banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 400 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 04 Sep 2017, 17:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
zbog vožnje pod dejstvom alkohola, među kojima je deset vozača imalo više od 1,5 promila alkohola u krvi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 03 Feb 2018, 17:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Kandić za Nobela
Dvojica američkih kongresmena nominovali su Natašu Kandić i Fond za humanitarno pravo za Nobelovu nagradu za mir 2018. godine, prenosi Glas Amerike.
Nominaciju su podnijeli predsjedavajući Helsinške komisije američkog Kongresa, senator iz Misisipija Rodžer Viker i najviše rangirani demokratski član Odbora za spoljnopolitičke odnose Predstavničkog doma, kongresmen iz Njujorka Eliot Engel.

Kako se navodi u saopštenju koje je objavila Helsinška komisija, Nataša Kandić osnovala je Fond za humanitarno pravo u Beogradu 1992. godine kako bi dokumentovala teška kršenja ljudskih prava počinjena za vrijeme sukoba tokom raspada bivše Jugoslavije.

"Više od 25 godina kasnije, Fond za humanitarno pravo nastavlja da se bori za pravdu za žrtve ratnih zločina i suprotstavlja ekstremnom nacionalizmu i etničkim tenzijama koje i dalje tinjaju na Zapadnom Balkanu", piše u saopštenju.

U obrazloženju nominacije predsjedavajućeg Vikera i kongresmena Engela, između ostalog se kaže da je detaljna dokumentacija FHP o tim zločinima postala ključna za izvršenje pravde, kako u Međunarodnom krivičnom tribunalu za bivšu Jugoslaviju, koji je okončao rad krajem 2017. godine, tako i u nacionalnim sudovima za ratne zločine u zemljama regiona.

"Glavni počinioci zločina, uključujući političke i vojne lidere, po prvi put od Drugog svjetskog rata pozvani su na odgovornost na međunarodnom nivou. Preživjelim žrtvama i traumatizovanim zajednicama u kojima su živjeli pružena je šansa da ponovo izgrade svoj život. Zemlje regiona podstaknute su da se pridržavaju vladavine zakona i prihvate naslijeđe strašne prošlosti", ističe se u saopštenju Helsinške komisije.

Kongresmeni navode da je Fond nastavio svoj rad "u sredini neprijateljski nastrojenoj prema borcima za ljudska prava", kao i da u Srbiji "suviše ljudi pokušava da negira stravične zločine ili ih opravdava satanizujući žrtve".

"...a još veći broj je ćutao dok se etničko čišćenje nesmetano odvijalo. Nasuprot tome, sa Natašom Kandić na čelu, FHP se javno oglašavao protiv činova agresije, izvještavao o počinjenim zločinima i odbacivao mržnju na kojoj su bili zasnovani. Iako je to nemoguće izmjeriti, uvjereni smo da su napori Fonda odvratili neka dodatana kršenja ljudskih prava
", ističu senator Viker i kongresmen Engel.

Kongresmeni navode da je Nataša Kandić danas inspiracija novoj generaciji "posvećenih mladih profesionalaca koji vode FHP", kao i da "nema osobe niti organizacije dostojnije Nobelove nagrade za mir" i da bi odlazak nagrade u njihove ruke doprinio miru i pomirenju u regionu, ali i drugim dijelovima svijeta.

Rok za podnošenje kandidatura za Nobelove nagrade istekao je 31. januara u ponoć.

Kandidate mogu da predlažu članovi nacionalnih skupština i vlada suverenih država, članovi Međunarodnog suda pravde u Hagu, univerzitetski profesori, dobitnici ranijih Nobelovih nagrada za mir i članovi upravnih odbora organizacija koje su dobile nagradu kao i sadašnji i bivši članovi Norveškog Nobelovog komiteta.


jbtzm ja bih stavio 10 marki da ce je ovaj izrod dobiti :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 03 Feb 2018, 18:30 
dobio je i onaj supak za kosovo tako da...

Nobelova nagrada je postala teska sprdnja....


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 03 Feb 2018, 18:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Milan je napisao:
Nobelova nagrada je postala teska sprdnja....

Malo je reci

http://avaz.ba/vijesti/teme/346929/licn ... vu-nagradu


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 20 Feb 2018, 01:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
BEBA PREMINULA OD GLADI, A NE PROMRZLINA Mesec dana pritvora roditeljima iz Knjaževca
https://www.blic.rs/vesti/hronika/beba- ... ca/40qk2v2

NEUTEŠNA PORODICA DEČAKA (9) KOJI SE OBESIO "Poljubio je svog čiču i rekao da ide kod komšije da gleda televiziju. Posle ga je komšija našao u šupi"
https://www.blic.rs/vesti/hronika/neute ... od/jr9hgxg

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 21 Feb 2018, 19:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Od prvog januara podneseno je 1158 zahtjeva građana koji ne žele da izdvajaju 0,25% svoje zarade za liječenje djece u inostranstvu, kaže za BN televiziju direktorka Fonda solidarnosti Republike Srpske Jasminka Vučković.

Vučkovićeva očekuje da u narednom periodu neće biti veći broj ovakvih zahtjeva i da će finansiranje Fonda biti stabilno.

Predstavnici opozicije, međutim, tvrde da je pitanje koliko će ovakav način prikupljanja novca biti održiv. Kažu da podržavaju pomoć za liječenje djece u inostranstvu, ali da je ovaj problem trebalo riješiti sistemski kroz postojeći Fond zdravstva, a ne formirati novi.

Na računima Fonda trenutno ima više od milion i 700 hiljada maraka. Do sada je dvoje djece upućeno na liječenje u inostranstvo, a trenutno se razmatraju još dva zahtjeva roditelja.

Iz Fonda nam je potvrđeno i da im je uplaćen veliki broj ličnih donacija, među kojima je i pet hiljada evra koje je donirala pjevačica Svetlana Ražnatović, nakon što se našla u centru političkog skandala oko nenamjenske upotrebe helikoptera Vlade Republike Srpske.


http://www.rtvbn.com/3897439/nepovjeren ... lidarnosti

Braco Srbi stoko.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 22 Feb 2018, 00:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ne vjerujem da su ti ljudi to ukinuli jer im je stalo do par KM, nego zato sto su izgubili povjerenje u sistem i to je kao svojevrsni protest. Konkretno, ja sam znao ranije ucestvovati u razlicitim humanitarnim akcijama, ali kad sam citao razlicite clanke zloupotrebe i korupcije vlasti kao i drugih, sad iskljucivo ako zelim nekom da pomognem to cinim "iz ruke u ruku".
Sistem je sve korumpiraniji i u RS svako gleda kako bi kog prevario od najveceg drzave, pa do najmanjeg, prosjaka.
I statistika govori da smo najkorumpiranija zemlja u Evropi i ne cudi sto ljudi vise nikome ne vjeruju, a pogotovo vlasti koja ih je izigrala bezbroj puta. Tako da se to nepovjerenje produzilo cak i na ovako sramotne stvari humanitarne prirode, i bice sve manje povjerenje jer sistem je zve ogrezliji u nepotizmu i korupciji, a pogotovo pitanje je tek kako ce biti kad presuse pare i krediti od MMF.
Sad se koliko toliko jos tim parama odrzavaju i socijalni mir i plate uhljeba.
Povjerenje je nesto sto se lako gubi, a tesko gradi, tako da dok ne bude promjene sistema povjerenje gradjana u sistem ce opadati, a vidimo do kojeg je nivoa doslo da cak ne vjeruju ni humanitarnim akcijama.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 22 Feb 2018, 01:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Povjerenje se stiče time da odrediš kazne i da se sprovode. Nemoralni i\ili nemoralisani ljudi koji podržavaju nemoralne političare ili ne glasaju su gorivo. Kad sistem legne na pod e onda idu promjene. Dotad ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 22 Feb 2018, 05:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dzeli ako nemas povjerenja, moj ti je savjet da prestanes placati PDV, znaci kad odes kupiti hljeb kazes kasirki posto ljeb bez PDV.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 22 Feb 2018, 07:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Ja cim sam procitao Direktor Fonda Solidarnosti, odmah mi je nestalo slova...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 26 Feb 2018, 00:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
filozof sa vrbasa je napisao:
Dzeli ako nemas povjerenja, moj ti je savjet da prestanes placati PDV, znaci kad odes kupiti hljeb kazes kasirki posto ljeb bez PDV.


Pdv se mora placati. Ono sto se mora to nije dobrovoljno nego je otimanje. Ovdje se radi o necemu sto se ne mora i sto je dobrovoljno. Npr ako ti uzmu 10KM od plate za "solidarni porez", jel nije bolje dati tih 10KM nekome kome znas da je potrebno za hljeb i ko ide u javnu kuhinju nego da tih 10KM zavrsi u dzepu nekog politicara ili uhljeba za provod na Havajima. Obzirom da je poslije poplava (zbog cega je i uveden taj porez), bilo prica da su pomoc dobili neki kojima nista nije osteceno, a drugi kojima je pola kuce poplavljeno nisu dobili,normalno da ljudi nemaju povjerenja u sistem jer je prevara na svakom koraku.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 26 Feb 2018, 01:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Neka ti je plata 500 marki od tih 500 17% ce otici na PDV, koji kako kazes moras platiti iako ti znas da smo najkorumpiranija zemlja na svijetu, a ovamo ti je problem sto ce 0,25% od plate ici u fond koji ce efikasnije raspodjeljivati sredstva. Imas 250000 radnika i ako od svakog uzmes marku to je 250000 maraka mjesecno.

S obzirom da se po nekoliko mjeseci skupljaju pare za operacije od 100000 maraka nismo bas darezljiv narod.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 18 Apr 2018, 15:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
“Starbaks” na udaru zbog rasizma
Objavljeno: 16:25, 18.04.2018


Hapšenje dvojice Afoamerikanaca u “Starbaksovom” kafiću, mada nisu učinili ništa, osim što su bili sumnjivi osoblju, izazvalo je žestoka regovanja u američkoj javnosti.


Zbog toga je vrh ove kompanije odlučio da 29. maja po podne zatvori sve svoje kafiće u SAD radi kursa protiv rasizma, koji će pohađati svi radnici.

Cilj kursa je razbijanje rasističkih predrasuda, sprečavanje diskriminacije i garancija da se svi ljudi u “Starbaksovim” kafićima osjećaju bezbjedno i dobrodošlo.
Korporacija time želi da sačuva ugled, koji je zasjenio ovaj incident.
Događaj je snimio gost kafića na mobilnom telefonu, a snimak se proširio “Tviterom”.

Policija je po pozivu uhapsila dvojicu Afroamerikanaca, iako nisu učinili nikakav prekršaj.
“Oni su bili sumnjivi jer nisu ništa naručili. Jednostavno su čekali prijatelja”, rekao je njihov advokat.

“Starbaksov” kurs pohađaće 175.000 radnika širom zemlje, uključujući administrativne i komercijalne službe. Ubuduće, on će biti dio uobičajene obuke, navode portali.

(Srna)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 18 Apr 2018, 19:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Ko tu može da zna šta se stvarno desilo. Legitimno je pravo zaposlenih da pozovu policiju ako se osjećaju ugroženima. A da dvojica samo sjede i ne naručuju ništa moža, a ne mora da znači, da ispituju teren pred pljačku ili atentat, svašta se može posumnjati. Bolje je to nego da sami preuzmu stvar u svoje ruke, jer tu više ni bog ne bi mogao procijeniti ko je u pravu.
Mislim da je ovo medijski napuhano kroz medije od strane advokata koji su se nadali da mogu kroz tužbu za diskriminaciju uzeti dobru odštetu od Starbucksa.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 19 Apr 2018, 02:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nije ovo ništa nenormalno, policija te provjeri i pusti te da ideš. Nego volio bih znati da li je ovo uobičajena procedura ako se bijelac samo muva i ništa ne naručuje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 19 Apr 2018, 08:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Kod nas bi bilo sumnjivo.
Ono, možeš doći i sjesti 5-10 min dok sačekaš nekog al i to ne viđam.
Jbg, nije kafana čekaonica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 19 Apr 2018, 12:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
filozof sa vrbasa je napisao:
Nije ovo ništa nenormalno, policija te provjeri i pusti te da ideš. Nego volio bih znati da li je ovo uobičajena procedura ako se bijelac samo muva i ništa ne naručuje.

Naravno, ako ne čačkaš mečku, sve se riješi za pet minuta, rutinski i kulturno. Ali ko traži guzici čep, taj ga i dobije. Ne branim američku policiju koja se često dokazaa kao latentno rasistička, međutim ne znamo pozadinu, da li su ti momci bili drski i prijetili nešto ili se opirali, teško je to dokazati bez snimaka, a i tada je teško dokazati ko je šta rekao, jer obično snimaju video, ali ne i zvuk.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 29 Jan 2019, 15:12 
Citiraj:

U Univerzitetskom kliničkom centru RS u Banjaluci rekli su za “Nezavisne” da je u proteklih osam godina, odnosno u perodi 2010-2018. u Klinici za ginekologiju i akušerstvo ove zdrastvene ustanove urađeno 3.287 legalnih prekida trudnoće do navršene desete nedjelje trudnoće, a na zahtjev trudnice. Prema ovim podacima, u 2018. je bilo 197 abortusa, u 2017. godini 267, a godinu ranije 334.

“Ovi abortusi, koji su urađeni u našoj Klinici za ginekologiju i akušerstvo, predstavljaju registrovane abortuse. Što se tiče razloga zbog kojih se trudnice odlučuju na prekid trudnoće, prema našim istraživanjima, ubjedljivo najčešći razlog je taj što trudnica ne želi više da rađa”, istakli su u UKC RS za “Nezavisne”.



https://banjaluka24h.com/u-rs-12-177-ab ... st-godina/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 29 Jan 2019, 16:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
U predratnim godinama ih je bilo daleko više - mama je radila nekoliko godina kao anesteziolog na ginekologiji. Svakodnevno je bilo po nekoliko komada...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 29 Jan 2019, 17:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Rade i privatne. Ima li za njih podataka.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 400 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs