banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Okt 2012, 18:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Hah, jedna zanimljiva informacija:
Citiraj:
He does not believe in God.

Odmah sam otisao na wikipediu da saznam vise o ovom covjeku i procitam ovo.
Zanimljiva informacija ali i zanimljivo mi je zbog mnogih davnih rasprava na jednom drugom podforumu :)

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 18:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Znao sam da je komunjara :lol:

Mada svaka mu cast a mozda covjek i ne zna u sta da potrosi pare ha ya :D

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Elvis Presley je napisao:
Hah, jedna zanimljiva informacija:
....Zanimljiva informacija ali i zanimljivo mi je zbog mnogih davnih rasprava na jednom drugom podforumu :)


Da. Ne znam zasto te to zacudilo Elvis Prisli.

Religija nuzno ne mijenja covjeka na bolje. Dokaz tome je vecina ratova u proslosti vodjenih zbog religije, kao i da je najveci nemoral u Evropi bio u srednjem vijeku, kad je Evropa bila "najreligioznija".

Slicno tome, danas se ratovi najvise vode u "najreligioznijem" dijelu svijeta, u islamskim zemljama.

Dalje, dokaz tome su i ovi nasi politicari. Svi redovno idu u crkve ili dzamije, a ni jedan nije ucinio ni jedan posto onoga sto je ucinio ovaj predsjednik ateista.

Naravno, ne kazem da su ateisti bolji, primjer su Staljin, Mao, Kim, Pot, Kastro itd., samo kazem da religija ne mora nuzno da mijenja covjeka na bolje, mada moze ponekad i ta cuda da se dese, da Miljacka uzvodno potece :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 19:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zanimljivo je da ti nemaš pojma, a pišeš kao da sve znaš. Religija je vrlo rijetko razlog zbog kojeg se ratovalo. Većinom su uzroci ratova bili pohlepa, glad za bogatstvom, teritorijama i slavom. Religija je samo poslužila kao oruđe da se prikrije pravi razlog. Al' dobro, ti kao neko ko ne može da napiše makar jednu riječ o religiji to ni ne shvataš.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 19:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
_зока je napisao:
Zanimljivo je da ti nemaš pojma,


Hajde dobro, neka ti znas :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 19:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Djeli, ne uzimaj ovo Zokino previse k srcu. Nemoj da te smete.

Mi ostali znamo da ti nisi na forumu nikada nista pametno napisao. I drzimo ti fige da nastavis u tom pravcu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 19:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ali nevjerovatno koliko se ponavlja, balkanski nacionalizam, islamski fudamentalizam i zapadna demokratija.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 20:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Gerilac, komunista, zove se Mujica.. a meduza ga hvali. Neprocjenjivo :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 20:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
:D I ova tema iskoči iz zgloba.Šakal,spašavaj svoje čedo.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 20:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Cvrsta shooletova ruka mi je jedina nada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 21:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Eto kakav je narod, ako neko ne voli bogatstvo ne valja, ako voli bogatstvo ne valja.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 22:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Svaka cast ovom covjeku, i mi treba koliko god mozemo i kad smo u prilici da pomazemo jer sve krece od malih stvari i obicnih ljudi.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 22:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Divim se ovakvim ljudima. Na stranu sto je covjek na funkciji, ali danasnjim nacinom zivota stici do te tacke kada ti je dovoljno da imas samo za najosnovnije potrebe je prava rijetkost. I najvaznije: biti zadovoljan sa takvim poretkom stvari. Nek filofozi pricaju sta hoce, ja ovo nazivam dostizanjem nirvane :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 22:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Šta rade sa tolikim parama premijeri Njemačke, Velike Britanije i Berluskoni kada nije u zatvoru?

Na kraju mandata to su onda pravi mali multimilioneri.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 23:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
filozof sa vrbasa je napisao:
Šta rade sa tolikim parama premijeri Njemačke, Velike Britanije i Berluskoni kada nije u zatvoru?

Na kraju mandata to su onda pravi mali multimilioneri.



Rade svasta, uglavnom novac koriste za razlicita osjetila, a poslije crknu i istrule kao vecina.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 15:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Danny ^_^ je napisao:

Dao možda jeste. Jesi siguran da je to bilo iz njegovog džepa? :)


Ja gled'o na tv-u, izvadio iz dzepa 20 maraka i dao nekom fizickom radniku:"Evo, kupi pive."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2012, 11:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
shakal je napisao:
Ipak, ova majušna zemlja je treća po razvijenosti na kontinentu, a ne samo da je uspela da izbegne svetsku ekonomsku krizu, već njena ekonomija ima pozitivan trend.

A sad mi je jasno sto ima pozitivan trend :wink:
Spoiler:
Urugvaj: Država nudi bolju marihuanu nego mafija, a po istoj ceni

Prodaja marihuane u Urugvaju stiže pod vladinu kontrolu i to uz državni aranžman, sve u interesu potrošača.
Slika
Parlament razmatra zakon o regulaciji tržišta te droge da bi ona bila boljeg kvaliteta, a iste cene kao i ona koja se prodaje ilegalno, rekao je direktor Državnog saveta za drogu.
- Danas marihuana stiže sa crnog tržišta, pomešana sa drugim supstancama, ili sadrži delove biljke koji nisu za ljudsku upotrebu. Zato će država obezbedi marihuanu boljeg kvaliteta – rekao je na konferenciji za štampu u ponedeljak Hulio Kalsada.
- Na crnom tržištu 25 grama marihuane ošta 500 pesosa (25 dolara) - naveo je on i izneo da je, u saradnji sa međunarodnim ekspertima i drugim domaćim zainteresovanim stranama, utvrđeno da cena marihuana koju država može staviti na raspolaganje za distribuciju na legalan način, ne bi bila daleko od prosečne cene na crnom tržištu.
Predlog zakona kojim bi država regulisala proizvodnju i prodaju marihuane podnet je Parlamentu početkom avgusta.
Vlast namerava da odobri organizovano gajenje kanabisa namenjenog za ličnu potrošnju. Po štampi, svaki potrošač će imati ličnu anonimnu barkod-karticu pomoću koje bi mogao da legalno kupi po 40 grama marihuane mesečno. Cilj tog plana Vlade je suzbijanje nasilja pobezanog s ilegalnom trgovinom drogom.
Posedovanje za ličnu upotrebu i uživanje kanabisa nisu ni sada kažnjivi u Urugvaju, ali trgovina i gajenje jesu. U toj zemlji sa 3,2 miliona stanovnika oko 20.000 ljudi redovno puši marihuanu.
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/351525/Urugvaj-Drzava-nudi-bolju-marihuanu-nego-mafija-a-po-istoj-ceni

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 20:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Izuzetan lik. :)

Vrijedi pažljivo poslušati/pročitati njegovo obraćanje na samitu Rio +20 posvećenom održivom razvoju.

Citiraj:
Mi, ovim putem, izražavamo našu najiskreniju volju da se, kao predstavnici vlasti, pridržavamo svih sporazuma kojih se naše očajno čovečanstvo može prihvatiti.

Uprkos tome, dozvolite mi da naglas postavim neka pitanja. Čitavo poslepodne smo razgovarali o održivom razvoju i spasavanju masa iz ralja siromaštva.

Šta je to što, pritom, imamo u vidu? Da li je to model razvoja i potrošnje, koji je oblikovan po uzoru na bogata društva? Želim da pitam: Šta bi se desilo ovoj planeti kada bi stanovništvo Indije imalo isti broj automobila po porodici kao stanovništvo Nemačke? Koliko bi nam kiseonika ostalo za disanje? Preciznije: Ima li svet dovoljno prirodnih resursa da omogući nivo potrošnje i rasipanja jednak onom u bogatim zapadnim društvima? Da li će to ikada biti moguće? Ili ćemo morati da otpočnemo drugačiju vrstu diskusije jednog dana? Mi koji smo stvorili civilizaciju u kojoj živimo; tržište, konkurenciju koje je začelo čudesan i strahovit materijalni progres. Ali tržišna ekonomija je stvorila tržišno društvo i podarila nam ovu globalizaciju, koja znači biti svestan planete kao celine.

Vladamo li mi globalizacijom ili ona vlada nama? Da li je moguće govoriti o solidarnosti i zajedništvu u ekonomiji koja je zasnovana na bezobzirnoj konkurenciji? Dokle dopire naše bratstvo?

Ne govorim ovo da bih umanjio značaj ovog skupa. Naprotiv, izazov pred nama je kolosalan, a velika kriza nije ekološka, već pre politička.

Danas, čovek ne upravlja silama koje je oslobodio, već te sile upravljaju čovekom i samim životom. Mi ne dolazimo na ovaj svet da se tek tako, nasumično bavimo razvojem. Mi dolazimo na svet da budemo srećni. Život je kratak i brzo nam izmiče. Nijedno materjalno bogatstvo ne vredi koliko sam život, i to je od suštinske važnosti. Život nam promiče u radu i preterivanju u radu tek da bismo bili u stanju da trošimo više, i potrošačko društvo se pretvara u mašinu jer ako potrošnja posustane, usporava i ekonomija, ako ekonomija uspori, sablast stagnacije nam već kuca na vrata. Zapravo je hiper potrošnja ta koja škodi planeti. Zahtev hiper potrošnje je da proizvodi imaju kratak upotrebni vek, kako bi se prodavali što više. Otuda sijalica ne može trajati duže od 1000 sati iako postoje sijalice koje traju i 100 hiljada sati, ali njih ne proizvode, problem je tržište, jer moramo da nastavimo da radimo i održavamo civilizaciju “upotrebi i baci”, i tako smo zarobljeni u zlokobnom krugu. Ovo su problemi političke prirode koji nam pokazuju da je vreme da otpočemo borbu za drugačiju kulturu.

Ne govorim o povratku u kameno doba, ili o podizanju “spomenika nazadnjaštvu”. Mi, prosto ne možemo da nastavimo beskonačno ovako, pod vladavinom tržišta. Nasuprot tome, mi moramo da savladamo tržišta. Zato ja ponizno trvdim da je problem sa kojim se mi suočavamo politički. Stari mislioci Epikur, Seneka i čak Ajmara su to izrazili na sledeći način, siromašna osoba nije neko ko ima malo već ona kojoj je uvek potrebno više i više. To je kulturni problem.

Zato pozdravljam napore i postignute sporazume i njih ću se pridržavati kao predstavnik vlasti. Znam da neke stvari o kojima govorim nije lako svariti, ali moramo da shvatimo da oskudica vode i agresija na životnu sredinu nisu uzrok problema. Uzrok je civilizacija koju smo stvorili i ono što moramo da preispitamo je način življenja.

Ja pripadam maloj zemlji obdarenoj prirodnim uslovima za život, u njoj živi nešto više od 3 miliona stanovnika i 13 miliona krava, neke od njih su i najbolje na svetu, kao i 8 do 10 miliona ovaca. Moja zemlja izvozi hranu, mleko, meso. To je ravničarsko područje i gotovo 90% zemlje je obradivo.

Moji drugovi radnici su se borili za osmočasovni radni dan, a sada to čine za 6 sati. Ali osoba koja radi 6 sati, ima dva posla i zato radi više nego ranije. Zašto? Zato što mora da zaradi za mesečne izdatke; za motocikl, automobil, i gomilu računa, i kad postigne sve to, shvati da je postao reumatični starac, kao ja, i njegov život je već završen.

Zato se čovek sa pravom pita: Zar je ovo čovekov usud? Ovo što govorim je jednostavno, razvoj ne može ići na uštrb sreće. Mora ići u prilog ljudskoj sreći, ljubavi prema planeti, međuljudskim odnosima, brizi za najmlađe, prijateljstvu, zadovoljenju osnovnih ljudskih potreba. Zato što je najvrednije blago koje imamo, sreća. Kada se borimo za životnu sredinu, moramo imati u vidu da je suštinski element životne sredine ljudska sreća.

ilustracija i transkript govora preuzeti sa bloga wanderlife.com

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 21:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2012, 18:46
Postovi: 194
izuzetno mi je drago što ste otvorili ovu temu...
gospodin, ili da kažem drug :D Jose Mujica je osoba vrijedna svakog divljenja. ne treba ga posmatrati kao predsjednika i prolaznog političara, već kao filozofa. pravog mudraca kojeg je život učio i koji to naučeno svakodnevno primjenjuje u tom životu. osim prema predsjedniku Mujici, divljenje bih izrazio i prema urugvajskom narodu koji je izabrao ovog čovjeka za predsjednika, malo je naroda koji su dostigli taj nivo slobode i pameti kao Urugvajci.
jedino mi je žao što je predsjednik Mujica u godinama i što je ograničen (vjerovatno) na dva mandata, hoće li imati dovoljno vremena da nam prenese svu mudrost koju ima?

_________________
bond, džejms bond!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2012, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
pa imali smo tita/titu... isti fazon...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs