banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 360 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jan 2012, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Mlada dramaturginja Tanja Šljivar rođena je 1988. godine u Banjaluci, , gde je završila gimnaziju. Prošle godine je kao student generacije diplomirala dramaturgiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, a trenutno je studentkinja umjetničkih master studija iz oblasti dramaturgije na istom fakultetu. Na Radio Beogradu u režiji Miloša Jagodića 2009. godine premijerno je izvedena njena dramatizacija „Dnevnika” Laze Kostića.

Šljivar je objavila zbirku kratkih priča “Soba na trećem spratu” u izdanju Književne omladine Srbije, a drama “Pošto je pašteta” objavljena je u srpskom i engleskom izdanju časopisa “Scena”, kao i u zbirci savremene srpske društveno angažovane drame, nastaloj na osnovu konkursa Heratefact fonda za 2010. godinu, a 2012. uvrštena je i u bijenalnu publikaciju Evropske teatarske konvencije “Nova evropska drama”. Ista drama javno je čitana na festivalu “Mucijevi dani” u pozorištu Atelje 212, a premijerno je izvedena u januaru 2012. godine u istom pozorištu u režiji Snežane Trišić. U ovoj predstavi igraju: Zijah Sokolović, Aleksandra Janković, Katarina Žutić, Nataša Tapušković, Nikola Jovanović, Vladislav Mihailović i Jakov Jevtović. Mlada dramaturginja iza sebe već iza značajne nagrade: “Borislav Mihajlović Mihiz” za ukupno dosadašnje dramsko stvaralaštvo; „Slobodan Selenić” za najbolju diplomsku dramu u generaciji.

Portal BUKA je sa dramaturginjom Tanjom Šljivar razgovarao o njenim dramama, odrastanju u Banjaluci, angažovanom teatru i drugim temama.

Sa (samo) 23 godine iza sebe i dvije drame dobili ste značajne nagrade, poput Selenićeve nagrade za diplomsku dramu “Grebanje ili kako se ubila moja baka”, a i najmlađa ste dobitnica Mihizove nagrade za dramu “Pošto pašteta?”. Kakve su Vaše impresije povodom tih nagrada?

Obe nagrade, koliko su podsticajne, toliko su i obavezujuće. Počastvovana sam što sam u istoj godini, u godini kada sam završila fakultet dobila te dve nagrade, kako zbog velikih imena koje nose i zbog žirija koji su odlučivali o dobitnicima, tako i zbog svih prethodnih dobitnika. Nisam sigurna šta će dalje da se dešava, zašto i kako, ali jedino što je izvjesno je da ću i dalje da volim pozorište i da ću pokušavam da uradim nešto u njemu, a ako budem naišla na jednako razumijevanje i podršku kao i sada na početku, onda će moje pokušaje vidjeti i veći broj ljudi, što je svakako najznačajnije, jer bez komunikacije umjetnost ne postoji.

Vaša predstava „Pošto pašteta“ nedavno je imala premijeru u beogradskom Ateljeu 212. Recite nam nešto više o ovoj drami, koje teme obrađujete u njoj?

Drama „Pošto je pašteta” bavi se temom ljubavi, ali ljubavi kao ideala, koji omogućuje bijeg iz stvarnosti, iz onoga gdje smo rođeni, iz onih pogrešnih i mučnih i nepravednih stvari kojima smo cijeli život okruženi, iz sebe samih. Ljubav se desi između mesara u manekenke, traje pola sata, a od tih pola sata on izgradi budistički hram u sred bosanske zabiti, a ona internacionalnu karijeru, da se više nikad u zabit ne vrati. Pored toga, drama se bavi i dešavanjima u Bosni devedestih, kao i posljedicama tih dešavanja. Snežana Trišić, Zijah Sokolović i ja akcenat smo stavili na bijeg iz “loja”, ali ja i dalje nisam sigurna da je on bez te druge osobe uopšte moguć.

Drama „Pošto pašteta“ je ušla i u selekciju sto dvadeset najboljih evropskih drama u protekle dve godine, pa je tako odabrana i za publikaciju Evropske teatarske konvencije. Koliko Vam je to značajno, uzimajući u obzir da ste tek na početku svoje karijere?

Svakako mi je značajno, jer se publikacija „Nova evropska drama” pred velikim brojem ljudi promoviše u junu, na festivalu u Visbadenu, koji je i posvećen otkrivanju novih drama iz cijele Evrope, pa se u svakom slučaju broj ljudi sa kojima drama može da komunicira proširuje, što otvara neke mogućnosti, male, ali ipak mogućnosti.

Na jednom mjestu ste istakli da su obje Vaše drame nastale kao posljedica Vašeg odrastanja u Banjaluci, a zbrka kratkih priča "Soba na trećem spratu", koju potpisujete, takođe govori o odrastanju. Kako sad gledate na to vrijeme? Kakvo je bilo Vaše odrastanje u Banjaluci?

Bilo je lijepo i ružno, i dugo i kratko, i mučno i radosno, i bezbrižno i strašno, i ono je jedino što mi se u životu zaista dogodilo. Odrasla sam i sad živim u drugom gradu i ono što mi nedostaje iz djetinjstva je mogućnost gledanja stvari, a da nemam prethodno mišljenje o njima, neposredniji pristup svemu i svima, radoznalost, a ono što me užasava je zatvorenost sredine u kojoj sam odrasla, zatvorenost pojedinaca, porodice, škole i društva u kom sam živjela i i dalje živim.

Mnogi mladi ljudi Vaših godina, bar u Banjaluci, su jako letargični. Izgledaju ako da ih ništa ne pogađa? Kako to komentarišete?

Ne mogu da kažem da im ne zavidim i da ih ne razumijem. Možda bih i ja više voljela da me ništa ne pogađa, ali to se ne bira.

Koliko su mlađe generacije još uvijek pod uticajem ratnih dešavanja na ovim prostorima? Mladi ljudi su, čini mi se ponekad, čak i pod jačim nacionalističkim i ideološkim uticajem od nekih starijih generacija. Kako se izboriti sa tim?

To je začarani krug i ja ne vidim način izlaska iz njega. Nas su odgojili naši očevi i majke, njih njihovi i niko se tu ne osjeća odgovornim ni za šta. Naše majke su odgojile sinove koji su poslije obilnog nedeljnog doručka, spremni da ubiju pedera, zato što se drznuo da se prošeta, naše majke su odgojile kćeri koje hoće da se brani prikazivanje filmova u bioskopima, kao spaljivanje knjiga u srednjem vijeku, naši očevi jesu bili u ratu i mi smo preko njih izgradili identitete, i moj otac i rat u kom je bio su nedovojivi od mene, ali mi nismo bili u tom ratu i trebalo bi da znamo bolje, da putujemo, putujemo, putujemo, da vidimo i upoznamo druge ljude, kao onda u djetinjstvu, a da nemamo unaprijed utvrdeno mišljenje o njima, nego da ih primimo u sebe, ili ne primimo, ali tek kad smo ih stvarno vidjeli i osjetili.

Koliko je, po Vašem mišljenju, važno da teatar bude društveno-angažovan? Da se putem pozorišta ukazuje na probleme društva?

U Srbiji i Bosni je svaka pozorišna predstava i politički događaj. Na sam proces pisanja, bez obzira na temu, ako živite na Balkanu ja gledam kao na politički čin. A političko pozorište, pametno političko pozorište, ne znači samo šamaranje, provokaciju i vrištanje gledaocima u lice, nego prije svega prihvatanje odgovornosti. U idealnim uslovima, autori političkog teatra, trebalo bi da budu podređeni ideji prihvatanja odgovornosti i svako bi trebalo da govori o problemima svog društva, svog naroda, svoje porodice i sebe samog. Zato ja i pišem o Banjaluci, i još dugo ne planiram da prestanem to da radim. Prije nego što okrivimo druge, nego što pričamo o nepravdama koje su drugi nama učinili, treba da pogledamo sebe, pa da živimo u svijetu u kakvom ne živimo i drugi bi pogledali sebe i šta su to oni učinili i o tome bi napravili pametnu političku predstavu, i onda, uskoro politički teatar ne bi morao ni da postoji, bar ne u onom obliku u kom ga imamo danas, ali to je već Džon Lenon i istinska utopija.

Kako biste ocijenili pozorišni život u Banjaluci i imate li namjeru ili želju da se neki Vaš komad postavi u nekom od banjalučkih pozorišta?

Pozorišni život u Banjaluci je promjenljiv. Ponekad se nešto izuzetno dogodi poput predstava „Staza divljači” ili “Radnička hornika” ili “Balon od kamena”, a onda se opet ništa ne dogodi. Imam želju da se neki od mojih komada postavi u nekom od banjalučkih pozorišta, i smartam da je to iz mnogo razloga važno.

Diplomirali ste dramatrugiju u Beogradu, imate iza sebe postavljem dramski prvenac. Kakvi su Vam daljni planovi?

Na proljeće očekujem premijeru drame „Grebanje ili kako se ubila moja baka” u režiji Selme Spahić u Bosanskom narodnom pozorištu u Zenici, razmišljam intezivno i o trećoj drami i završavam scenario za kratki film.

6yka.com, BL!N/đk


Mi se onda ogrješismo o Grofa Đuraza, lika kojeg sputava sredina, a koji ipak stvara u ovoj zatvorenoj i učmaloj sredini koja guši svaku progresivnu misao.

Taman kada sam pomislio da je Grof plafon, Tanja me razuvjerila. Hajde da su joj 54 godine, pa bih nekako razumio, proživjela život, kad ono dramska kulminacija već u prologu.

:( cccccc...

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 00:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Nije sve tako strasno, samo putujte, putujte, putujte...

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 00:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Joj kako meni idu na živce ovakva preseravanja i ovakvi mudoseri. Svima sve nešto smeta i prezatvoreno i progledaju kad odu iz BL. Ma nek' idu dođavola svi... :roll:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 00:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Filozofe jebla te buka da te jebla. :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 00:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Sizofrenija u najavi.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 00:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 00:36
Postovi: 69
Бањалука је јако отворена средина јер се може све рећи на форуму!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 01:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Banja Luka je oduvijek bila mahala u kojoj je svako svakoga znao, nisi mogao prdnuti a da se to sutradan ne sazna. Oduvijek su babe virile iza zavjesa da bi vidjele kada je cija cerka sa kojim momkom dosla kuci. Oduvijek su se osudjivali pojedinci koji nisu plivali uz masu, ogovaralo se uzduz i poprijeko... Busalo se u prsa samo zato jer si BanjOlucanin, momci su se prepoznavali po autu/motoru koji voze a djevojke po "cestitosti" ili po tatin uspjesima. Ako si imao "zvucno" prezime onda si bio glavni baja jer si zivio na slavi djedova ili roditelja.. itd, itd.

Banja Luka jeste zatvorena i ucmala sredina sa tendencijom da se u skorijoj buducnosti nista ne promijeni. Na zalost.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 01:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Ne znam šta je cura pogrešno rekla, dapače, prethodni komentari samo potvrđuju njene riječi. Mislim, kakva je da je, napravila je nešto vrijedno, svojim talentom i radom. Nije joj ćale "kupio" igranje predstave u Ateljeu 212, i sva priznanja, titulu studenta generacije. Takvi obično ostanu u Banjaluci pa glume džekove, nakon što se vrate sa "studija" po Milanima i sl. Nosimo mi neke komplekse na srcu i neriješene račune u glavi, htjeli to priznati ili ne.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 01:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
](*,)

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 01:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Poznajem Tanju licno. I kao sto rece Popokatepetl, nista ona netacno nije rekla.

Banjaluka je za neki napredak u polju kulture i umjetnosti dno dna.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 06:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Popokatepetl je napisao:
Ne znam šta je cura pogrešno rekla, dapače, prethodni komentari samo potvrđuju njene riječi. Mislim, kakva je da je, napravila je nešto vrijedno, svojim talentom i radom. Nije joj ćale "kupio" igranje predstave u Ateljeu 212, i sva priznanja, titulu studenta generacije. Takvi obično ostanu u Banjaluci pa glume džekove, nakon što se vrate sa "studija" po Milanima i sl. Nosimo mi neke komplekse na srcu i neriješene račune u glavi, htjeli to priznati ili ne.


Ne znam šta je njoj bilo toliko loše u BL ali ja ništa od te zatvorenosti nisam osjetio, a otišao sam iz BL kad i ona, tj. u istom periodu života. Ja sam ostao isti kakav sam bio i kući sa istim pogledima, a vjerujem da sam vidio više od nje i različitih kultura i različitih pogleda na svijet ali moguće da je to do mene, a ne do uticaja BL ili mjesta gdje sam sada. Ne sporim da odlazak iz BL pruža nove mogućnosti i otvara određene vidike ali mislim da djevojka nije u pravu i da očekuje previše za grad od 250,000 stanovnika...

EDIT: Ne znam uostalom, upravo razmišljam više o ovome. Dok sam živio u BL nisam osjetio ovo što je ona, nisam dobio taj utisak. Možda da sam ostao kući, možda bih i ja na kraju kipio i govorio kako je učmalo ali ne govorim. Stvar je u tome što nije svijet ništa toliko poseban koliko ljudi očekuju kad govore kako je Banja Luka selo i kako im ništa ne valjda tamo...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 07:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Ne znam, ali meni ova riba kenja ko foka, kao da neko ne bi volio da putuje i da zivi u normalnijoj sredini. Ova pljuje i optuzuje obicne ljude da su sami krivi za svoje muke, kao eto zatvorenost uma produkuje sve ostale probleme, a gdje su svi ostali faktori, najlakse se po sirotinji posrati i pricati o moralu. A da li je ona sama moralna kad uzima pare od istih tih moralnih nakaza zatvorenog uma, kako bi se odigrala njena predstava, a njoj naravno legla lova. A gotovo u 90% slucajeva uvjek se radi o proteziranju koncepta koji odgovara dzepu, a mijenja se na svaku promjenu i naravno prilagodjava se po potrebi.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 08:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ajkula je napisao:
Banja Luka je oduvijek bila mahala u kojoj je svako svakoga znao, nisi mogao prdnuti a da se to sutradan ne sazna. Oduvijek su babe virile iza zavjesa da bi vidjele kada je cija cerka sa kojim momkom dosla kuci. Oduvijek su se osudjivali pojedinci koji nisu plivali uz masu, ogovaralo se uzduz i poprijeko... Busalo se u prsa samo zato jer si BanjOlucanin, momci su se prepoznavali po autu/motoru koji voze a djevojke po "cestitosti" ili po tatin uspjesima. Ako si imao "zvucno" prezime onda si bio glavni baja jer si zivio na slavi djedova ili roditelja.. itd, itd.

Banja Luka jeste zatvorena i ucmala sredina sa tendencijom da se u skorijoj buducnosti nista ne promijeni. Na zalost.

+ Mostar.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 08:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Elvis Presley je napisao:
Banjaluka je za neki napredak u polju kulture i umjetnosti dno dna

A to kao nekog zanima umjetnost i kultura, koga više boli kurac za tim pizdarijama, naravno, osim nekolicine snobova koji glume da ih to zanima i onih parazita koji bi za rad neke kulture da sisaju budžet, tj. uhljebe se.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 08:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
old fashion men je napisao:
Elvis Presley je napisao:
Banjaluka je za neki napredak u polju kulture i umjetnosti dno dna

A to kao nekog zanima umjetnost i kultura, koga više boli kurac za tim pizdarijama, naravno, osim nekolicine snobova koji glume da ih to zanima i onih parazita koji bi za rad neke kulture da sisaju budžet, tj. uhljebe se.

molim gradske oce da otvore jedan ZOO za ofm i njegovu raju.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 08:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ajde cile ne kenjaj, muzej u godini dana ne proda tri karte toliko ljude to zanima, ta neka pozorišta isto tako zjape prazna i sve je tako, a sa druge strane svi se ubiše podržavajući te pizdarije, pa ljudi idite onda u pozorišta, muzeje, izložbe, književne večeri o ostalo, kupujte karte zaq te stvari i kultura će biti samoodrživa ko fabrika duvana ili pekara i neće im biti potreban budžet da prežive.
Svi seru o pozorištu, a niko tamo ne želi da ide msm WTF :roll:

Što se mene tiče to pozorište je u današnje digitalno vrijeme, vrijeme filma, jednako besmisleno kao slanje poruka putem goluba pismonoše u doba mobilnih telefona.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 09:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
old fashion men je napisao:
Ajde cile ne kenjaj, muzej u godini dana ne proda tri karte toliko ljude to zanima, ta neka pozorišta isto tako zjape prazna i sve je tako, a sa druge strane svi se ubiše podržavajući te pizdarije, pa ljudi idite onda u pozorišta, muzeje, izložbe, književne večeri o ostalo, kupujte karte zaq te stvari i kultura će biti samoodrživa ko fabrika duvana ili pekara i neće im biti potreban budžet da prežive.
Svi seru o pozorištu, a niko tamo ne želi da ide msm WTF :roll:

Što se mene tiče to pozorište je u današnje digitalno vrijeme, vrijeme filma, jednako besmisleno kao slanje poruka putem goluba pismonoše u doba mobilnih telefona.


tako je, nazalost. no ipak, ne slazem se.
po tvome u ovo doba digitalne tehnologije jedna Seka Aleksic treba da napuni hebeni hangar, a da se onoj nekolicini ne omoguci da pogleda Hamleta. mozda ce doci vrijeme kad ce i oni sto idu na Sekin koncert otici bar jednom u kazaliste.
ne znam, u Mo smo nedavno isli na "Dobri vojak Švejk" i bilo je puno kazaliste. stoga...
neka zivi, ali neka dobrim naslovima privuku raju.

prrije par mjeseci prvi put odem na balet.
mogu ti reci da me odusevilo. oticu opet, kad budem u prilici.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 09:23 
Mene djevojka nagovara da odem u pozoriste, ali sve se bojim da mi to nece biti zanimljivo...


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 09:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
tensSa je napisao:
Mene djevojka nagovara da odem u pozoriste, ali sve se bojim da mi to nece biti zanimljivo...

probaj. ne boli.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 09:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Beograd je sa svojih 8 puta više stanovnika od BL i te kako učmala sredina i sve ovo što Tanja priča. Naprotiv, bioskop i pozoričte je punije kad se prikazuju neka ostvarenja vrijedna gledanja dok u Bg redovno nailazim na gužvu u bioskopu samo kada se prikazuju Hari Poter i one 4 drolje iz Seksa i grada.. Banja Luka ima takođe jedan liberalan aspekt u sebi za razliku od Beograda koji je sve više desničarski i nasilnički.. Tanjina želja da iskritikuje Banjaluku stoji, ali je pogriješila pri izboru grada iz kojeg će da je kritikuje..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 360 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs