banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 14:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 229 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Mar 2018, 10:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
naravoučenije: bitno je da te učeni iškoluju, nije bitno gdje... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2018, 13:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4063
Poenta je da ti i tvoji zivite zivot dostojnog covjeka u 21 vijeku a ne plebesa na latifundiji.

Ko god to moze da pruzi i odradi bio on skolovan ili neskolovan cistac sa ulice ili doktor nauka... ustani sa stolice i pomjeri se neka prodje.
Vazno je i lakse svakako da zna ali prije toga dolazi da hoce!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2018, 14:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Čiča iz Rogače je napisao:
Aham...i Dodik je mesar ali su ga na fpn učeni iškolovali

Nećemo o tome.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2018, 12:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2018, 10:24
Postovi: 84
Lokacija: BL
Srbi su sasvim dovoljno obrazovani za razliku od drugih naroda. Što se za kulturu ne bi moglo reći.

_________________
https://it-mixer.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2018, 18:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4063
mislim_stvarno je napisao:
Srbi su sasvim dovoljno obrazovani za razliku od drugih naroda. Što se za kulturu ne bi moglo reći.


Za razliku od kojih drugih?

Jesu ti drugi Kinezi, Indijci,Italijani,Francuzi, Danci skim se ti poredis sa Nigerijom, Angolom i Malavijem i kako se poredis?

I kad spominjes kulturu. Cija je kultura naprednija a cija nazadnija hajde objasni kvalitet i kvantitet kulture po jedinici mjere u prostoru i vremenu?
Njemci su jako "kulturan" narod pa su imali naciste koji su palili djecu u pecima masovno. I Hrvati su "kulturan" narod pa su imali ustase, Jasenovac i druga stratista i drugi "kulturni" narodi... da ne nabrajam nase zasluge isto.

Za nekog je kultura da znas drzat viljusku i noz, imati cist i uredan WC sa papirom na autobuskoj a za nekog je kultura da se stara o svojim starima da cuva ciste rijeke i neda sjeci drvece iako oda skoro bos i dopola go.

Nikada ne istici svoje ili podcijenjuj svoje pa i kulturu u odnosu na druge (jer uvijek je poredjenje prema nekome), pogotovo ako ne poznajes druge narode ili nisi zivio medju njima bar dobar dio zivota.
Davno je Isidora S. rekla ne mozes biti nacionalista (u pozitivnom smislu) i kriticar kulture, obicaja, knjizevnosti ako nisi internacionalista.

Zato oprezno i sa kritikom nase kulture ili nekulture.
btw, ne kazem da kritike kulture ne treba biti, naprotiv!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2018, 19:17 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2018, 10:24
Postovi: 84
Lokacija: BL
Necu te citirati jer si napisao prevelik tekst pa ne bih želio da te ograđujem u tvom sopstevnom panfletu.
Pitaj tog tvoj prosječnog Kineza, Indijca, Italijana, Francuza i Danca gdje se nalazi Bosna i Hercegovina pa ćete gledati ko tele u šarena vrata, a da ne pitam za Amerikance, Engleze, Australijance i sl. A mene su učili i koja država najviše izvozi banane, koliko Kina ima rejona, koliko vrsta kitova ima sl. Prosječni Srbin (Jugosloven) je imao šire školstvo od mnogih naroda. Ne znam kakvo si ti imao školstvo i jesu li te išta naučili. Zapad je obrazovako kvalitetan kadar samo u višem školstvu. I sad djeca u osnovnoj školi uče previše i nepotrebnih stvari. A to što je Bolonja nazadovala školstvo za to su krivi političari.
A kad sam mislio na kulturu, mislio sam na Kulturu a ne na kulturu življenja. Odem na promociju neke knjige i nađem deset ljudi na promociji. E to je sramota. Niti ikog precjenjujem niti nekog potcjenjujem. Znam samo da je Kultura sad uništena. I to nema nikakve veze sa viljuškom, nožem, da li je neko uredan, sa običajima i ko se stara o starijima i o nacizmu u NDH i Njemačkoj.

_________________
https://it-mixer.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2018, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4063
mislim_stvarno je napisao:
A kad sam mislio na kulturu, mislio sam na Kulturu a ne na kulturu življenja. Odem na promociju neke knjige i nađem deset ljudi na promociji. E to je sramota. Niti ikog precjenjujem niti nekog potcjenjujem. Znam samo da je Kultura sad uništena. .


Ovo mi je dovoljno da razumijem koliko si upucen u ovu tematiku.


Kultura je nesto sto se inace ispoljava kroz specificno djelovanje. To djelovanje je najvise u zagrobnom zivotu i post mortal aktivnostima i nije kroz zivotno djelovanje i aktivnosti ili kako ti to kazes ne ispoljava se kroz "Kulturu Zivljenja" vec samo kroz posebne aktivnosti.

Kultura zivljenja nema veze sa Kulturom? :roll:

Mozes da imas kulturu zivljenja tako primitivnu , nazadnu cak i zlocinacku ali da u isto vrijeme budes jako kulturan.
Eto Alfred Rozenberg glavni naci rasisticki teoreticar inace arhitekta po skolovanju koji je odradio svoj doktorat na "Bauman Moscow State Technical University" je bio poznat u tridesetim godinama proslog vijeka po posjecivanju svih najpoznatijih knjizevnih i literarnih veceri u tadasnjem Berlinu i u svijetu. Nije bilo vrijedne likovne izlozbe tridesetih da ju on nije obisao.
Vrlo,vrlo "kulturan" covjek! :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2018, 21:19 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2018, 10:24
Postovi: 84
Lokacija: BL
Nisam ja studirao tu tematiku nego sam samo iznio svoje misljenje. Niti u demokratskom društvu moram da budem stručnjak da bih rekao ono što mislim. A ti iznosiš primjere ekstremnih pojedinaca.
Znači svi koji su bili na promociji knjige poezije su bili čudovišta a oni koji su ostali tri sata na fejsbuku i postavljali svoje selfije su bili oličenje kulture :D

Odustajem, priznajem poraz, bacam se u očaj jer očigledno nisam upućen u poznavanje kulture širokih narodnih masa ;)

_________________
https://it-mixer.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2018, 00:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4063
mislim_stvarno je napisao:
Nisam ja studirao tu tematiku nego sam samo iznio svoje misljenje. Niti u demokratskom društvu moram da budem stručnjak da bih rekao ono što mislim. A ti iznosiš primjere ekstremnih pojedinaca.
Znači svi koji su bili na promociji knjige poezije su bili čudovišta a oni koji su ostali tri sata na fejsbuku i postavljali svoje selfije su bili oličenje kulture :D

Odustajem, priznajem poraz, bacam se u očaj jer očigledno nisam upućen u poznavanje kulture širokih narodnih masa ;)


:)
Forum nije nadmetanje: pobjednik porazen. Daleko od toga ti imas svoje misljenje o necemu ja o tome imam svoje, neko treci opet drugacije.

Kultura jednog naroda je sirok pojam i moze da se gleda iz raclicitih uglova u razlicitom vremenu i drugacijim okolnostima. Necu da kazem da je sve relativno ali nije prosto i tako ocito.
I ko kaze da je moje misljenje bolje od tvoga.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 229 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs