banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 14 Maj 2024, 00:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Avg 2012, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
I oni salju misiju na Mars, a pola ljudi im zivi od 1 dolar dnevno > http://www.blic.rs/Vesti/Svet/338020/Pr ... ju-na-Mars Strasno :roll:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 13:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
wizzy_bl je napisao:
socijalizam je najbolji moguci sistem ikada osmisljen..medjutim,dosao je ispred svog vremena, ljudi jos nisu dosli na taj nivo svesti..tako da je osudjen na propast.

Ено га још се супер држи у ШвеЦкој. :) А комунизам, онакав какав је замишљен, није никад ни постојао.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 14:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Socijalizam u SFRJ je rađen na švedskom modelu uređenja zemlje, kao i aerodromi, kaponiri i podzemni objekti po ugledu na Boforsovu i Saabovu fabriku. Doduše mi smo imali full društveno uređenje i originalno samoupravno društvo što druge zemlje soc-lagera nisu imale.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 14:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Jedini problem bivse SFRJ je bilo preveliko ulaganje u vojsku. Prije nekoliko dana citam da je samo za podzemne zaklone otislo preko 80 milijardi dolara tadasnjih para, sto je sada duplo vise po vrijednosti, a niko skoro nije ni cuo za njih.
A koliko je onda tek otislo za ovo sto su svi culi, oruzje, placanje ogromnog broja vojnih lica i njihovih stanova.
Jugoslavija bi bila razvijena od Svedske da nije ulagala ogroman dio prihoda u vojne svrhe od kojih nije bilo skoro nikakve koristi, osim pri radnim akcijama i gasenju pozara, a ulaganja u njih su bila ogromna.
Ali eto, moralo se to jer Yu je bila i sa svakim i sa nikim, pa se morala sama braniti ako zagusti.
Ono sto hocu reci je da je Jugoslavija imala tolike prihode (od kojih je na zalost vecina otisla na vojne svrhe) zahvaljujuci otvaranju trzista africkih i azijskih zemalja sa kojima je Tito postao prijatelj. Danas je najveci problem sto mi nemamo sta proizvoditi jer nismo konkurentni nikome, i zato nema prihoda kao prije.

Kazem steta za SFRJ samo sto je toliko morala ulagati u vojsku inace bi bila bar duplo razvijenija da nisu tolike pare skrkane u vojne objekte, oruzje i bezbroj vojnih lica kojih je u to vrijeme bilo mnogo, a svakom su davali stan i 3 prosjecne radnicke plate. A u sustini nista nisu doprinosili i proizvodili ta vojna lica kojih je bio ogroman broj, a ulagao se ogroman novac u njih i za stanove i za plate. A oruzje i vojne objekte da ne pominjemo koliko je tu skrseno para za nista na kraju ispostavilo se.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 15:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39438
Lokacija: Месечева икра
jellyfish je napisao:
Prije nekoliko dana citam da je samo za podzemne zaklone otislo preko 80 milijardi dolara tadasnjih para, sto je sada duplo vise po vrijednosti, a niko skoro nije ni cuo za njih.

Zar ovo nije poenta tih skloništa?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 15:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Griješiš za vojsku :wink: za JNA je išlo 8% bužeta SFRJ (pazi to je država sa 22 mil duša i neuporedivom privredom nego danas) a jedan SSSR sa skoro 280 miliona ljudi i drugom na svijetu privedom je trošio 20% na vojsku pa ti vidi sad. U doba Hladnog rata skoro sve zemlje su ulagale u oružje i vojsku grdne pare, a podzemnih skloništa i objekata ima na zapadu koliko ti volja i to napuštenih....a viškove oružja su prodavali po skoro svim žarištima u svijetu od puške do rakete ( kao i kod nas) Kad pomenu stanove zahvaljujući toj JNA jedan Bihać je od kasabe prerastao u moderan grad, i dosta gradova je izgradilo stambene blokove za vojna lica od kojih je samo bilo koristi jer se zapošljavala domaća snaga i privreda, ta ista JNA je izgradile komplet trasu preko Velebita (ima i ploča sa natpisom danas), stazu Grobnik, dosta puteva i tunela je probila vlastitim snagama i tehnikom, mimo gašenja požara (a to je nevažno vidimo danas JNA kanadere HR i danas đira) je spriječila koliko poplava i nasipa, sniježnih smetova probila, i BL u potresu ja sanirana zahvaljujući istoj.....Afričke zemlje kao i Nesvrstani uglavnom su kupovali naše oružje i opremu (Burma i danas koristi YU naoružanje) i zarađivali smo na njima, a imali smo naftu izuzetno jeftino, što ti svjedoči grijanje na mazut i plin u svim većim gradovima.....nemo lupati nego prvo prostudiraj dublje pa raspali po temi.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Poslednji put menjao nepokoreni dana 15 Avg 2012, 15:14, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 15:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
А тема је иначе о Индији... :D

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 15:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Tema je Indija ali i uzroci i posljedice lošeg života pod ekonomskim usponom.....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 15:27 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39438
Lokacija: Месечева икра
Da nije bilo ovoga (a zbog toga je i trebala jaka vojska)....

Citiraj:
Ali eto, moralo se to jer Yu je bila i sa svakim i sa nikim, pa se morala sama braniti ako zagusti.
Ne bi bilo moguće ovo:
Citiraj:
Ono sto hocu reci je da je Jugoslavija imala tolike prihode (od kojih je na zalost vecina otisla na vojne svrhe) zahvaljujuci otvaranju trzista africkih i azijskih zemalja sa kojima je Tito postao prijatelj. .

Sve je to usko povezano. Da nije bila "svačija i ničija" Jugoslavija ne bi uspjela oformiti nesvrstane i samim tim sebi otvoriti tržišta zemalja trećeg svijeta.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 15:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Pitaj brata Bugarina ili Poljaka kako je bilo kad te štiti veliki bato SSSR, imaš najmoderniju vojsku i avijaciju a narod vidi meso samo na novu godinu, i to ako dobije bonove za njega....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 15:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
_зока je napisao:
Zar ovo nije poenta tih skloništa?


Pa jeste to bila poenta, samo hocu reci da su pare odlazile na njih (sklonista), a spolja se nije vidio nikakav pomak pa pare kao da u isle u bezdan. Dakle nije nikakva korist od njih bila, a progutala su ogromna sredstva :wink:
Naravno, ako je tacno ovo sto nepokoreni kaze da je islo samo 8% za vojsku to nije puno, iako se meni cini da je islo daleko vise ali ne znam. On kaze da je kod Sovjeta islo 20% na vojsku, a ja sam negdje procitao 70%.

Naravno, mozda je 8% zvanicno, ali znas li ti koliko je 80 milijardi $ u ono vrijeme samo za podzemne aerodrome i sklonista vladajucih struktura. Mozda to 8% samo na oruzje, tu vjerovatno nisu uracunate plate vojnih lica i njihovi stanovi jer se to racuna kao "civilno". A i ta podzemna sklonista tesko da su uracunata u tih 8 %.
Ali opet ne znam, ali kazem koliko se ulagalo u vojsku dobro se zivjelo, istina je da je vojska besplatno gradila puteve itd. i dobar dio toga ulozenog u njih je vracen, ali to su radili obicni vojnici koji sluze vojni rok uglavnom. Dok su vojna lica dobijala platu, a nisu nesto posebno radili koliku su platu imali, iako eto ostala je neka korist veliki broj stanova izgradjenih vecinom kvalitetno.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 16:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
8% sa državom koja je imala onoliki BND (129,5 milijardi $ 1989) je mašala cifra....a SSSR je od svog BND koji je bio neuporedivo veći izdvajao 20% i da i taj procenat su uračunate i plate koje je primao samo profi sastav.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 16:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
nepokoreni je napisao:
Pitaj brata Bugarina ili Poljaka kako je bilo kad te štiti veliki bato SSSR, imaš najmoderniju vojsku i avijaciju a narod vidi meso samo na novu godinu, i to ako dobije bonove za njega....




Ma jebes meso... zbog tog se kolju zivotinje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 17:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Oldboy je napisao:
Inkubator kosta, struja kosta, plata doktora visoka... a on pravi dijete bez 5,85km u dzepu, jako neodgovorno.
E ovo bi vam rekao prosjecan amerikanac ili englez.
Eto sta je kapitalizam. Najgori sistem od postanka svijeta.


To ne bi rekao ni jedan normalan Amerikanac ili Englez, osim ako je komunjara, jer takve stvari mogu pasti na pamet samo poremecenom komunistickom anticivilizacijskom idiotu.

jellyfish je napisao:
Pa to ti je upravo slucaj u klasicnom komunizmu. Evo na primjer, Kim Jong Un i par partijskih pojedinaca imaju sve, a ostali narod zivi na granici gladi. Slicno je bilo i kod Staljina, Kastra, Maoa, Causeskua i drugih.
Sistem kapitalizma je da neko ima previse, a neko normalno.
A sistem komunizma je da neko ima previse, a neko nikako.


Moras da shvatis da komuniste nije briga sto neko nema, nego ih brine to sto neko ima.
Zato oni nikad ne govore o podizanju standarda niti se bore za isti, nego se bore protiv "jaza izmedju bogatih i siromasnih".
U njihovoj svijesti veci je problem sto u Americi neko ima platu milion, a drugi par hiljada, prvi jahtu, a drugi kucicu, nego sto u njihovim vukojebinama niko nema dovoljno ni za hranu.

I onda ces mozda otkriti i da se iza njihove brige za siromasne, zabrinutosti za covjecanstvo, isl. kriju sebicni interesi, frustriranost licnom nesposobnoscu i zavist.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 17:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Nekom đevrek, nekom rupa od đevreka e to vam je demokratsko društvo - V. Majakovski

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 18:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Timotic je napisao:
Moras da shvatis da komuniste nije briga sto neko nema, nego ih brine to sto neko ima.
Zato oni nikad ne govore o podizanju standarda niti se bore za isti, nego se bore protiv "jaza izmedju bogatih i siromasnih".
U njihovoj svijesti veci je problem sto u Americi neko ima platu milion, a drugi par hiljada, prvi jahtu, a drugi kucicu, nego sto u njihovim vukojebinama niko nema dovoljno ni za hranu.

I onda ces mozda otkriti i da se iza njihove brige za siromasne, zabrinutosti za covjecanstvo, isl. kriju sebicni interesi, frustriranost licnom nesposobnoscu i zavist.


Ovo je najbolji post na forumu sto sam procitao. Zaista Timotic, ranije si bio neozbiljan i pisao si gluposti, ali zadnjih pola godine pises zaista odlicne komentare.
Da, sto se tice ovog gore to je tacno, jedino sto u tu jednakost nisu ukljuceni partijski ljudi i diktatori. Recimo Staljin je imao sve ili Kim Jong Il ili Un, Kastro i sta ja znam ko, a mase nista.
U tome je njihov sistem. Evo recimo Sjeverna Koreja. Niko skoro nema ni auta ni hrane. Tacno je da su oni jednakiji medjusobno od Amerikanaca kapitalista, ali su jednaki tako sto su svi siromasni (osim vladajucih kojih je malo).
Jebes ti tu jednakost kad je svima lose. To je kao da poredis jednakost logorasa u Ausvicu. Bizarno. Zbog toga je komunizam i propao svugdje osim gdje se drzi silom.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 19:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
nepokoreni je napisao:
Nekom đevrek, nekom rupa od đevreka e to vam je demokratsko društvo - V. Majakovski

To sa rupom i đeverekom prije je definicija socijalističke diktature, a za demokratsko društvo prije bi bilo "Neko jede kupus, neko meso, statistički svi jedu sarmu".

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 19:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
To mu dođe skoro isto, mada nije loša izreka...e sad Majakovski i diktatura :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 21:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Timoticu nisam ja komunjara, ppp daleko bilo, ali znam uvidjeti realne prednosti i mane nekog sistema... kapitalizam je dno, samo anarhija bi ili ce biti gora :-)

Na datu temu nisam pricao ni sa kim sa eng govornog podrucja ali sam mnogo puta u kontaktu sa ljudima iz britanije cuo i surovije recenice ali mozda sam ja sretao pogresne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 22:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Ne dirajte vi meni braću Indijce. Indijci su sila. Posebno u poređenju sa ovim EU wannabe-ima ili onima koji su već u EU a da nisu neka od početnih članica. Nema gore nego kad ti neko iz Istočne Evrope izigrava Njemca. ](*,)

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs