banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Nov 2012, 03:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Svakodnevno smo bombardirani lošim vijestima iz svih dijelova svijeta, a nakon svega često se osjećamo kao da dobrih vijesti uopće nema ili ih ima toliko malo da se o njim ne isplati ni pisati


------------------------------------------------------------------------------------

Međutim, koliko god to zvučalo saharinski, oko nas se svakodnevno događaju i one male stvari o kojima se gotovo nikad ne piše i takve vijesti uglavnom završavaju na društvenim mrežama gdje ih vidi samo mali broj ljudi (osim ako ih dovoljno velik broj lajkova ili retweetova ne smjesti u mainstream medije).

Odabrali smo pet takvih priča i odlučili ih potrpati u jedan tekst kako biste se uvjerili da još uvijek postoji nada za nas.

Prva priča pojavila se na Redditu i ubrzo postala vijest dana, a radi se o naoko zanemarivom činu dobrote koji je dirnuo veliki broj čitatelja. Naime, za trajanja odmora u Georgiji, čovjek je slučajno ostavio otvoren prozor, a nakon što je počeo pljusak, neko je odlučio zaštiti njegov automobil polijepivši vrećice. Anonimni pomagač ostavio je i poruku: "Nisam htio da ti se auto smoči. Uživaj!"

Slika

Druga priča dolazi iz Rusije i premda smo naučeni da ovaj tip snimaka najčešće završava tučnjavom ili divljanjem, ovaj je nešto drukčiji. Kamera postavljena na kontrolnoj ploči zabilježila je scenu u kojoj vozač izlazi iz auta i pomaže starici da prijeđe cestu. Starica se vjerovatno uspaničila i zaglavila usred gustog prometa, a ovaj joj je vozač pomogao u trenutku kada su je svi ostali samo zaobilazili.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JlzQv6O7fho[/youtube]

U sjećanje na palog suborca Michaela P. Murphyja, njegov prijatelj Jeff Beurline odlučio je zauzeti jedno mjestu u lokalnom baru u Connecticutu i na stolu ostaviti jedan Guinness s porukom, a vlasnika kafića zamolio je da nekoliko puta strance počasti čašom piva. Jeff je vlasniku ponudio dovoljnu količinu novca da strance počasti pivom, ali vlasnik je odbio novac, preuzeo troškove i upoznao ga s dva svoja zaposlenika koji su se upravo vratili s terena.

Slika


Četvrta priča nedavno se također proširila Twitterom, a uskoro i portalima. Korisnik ZeFrank objavio je prepisku jednog svog zaposlenika koji je na parkiralištu slučajno ogrebao nepoznati auto i ostavio poruku sa svojim brojem. Uslijedilo je simpatično dopisivanje između dvojice:

Slika

"Zdravo, hvala što si ostavio poruku na autu vezano za štetu na braniku. Ne brini. Sretniji sam sa spoznajom da još uvijek postoje pošteni ljudi nego s novcem za ovu malu štetu. Svi ih pravimo. Neka ti dan bude dobar i nadam se da ćeš imati i dobru karmu. I još jednom hvala što si dobra osoba", napisao je vlasnik auta.

"Puno ti hvala. Žao mi je zbog ovog i hvala ti što ti tako odlična osoba", odgovorio je čovjek koji je ostavio poruku.

"Živio! Nema problema. Kupi si piće i proslavi. Samo nemoj voziti poslije :) Haha", završio je vlasnik.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wKr1AfGPfsQ[/youtube]
Posljednja priča brzo se proširila svjetskim medijima nakon što je objavljena na KMBC-u. Naime, Patrick Connelly cijelog je života vezan za kolica i na koncertu svog omiljenog pjevača nije mogao vidjeti pozornicu. Majka i njegova sestra pokušali su ga podignuti, ali nisu uspjeli. U blizini su se našla dva stranca koja su ga držala punih sat vremena dok koncert nije završio.

(Index.hr, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)


Iako BLIN prenosi uglavnom gluposti, ovo su veoma dirljive priče.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2012, 04:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Slobodno me bubni torbicom Fiki...al samo jedna tema dnevno....ofalio si mi momcino.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2012, 10:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Svidja mi se tema...mogli bi kaciti jos slicnih priča ko naleti na njih...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2012, 10:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Odlična tema! Naravno da još ima dobrih ljudi samo što smo bombardovani takvim glupostima pa lijepe stvari ni ne vidimo. Neka teme. Biće materijala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2012, 18:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Citiraj:
Prva priča pojavila se na Redditu i ubrzo postala vijest dana, a radi se o naoko zanemarivom činu dobrote koji je dirnuo veliki broj čitatelja. Naime, za trajanja odmora u Georgiji, čovjek je slučajno ostavio otvoren prozor, a nakon što je počeo pljusak, neko je odlučio zaštiti njegov automobil polijepivši vrećice. Anonimni pomagač ostavio je i poruku: "Nisam htio da ti se auto smoči. Uživaj!"


Bas dirljivo.

http://www.youtube.com/watch?v=mjRPgJMa ... age#t=153s


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2012, 18:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Mi tako kad smo bili mali nismo htjeli da se lopta odbija od koš i pada komšiji na auto pa smo ga izgurali na cestu. Ni hvala.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 08:35 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... XQaPfOT6-g


evo jos malo :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Njaaaaaaa! :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 14:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Spijo je l' places? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 14:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
:D
Onaj klinac što je trčkarao po sred ceste,to me dirnulo,šmrc

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ne budi nadzak, ima bas finih scena. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 15:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Još jedna gejerska tema... pa dokle više :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Peca je napisao:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OXQaPfOT6-g


evo jos malo :)


Ovaj svijet bi bio puno ljepsi kada bi svi ovako postupali. Na zalost trenutno je IN pljuvati po ljudskosti.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2013, 16:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Pretučen Francuz koji popravlja imidž Srbije!
Like 27
TELEGRAF - 27.05.2013 12:03
BEOGRAD - Francuz Karl Odbur, koji radi na promociji i popravljanju
imidža Srbije, pretučen je u Studentskom parku dok je šetao sa
svojom ćerkom koja je vozila rolere.
Francuz Karl Odbur, koji radi na promociji i popravljanju imidža
Srbije, pretučen je u Beogradu.
Odbur, koji je internet zajednici poznat pod nadimkom “ambasador
Srbije u svijetu”, bio je sinoć u Studenstskom parku sa svojom
ćerkom Lunom da vozi rolere, kada je napadnut.
Incident se dogodio oko 19 sati. Odbur kaže da ga je napala grupa mladih, vjerovatno pijanih mladića. On
kaže da je napadnut samo zato što je vozio rolere.
Odbur se prije nekoliko godina preselio sa ćerkom u Srbiju i radi na popravljanju imidža zemlje u svetu
putem društvenih mreža.


Zao mi je sto je covjek pretucen, ali ovo je za svaku pohvalu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2013, 20:41 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2013, 03:10
Postovi: 49
Dok su nam ovake price cudne i dok ih moramo traziti po internetu nema nama spasa :D

_________________
''na sesiji kod Frojda vazio za dragog gosta''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2013, 22:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://www.media1.rs/drustvo/hronika/11 ... iz_razreda


Svaka cast


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2013, 22:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ovo jeste zaista dirljivo. Za pohvalu je ovolika požrtvovanost i privrženost drugara.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2013, 23:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Mladić iz BiH potresao Balkan: Ja sam onaj mali što ima rak

Mladić iz BiH potresao Balkan: Ja sam onaj mali što ima rak
BLIC - 20.08.2013 18:28 VIDEO
CAZIN - Nedžad Beširević (19) iz Ostrošca kod Cazina već šest godina se bori sa tumorom limfnih žlijezda.
Ovaj hrabri mladić, koji je godine proveo u bolnici, u kojoj je dočekao i punoljetstvo, napisao je na svom Fejsbuk profilu priču o teškoj borbi, koja je mnoge rasplakala.
Pročitajte Nedžadovu priču:
"Ja sam taj, 'onaj mali' što ima rak, ma znaš, onaj što se za njega pare skupljaju da preživi. Da, to sam ja. Ja sam ta kasica za dobrovoljni prilog u vašim bankama, žiro račun, humanitarni koncert i humanitarni broj... To je moj broj, to je moj život i moja stvarnost. Da, to sam ja.
Al ja sam i taj što je detinjstvo proveo po bolničkim hodnicima, rođendane 'slavio' u bolničkoj sobi, svjetsko fudbalsko prvenstvo pratio iz bolničkog kreveta (prekidale me medicinske sestre da mi izmjere temperaturu)... I ja sam još onaj što je ispio život iz svojih najmilijih kao što ga ova 'moja' bolest ispija iz mene.
Volio bih ja da nije tako, volio bih da nikad niste čuli za mene i da me poznaju samo familija, prijatelji i komšije, ili da ste čuli za mene ali po nečem lijepom! Da sam, Bog dao, 'onaj mali' što je napustio školu jer ga 'nije išla', a ne zbog bolesti, ma da sam sve samo ne 'onaj što ima rak'.
Žao mi je sto sam vam na teretu, što vas svi mole u moje ime da mi pomognete, što vas i ja molim u svoje ime da pomognete, nije meni zbog mene... Meni je da moji ne ostanu bez mene, ne mogu im to nikako napraviti! Vidio sam kad su moji 'prijatelji po postelji' otišli, vidio sam koja je tuga iza njih ostala i to moja mama ne bi podnijela, kako da joj to uradim?! Ko bi od vas to svojoj majci uradio!
Zato sam odlučio da uspijem, i kad to sve prođe završiću i fakultet, pa da se i moja mati može 'po kafama' hvaliti sa mnom, a ne samo da priča o receptima koji liječe rak, i imaću svoju porodicu i svoju decu i pričaću im, sve ću im reći... Kako im je otac jednom davno bio bolestan, kako se 'izvukao'... Ljudi su mu pomogli! Svi su bili tu za njega i nikad, baš nikad im to nije zaboravio..."

:(
Treba mu 500 000 KM.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DllFU735i2o[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2013, 03:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.banjalukalive.com/drustvo/ne ... ljine.html

medicinska sestra vratila pare Bosnjaku, koje je on greskom poklonio sa lijekovim kada mu je zena preminula

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs