banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 02:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1012 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 17:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Džontra je napisao:
Ma kakvi crni dugovi i mržnja...

Ljudi kojima su porodice poklane ili zapaljene u svojim kućama, koji nisu upamtili svoje najmilije ne razmišljaju baš tako. Mnogi od nas već više od dvadeset godina nemamo nikakvih informacija o članovima porodice niti mjesto gdje možemo zapaliti svijeću.

Kažem opet, kome je do rata u kući mu bio. Ali treba biti realan i prihvatiti situaciju onakvu kakva jeste.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 17:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ja idem kod Denija u ŠveCku, a vi ratujte kolko god da oćete.....



Pa kad za 15 godina dođem...sa stavom ja sam iz Evrope moji ojri mogu kupiti sve ovde...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 17:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
Džontra je napisao:
Pa kad za 15 godina dođem...sa stavom ja sam iz Evrope moji ojri mogu kupiti sve ovde...

koliko se meni smuci kad vidim da jedan takav opsti sa klinkom rv invalida ili kcerkom poginulog borca...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 17:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Možda je rat jedini način da masa stanovništva razguli odavde kao izbjeglice i da nađu sreću u nekoj boljoj sredini.

1300 ljudi iz BiH je otišlo u Švedsku ove godine i biće deportovani nazad.

Rat je možda slamka spasa za mnoge!

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 18:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
musakica je napisao:
Možda je rat jedini način da masa stanovništva razguli odavde kao izbjeglice i da nađu sreću u nekoj boljoj sredini.

1300 ljudi iz BiH je otišlo u Švedsku ove godine i biće deportovani nazad.

Rat je možda slamka spasa za mnoge!


Da. Ljudi su dali zadnje pare da bi došli, ali pravila su takva da moraju biti deportovani. Bilo skoro na svim vijestima.

U slučaju rata ne znam da li će se liberalizovati ulazak u zemlju, baš zbog neugodnog iskustva. Zadnji koji su pristigli sa Balkana u Švedsku zbog ratnih okolnosti su Kos. Albanci. Mislim da ne trebam pisati šta je većini preokupacija i čime se bave.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 18:17 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Biće globalnog rata. Još par ljeta ovakvih vrućina, hrana sve skuplja, za sve je lakše okriviti onoga drugoga...Kulise su postavljene, čekamo da se upale reflektori. Ovi naši hajvani će jedva dočekati....ako se prije rata nismo voljeli (a ne bi se složio sa time) sada se mrzimo....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 18:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1862
Lokacija: Banja Luka
Misljenja sam da bi smo se mi i dan danas klali ili u najmanju ruku da bi rat trajao dosta duze da se nalazimo u Aziji ili Africi. Spasila nas je cinjenica da smo blizu Evrope, a geografski i pripadamo.

Ono sto zabrinjava je da skoro i nakon dvadeset godina, ej DVADESET, nismo daleko odmakli ni u razmisljanjima ni ekonomski i materijalno.

Vlastodrzci podgrijavaju atmosferu da se zaboravi na prazan stomak i da se ne smije opustati jer ce nas onaj drugi asimilirati, sto bi rekao Borg:), i na taj nacin se odrzavaju na vlasti.
A mi volimo nacionalizam. Strah od onog drugog nam je duboko ukorijenjen. Da li opravdan ili ne sad je druga stvar.

Ali sigurno da je bilo nacina da se mnoge stvari prevazidju za ovo vrijeme. A ne da i dalje strahujemo da li cemo i za koliko godina ponovo ratovati.

Opet mislim da su mnoge stvari ovdje isforsirane i da bi se narodi lakse razumjeli da imaju bolje politicare kojima nije jedini prioritet licno bogacenje.

Ali ako se nesto ne promijeni i ovakva beznadezna situacija nastavi jos neko vrijeme nisam siguran sta bi se moglo dogoditi.
Jedino sto neko rece, pitanje je hoce li biti ponovo isti rat ili buna protiv dahija.

Eto srece da ne bude nista od toga, da udjemo u EU, povecamo standard i da nam pitanje nacije i granica ne bude jedino u glavama, vec putovanja, skolovanja i ostalo tekovine modernog drustva:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 18:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
EU može postojati ovakva kakva jeste, bez granica i sa tom nekom evropskom "nadnacijom" samo dok im dobro ide. Kada ozbiljno zapne pašće i EU. I nestaće u krvi. EU nije rješenje. Rješenje je da se prizovemo pameti. Da prvo pogledamo sebe pa tek onda ostale. Da shvatimo da trebamo promijeniti sebe, ne komšije.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 18:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Macr0 je napisao:
Misljenja sam da bi smo se mi i dan danas klali ili u najmanju ruku da bi rat trajao dosta duze da se nalazimo u Aziji ili Africi. Spasila nas je cinjenica da smo blizu Evrope, a geografski i pripadamo.



Spasila nas je činjenica da je prošlim ratom izvršena podjela teritorija po nacionalnoj osnovi, koliko god nekom gadno zvučalo, mislim zbog etničkog čišćenja i zločina, ali je tako. Sad se zna "moje, tvoje".

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 18:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Samo što mnogi ono "moje" posmatraju kao svoje,a donekle su i u pravu...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 18:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
_зока je napisao:
Da shvatimo da trebamo promijeniti sebe, ne komšije.


Ovo sto si sad napisao ne razumije većina ljudi.
I da se raspadne EU Francuze niko neće moći/smjeti da kolje jer su kvalitetni u svim segmentima privrede i obezbjeđeni nuklearnim naoružanjem! Krvi može da bude jedino tamo gdje je mekano!

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 18:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Kontam da su slično mislili za Francuze i 1941. :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 18:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Nevjerujem da je prije 41 vladalo isto mišljenje iz razloga što su i onda Francuzi znali o kome se radi pa su gradili Mažino liniju.

Danas se ipak radi o nuklearnom naoružanju! Iz tog razloga mislim da su bezbjedni!
Naravno ne bježim od nenormalnih situacija tipa nećemo braniti francusku nek nas gaze!

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 19:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Nisam ja mišljenja da će neko napasti Francusku...Prije će oni napasti nekoga. Stari su to genocidaši i eksploatatori...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 19:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
_зока je napisao:
Samo što mnogi ono "moje" posmatraju kao svoje,a donekle su i u pravu...

Mislim da je ovo glavni problem još kad dodaš zatucanost i fanatizam druge strane rat je neizbježan.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 19:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Braneee je napisao:
Džontra je napisao:
Pa kad za 15 godina dođem...sa stavom ja sam iz Evrope moji ojri mogu kupiti sve ovde...

koliko se meni smuci kad vidim da jedan takav opsti sa klinkom rv invalida ili kcerkom poginulog borca...


Kakav? "Baja" ili covjek koji je samo pobjegao?

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 19:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
_зока je napisao:
Nisam ja mišljenja da će neko napasti Francusku...Prije će oni napasti nekoga. Stari su to genocidaši i eksploatatori...

Oni sami, pojedinačno bez nato-a mogu samo napasti neku afričku bjedu naoružanu mangom i papajom :roll:
Ta će oni napast, e da možda Belgiju ili Linheštajn :lol:
U jebenoj zapadnoj evropi poštujem i cjenim jedino Njemce, sve ostalo je go kurac i obične pizde.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 19:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Macr0 je napisao:
Misljenja sam da bi smo se mi i dan danas klali ili u najmanju ruku da bi rat trajao dosta duze da se nalazimo u Aziji ili Africi. Spasila nas je cinjenica da smo blizu Evrope, a geografski i pripadamo.

Ono sto zabrinjava je da skoro i nakon dvadeset godina, ej DVADESET, nismo daleko odmakli ni u razmisljanjima ni ekonomski i materijalno.

Vlastodrzci podgrijavaju atmosferu da se zaboravi na prazan stomak i da se ne smije opustati jer ce nas onaj drugi asimilirati, sto bi rekao Borg:), i na taj nacin se odrzavaju na vlasti.
A mi volimo nacionalizam. Strah od onog drugog nam je duboko ukorijenjen. Da li opravdan ili ne sad je druga stvar.

Ali sigurno da je bilo nacina da se mnoge stvari prevazidju za ovo vrijeme. A ne da i dalje strahujemo da li cemo i za koliko godina ponovo ratovati.

Opet mislim da su mnoge stvari ovdje isforsirane i da bi se narodi lakse razumjeli da imaju bolje politicare kojima nije jedini prioritet licno bogacenje.

Ali ako se nesto ne promijeni i ovakva beznadezna situacija nastavi jos neko vrijeme nisam siguran sta bi se moglo dogoditi.
Jedino sto neko rece, pitanje je hoce li biti ponovo isti rat ili buna protiv dahija.

Eto srece da ne bude nista od toga, da udjemo u EU, povecamo standard i da nam pitanje nacije i granica ne bude jedino u glavama, vec putovanja, skolovanja i ostalo tekovine modernog drustva:)


Ljudi sa takvim stavom (bez zadnjeg pasusa, jer se sa njim ne slažem) su u manjini. Ako je većina nacionalistički isprofilisana, a uz to ide i needukovanost logično da će birati takve lidere i da će takav oblik zaživjeti.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
@tasko
pa baja, sa stavom kako ga dzontra opisa...
samo pokazuje da sa ojrima stvarno moze "sve" kupiti...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi rat u BiH?
PostPoslato: 24 Avg 2012, 19:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Aha, ok... Realno, i mene bi to nerviralo. Mada nisam imao priliku da vidim tako nesto; ali sigurno da je bilo.
Meni je uvijek bilo glupo zato sto je vecina naroda osudjivala ljude koji su sa porodicama pobjegli od ovog sranja. Mozda zato sto bih ja prvi pobjegao, samo da mogu, ako izbije rat. Ne toliko sto sam pizda (a jesam u izvjesnoj mjeri), nego zato sto ne bih mogao pucati na drugog covjeka, samo zbog budala "odozgo".
Da ja ratujem i ubijam zato sto neko ima licni interes. Zajebi.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1012 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs