banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jan 2016, 18:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Milan je napisao:
Pariz sinko, pariz...

Da druže, to znam već odavno.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2016, 20:23 
Moguce da ce opasti posjeta poslije ovih alahuekberlija...


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 02:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Hajde vi meni objasnite, ako je vjerovati Udbi, kako je moj rođak koji je '78 sa 30 i nešto godina otišao u Australiju sa srednjom ugostiteljskom i tamo se zaposlio kao konobar uspio uštediti i sagraditi hotel na pet spratova u srcu australijske pustinje???

Ja sam vidio taj hotel na internetu, ali nisam znao kakvi su mu bili počeci, jer se se više rodnom selu nije javljao.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 10:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Fiki postajes mi sumnjiv, tvoja ljubav prema crnoj hronici ode u krajnost. Prvo fatalna ujna sa imovinom, a sada beg u australiju i pokreta je privatnog biznisa... Da ne planiras neko krivicno delo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 10:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Iz Fikijevog pisanja se da zakljuciti da su medjuljudski odnosi medju Hercegovcima jako losi. Stvar se pogorsava ako je dodatno u pitanju familija :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 11:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Izuzeci, on je sarajlija a u sarajevu su ___________


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 11:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Šupci

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 13:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Međuljudski?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 15:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
imas dvije tri crne ovce u familiji to danas svako ima :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 15:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
filozof sa vrbasa je napisao:
Hajde vi meni objasnite, ako je vjerovati Udbi, kako je moj rođak koji je '78 sa 30 i nešto godina otišao u Australiju sa srednjom ugostiteljskom i tamo se zaposlio kao konobar uspio uštediti i sagraditi hotel na pet spratova u srcu australijske pustinje???

Ja sam vidio taj hotel na internetu, ali nisam znao kakvi su mu bili počeci, jer se se više rodnom selu nije javljao.

Stedio deset godina i sve stavio na rulet,13-crna.Simple as that :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 16:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Iil postaneš gospodin čovjek ili se vratiš kući i kažeš kako se nisi snašao :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 22:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
MADRID- Španska tradicija kojoj su mnogi zavidjeli, po svemu sudeći, postaće dio prošlosti, a sve sa ciljem oporavka ekonomije. Naime, španski premijer Marijano Rahoj pozvao je na ukidanje popodnevne sijeste, s tim da bi radnici s posla odlazili dva sata ranije. Naime, prema sadašnjem radnom vremenu, radnici kreću s poslom u 10, a rade sve do osam sati uveče, s tim da u toku dana imaju pauzu od dva do tri sata. "Mislim da ću uspjeti da dobijem saglasnost da radni dan traje do šest sati, umjesto do osam, s tim da moramo da izbacimo pauzu za sijestu", kaže Rahoj. Inače, sijesta datira još iz vremena kada je Španija uglavnom bila zemlja koja je živjela od poljoprivrede, a radnici se obično sklanjali sa sunca tokom najvrelijeg dijela dana. S radom bi nastavljali tek kasnije, nakon što se odmore. Međutim, kako današnji španski radnici, mahom službenici, uglavnom rade u klimatizovanim prostorijama, to znači da je popodnevna pauza krajnje nepotrebna. Bez obzira na činjenicu da kasno kreću na posao, te da imaju ovaj popodnevni odmor, to svakako ne znači da su Španci lijen narod. Štaviše, prema nekim istraživanjima, imaju više radnih sati od vrijednih Nijemaca. Međutim, prema tim istraživanjima, njihov rad nije toliko produktivan, jer imaju dosta pauza. S obzirom na to da s posla dolaze tek u pola devet, na druženje i gledanje televizije troše nekoliko sati, pa tako većina Španaca ne liježe prije ponoći, a mnogi čak i kasnije. Inače, Rahojeva inicijativa uslijedila je tri godine nakon što je parlamentarna komisija pozvala na fundamentalnu reformu radnog vremena, uz napomenu da tradicionalnu popodnevnu pauzu treba izbaciti. "Ono što je Španiji neophodno jesu daleko fleksibilniji radni sati, dakle smanjiti vrijeme pauze, poštovati dužinu trajanja sastanaka, te uvesti praksu tačnog dolaska na posao", tada je zaključila parlamentarna komisija koja se bavila racionalizacijom radnog vremena. I dok ankete govore da bi Rahoj mogao dobiti podršku za ove nove mjere, analitičari su uvjereni da je riječ o predizbornoj kampanji, jer Španiju čekaju izbori. Naime, nakon izbora u decembru, španske glavne partije, kako desnica tako i ljevica, nastoje da fomiraju dovoljno veliku koaliciju koja bi formirala vladu. Međutim, uzevši u obzir ideološke razlike, kao i veliki broj propalih pregovora, sporazum o formiranju vlade može djelovati daleko. Ako ne bude dogovora do 2. maja, biće održani ponovljeni izbori, vjerovatno negdje krajem juna.



Znam kad sam prije bio u Grčkoj da su to i Grci imali, kako je sada nisam pitao.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2016, 23:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
juznu koreju sam uvijek cjenio kao naprednu drzavu koja proizvodi televizore, telefone i auta, ali tito i drazo dragi cime se sve samsung bavi to se ne moze sagledati, kao umanjeni japan, svaka cast sjeverno korejancima, ali nek se drze svoga vodje i brda

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2016, 07:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Prema nekim procjenama Samsung stvara oko 20% BDP-a Južne Koreje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zapad...da ili ne!?
PostPoslato: 04 Sep 2016, 16:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan 2013, 12:15
Postovi: 205
Lokacija: Врх Козаре
Samsung je gigant. Ali rade korejanci jos mnogo toga, od elektronike, dijelova, autoindustrije, brodogradnje i jos mnogo toga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2016, 15:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
u bibliji pise, da budala sagradi kucu na pijesku, ali dubaji je izuzetak, ljudi su se dosjetili da kroz sloj pijeska, izliju betonske stubove do stijena u zemlji i time zgradama dali stabilnost na kiliziste

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2016, 21:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Finska će dijeliti 560 evra mjesečno svojim stanovnicima
Za dvije hiljade Finaca država iduće godine sprema "ostvarenje utopije": dobijaće novac svakog mjeseca bez ikakvih obveza, pa čak neće morati ni da traže posao.
Helsinki - Foto: arhiv
HelsinkiFoto: arhiv
Riječ je o eksperimentalnom uvođenju tzv. temeljnog univerzalnog dohotka, već poznatog pod engleskom kraticom UBI (universal basic income), piše zagrebački "Večernji list".
Za neke je temeljni dohodak zamka koja će poslodavcima omogućiti da otpuštaju zaposlene mirne savjesti, a za druge zamajac koji će povećati potrošnju i iskorijeniti siromaštvo.
U svakom slučaju, utopijski san u kom niko nije na ulici, nije gladan, ne nosi krpe i ima siguran prihod svaki mjesec za koji ne mora ispuniti nikakve uslove širi se i u drugim zemljama i eksperimentalno isprobava u nekim mjestima u Holandiji i Kanadi, a tome se raspravlja i na Novom Zelandu.
Finci su o tome diskutovali do 9. septembra, a sad, i bez analiziranih rezultata rasprave, idu u primjenu od 1. januara 2017.
Tako će slučajnim izborom između nezaposlenih koji primaju novčanu naknadu biti izabrano njih 2.000 i svaki će dobiti 560 evra mjesečno.
Nakon dvije godine biće upoređeno ponašanje te grupe nezaposlenih s jednakom grupom koja će i dalje primati redovnu novčanu naknadu s biroa, koja takođe iznosi 560 eura.
Razlika je u tome što će se testirani moći zaposliti, a da im prihod od 560 eura i dalje ostane, dok ostali nezaposleni gube pomoć ako nađu posao.
O ideji uvođenja temeljnog dohotka za svakoga već se decenijama raspravlja i ističe kako bi se time iskorijenilo siromaštvo u zemljama u kojima hrane i odjeće pa i stanova zapravo ima i previše pa se čini perverznim što mnogi trpe tešku oskudicu.
Zanimljivo je da se za temeljni dohodak zalažu i neki neoliberalni ekonomisti, još od Miltona Fridmana. Ideja je da temeljni dohodak dobije svako ko ne zaradi dovoljno za život, a bila bi određena i granica prihoda nakon koje bi se temeljni dohodak vraćao državi.
Ali, ima i onih koji tvrde da je temeljni dohodak za svakoga neoliberalna zamka, kojom bi se postiglo da poslodavci mogu otpuštati mirne savjesti i bez društvenog pritiska. Tako bi mogli zadržati samo najmanji broj zaposlenih koji bi onda i sami radili pod teretom prijetnje da će završiti na temeljnom dohotku koji vjerovatno neće biti dovoljan za život srednje klase, koji bi uključivao automobil, godišnje odmore, školovanje djece.
U Švajcarskoj je narod na referendumu u junu većinom od 77 posto odbio uvođenje temeljnog dohotka, ali inicijatori su zadovoljni što se o tom pitanju u konzervativnoj Švajcarskoj uopšte ozbiljno razgovaralo.
Tamo su ambicije bile previsoke, predlagali su čak 2.500 švajcarskih franaka mjesečno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2017, 21:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Najviše godišnje rade Meksikanci, a najmanje Nijemci 1 Dijeljenje Najviše godišnje rade Meksikanci, a najmanje Nijemci Srna 15.05.2017 16:57 NJUJORK - Prema podacima Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj, najviše rade Meksikanci, koji, u prosjeku, imaju 2.250 radnih časova godišnje, a najmanje Nijemci, koji u toku godine provedu na poslu 1.370 sati. Nakon Meksikanaca, najviše rade ljudi i Kosta Riki /2.230/, Južnoj Koreji /2.110/, Čileu /1.990/ i Rusiji /1.980 radnih časova godišnje/. Ovi podaci daju sasvim drugačiju sliku o narodima koji rade više ili manje. Među zemlje u kojima se radi mnogo spadaju i Poljska, Island, Portugal i Izrael. Osjetno manje radnih časova godišnje imaju, osim Nijemaca, Holanđani, Danci, Francuzi i Belgijanci. U "zlatnoj sredini" po broju radnih časova na godišnjem nivou su SAD, Italija i Irska. Ovi podaci odnose sa na 2014, dok za druge godine još nisu objavljeni.
Sadržaj ovog članka kopiran je sa portala Nezavisnih novina, a original se nalazi na linku: http://www.nezavisne.com/ekonomija/anal ... ialnetwork





mi ovde uglavnom poredimo licni dohodak, a nista ko koliko radi, meni bi poslije 4 mjeseca rada definitivno odgovaralo radno vrijeme od 09 do 17

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2017, 07:18 
cuj svabe najmanje rade...dobar vic...


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Maj 2017, 09:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
pa i ne moraju, imaju gasterbajtere da im rade...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs