. To kažu doktori koji su ga nadgledali.
A takođe doktori priznaju da im je ovaj Indijac svojim neuobičajenim ponašanjem predstavio medicinsku misteriju.

Pa se ti smij stvarima koje se tek trebaju uvesti u medicinu. I sami doktori i naučnici iz svih oblasti znaju da se mnogo toga tek treba uvesti.

Uostalom, pogledaj(te) sam(i)

http://news.bbc.co.uk/2/hi/south_asia/3236118.stm


gipsy_girl je napisao:
to je toliko malo moguce


Ili će prije biti da je tebi toliko malo poznato koliko je to (mnogo) moguće :)

Ah što se radujem nadolazećem vremenu koje će sve više izbacivati na površinu stvari koje su "nemoguće" :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs