banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Maj 2024, 14:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Feb 2013, 18:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Ma kupovati domace.

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 18:33 
Ja ga nisam pio ima po godine, samo sir, a u njemu mozda jos veca koncentracija ovih g**ana...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 19:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23496
danijell je napisao:

Vitalia nije na spisku "obogaćenih"...


Da sebe demantujem...

Citiraj:
Trajno mlijeko 2,8% mm (Lidl) 30.06.2013. (21:14 057307/SA3C02) Mljekoprodukt d.o.o., BiH 0,074 µg/kg


http://www.index.hr/vijesti/clanak/afla ... 63328.aspx

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 19:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pa nije Lidl isto što i Vitalia??

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 19:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Lidl je uvoznik Vitalie u Hr.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 19:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Upravo gledam tetrapak Vitalie, trajno, 2,8 masnoće, umjesto onog navedenog 30.06.2013. (21:14 057307/SA3C02), na ovoj kod mene piše 20.06.2013. (19:42 01696/RA1Z)
Jbg kako god.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 19:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sta ima veze, do prije dvije godine pili smo sa 0.5% :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2013, 20:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Što me ne ubije, to me ojača (piše ima kalcijuma) :)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 00:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dnVJS6bFOc0[/youtube]

4:46

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 11:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sve o aflatoksinima

Aflatoksini koji su otkriveni u mlijeku su najjači poznati kancerogen u prirodi. Ove hemikalije su zapravo prilično česte u prirodi i stvaraju ih gljive iz porodice Aspergillus.

Kako se javljaju?


Gljive Aspergillus su široko rasprostanjene! Najčešće se pojavljuju prije žetve na žitaricama, a mogu da se pojave u toku žetve, ali i poslije i u silosima ukoliko su žitarice izložene visokoj temperaturi i povećanoj vlažnosti u dužem periodu, piše Domino magazin.

Lanac ishrane

Kada jednom uđu u lanac ishrane teško se uništavaju. Čak ni veoma visoke temperature neće uništiti ovu hemikaliju. Recimo pečenje zagađene kafe na 180 stepeni u trajanju od 10 minuta će eliminisati samo 50 posto aflatoksina.

Ljudi


Kada u organizam uđe aflatoksin, jetra će učiniti sve da ga razgradi na manje opasne hemikalije. Američka Agencija za hranu i lijekove FDA kaže da povremeno izlaganje ovoj hemikaliji nije opasno za ljude i da se ona često nalazi u prirodi. Odrasle osobe imaju razvijen mehanizam zaštite i visoku toleranciju na ovu hemikaliju, pošto je široko rasprostranjena u prirodi. Ipak, ukoliko ste stalno izloženi njegovom dejstvu, opasnosti su veće, a najčešća bolest koja se javlja je upravo rak jetre.
Posebno su ugrožena djeca i ona bi svakako trebalo da izbjegavaju proizvode kod kojih postoji rizik zagađenja koliko god je to moguće. Izloženost aflatoksinima kod ljudi se može otkriti na osnovu analize krvi. Ukoliko ste stalno izloženi njegovom dejstvu, opasnosti su veće, a najčešća bolest koja se javlja je rak jetre.

Kako da smanjimo rizik?


Aflatoksini se javljaju u mlijeku i mliječnim proizvodima, ali vrlo često i u kikirikiju, kukuruzu, brašnu, pirinču, suncokretu, lješnicima, bademima, pistaćima i orasima.
Ukoliko primijetite da neka od hrane koju konzumirate na sebi ima plijesan, čini vam se da se ubuđala nemojte je jesti, pogotovo iz rizičnih grupa namirnica.
Otkriveno je da dijeta koja podrazumijeva povrće a posebno šargarepe, celer i peršun značajno smanjuje kancerogene efekte aflatoksina.[/center]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 12:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2012, 18:46
Postovi: 194
neko se kvalitetno zajebava s nama!

_________________
bond, džejms bond!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 13:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Citiraj:
Ukoliko primijetite da neka od hrane koju konzumirate na sebi ima plijesan, čini vam se da se ubuđala nemojte je jesti, pogotovo iz rizičnih grupa namirnica.
Pa misa mu, ni inace nisam jela budjave stvari, kakav je ovo glupav navod.

Citiraj:
Otkriveno je da dijeta koja podrazumijeva povrće a posebno šargarepe, celer i peršun značajno smanjuje kancerogene efekte aflatoksina
Ccc ova dijeta znacajno smanjuje sve. Evo dok sam procitala sta bi trebala u njoj jesti, smanjio mi se apetit na nulu :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 13:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012, 12:52
Postovi: 1411
Na kraju, koje mlijeko piti?! Koristim Megle 0,9% mm pa sta bude :)

_________________
Everything I touched was golden
Everything I loved got broken...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 13:26 
Ja nisam mlijeko popio ne pamtim, ali zato sir tamanim naveliko...


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 14:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1876
Džontra je napisao:
Kao što se, kad se pije malo otrova svakog dana, postane imun na isti, tako i mi svakog dana drmnemo malo kancerogenih stvari, i na kraju smo imuni na rak...Problem, anyone?

Potpis, pečat.
Inače mlijeko konzumiram samo iz nesa 3u1, sad ne znam koje on mlijeko koriste.

P.S. Sigruno je već zadnjih 20 godina u mlijeku taj toksin prisutan u većim količinama. Ništa se nije promjenilo sem što smo se informisali.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 16:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23496
danijell je napisao:
Safe sex je zdrav. :D


Da se opet demantujem

Citiraj:
Boje za kosu koje koriste milioni žena širom svijeta sadrže hemikalije koje mogu dovesti do raka, upozorili su britanski naučnici.
Kažu kako bez obzira na to da li se radi o bojama za kosu koje koristimo kod kuće ili o onima koje se koriste u frizerskom salonu, učinak na zdravlje je isti.

Prema pisanju jednog uglednog naučnog časopisa, boje za kosu mogu reagirati s duhanskim dimom i drugim onečišćivačima u zraku u obliku jednog od najmoćnijih spojeva koji uzrokuju rak i koji su do sada istraženi.

Međutim, kozmetička industrija se protivi ovakvim tvrdnjama i osporava ih.

Upozorenje o tome da su farbe potencijalni uzročnik obolijevanja od raka ovoga puta dolazi od firme Green Chemicals iz Leedsa. Kažu kako su i do sada sve informacije bile dostupne, a oni su "samo složili kockice i napravili vezu s rakom".

Oni napominju da hemikalije nazvane sekundarni amini, koje se nalaze u svim trajnim bojama za kosu, ili se mogu formirati u njima, mogu prodrijeti u kožu i ostati tu danima, sedmicama, pa čak i godinama. Tokom vremena te tvari bi mogle reagirati sa duhanskim dimom i ispušnim plinovima tako da se formiraju vrlo otrovni spojevi pod nazivom N-nitrozamini, za koje se pretpostavlja da uzrokuju rak.


I onda došao do

Citiraj:
Nitrosamines from condoms are not expected to be of toxicological significance.


Nošta ambalaža. Samo meso u meso :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 19:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Slika

Kralj
:lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 19:52 
Dakle, odlicno. :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 20:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23496
Citiraj:
Krave nisu sigurne da li smeju da doje telad

CELA SRBIJA, 20. februar 2013, (Njuz) – Nakon što je Goran Ješić na Tviteru objavio da od 35 uzoraka mleka čak 29 ima povećanu vrednost aflatoksina, krave širom Srbije našle su se u problemu jer nisu sigurne da li smeju da doje svoju telad.

Krave su tokom poslednjih nekoliko dana pažljivo pratile situaciju sa mlekom i kažu da ne znaju kome da veruju, Ješiću ili Goranu Kneževiću, ministru poljoprivdere, šumarstva i vodoprivrede, koji tvrdi da nema razloga za paniku.

Krava Šarulja iz okoline Kragujevca izjavila je za Njuz da je zabrinuta i da se nada da će se problem uskoro rešiti.

- Nije mi svejedno, imam dva teleta za čiju ishranu uglavnom koristim mleko i sada sam u dilemi čime da ih hranim jer me podaci koji se pojavljuju po medijima plaše. Ja sam odrasla na mleku, do sada sam i svu svoju telad hranila mlekom, međutim, kada sam čula da je koncentracija ove kancerogene supstance u nekim uzorcima mleka čak i dvostruko veća od dozvoljenih 0,05 mikrograma po kilogramu šokirala sam se – rekla je Šarulja.

- Razgovarala sam i sa ostalim kravama iz sela, sve su uplašene. Cvetanka mi kaže da za zna kravu iz okoline Šapca koja ima dobro mleko, kaže ima pečat i od veterinara da je sve kako treba, pa razmišljam da od nje naručim, dok se ne završe sve ove analize i dok ne dobijemo definitivan odgovor da li je mleko štetno ili nije – kaže ona.

Šarulja je dodala da će, u slučaju da se ispostavi da je mleko opasno po zdravlje, svoju telad ubuduće hraniti mlečnim proizvodima jer je čula da u njima ima najmanje mleka.


_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
:lol: Obožavam ove stripove iz Blica.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs