banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 16:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Srbi u Turskoj
PostPoslato: 21 Dec 2011, 13:59 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Dec 2011, 15:33
Postovi: 15
Danny ^_^ je napisao:
Kakav provokator.



Ne može historijska činjenica biti provokacija. Kud bi svijet otišao ako bi se ISTINA tretirala provokacijom.
Možda bi bilo malo provakativno kad bi ti ja sugerisao da provjeriš geneologiju svoje porodice.
Ko zna!! Možda si potomak pokrštenih muslimana!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi u Turskoj
PostPoslato: 21 Dec 2011, 14:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
To se nije odnosilo samo na ovaj post i ovu temu. Ovdje si se registrovao da bi provocirao, to je očigledno. Ja bih tebi preporučio da pogledaš svoju genologiju, sigurno ima dosta srpskih imena. Kraj diskusije.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi u Turskoj
PostPoslato: 21 Dec 2011, 14:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
Slika

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi u Turskoj
PostPoslato: 21 Dec 2011, 14:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
ERROR je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Мада више поштујем те када сам чуо да знају коју су им славу преци славили и да су језиком срБским говорили.

Ови домаћи конвертити су сада посрамљени до краја цивилизације.

Ma ja Fiko, sve je bas tako kako nalagase i nasanjase ti novinari... da je to istina, zar vam onda ne bi u proslom ratu dolazili dobrovoljci i pomoc, kao npr iz Grcke?


Pa fino ti piše u tekstu da jebivjetar Slobo uvodi vize 1992. Turskoj i tako definitivno etiketira NAŠE, kao VAŠE.

Zamisli samo da je tih 9 000 000 Turkosrba došlo na ove prostore mi bi u prošlom ratu zauzeli i jebeni Beč, zajedno sa kompletnom Hungarociganijom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi u Turskoj
PostPoslato: 21 Dec 2011, 14:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Glavonja ti svojim komentarima dolivaš ulje na vatru, možda su ti ljudi nasilno pokršteni, a možda su ti na toj slici bili dobrovoljno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi u Turskoj
PostPoslato: 21 Dec 2011, 19:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
glavonja je napisao:
Danny ^_^ je napisao:
Kakav provokator.



Ne može historijska činjenica biti provokacija. Kud bi svijet otišao ako bi se ISTINA tretirala provokacijom.
Možda bi bilo malo provakativno kad bi ti ja sugerisao da provjeriš geneologiju svoje porodice.
Ko zna!! Možda si potomak pokrštenih muslimana!?


Nisam znao da postoji muslimanska krv ili hriscanska bas u konkretnom smislu?
Posltji Srpska krv i Hrvatska krv na ovim prostorima, pa sad vidi, mozda su ti preci presli na islam prije 500, 400 ili 300 godina ali u sebi imas Srpsku ili Hrvatsku krv... Ne mjesaj vjeru sa nacijom i plemenskim korjenima.
To da je bilo nasilnog pokrstavanja je tacno u starim vremenima, sad bas da je neko imao fotoaparat u srednjem vijeku pa da je mogao slikati je dosta diskutabilno :D .... Takodje je tacno da je bilo nasilnog prelaska na islam, jer su ljudi pokusavali spasti porodice, svoje zivote i bar donekle zivjeti bolje. Zato nemojte misliti da vam neko zamjeri sto ste presli na islam, ljudi su bili primorani na bilo sta. Ruzno je samo sto se svadjamo, ubijamo, lose zivimo i ispadamo glupi zbog tog istog prelaska koji se desio prije 500 godina...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi u Turskoj
PostPoslato: 22 Dec 2011, 00:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Ne bi se ja ovdje nikom od prisutnih izvinjavao. Prozove te čovjek, a ti poslije huktanja počneš da ne valja da se svađamo i tučemo.
Što se mene tiče, ne moramo biti najbolji drugovi ni između sebe, ali bi nam svima bolje bilo da malo više prećutimo i rintamo malo...
Krene tema oko banjalučkog geta, završi na ubijanju Srba u Sarajevu... krene priča oko prijateljstva Srba i Turaka, završi na pokrštavanju
Srba i Hrvata u muslimane. Opet kažem, može se i dalje i od Srba i Hrvata... došli bi do Vizigota, pa onda ni jedan ne bi bio u pravu.
Ljudi su takvi kakvi jesu... ili ih prihvatiš ili ne.

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi u Turskoj
PostPoslato: 13 Jan 2012, 15:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Eureka!!!

Citiraj:
Српском становништву није дозвољено ни повлачење ни задржавање у Београду. Султан је 9. септембра наредио да се ратници из Београда одведу у Цариград под стражом. Око 10. септембра српске породице кренуле су из Београда. По одобрењу Турака они су са собом понели своје светиње: мошти свете Петке, мошти царице Теофане и икону Богородице. Ове светиње откупио је тадашњи патријарх, јер је султан претио да ће их уништити. Српском становништву се губи сваки траг у Цариграду, али различити трагови указују на чињеницу да број депортованих 1521. није био мали. О њиховом боравку у граду на Босфору сведочи и име једне градске капије на Теодосијевим бедемима која се у отоманско време звала Београдска, по Србима из Београда које је султан населио око ње[8]. Локална легенда из Цариграда говори о томе да их је сам султан преселио из Београда како би одржавали запуштени византијски систем водоснабдевања који је град снабдевао пијаћом водом из неколико километара удаљене Београдске шуме, пошто је тај систем био сличан оном у тадашњем Београду који је и даље радио беспрекорно.

[уреди] Турски Београд

Султан је у Београд ушао 30. августа. Одмах је наређено да се црква у Доњем граду претвори у џамију. Убрзо су и остале београдске цркве претворене у џамије, а Турци су отпочели обнову града.

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... 0%B0_(1521)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi u Turskoj
PostPoslato: 30 Mar 2012, 18:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
FOTO/ BOSANSKO SELO 1.000 KILOMETARA OD ISTANBULA: U selu usred Turske njeguju su bosanski običaji i govori bosanski jezik, a dolme i pite neizostavni su dio trpeze!

Petak | 30.03.2012.

U selu Kaydabi kod Sivasa, 1.000 kilometara od Istanbula žive Bosanci čiji su preci 1924. godine došli u Tursku. Iako se nalazi usred Anadolije u selu se praktikuju bosanski običaji i kultura, piše danas novinska agencija Anadolija. POGLEDAJTE FOTOGRAFIJE!



U selu koje ima oko 28 domaćinstava, djeca, žene i muškarci svi govore bosanski jezik, a neizostavno je i pripremanje bosanskih jela kao što su raznovrsne dolme, pite i hljeb.

Nastavivši godinama praktikovanje bosanske kulture u selu se tokom različitih proslava oblače i tradicionalne bosanske nošnje.



- Otkako su naši preci iz Jugoslavije došli na ove prostore praktikuju se bosanski običaji. Sačuvali smo običaje i kulturne vrijednosti te ih svakodnevno primjenjujemo u pripremanju hrane i oblačenju, izjavio je Vedat Ćelebi u razgovoru s novinarom Anadolije.

- Šaljemo puno pozdrava našim zemljacima u Bosni i Hercegovini. Nadamo se da ćemo jednog dana doći u Bosnu i posjetiti agenciju Anadolija, istakao je Ćelebi.



Stanovnik sela Hasan Dursun naglasio je da u selu svi nastoje da praktikuju bosansku kulturu koliko god mogu da ne bi bila zaboravljena.

- Nadam se da će uvijek ovako biti. Nastavit ćemo praktikovati bosanske običaje i kulturu onako kako su ih praktikovali i kako je praktikuju naši stariji, rekao je 24-godišnji Fatih Demir, stanovnik sela.

- Ne izdvajajući nikoga sve volimo. Veoma smo ponosni što smo Bosanci, rekao je 60-godišnji Hilmi Ćelebi, ističući kako Bosanci vole svakoga.

(FENA, DEPO PORTAL, BL!N MAGAZIN/md)

SlikaSlika
Slika

Kamo puste sreće da su svi otišli za Anadoliju. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi u Turskoj
PostPoslato: 31 Mar 2012, 10:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
BOSANSKO SELO BOSANKI OBIČAJI BOSANSKI JEZIK BOSANSKA MAČKA POKRAJ KAUČA... :D

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi u Turskoj
PostPoslato: 31 Mar 2012, 15:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
vala eto ih ko iz nekog kustinog filma :-?

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi u Turskoj
PostPoslato: 31 Mar 2012, 16:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Na slici je turska nošnja, tursko jelo, turske face, a protagonisti su samo porijeklom iz Bosne međutim ništa bosansko sa sobom nisu donijeli u tursku jer su još u Bosni sve to odbacili i preuzeli tursko. U Bosni kada su muslimani u pitanju možemo vidjeti identične fotografije, nači isto jelo, iste nošnje, iste face, znači oni nisu ništa bosansko donijeli u tursku, pa čak ni imena, već su u Bosni od turaka preuzeli sve tursko uključujući i imena i onda tako kvalitetno poturčeni otišli u tursku, čuj bosansko kod muslimana, pa jedino kod njih nema ništa izvorno bosansko, niti imena, niti nošnje, niti bilo šta :lol:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srbi u Turskoj
PostPoslato: 26 Dec 2021, 19:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed

https://m.youtube.com/watch?v=IBhGfWxxLy8

Bez veze ja očekivao nekog Miloša, a ni S od Srba :(

Jedino je zanimljivo riječi iz srpskog jezika u turskom jeziku.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs