banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 20:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 190 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 23 Sep 2012, 14:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
E nek ste se i vas dvojica u nečemu složili.
Dotična gospođa,inače i sama invalid od rođenja,vrlo je malo kritikovala Nika nego je više govorila o licemjerju društva u kome živi i mi koji smo bez fizičkog hendikepa moramo poštovati njen stav.Govori o dočeku olimpijaca koji su donijeli tri medalje sa olimpijade a sa druge strane ignorisanje mnogo uspješnijih paraolimpijaca.Al to ništa nije bitno,neka ste vas dvojica meni debeli i sretni i uz to motivisani pa nek sve ide u majčinu.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 23 Sep 2012, 15:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ja sam komentarisao to "malo kritike" na račun Nika pošto je tema o njemu.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 23 Sep 2012, 21:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Nik Vujicic nastupio u Zagrebu: Joe Šimunić predao mu dres hrvatske reprezentacije sa njegovim imenom

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 23 Sep 2012, 22:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2009, 20:04
Postovi: 429
Lokacija: Mostar
Ne razumijem bijes nekih na one koji ostvare neki uspijeh. Nisam čitao blog sem prve dviej tri rečenice i to mi je dovoljno bilo.
Blago rečeno, malo mi je glupo to govoriti: A šipak bi on uspio da nije rođen u Australiji.
Pa Šipak bi itko od nas komentirao na forumu da je rođen ko Bušman u Kalahariju.
I što sada? Ja bih se trebao zamišljati svaki dan: A što da sam rođen tu i tu ili takav i takav??

Pa ljudi moji. Bog je svima dao onoliki križ koliki mogu nositi. A na nama je da li će mo ga prihvatiti.

Što ljudi poput Nicka trebaju raditi?? Reći niste dovoljno sućutni prema svojim sugrađanima invalidima, e sada vam ni ja neću doći.
Pa možda se netko od ovih koju su ga slušali i zapita o svome životu. O svome odnosu prema bližnjima. Pa i o svome odnosu prema invalidima iz svoje okoline. Neka samo jedan iz publike postane suosjećajniji sa ljudima u potrebi i neka samo jedan pomogne nekome kome je potrebna pomoć, možda i invalidu, zar nije puno učinio??
Ali stvarno, zar nije puno učinio ako samo jednom pomogne??

_________________
George Bush: Većina našega uvoza dolazi iz vana.

Da li je bolje ispasti glup ili iz auta??

Ako umrete izgubili ste važan dio svoga života.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 25 Sep 2012, 14:24 
http://www.index.hr/black/clanak/zasto- ... 38778.aspx

.................. "Zaista mi je drago što je Nik Vujičić uspio naći svoj način da se izdigne iz invalidskog prosjeka, i nikad si ne bih uzeo pravo da mu to osporavam. Ali neću nikad prihvatiti ideju da njegov put mora biti i moj, a još manje put svih invalida. Ostat ću sklon traženju praktičnih rješenja, i definiranju problema koji muče invalide koji nisu motivacijski govornici, kvantni fizičari, holivudske zvijezde i internetski novinari, a svejedno su ljudi, i žele imati posao i ženu, te to svojom osobnošću i sposobnostima zaslužuju.

Zato, oprostit ćete mi ako u tome neću zvučati onako veselo i nadahnuto kao Vujičić. Ja naime iz iskustva znam da nije dovoljno biti dobar i vjerovati u ljubav, i da ne postoje magični i sami po sebi razumljivi odgovori na pitanja o borbi s invaliditetom. Zna to i Vujičić, ali kad bi vam to tako rekao, ne bi bio to što jest, i ne bi imao od čega živjeti."

gornji tekst sam stavila cisto informacije radi. nije i moj stav.

moje iskreno misljenje je da mi je drago sto je covjek nasao nacin da prevlada svoj hendikep i uspjeva u tome svaki dan, ali mi je sve to malo previse isforsirano za moj ukus


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 25 Sep 2012, 14:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Srbija bacila Nika Vujičića u depresiju

http://www.njuz.net/srbija-bacila-nika- ... depresiju/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 25 Sep 2012, 15:16 
Citiraj:
ali mi je sve to malo previse isforsirano za moj ukus

x2


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 25 Sep 2012, 16:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
lollipop je napisao:
http://www.index.hr/black/clanak/zasto-nisam-slusao-nicka-vujicica-covjek-bez-ruku-i-nogu-takodjer-moze-pricati-gluposti/638778.aspx


Nisam procitao sve tekstove, ali rekao bih da bi i ovaj sa Index-a i ona ruzna sa B92 podrzali Nika da on propagira:"Eto, meni tesko, sta cu...niko nas ne pita kako smo...drzava ne brine o nama..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 25 Sep 2012, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
lollipop je napisao:


Pa niko nije rekao da invalid mora biti govornik da uspije. Eto sam je naveo Stivena Hokinga koji nije motivacioni govornik, a uspio je. Ili sam ovaj sto je pisao clanak, uspio je kao novinar, nije govornik. Ili pjevaci, sportisti invalidi.
Ne razumijem zasto je on shvatio da Nik propagira da je moguce uspjeti samo kao govornik. Nik je izabrao put kao govornik, ali vidimo druge invalide poput ovih koje je spomenuo doticni lik koji su uspjeli na drugim poljima.
Ovim tekstom sam sebi vrsi kontradikciju. Kad covjek ne uspije onda je jadnik, nesposoban, glup..., kad uspije uprkos teskim okolnostima onda je bezobrazan, lazljivac, prevarant... Ne shvatam kako ljudi svemu, i dobrom i losem mogu naci zamjerku :roll:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 25 Sep 2012, 17:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
jellyfish je napisao:
Ne shvatam kako ljudi svemu, i dobrom i losem mogu naci zamjerku :roll:


Mozda zato sto su nesposobni iskompleksirani debili, koji su i sa rukama i nogama veci invalidi nego sto je Nik ikad bio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 25 Sep 2012, 17:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Motivacioni govornik = putujući propovjednik, yeah right! :lol: Odustao nakon pola teksta... Dajte ljudi postavljajte malo objektivnija mišljenja, ne pravite od teme deponij za svačije smeće.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 25 Sep 2012, 20:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Pa eto, da si pročitao čitav tekst, kao i "Jebem vas u posebne potrebe", možda bi shvatio o čemu je čovjek pisao. Po reakcijama, i ovdje, i na onom portalu, vidi se da je u stvari potpuno u pravu, i da se dešava ono o čemu sam već ranije pisao, da mi se ne sviđa u čitavoj stvari - svemu tome se pridaje religiozni karakter, i samim tim kao da je lišeno prava na bilo kakvu kritiku. A kritikovati stvari koje nam se ne sviđaju kod, npr. baš Nika Vujičića jeste znak da ga posmatramo kao sebi ravnu osobu, a ne "tamo nekog invalida kojeg ne želimo uvrijediti". Uz sve to, ovaj lik koji je napisao tekst, nije bacao hejt na Nika, već na državu i društvo/društva. Pitanje "da li iko shvata koliko zastrašujuće djeluje činjenica da je on u australijskom, dakle uređenom, društvu, uspio isključivo na temelju religije i invalidnosti" se ne odnosi na Nika, već na invalide uopšte.

Kritika koja se odnosi na "religiozni karakter poruke" je takođe na mjestu - nazvati Nika "putujućim propovjednikom" nije daleko od istine, jer je pitanje na šta bi ličile njegove poruke kada bi se oslobodile religioznog sadržaja.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 25 Sep 2012, 20:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Da je lik harizmatičan, jeste...rijetko koja osoba se može s njim porediti...Lik bi kurve uspješno prodavao da pi**e besplatno s neba padaju....

Ali da je inspiracija...nije...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 25 Sep 2012, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Popo, ne da mi se previše se zaokupljati time pa ću nabacati par misli ovdje. Kao prvo ja bih bio baš dokoličar kad bih čitao svačiji blog. Čitao sam te članke dok nisam vidio neke nebuloze koje su oduzele svaku kredibilnost autoru, ali evo sada sam pročitao čitav članak, onaj linkovani nisam, jednostavno mi se ne da.
U prethodnom postu sam naveo ključnu stvar koja nedostaje kod tog blogera, "objektivnost". Jednostavno ljudi baziraju svoja mišljenja na nagađanjima, kao jelly u vezi jedne stvari i ona blogerka, pogotovo blogerku neću niti sam htio da komentarišem.

Ovaj momak je napisao:
Citiraj:
Ja naime iz iskustva znam da nije dovoljno biti dobar i vjerovati u ljubav, i da ne postoje magični i sami po sebi razumljivi odgovori na pitanja o borbi s invaliditetom. Zna to i Vujičić, ali kad bi vam to tako rekao, ne bi bio to što jest, i ne bi imao od čega živjeti.

Primjera slčnih ovome ima više u članku ali ovime ću najbolje objasniti šta mi smeta. Pročitaj ovo koji put i razmisli malo o tome, i vidjećeš kakvu je glupost napisao. Po njemu Nik je bez sumnje lažov jer navodno tvrdi nešto što nije istina, laže ljude prodajući "poštapalice". On koji je iskusio invalidnost kaže da je život surov i da ne postoje magična riješenja, ALI ipak na jednom drugom mjestu kaže svaka čast Niku što se izdigao iznad svoje invalidnosti. Da li sad Nik prodaje maglu ili se stvarno izdigao, izgleda da ni momak nije načisto sa time. Ako se stvarno izdigao, zašto onda ne pričati o tome? Ovaj momak kaže da zna iz iskustva da ne postoji drugi put osim onog koji je on prošao, što je van svake pameti, mislim ono, arogancija zar ne? Nik je jasno rekao kako je doživio preobražaj, rekao je da je to bilo kroz Boižoju riječ, i to kaže bez uvijanja. Ja ne vjerujem da su njegov osmijeh i vedrina lažni, mislim da je iskren kad je pričao o pokušaju samoubistva i kad je pričao kako je sedmicama plakao prije koju godinu kad mu se neki plan izjalovio. Čovjek je prevazišao to sve i opisuje svoj put. Ovaj momak je samo dokaz da su nam Nikovi sa svojim vanrednim iskustvom potrebni, da nam pokažu kako možemo promijeniti unutrašnji stav bez obzira na spoljašnje okolnosti. Iskustvo ovog momka ga je naučilo da psuje i kad imenuje svoj članak, ona blogerka hoće histerično da plače, dotle ju je dovelo njeno iskustvo, a Nik kaže da može i drugačije. Moć njegove poruke nije u tome što govori neke komplikovane formule za uspjeh, što zadovoljava intelektualnu glad filozofa. Fazon nije u razriješenju neke logičke zavrzlame nego u unutrašnjem prihvatanju tih jednostavnih istina, a legitimitet mu daje upravo njegova životna priča, i to je sva filozofija. All we need is love, ok ajmo dalje to znamo. Nik kaže volim vas, i neka cura se rasplače, izađe iz publike i priđe mu i zagrli ga, i kaže to mi nikad nije rekao. Vidiš u čemu je razlika i zašto njegova priča ima smisla? Samo treba podići uši i bolje oslušati šta kaže. Nik se ne obraća samo invalidima, obraća se svima, njegova poruka nije blamiranje invalida, ako neki invalid to tako doživljava njegov problem. Stvar je tako jednostavna, njegova priča pomaže ljudima, on za neke ljude JESTE čudo koliko god taj bloger lagao da nije tako i da Nik laže druge da bi zaradio poštapalicama.

Da se vratim na ono poređenje da je spiker propovjednik. To samo govori koliko je puno predrasuda i pretenciozno njegovo pisanje, svaki čovjek koji ima neobičnu i jedinstvenu životnu priču da ispriča putuje i priča o tome, ne zato što on traži da priča o tome, nego ih zovu da pričaju. Jedan dobar primjer je Dick Hoyt koji svog sina invalida nosi, vozi, vuče dok učestvuje na triatlonu. Njegova formula je toliko "profana", "yes you can". Nikakva filozofija za intelektualno gladne snobove. On tu svoju formulu prenosi hiljadama ljudi koji ga slušaju, a razliku čini upravo on svojim ličnim primjerom, on je to nadahnuće za druge koje čini da njegove jednostavne formule djeluju na ljude, on je to čudo drugima. To ovaj bloger nije skontao i sve gleda kao profano, ne vidi nikakvo čudo i zato ne može da dopusti da mu bude bolje.
Priča da njegovo pisanje samo pokazuje neke stvari nema veze sa činjenicama, i ono da kao niko ne smije da kritikuje Nika zato što je invalid pa to kao znači da ga kao gledamo samo kao invalida i ništa više, to ne pije vode, vidiš kako sam ja iskritikovao blogere :P


Džontra je napisao:
Da je lik harizmatičan, jeste...rijetko koja osoba se može s njim porediti...Lik bi kurve uspješno prodavao da pi**e besplatno s neba padaju....

Ali da je inspiracija...nije...

Čini mi se da je neko ovdje napisao, ako samo jednu osobu inspiriše, isplati se. Tebe ne inspiriše, druge inspiriše i to je to.

Da zaključim: niko ne očekuje da Nik na svakoga djeluje, to je nemoguće za očekivati. Ali je totalno bezveze da onaj na koga ne djeluje napiše članak kako je Nik šaralatan ia svoje argumentovanje bazira na zamjeni teza i nagađanjima koja su niđe veze. On zna kako Nik laže sebe i druge kako bi zatadio pare (pogledaj citat gore), on se "folira" slikama svoje cure, itd., yeah right :confused3:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 25 Sep 2012, 23:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Rečenica da ne postoje "magični odgovori" je apsolutno tačna (oni ne postoje ni u životima ljudi koji nisu invalidi), tako da ne vidim čime je on to nazvao Nika lažovom. Nije nikakva novost, da ljudi više vole slušati ljude koji govore neke lijepe stvari, nego one koji govore realne stvari - da stvari nekad zaista neće ispasti dobro. Bilo je tih ljudi i prije Nika, koji su okupljali ljude, nadahnuto govorili, "čudesno liječili". I uopšte ne mora da se radi o lažovima, već inteligentnim ljudima koji dobro poznaju način na koji funkcioniše ljudska psiha, te moć autosugestije. Ja ne sumnjam u Nikovu iskrenost, ali ne sumnjam ni u njegovu inteligenciju. Sve te "jednostavne istine" su previše "koeljovske" - "ako nešto silno želiš, cijeli svemir će se udružiti da ti to omogući" i sl. To prolazi kod masa, ima određenu težinu, ali nisam siguran da nosi moć stvarnog preobražaja, jer on može doći jedino iz ljubavi, a za to je potreban trud.

Da li bi Nik bio "čudo" da je odabrao neki običan posao (a vjerovatno je mogao, jer je očito da je inteligentan), odnosno, da li bi njegova poruka bila jednako shvaćena da nije invalid? To su zanimljiva pitanja, koja je onaj momak i imao na umu.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 25 Sep 2012, 23:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Hristov je napisao:
Njegova formula je toliko "profana", "yes you can". Nikakva filozofija za intelektualno gladne snobove.

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 25 Sep 2012, 23:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Popokatepetl je napisao:

Da li bi Nik bio "čudo" da je odabrao neki običan posao (a vjerovatno je mogao, jer je očito da je inteligentan), odnosno, da li bi njegova poruka bila jednako shvaćena da nije invalid? To su zanimljiva pitanja, koja je onaj momak i imao na umu.

negdje sam cuo da Hawking nije ni medju prvih 10 najboljih zivucih astrofizicara...pitanje je da li bi mi ikad culi za njega da nije invalid?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 06:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Popokatepetl je napisao:
Rečenica da ne postoje "magični odgovori" je apsolutno tačna (oni ne postoje ni u životima ljudi koji nisu invalidi), tako da ne vidim čime je on to nazvao Nika lažovom. Nije nikakva novost, da ljudi više vole slušati ljude koji govore neke lijepe stvari, nego one koji govore realne stvari - da stvari nekad zaista neće ispasti dobro. Bilo je tih ljudi i prije Nika, koji su okupljali ljude, nadahnuto govorili, "čudesno liječili". I uopšte ne mora da se radi o lažovima, već inteligentnim ljudima koji dobro poznaju način na koji funkcioniše ljudska psiha, te moć autosugestije. Ja ne sumnjam u Nikovu iskrenost, ali ne sumnjam ni u njegovu inteligenciju. Sve te "jednostavne istine" su previše "koeljovske" - "ako nešto silno želiš, cijeli svemir će se udružiti da ti to omogući" i sl. To prolazi kod masa, ima određenu težinu, ali nisam siguran da nosi moć stvarnog preobražaja, jer on može doći jedino iz ljubavi, a za to je potreban trud.

Da li bi Nik bio "čudo" da je odabrao neki običan posao (a vjerovatno je mogao, jer je očito da je inteligentan), odnosno, da li bi njegova poruka bila jednako shvaćena da nije invalid? To su zanimljiva pitanja, koja je onaj momak i imao na umu.


Njegova jedinstvenost se ne sastoji u tome što je invalid nego u tome što je uprkos lošim kartama u ruci uspio da se izbori sa životnim izazovima. Čovjek je na neki način učinio podvig iako ga je svijet otpisao, uporedi to sa Hoytom koji nije invalid, i on kaže da su mu svi davali nikakve šanse. Znači možda same riječi ne bi imale efekta kad ne bi imali čime da potkrijepe te riječi, ali oni sami su pečat na svoje riječi, oni su to čudo, da tako kažem, koje nadahnjuje. Zato ne vidim logike u priči šta bi bilo da nije invalid. Ne čini njega invalidnost posebnim nego veličina podviga, kao kod Hoyta.

Kad je Nik održao svoj prvi govor, niti je imao para niti ugled niti slavu niti curu, budućnost mu je bila totalno maglovita i prijeteća, nije imao čime da se pohvali, pa je opet imao o čemu da priča, imao je neku poruku da prenese. Sigurno nije prećutio nešto da bi imao o čemu pričati i od čega živjeti (pogledaj citat gore u mom prošlom postu).

Ja neću reći kao ti da apsolutno ne postoje magični odgovori, više vjerujem da je za to potrebna rezonancija između obe strane. Ja ne vjerujem da je Nik promijenjen zahvaljujući istim riječima koje govori drugima, njegove riječi su samo izraz njegovog stava i stanja duha do kojeg je došao drugim putem i koji želi da prenese. Upravo to njegovo stanje uma i duha mu daje kredibilitet, ista stvar je i kod Koelja. To što ti ne vjeruješ ili nisi siguran u neke stvari, to je tvoje subjektivno mišljenje i ne vidim smisla da to previše komentarišem. Moje lično mišljenje je da postoji mogućnost preobražaja iz jednog trenutka u slijedeći, to sam doživio jednom prije više godina, trajalo je par dana, i nemam sumnje u to. Riječi "ako želiš nešto stvarno.....", mislim da pogrešno gledaš na to, same riječi nemaju efekta ako ne postoji odgovarajuće stanje duha, stvar je upravo u stanju duha. Pade mi na um Isusove riječi kad kaže da ako tražimo nešto i ne sumnjamo da Bog to može učiniti, biće nam. Značu preduslov je potpuno uzdanje, odsustvo sumnje, o tome govori i Koeljo. Ko je došao toliko daleko da je bez najmanje sumnje poželio nešto, taj je jedini ovlašten da priča o tome, a mi možemo samo da iznosimo subjektivno mišljenje i sumnje u to.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 07:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Samo da dodam, kad sam rekao da je potrebna rezonancija, to znači da jedna te ista riječ u jednom momentu na jednu te istu osobu može da ima efekta, u drugom ne. Hoyt je rekao da su ga promijenile riječi njegovog sina, jedna jedina rečenica koja je njemu poslala snažan impuls. Ista stvar je i kod Nika, njega su promijenile riječi koje mi inače preletimo. Magija riječi postoji ako dopustimo da djeluju na nas, ako smo dovoljno prijemčivi.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 07:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Pa to je bar jasno. I ti "motivacioni" fazoni imaju efekta najviše kod ljudi koji su malo izgubljeni u životu, koji lutaju, imaju slabiju volju i podložniji su sugestijama.

Opet, ne mislim da Nik radi nešto loše, naprotiv. Ali u tome ne vidim posebno čudo, jer su mnogi to radili prije njega, i rade. Jedino ako je čudo što on to radi, uprkos svom invaliditetu. Ali onda dolaziš u kontradikciju sa samim sobom.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 190 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], jovic23 i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs