banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7094 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252 ... 355  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Apr 2021, 17:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Čekajte ljudi, snimljen je i dokumentarni film povodom toga.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 10:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
Obilježeni važni datumi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 10:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ali donesene brojne odluke. Ne treba ni to zanemariti.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 10:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Kao kad djeca dobiju pismeni da rade ali mora biti minimalno dvije strane teksta :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 10:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Meni su ovi humani parkinzi notorna glupost....

Znači ako imaš 100 parkinga i označiš 10 kao "humane", to znači da će Grad zaraditi recimo 90 KM, a donirati 10 KM. Pretpostavka je da je parking 1 KM.
Sa druge strane ako jednostavno kažeš da ćeš od bilo kog naplaćenog parkinga donirati 10 feninga, Grad bi opet zaradio 90 KM i donirao 10 KM.

Šta smo dobili ovim "humanim" parkingom? Samo pompu i potrošenu boju. Čitava ideja nema smisla. Napravili su nešto idiotsko...
Kako je tačno riješena naplata? Da li taj parking plaćam na neki poseban način? Da li će se ljudi gurati da parkiraju na ta mjesta, da bi tako "donirali" novac?

Mislim, koja je jebena poenta? Zašto je bolje nego moja ideja da se od svakog parkinga donira određeni procenat?????????

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 10:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Castra je napisao:
Šta smo dobili ovim "humanim" parkingom?

Kako šta? Reklamu, samopromociju. Naravno ne grada nego gradonačelnika.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 10:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da li treba osjećati krivicu ako se parkiraš na nehumanom parkingu?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 10:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Pa nismo dobili ništa, samo bespotreban jebeni trošak sa farbanjem čitavog parking mjesta u crveno.
Pa jebem mu mater, jesmo li zaista toliko retardirani? Zašto se ne može mrdnuti guz'com do nekog drugog grada, pa da naučimo kako drugi to rade?
Evo barem Draško ima para da sebi plati neki izlet do Graca, Maribora, Celja, Ljubljane, Zagreba, Rijeke, Novog Sada, Beograda, Kragujevca...

EDIT:

Šta su uradili po pitanju javnog saobraćaja?
Na stranici grada je i dalje cjenovnik iz 2018. godine: https://www.banjaluka.rs.ba/gradjani/sa ... ni-prevoz/
Da li se mijenjala cijena nekako?

Zašto ne ukinu običnu mjesečnu kartu, koja važi samo za jednog prevoznika i uvijek košta isto, bez obzira što neki prevoznici imaju više linija, polazaka, pokrivenih kilometara ili bolje autobuse.
To je jedna velika budalaština i glupost! Dajte mi primjer gdje tako funkcioniše javni prevoz...

1. Jedinstvena mjesečna karta je skuplja 10-15 KM od obične.
2. Zato ljudi neće da je kupe.
3. Zato ljudi ne mogu da koriste javni prevoz kako treba, da se brzo i lako prebacuju po gradu.
4. Zato nam sistem javnog prevoza propada.
5. Zato ljudi odustaju od javnog prevoza i alternativu vide u autima.
6. Zato nam je grad zagađen i pun gužve.
7. Zato nam opet sistem javnog prevoza propada.
8. ........

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 11:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Evo vam samo slikovit primjer nebuloze...

Radnička mjesečna košta 45 KM, a jedinstvena radnička mjesečna košta 60 KM.
Uzmimo da imamo 900 ljudi koji kupe radničku mjesečnu po 45 KM, to je onda 40500 KM.
Uzmimo da imamo 100 ljudi koji kupe jedinstvenu radničku mjesečnu po 60 KM, to je onda 6000 KM.
Dakle, tih 1000 ljudi uplati 46500 KM na konto karata.

Ako ukinemo obične mjesečne karte i ostavimo samo jedinstvene, onda dođemo do cifre da bi svaka ta jedinstvena radnička mjesečna karta koštala 46,5 KM.
To je cifra koja bi bila pristupačna svima koji već kupuju radničku mjesečnu kartu. To je cifra koja bi kao rezultat imala veću iskorištenost javnog prevoza, jer bi ljudi presjedali i koristili linije koje ranije nisu.

To je cifra koja bi privukla nove korisnike, jer im se nudi mnogo više i mnogo bolja usluga, a za minimalno povećanje cijene. Samim tim bi se ukupni prihodi od karata povećali, jer bi sistem javnog prevoza imao više korisnika.
Ti novi prihodi se mogu onda iskoristiti za bolji vozni park, bolje plate radnicima, nove ili češće linije ili pak jeftinije karte...
Ako ništa, onda prevoznici ne bi morali da moljakaju bez prestanka za neku milostinju...

Evo Draško, besplatan savjet kako da učiniš javni prevoz boljim, a bez da nekome nešto poklanjaš i sereš...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 14:18 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Ovo tvoje bude jedan dan vijest i to je to. Ofarban parking svaki dan podsjeca na tu vijest.
Ne znam sto se toliko nerviras kad se nista ne gubi na ovaj nacin.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 15:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Nerviram se zato što u ovom jebenom gradu i državi sve funkcije vrše hoštapleri.
Jedini im je cilj da ih drugi vide da nešto kao rade, ali ne i da urade.

Sjednu za sto da ih slikaju, ali samo ako se vidi gomila papira. Nakamare sebi 2-3-4-5 hiljada papira na sto, jer su oni kao zauzeti...
Ma goni ih u tri lijepe...

Eto, Stanivuković je bio sav u fazonu optimizacije Grada, rezanja nepotrebnih troškova.
Šta sad? Zaposli dva čovjeka i potroši boju da ljudi rade apsolutno nebitan posao. Farbaju asfalt u crveno.
Pa ako je moralo, onda su mogli da ofarbaju ivice parkinga u crveno, što se inače radi bijelom bojom.
Ali ne, fabraćemo nešto što je nebitno, umjesto da označimo pješačke prelaze, biciklističke staze, rampe za invalide i slično.

Ništa što se radi nije besplatno i ništa nije sa nebesa palo...

Kad će naučiti da se sistem ne gradi na pomoći? Kakve subvencije za javni prevoz bolan? Dajte napravite održiv sistem, a ne da svake godine imamo krvoliptanje, pa onda daj nove doze krvi...

Isto tako, eto ubio se Draško pričajući o mostu u Česmi. Te ima idejno rješenje, te bageri će kopati 2021, te ovo, te ono.
Evo skoro 2 mjeseca od kako je bio sa mještanima i šta sad? Pojela maca jezik?
Od jebenog mosta nema ni slike... Pa za onu njegovu bolnicu smo barem sliku vidjeli, iako je bila copy-paste sa interneta...

Kad su poplave bile? Jebote, pa 2014. godine...

Nisam ja kivan samo na Draška, da ne bude sad da sam stranači neki. Eno pogledajte na šta liči most što je Radojičić otvorio prije 3-4 godine. Raspada se jebote. Sa svih strana rupe da šaka može unutra da stane...

Pa da li je normalno da jedno gradsko naselje, ne prigradsko, već stvarno gradsko, u najvećem gradu jedne republike nema adekvatno napajanje električnom energijom. Da osnovna škola nema 8 razreda. Eeeeeeeeeeeej, 8 razreda osnovne škole nema!!!

Onda se ja čudim što je narod nepismen. Narod je jedna nepismena marva, muka bi bude kad čitam objave po internetu...

Ali neka, nek napravi gradonačelnik dajak pristanište za 180000 KM, umjesto da izgradi školu...

I onda meni neko razvlači pamet kako ja trebam da se vratim u BL, da budem patriota, ovo ono..
Da probam neku poslovnu ideju pa da me sjebava neki apartčik zato što ima komplekse? Da razmišljam koga trebam da potplatim da bih dobio nešto što me po zakonu sljeduje? Da razmišljam da li će biti slobodna hitna pomoć ako mi zatreba, ili će mi neko sa druge strane reći da se snađem i sam dođem? Da mi prilazni put zimi ne čiste, iako sam sve dadžbine poplaćao? Da u svakom ćošku kuće štekam lampe jer je normalno da nestane struje?

Ja bih najviše na svijetu volio da se vratim, da budem nekako svoj na svome i sa svojom porodicom.
Ali ovo je jednostavno mazohizam, majke mi. Zašto ne može da krene nikako na bolje? U čemu je problem?
Koji je đavo ovim ljudima...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Zato sto u ovoj drzavi glavnu rijec vode nepismeni, lopovi i profiteri. I dok se to ne promjeni, nit se ti trebas vracati nit bilo ko drugi. I ko god moze neka bjezi. Kad borci koji su ratovali za ovu zemlju bjeze odavde glavom bez obzira, ili onaj nesrecni dio koji je ostao i zaboravljen je od iste ove zemlje za koju se borio, sta koji kurac ima da palamude mladi o nekakvom patriotizmu i zivljenju ovdje. I nece se ovdje u skorije vrijeme nista promijeniti..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 21:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
https://www.bl-portal.com/banjaluka/pao ... e-sedmice/

Kad pročitah naslov, odmah pomislih kako ću se najesti govana i da je Draško uradio super stvar.
Kad međutim...

Situacija je sledeća: uz kupljenu mjesečnu kartu za maj, đaci se voze besplatno i zadnju sedmicu aprila...

Pu, pu, pu... I onda još čitamo da to nisu baš samo Draškove zasluge, već i SNSD-a...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 21:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 11 Jul 2010, 19:09
Postovi: 1554
Pa zar nije proljecni raspust iduce sedmice u skolama? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 21:40 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
:lol: :lol: :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 21:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Pa oduvijek se tako radilo. Prije dok je karta važila do petog kupovala se tih dana oko prvog, poslije kad su pomjerili da važi do kraja mjeseca odeš 5-7 dana ranije i produžiš. Naljepnicu postave na mjesečnu kartu i redovno ulaziš u autobus jer se ide na pretpostavku da si svakako kupio kartu i za taj mjesec.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 22:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Eto, opet kurko. Sve kao nešto radimo, ubismo se od posla...

Eno gore ja sam dao konkretan prijedlog, da niko ne bude na gubitku, već da svi dobiju: i grad i putnici i prevoznici. Kad bi se neko samo sjetio to da pročita...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Bojim se da bi te jedinstvene karte bile "dobre samo za gradjane", a s obzirom da bi prevoznicima bilo komplikovano raspodijeliti dobit iz te nekakve zajednicke kase. Svako bi mislio da je zakinut. Samo pretpostavljam.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 23:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
Jel ovo plastično cvijeće?
Šta je sa budžetom sada, ko će ovo da čisti?
Jesi li ovo volonteri kačili/ukrasavali?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2021, 05:27 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
skitnica je napisao:
Bojim se da bi te jedinstvene karte bile "dobre samo za gradjane", a s obzirom da bi prevoznicima bilo komplikovano raspodijeliti dobit iz te nekakve zajednicke kase. Svako bi mislio da je zakinut. Samo pretpostavljam.
Mogao bi se napraviti sistem sa rf čitačem pa na ulasku u bus i izlasku iz njega očitaš karticu i na osnovu tih podataka da se raspodijeli novac na kraju mjeseca.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7094 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252 ... 355  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs