banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 14 Maj 2024, 06:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Jul 2003, 14:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Jul 2003, 14:56
Postovi: 33
Драга брацо срби!
Колико ли смо ми добар род другима, а слаб себи, то сваки србин зна,
Ваиме, ја сам живио медју хрватима дуго, и у њиовој средини по родјењу, и знам да пре и самим почетком рата писнути нисам смио ни ја ни моји о том ко сам и ста сам, да ники не зна, јер оружише и обружише па и убише и мене и сваког србина у њиховој средини односно граду,
А гледам овдје током рата и данас ове комшије и људе друге вјере, на све стране сују четничку мајку србима, туку и галаме, и данас главу дигнуту имају као да живе у Хрватској или БИХ, наравно дакако да има и супротног, али у вечини и глобалу, они су бољи себи, а ми гори себи а бољи другима, док су они гори другима

Каква су ваша запажања?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jul 2003, 15:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Lisina odakle si ti bogati?

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jul 2003, 19:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovo što si napisao da smo bolji prema drugima nego prema sebi me podsjetilo na neka proročanstva koja mi je prije dvije godine poslao jedan učesnik na drugom forumu. Ovaj naredni citat je samo jedan dio tog proročanstva i to je u vidu objave dalo neko svjetlosno biće.


Citiraj:
Tebe verovatno zanima u cemu je veliki greh tvog naroda. Tvoj narod je kroz vekove zapostavljao ljubav prema bliznjem svome. Ne kazem da su svi, ali ogromna vecina svakako. Ljubav prema bliznjemu, prema svome od svoga, bila je skoro posve isceznula iz svesti i pamcenja tvoga naroda. To je prosto nepojmljivo i za nas, ali desilo se tako. Vi ste uvek imali i razumevanja i ljubavi za daljnje, ali retko ili skoro nikada za bliznje. Tvoj narod je spreman da pritekne u nevolji svakom stradalniku - i to je za pohvalu - ali je istovremeno gotovo ravnodusan za patnje i stradanja sebe samoga, za patnje i stradanja svoje brace i sestara svojih. Tako ste se vremenom udaljili od zivoga Boga i od crkve od svetlosti. Povratak izvorima je, ustvari, vracanje ljubavi prema bliznjemu svome. Jer dok drugi narodi najcesce stradavaju stoga sto preterano ljube sebe same, tvoj narod evo vec vekovima, stradava upravo zato sto gotovo da nema ljubavi prema samome sebi, prema bliznjem svome od sebe. Neko od nasih starih pogresno je istolkovao Bozansku ljubav, pa onda ceo narod krenuo pogresnim putem. Stoga ste mnogo stradali u ovom svetu. Da ste imali vise ljubavi prema bliznjem, danas bi tvoj narod bio jedan od najvecih med narodima. Ovako ste, gle, skoro najmanji, ali ni sad nije dockan da se popravi ono sto se da popraviti.


Inače što se tiče samog proročanstva imam ga na kompjuteru i davno sam ga čitao pa se ne sjećam najbolje ali znam da mi je utisak o tekstu proročanstva bio dobar i mislim da je potvrdio neke stvari koje sam znao. U tekstu se ne govori samo u smislu "biće to i to" već kao što se i iz gornjeg citata vidi proročanstvo daje i savjete, upute šta i kako treba popravljati, pisano je u vidu upozorenja i davanja alternativa, dakle kao prava biblijska proročanstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jul 2003, 17:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Jul 2003, 14:56
Postovi: 33
bogu mi muamere sine onog za kojeg sve vise vjerujem na zalost da si, a misljah ne, a sad vidjeh da moguce je pa te zalim, cak oprosti mi da vas uopste vise negiram, dakle lisina je vrh podno koga moji pradjedovi bijase zivjeli, a danas kad sa bracom krov popravljasmo na kuci i gledavsi u daljinu vidjeh ravan nemil prizor i nadam se da necu dugo gledati ga jer prav nije, a tebi najbolje sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jul 2003, 13:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Maj 2003, 17:34
Postovi: 15
Lokacija: Loľa BG
Pogrešan podforum!

A za Muamera,
nimalo ne čudi!
'Oće to kod njega!
Samo da znaš!

_________________
esoterism, magic and ocultism


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jul 2003, 13:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Citiraj:
Tebe verovatno zanima u cemu je veliki greh tvog naroda. Tvoj narod je kroz vekove zapostavljao ljubav prema bliznjem svome. Ne kazem da su svi, ali ogromna vecina svakako. Ljubav prema bliznjemu, prema svome od svoga, bila je skoro posve isceznula iz svesti i pamcenja tvoga naroda. To je prosto nepojmljivo i za nas, ali desilo se tako.Vi ste uvek imali i razumevanja i ljubavi za daljnje, ali retko ili skoro nikada za bliznje.Tvoj narod je spreman da pritekne u nevolji svakom stradalniku - i to je za pohvalu - ali je istovremeno gotovo ravnodusan za patnje i stradanja sebe samoga, za patnje i stradanja svoje brace i sestara svojih. Tako ste se vremenom udaljili od zivoga Boga i od crkve od svetlosti. Povratak izvorima je, ustvari, vracanje ljubavi prema bliznjemu svome. Jer dok drugi narodi najcesce stradavaju stoga sto preterano ljube sebe same, tvoj narod evo vec vekovima, stradava upravo zato sto gotovo da nema ljubavi prema samome sebi, prema bliznjem svome od sebe. Neko od nasih starih pogresno je istolkovao Bozansku ljubav, pa onda ceo narod krenuo pogresnim putem. Stoga ste mnogo stradali u ovom svetu. Da ste imali vise ljubavi prema bliznjem, danas bi tvoj narod bio jedan od najvecih med narodima. Ovako ste, gle, skoro najmanji, ali ni sad nije dockan da se popravi ono sto se da popraviti.


Hm... Ne bi da budem pesimista ali da li je stvarno tako ?

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jul 2003, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
tuci i ti njih :eating:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jul 2003, 09:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Lisina prvo ja znam gdje i sta je lisina jebes repetitor,a pitao sam te odakle si jer sam poznavao jednog momka kojeg smo zvali LISINA i nista drugo.


Sto se tebe tice konstruktor daj naduvaj se malo pa oladi kako bi rekao Bjelogrlic a mene se kani.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jul 2003, 09:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
frxy je napisao:
Hm... Ne bi da budem pesimista ali da li je stvarno tako?

Da bi se stanje popravilo trebaju se ljudi popraviti. Ne trebaju nam bolji političari ni veći intelektualci sa više diploma, oni su pokazali da ništa dobro ne mogu donijeti i ovo sve zadnjih godina je i bilo da Otac Nebeski pokaže da od intelektualaca nikakvo trajno i istinsko dobro ne dolazi. No narod to ne vidi, i dalje se nada da će neki drugi političari biti bolji a od toga nema ništa. Izlaz treba tražiti na drugoj strani. Opcije sa političarima su istrošene, sad treba probati opcije koje do sada nisu korištene. Ali ako se nastavi ovako kako se radilo biće nam sve gore, tu nema dileme. To je od Oca Nebeskog ne bi li se probudili kroz patnje, patnje inače služe da se ljudi prodrmaju i promijene u traženju novih načina da im bude bolje ali ako se nastavlja po starom što je i dovelo do lošeg stanja onda će biti sve gore. Za ovo, a što se tiče baš naših prostora, se znalo još početkom devedesetih godina (koje su bile za nas značajnije nego što većina misli) i do sada se nebrojeno puta pokazalo kao tačno.

Ovi prostori su dobili šansu da budu nešto vrlo značajno za cijeli svijet a o čemu govore mnoga proročanstva u koja su bili upućeni i naši političari tokom devedesetih godina. Oni iz straha i ko zna čega nisu izašli u javnost sa onim što su znali pa da svi vide a baš to su trebali uraditi. Od tada je sve krenulo nizbrdo. Neko je još tada rekao da će nama na ovim prostorima biti sve gore dok političari ne urade ono što su trebali uraditi. To se pokazalo kao tačno.

Dakle nikad nije kasno da se stanje popravi, jedino što ljudi ne znaju šta treba da rade da se stanje popravi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Avg 2003, 22:08 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Avg 2003, 21:32 
Зар чекати да ме убије,?
У те ствари треба се разумијети, и није тек тако то лако,
Свети Петар Цетинјски је примјер да се са непријателјем треба борити кад удари у случају одбране нпр. Кучишта, земље....или би требали шта мислиш, пустити да нас покољу?
Мислим не, мада знам шаренила много

Истина је да је велик проблем што смо лоши међу собом, а бољи хрватима и слично
Добро се некад остварује и оружано
Слажем се, али мислим да то варира и до Богом оправдане борбе за обрану међа и граница,
Сваки случај овиси од околности и неба,
Постоје случаји кад не треба пустити да убиство буде,
Слажем се с тобом и срби треба да се слажу

Бију Турке су чим кои може,
Бога молећ да им припоможе,


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs