banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 15:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Glamocki Lobi
PostPoslato: 08 Feb 2005, 18:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2003, 20:23
Postovi: 1722
Lokacija: Banjaluka
Mozda je tema malo cudna ali voliobi znati sta vi mislite,,

Juce mi taksista prica kako je vozijo neku stariju babu,,Pokupijo je na autobuskoj i trebo je do opstine voziti ,,,To je njoj valjda prvi put bijo daje u BL pa nezna zena gdje opstina. Kad su stigli tamo pred opstinu htijo tkasista da joj pomogne da ude unutra starija zena,tesko hoda i to... A ona njemu odgovara,,,Netreba sine unutra su svi moji iz Glamoca pa ce oni pomoci,,,


Neki dan mi je prijetelj trebo da dobije poso ovdje u jednoj firmi,,i bijo na razgovoru i sve uredu bilo,,plata super i primili ga bili,,,Zadnje pitanje je bilo gdje si roden,,A momak roden u Banjaluci,,,I oni mu se izvinu i kazu da primaju samo ljude rodom iz Glamoca.....

Neznam ali sta mislite ali volio bi znati dali je ovo Glamoc preuzima sva jaka mjesta u gradu ili sta???
_________________

_________________
Uvijek hrabra, vesela,
svakom majka utjeha, jedina.
Pišeš naše stranice, moja
nježna kraljice, sudbine.
Rodila, te rijeka duboka,
u svakom viru Vrbas nosi tajnu,
nosi istinu.

Ovo je moj grad...

"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2005, 19:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
Pa i Glamocani su ljudi :D !

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2005, 20:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
a i tvoj pravopis je kao da si i okoline Glamoca, zar jos ima ljudi koji ne znaju pisati ni vlastiti jezik??????????

_________________
May God Bless The Whole World


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2005, 21:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2005, 14:44
Postovi: 1477
Lokacija: Banjaluka :(
kako ti mozes nesto pricati o glamocanima, jesi li skontao koliko si pravopisnih gresaka napravio u 2, 5 recenice????
daj molim te..............
i ostavite ljude da zive.

_________________
k,gnmnvmnmnbgvikj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2005, 21:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2005, 14:44
Postovi: 1477
Lokacija: Banjaluka :(
pitanje za moderatore : " jel mozete da brisete ovakve tekstove gdje se pojavljuju rijeci, voziJo, pokupiJo, daje, neznam, voliobi.............. itd??? "

_________________
k,gnmnvmnmnbgvikj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2005, 21:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
Po reakciji vidimo da je taj lobi jak i ovdje na forumu :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2005, 22:12 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2005, 22:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
Nije problem sto su ti ljudi ovdje vec sto su se i previse udomacili i nedozvoljavaju drugima da disu.Opstina je samo jedan primjer.Nemoj to odmah okretati na politiku,rat,protjerivanje,sazaljevanje...
Ne bih me zacudilo da uskoro zatraze da promjene ime grada u Srpski Glamoc ili tako nesto :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2005, 22:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Apr 2004, 12:13
Postovi: 332
Lokacija: Lhffazija
Proziva ucitelj (povratnik) u okolini Glamoca ucenike da pregleda domaci.I poredu:Armine imas li zadacu?Kaze ovaj NEAM.Samire ti?NEAM.Mubera ti?NEAM.Behare ti?NEAM.Jelena ti?NEMAM.Nek i nemas u pizdu materinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glamocki Lobi
PostPoslato: 08 Feb 2005, 23:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Banjalucki_Behar je napisao:
Neki dan mi je prijetelj trebo da dobije poso ovdje u jednoj firmi,,i bijo na razgovoru i sve uredu bilo,,plata super i primili ga bili,,,Zadnje pitanje je bilo gdje si roden,,A momak roden u Banjaluci,,,I oni mu se izvinu i kazu da primaju samo ljude rodom iz Glamoca.....

Prijatelj ti očito priča gluposti... Da je mjesto rođenja glavni kriterij, zar bi ga uopšte zvali na razgovor? Čemu služi CV? :D

Inače, slažem se da postoje određeni lobiji ili veoma jaka vezanost među tim ljudima (Glamoč, Grahovo, itd)
Ali morate priznati da se i Banjalucani isto tako ponasaju u vecim sredinama (npr. Beograd) , tako da sve se svodi na isto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 00:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jun 2004, 20:46
Postovi: 135
Lokacija: Tamo daleko...
Balkan Express je napisao:
a i tvoj pravopis je kao da si i okoline Glamoca, zar jos ima ljudi koji ne znaju pisati ni vlastiti jezik??????????


Tako pise prava gradska raja... :wink: :lol: :D

_________________
Ono sto vidim nije ono sto zelim, sasvim drukcije od onog sto znam… Svi ovi dani sad, sve ove noci, ono o cemu mislim kad sam sam…


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 01:18 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 09:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2004, 19:52
Postovi: 378
Lokacija: banjaluka
Tek sada vidim koliko neke stvari muce muslimane. Ispricat cu vam jednu pricu koja mozda nema mnogo veze sa “glamockim lobijem “ ali joj je poruka ista, pa kome se da citati i ima vremena ...

Prije nekoliko mjeseci kod moje mame je dosla u posjetu jedna zena ( njena prijateljica iz mladosti, muslimanka, trenutno zivi u Danskoj ). Buduci da mi je taj dan bilo nesto dosadno prikljucio sam se i ja njima na kafi. I zena pocinje svoju pricu. Govori kako je zamijenila kucu ( u Novoj Varosi ) sa nekim likom srbinom ( 92-3 godine ) za kucu u okolici Zadra. Ispostavi se da je zajebana ( kuca kod Zadra nije bila zavrsena, bez vode i struje itd. ) i pritisnuta situacijom odlazi ko izbjeglica u Dansku. U medjuvremenu se situacija promijenila, ponisteni su potpisani ugovori o zamjenama i ona trazi svoju kucu nazad. Medjutim taj covjek koji se uselio u njenu kucu ( em je neka faca sa jakim politickim vezama ) je dogradio, skoro porusio staru kucu, i sad nece da izadje iz kuce. Stvar je dospjela na sud. I sad pocinje najzanimljivije. COVJEK TUZI NJU!!! Trazi da mu ona isplati sve sto je ulozio u kucu ( od materijala do gradjevinske dozvole ). Kuca nije imala sve papire i taj covjek , srbin, je potegnuo veze da sredi papire. Sad ta zena prica kako je zaprepastena da je on uspio srediti te papire ( po zakonu ih nije mogao ), psuje glamocane, drvajlije, kako se u ovoj drzavi sve da kupiti, kako njegovi rodjaci sa sela to rade, kakva smo mi ne civiizovana zemlja... Kaze kako ona nema sanse, kako su i na sudu njegovi ljudi, kako je ostala bez kuce itd. Kuka bez prestanka. Objasnjava nam potpuno situaciju sa kucom. Na kraju je moja mama pita pa kako je ona uspjela izgraditi kucu, kad je tu bila zabranjena gradnja ( znaju se od mladosti ) a moja mama uopste nije imala pojma o problemima oko legalnosti kuce. NAJBOLJI DIO. Zena odgovara kako je uspjela srediti neke papire i da nije poceo rat da bi sve sredila, kako je u opstini tada radio od njene sestre muz i jos neki rodjaci ( dalji blizi nije bitno ) i prijatelji i da je skoro uspjela promjeniti urbanisticki plan za taj dio naselja ( neki njen Amidja je bio faca u Sarajevu ).

E to je ono sta najvise boli muslimane. Dok su oni imali veze u opstini i supu i ko zna gdje i dok su oni vladali sve je bilo OK, sad kad su dosli drugi ljudi ( koji rade apsolutno isto sto su oni radili – a pitajte sveoje roditelje ako meni ne vjerujete kako su se gradile kuce po Grabu i Vrbanji ili na Hisetama ili dobijali opstinski stanovi ) pocinju razne price. Mozda Glamocani nisu tako suptilni kao sti su to radili oni od prije rata ali nacin je potpuno isti.

E sad jos oko zaposljavanja u opstini, SUPu itd. Po zakonu u BL u organima javne uprave mora raditi odredjen broj ne srba ( muslimana i hrvata ) koji imaju prioritet oko zaposljavanja. Ja sam poznajem hrpu ne srba koji su dobili posao u opstini ili sudu iako niti ne zadovoljavaju kriterije zahtjevane za taj posao. Taok da tvoj kolega vjerovatno malo i da oprostite “sere “ jer nije dobio posao a mozda i nije imao vezu za posao ( nazalost to ti je danas potrebno sta god radio – bio bolestan, trazio posao ili gradio kucu ).

toliko od mene

_________________
Sto manje crnaca to manje rasizma!

http://drigi.blogabet.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 10:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2003, 20:23
Postovi: 1722
Lokacija: Banjaluka
Vidise bogami da nekome smeta taj Glamoc na ovome forumu,

,,,Sto se tice moga pravopisa,ja pisem onako kao pricam, a ako nekome to neodgovara to je njegov problem..

Sto se tice nekih kuca i povrata,,svi ugovori sto su napravljeni tokom rata znaci 92-95 su nevazeci,,i nemozeti nikakva veza srediti neke papire,,,Eh sada ako je dogradivano na kuci mora se platiti osteta covjeku,,,U to je ukljucena medunarodna zajednica i oni rijesuju to...

Ja licno nema nista protiv tih ljudi,,,oni su se snasli ovdje kao sto je niko,,i oni znaju kaku su dosli do tih mjesta,,,To treba postovati i ja to postujem,,,

_________________
Uvijek hrabra, vesela,
svakom majka utjeha, jedina.
Pišeš naše stranice, moja
nježna kraljice, sudbine.
Rodila, te rijeka duboka,
u svakom viru Vrbas nosi tajnu,
nosi istinu.

Ovo je moj grad...

"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 10:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2004, 19:52
Postovi: 378
Lokacija: banjaluka
vidis druze ta zena je na sudu od 98 godine i jos nije ama bas nista sredila...

toliko o tome koliko kod nas pale veze a koliko se radi po zakonu.

_________________
Sto manje crnaca to manje rasizma!

http://drigi.blogabet.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2003, 20:23
Postovi: 1722
Lokacija: Banjaluka
Pa na sudu jeli nece da plati covjeku sto je napravijo,,,, Europa izgleda da cini svoje---

_________________
Uvijek hrabra, vesela,
svakom majka utjeha, jedina.
Pišeš naše stranice, moja
nježna kraljice, sudbine.
Rodila, te rijeka duboka,
u svakom viru Vrbas nosi tajnu,
nosi istinu.

Ovo je moj grad...

"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 12:53 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Stvarno, za sto je on nju tuzio ?

Jel' ona dobila kucu nazad pa nece da isplati "razliku" ili ... ?

Najbolje bi bilo da kucu "vrati u prvobitno stanje" i nema problema .... hahahaha.

Salim se, pitanje je kad je cova dogradio i prepravio. Prije ili poslije pocetka sudske parnice.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 15:16 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 15:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2004, 11:18
Postovi: 856
Lokacija: Banja Luka
I_am je napisao:
kako ti mozes nesto pricati o glamocanima, jesi li skontao koliko si pravopisnih gresaka napravio u 2, 5 recenice????
daj molim te..............
i ostavite ljude da zive.

Pa i tebi ne ide bas sjajno :D.Kaze se glamocaci 8)
Nisam nikad bio u glamocu i drvaru ali mislim da su ta dva grada sa okolinom pandam Njujorku i Dyersiju po broju stanovnika.
Izvini kume :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2005, 16:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2004, 18:43
Postovi: 563
drigi je napisao:
E to je ono sta najvise boli muslimane.

Jeli vas gradske pravoslavce ne boli?
Mijesas neke stvari.Niko nije rekao kako pravoslavci prave stele po opstini vec Glamocani i ostale doslje.
I neznam zasto bi to boljelo Muslimane,njih skoro da i nema u gradu.Vi carsijski Pravoslavci imate taj problem i niko drugi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs