banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Jun 2013, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
no_pasaran je napisao:
Nije to nikakav problem...bar ne vidim u cemu bi bio? Nek 10 ljudi okrene broj kod neke raskrsnice na kraju ce valjda neko se pokrenuti....jer ne moze jedno dete to da radi to je poraz celog drustva......


Nisam nikada cuo da je neko uhapsen ili maknut sa ulice zbog prosjacenja barem ne u mom gradu...a ovo drustvo je porazeno u svakom smislu unazad dvije decenije tako da....

Najvise mi smeta kada vidim nekoga ko je sposoban da radi a prosi i trebam se sazaliti nad njim ?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2013, 19:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Zašto bi bio uhapšen? Samo ih policija rastjera, ne hapsi ih.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2013, 19:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Mislio sam da ih hapse to bi valjda bilo logicno ?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2013, 19:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
reebok je napisao:
što daju privjeske po kafanama me bruak nerviraju

dao jednom, nikad vise... prije nekih 10-ak godina uzmem taj privjesak, poslije sat vremena odem u deltu (ona sto je bila pored kina palas), on kocka...

a taj u kolicima
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fiwK5hijjV0[/youtube]

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2013, 19:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Joj Pere :lol: :lol: :lol:


A prvi komentar odlican :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2013, 19:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2011, 00:36
Postovi: 1068
apokalipto je napisao:
no_pasaran je napisao:
Nije to nikakav problem...bar ne vidim u cemu bi bio? Nek 10 ljudi okrene broj kod neke raskrsnice na kraju ce valjda neko se pokrenuti....jer ne moze jedno dete to da radi to je poraz celog drustva......


Nisam nikada cuo da je neko uhapsen ili maknut sa ulice zbog prosjacenja barem ne u mom gradu...a ovo drustvo je porazeno u svakom smislu unazad dvije decenije tako da....


Najvise mi smeta kada vidim nekoga ko je sposoban da radi a prosi i trebam se sazaliti nad njim ?


Ja pricam o deci....to je tesko krivicno delo pod jedan nebriga prema maloletnom licu pod dva moguce izrabljivanje...uglavnom bolje da se drzava brine o toj deci nego ulica....oko ovoga nema diskusije deca ne mogu da prose....ima raznih slucajeva ali nije sve u novcu vec i u pristupu socijalnih sluzbi njihovo prisustvo i neka vrsta kontrole nad porodicama u teskoci

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2013, 20:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
no_pasaran je napisao:
apokalipto je napisao:
no_pasaran je napisao:
Nije to nikakav problem...bar ne vidim u cemu bi bio? Nek 10 ljudi okrene broj kod neke raskrsnice na kraju ce valjda neko se pokrenuti....jer ne moze jedno dete to da radi to je poraz celog drustva......


Nisam nikada cuo da je neko uhapsen ili maknut sa ulice zbog prosjacenja barem ne u mom gradu...a ovo drustvo je porazeno u svakom smislu unazad dvije decenije tako da....


Najvise mi smeta kada vidim nekoga ko je sposoban da radi a prosi i trebam se sazaliti nad njim ?


Ja pricam o deci....to je tesko krivicno delo pod jedan nebriga prema maloletnom licu pod dva moguce izrabljivanje...uglavnom bolje da se drzava brine o toj deci nego ulica....oko ovoga nema diskusije deca ne mogu da prose....ima raznih slucajeva ali nije sve u novcu vec i u pristupu socijalnih sluzbi njihovo prisustvo i neka vrsta kontrole nad porodicama u teskoci


Jeste djeca su najugrozenija.
Istina je da je svaka Drzava,drustvo jaka ili jako toliko koliko se brine o svojim najslabijim: djeci,starcima,bolesnim.

To dolazi prvo pa onda politika i sve drugo...bez toga sve je talasanje,zatvori radnju, pogazi svjetla...
I naravno prvo brigu o djeci treba da vode roditelji pa tek onda drzava i ta djeca sto prose nisu sirocad.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2013, 22:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Овде их баш има, доста... Не дајем ни циганима (којих има јако мало јер овде нико нема пара па нема "професионалних" цигана) ни онима који су са дјецом. Кад видим једино неку бабу од 70+ сву у црнини скофрчену испред маркета и тако тај рад, дам сиће шта имам и то је то... А баш ти некад тешко буде кад видиш ко све проси.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2013, 22:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Djubre sam, ne dam... Ni djeci...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2013, 22:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2013, 01:23
Postovi: 289
Lokacija: BL Forum
reebok je napisao:
Ne dam više nikome, kad mi je jednom prilikom klinac tražio marku za hljeb i ja mu ponudio da ga odvedem do pekare/prodavnice/marketa da odabere sebi nešto, i odbio je ponudu i ja kao zadnji levat mu dam marku
Sretnem ga par minuta poslije (pošto sam se vratio putem gdje sam ga i sreo) kad frajer 'ladno otpakuje kutiju crvenog Marlbora....
E slična stvar se i meni desila. U prolazu u Mejdanu me jedan lik pita: 'ajd daj mi dvaes feninga, fali mi za cigare' (ili tako nešto) i ja mu dam, a ne znam ni ja zašto valjda je bio uporan.. Kad ono za 20 minuta ga sretnem opet i to u centru i opet me isto pita!! :lol:

Ja mu kažem: 'pa maloprije sam ti dao', a on me samo onako tupavo pogleda, kaže: aha, okej - i ode :lol: Eto kakvih sve ima..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2013, 23:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
Fora je da niko vise ne trazi 0.10 pfe. ili 0,20 pfe. Odmah se pita po make, maka...

Prije par mjeseci na jednoj svadbi, mali cigo pridje mom drugu (tezak na novcaniku) i pita ga da mu da nesto sice. Drugar 5 min. njuska po novcaniku, izvadi mu 0,20pfe i pruzi u ruku... da bi cigo poslie gadjao tom novcanicom :)

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2013, 23:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
Nikad necu zaboraviti, jedan od likova koji su prije sjedili na klupicama kod pozorista (ne vidjam ih u posljednje vrijeme) pod dejstvom alkohola prilazi halfu i meni i pita 0,70pfe. i kaze " meni i kolegi treba za vino". Drug iz dzepa izvadi 1 KM a cova mu vraca kusur :D

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2013, 23:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2013, 01:23
Postovi: 289
Lokacija: BL Forum
baki je napisao:
Nikad necu zaboraviti, jedan od likova koji su prije sjedili na klupicama kod pozorista (ne vidjam ih u posljednje vrijeme) pod dejstvom alkohola prilazi halfu i meni i pita 0,70pfe. i kaze " meni i kolegi treba za vino". Drug iz dzepa izvadi 1 KM a cova mu vraca kusur :D
Fair enough :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2013, 23:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2013, 00:37
Postovi: 661
Lokacija: Ides pravo pa skrenes lijevo.
baki je napisao:
Nikad necu zaboraviti, jedan od likova koji su prije sjedili na klupicama kod pozorista (ne vidjam ih u posljednje vrijeme) pod dejstvom alkohola prilazi halfu i meni i pita 0,70pfe. i kaze " meni i kolegi treba za vino". Drug iz dzepa izvadi 1 KM a cova mu vraca kusur :D

Malo je takvih. :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2013, 00:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Onog plavog gluhonijemog sto prodaje privjeske i gluposti od 2KM po kafanama po gradu sam licno vidio da istu stvar radi i u Sarajevu, i to mi je bilo malo neobicno. Ali tek kad sam tog istog vidio u Biogradu da to radi onda sam popizdio. Samo drugaciji papiric ostavlja na stolu, sa sahovnicom nesto, lafo neka udruga gluhonijemih...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2013, 00:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2009, 20:51
Postovi: 638
Lokacija: Banja Luka
^Ja sam ga vidjela u Herceg Novom ljetos. :)
Tim gluhonijemim ne dajem nikad pare zato sto znam da redovno vise na slotu.

A ne dajem ni ostalima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2013, 00:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Cicijo.
Ne dajem ni ja.
Cicija.

Jesi li ti ono u sanitetu? Gdje se sad kupuju knjige, koja lokacija ako znaš, al stomatološke, da ne hodam džabe. Hvala.
Za pravu informaciju mogu dati pola marke.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2013, 08:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2009, 20:51
Postovi: 638
Lokacija: Banja Luka
Ma cicija da. :P


Ne bum znala reci za tu knjigu, posto je praktikum u pitanju (vidjela sam na temi Trazim knjigu sta ti treba) postoji mogucnost da se to moze kupiti samo na faksu, ili negdje u Beogradu. Najbolje ti je da odes u kampus pa pitas nekoga sa stomatologije. :cat:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2013, 10:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
blaf77 je napisao:
Onog plavog gluhonijemog sto prodaje privjeske i gluposti od 2KM po kafanama po gradu sam licno vidio da istu stvar radi i u Sarajevu, i to mi je bilo malo neobicno. Ali tek kad sam tog istog vidio u Biogradu da to radi onda sam popizdio. Samo drugaciji papiric ostavlja na stolu, sa sahovnicom nesto, lafo neka udruga gluhonijemih...

Je li plav, mršav i srednje visine? Baš mršav? Ima jedan takav i ovdje kod nas. Naiđe, ostavi na sto cjeduljicu i kasnije se vrati po cjeduljicu i po pare ako neko priloži. Pošto ga nekad ima a nekad nema kontam da je sa strane, jer ne zna niko ko je.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2013, 11:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Hajd' da napisem jos rijec-dvije u vezi djece i prosenja...

Scena prva - parkiram pred trznim centrom i prilazi mi neki klinac (14-15 godina) i pita da li mogu da mu pomognem. Kao, brat mu bolestan, drzi u ruci recepte za lijekove, roditelji alkoholicari, itd. Kaze da moze da mi opere auto, posprema garazu, kakav god posao, jer treba pare za lijekove. I jos se rasplakao... Dadnem mu 50zl (~25KM) i kazem da ide kupiti to sto treba.
Za nekoliko mjeseci mi pridje na drugom parkingu i pocne slicnu pricu - ovaj put im navodno iskljucili struju, roditelji alkoholicari, nema sta da jede, itd. Posaljem ga u 3 p.m. i isfuram se na sebe sto sam mu ranije ista dao. A stvarno je bio uvjerljiv...

Scena druga - na parkingu trznog centra prose klinci po 10-12 godina. Ni jedan me nije zaustavljao, ali nekoliko metara dalje vidim da stoje dva malo veca dripca (18-20 godina) koji su im evidentni "tjelohranitelji". I na maju veliku zalost cujem sta mali pita starijeg: "Do kad danas radimo?" Jbg...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs