banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7094 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294 ... 355  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Nov 2022, 11:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
supersonic je napisao:
Saglasan sam potpuno. Onda nema potrebe da apoteke rade poslije 20:00h.


Kakva mentalna gimnastika :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2022, 11:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ili je ironičan.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2022, 11:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Ne moze castra skontati ironiju.. samo ceka da se zakaci za nesto, posto je do sad napisao dosta nebuloza vezanih za ovu temu.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2022, 13:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ajde vidi sad ovako....

Ti si vlasnik apoteke. Zašto bi ti iz svog džepa plaćao radniku dodatno za noćni rad?
Boli te dupe, kome treba brufen noću, trebaće mi i ujutro, pa će doći tad da ga kupi.

Šta je konkretno tebi podstrek da plaćaš nekog da ti radi noću?
I onda se žalite što ima malo dežurnih apoteka...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2022, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
A recimo imas covjeka koji ima hronicni bronhitis/astmu. Koristi lijekove za to, pretpostavljam neku pumpicu nesto, i nestane mu u toku noci, a treba mu.. kako rijesiti taj problem ?

Imas dijete koje ima temperaturu i koje si odveo na ukc na pregled, gdje su ti propisani odredjeni lijekovi za dijete koje nemas kuci trenutno, a bilo bi pozeljno da odmah uzme. Uzmimo u obzir da prvi zivi u Piskavici, drugi u zaluzanima.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2022, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Ljudi ne nasjedajte na trolove. To ti je samo slika i prilika kad bi bili neko i nešto kako bi jebali radnika za marku.

Čuj da nema apoteke posle 8, gospode hriste bože sveti savo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2022, 14:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Ono sto pokusavam sve vrijeme da kazem jeste da je malo jedna dezurna apoteka na grad od 200+ hiljada stanovnika, i da bi se trebale bar jos 2 otvoriti. Castra ide u drugu krajnost, po njegovoj prici i logici nama i ne treba apoteka preko noci, jer pobogu, ako ti treba brufen u 22:00h, trebace ti i ujutro, pa ga ujutro i kupi..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2022, 14:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ne vjerujem da ste maloumni, ali ignorantni sigurno jeste...

Gdje sam napisao da nam ne treba apoteka preko noći?

Ja sam vam dao racionalizaciju jednog vlasnika apoteke.
Realno, kada u matematičkom smislu normalizuješ promet svih apoteka, ostvariće se otprilike isti promet bez obzira na radno vrijeme. Ono što se sa noćnim radom i dežurstvima mijenja su trpoškovi, jer satnica nije ista. Znači vlasnik apoteke ima manju zaradu sa noćnim radom. Što onda to sebi da radi, osim ako ima monopol kao u slučaju apoteke Prvi maj, pa onda ostvari značajno veći promet nego što bi to inače bilo moguće...

Ako vlasnik apoteke teoretski ima istu zaradu i noću i danju, a radnik dobija svoju nadoknadu za noćni rad, onda je svima u interesu da ima više apoteka koje rade noću. Osim krajnjem kupcu, koji tu dodatnu uslugu mora da plati. Ali znaš šta, ta usluga je tu i ona je ostvarena, pa zašto bi je onda dobio besplatno?

Ajde da raširimo malo spektar...
Da li vodoinstalater treba da naplati istu cifru kad ti zaustavlja poplavu po noći i po danu?
Da li šlepa treba da košta isto i noću i danju?
Da li taksi treba da košta isto i noću i danju?
Da li proizvodi u pekari treba da koštaju isto i noću i danju?

Nemojte biti dujdupi i stavljati mi riječi u usta.
Prođite kroz moje argumentacije i vidjećete da nema tih nebuloza koje vi navodite.
I upravo je ovo mehanizam da se zaštiti radnik...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2022, 16:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Prije svega, nemas pojma o ovome o cemu pises. Nocni rad se naplacuje, koliko sam upoznat. Volio bih da me demantuje neko ako je suprotno po pitanju apoteke i zdravstva generalno.
Ja sam se nadovezao na tvoju pricu o brufenu koji ce ti trebati u 10 navece i ujutro svakako, pa da se kupi ujutro. Po tom tvom razmisljanju, koji je zakljucak ?

Drugo, sav ovaj spektar poslova koje si naveo ima definisano sta koliko kosta preko dana i preko noci. Logicno je da nije ista satnica u 2 popodne ili 2 ujutro.
Ono zbog ceka se vodi rasprava jeste, da je jedna apoteka malo. Ti si iz cesme, u po noci ti zatreba neki lijek koji trenutno nemas kuci. Sta mislis, jel bolje da imas jednu dezurnu apoteku u adi, ili negdje u budzaku ako ces kraj pivare pored prvog maja, ili samo prvi maj.. a tamo 20 ljudi ceka red ?

Ima i trece, po tom tvom gledanju poslova i kako ko radi, koji ce nam qrac taksi poslije 23:00, i taj vodoinstalater ?
Mozes pjeske, a voda ce ici isto i u 8 ujutro ko i u 2 nocu. Trose gorivo i jedan i drugi bezveze..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2022, 17:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
A ti sunce žarko... Možda stvarno nisi u stanju da razumiješ...
Ajde opet da probam objasniti...

1. Objašnjenje pozicije poslodavca:
Kutija brufena košta recimo 5 KM. Kupac koji dođe u toku normalnog radnog vremena i onaj koji dođe u toku noći će platiti 5 KM u oba slučaja.
To znači da vlasnik apoteke manje zaradi noću, jer mora više da plati radnika. Zbog toga vlasnik apoteke odluči da mu ne želi da ima noćni rad, a kupac onda mora ili da sačeka jutro ili da ide iz Česme u Centar, jer je tamo jedina apoteka koja radi. (direktan odgovor na tvoj prvi paragraf)
Ta jedna apoteka koja radi opravdava svoje poslovanje tako što svi koji žele nešto da kupe, moraju doći kod njih. Ako bi se pojavilo više noćnih apoteka, nestao bi monopol i nijedna apoteka ne bi mogla da zaradi dovoljno da opravda noćni rad.

2. Šta ja predlažem:
Apoteke naplaćuju dodatnu uslugu za noćni rad (paušal, procenat ili po broju artikala) i tako dio dodatnih troškova noćnog poslovanja prebacuju na kupce.
Ovako se stvaraju uslovi da vlasnici apoteka žele da otvore dodatne noćne apoteke. (direktan odgovor na tvoj drugi paragraf) Iako to znači dodatni trošak za kupca, istovremeno znači da kupac iz Česme neće morati ići u Centar da bi kupio lijek.
Ovdje govorimo o dodatnom trošku uzrokovanim nepredviđenim ili hitnim situacijama, jer se isti trošak može izbjeći ako pravovremeno kupiš sve što ti treba. Realno, svako treba da ima kućnu apoteku...

3. Racionalizacija:
Da li apoteke zarađuju previše? Da, ali to je odvojen problem od ovoga...
Da li je ovo dodatni udar na novčanike građana? Djelimično...
Kupovina noću bi bila nešto skuplja, ali bi i mogućnosti za kupovinu bile bolje. Dakle nešto dobiješ, a nešto izgubiš.
Kad podvučeš crtu, možeš izvući najbolje od svega tako što ćeš se potruditi da kupuješ u normalno radno vrijeme, a za slučaj nužde opet imaš veći izbor poslovnica.

Ni toalet papir ne kupuješ onda kad si se već usrao, već obratiš pažnju da ga imaš dovoljno...

4. Šta je moj stav:
Volio bih da svako naselje ima dežurnu apoteku, prodavnicu i pekaru.
Mislim da nije problem da tim prodavcima platim dodatnu uslugu zato što rade noću, kao što bih platio i vodoinstalateru i taksisti... (direktan odgovor na tvoj treći paragraf)

Ima li i dalje nešto nejasno?
Ako ima, citiraj i postavi pitanje pa da objasnim...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2022, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Ti ocigledno nemas malo dijete, nit ti se ikada desilo ne daj Boze usred noci da moras u bolnicu pa u apoteku.
Ok,, nek se jos jedan prvi maj otvori u budzaku recimo, od istog vlasnika. Ili mozda na Lausu, pa ces vidjeti kakav je promet kad naselje od 15ak hiljada stanovnika bude skontalo da se ne mora skroz u grad spustati nego ima na pola puta apoteku koja radi.
A na konto placanja, ti bi uvodio skuplji lijek poslije 22:00 u mjestu gdje su lijekovi svakako najskuplji u regionu ? Da bi se sta, davao dio radnicima koji rade od 22:00 do 06:00 ? Daj molim te.. eno po hitnoj i bolnici gore se krste..
Kao sto sam i rekao, vjerujem da je nocni rad placen, konkretno u apoteci koja dezura. Kao sto se i po bolnicama placa. Volio bih da neko iz tog domena to potvrdi ili demantuje.
Kad dodjemo do vodoinstalatera i taksista, onda cemo o njima..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2022, 19:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Dao sam ti sve fino i taksativno.
Ne bih da se ponavljam, jer sam bukvalno u prethodnom postu dao odgovore na sve iz tvog novog posta...

Pošto nisam izmislio toplu vodu, ajde da vidimo kako uređeni sistem u Evropi recimo fercera.

Apoteke rade radnim danima od cirka 8 ujutro do 6 naveče.
Subotom od 8 ujutro do podne.

U Gracu koji je opušteno 50% veći od Banjaluke imaš 6 dežurnih apoteka.
Svake sedmice se mijenjaju dežurne apoteke, tako da svi dobio dio kolača.
Koji su dodatni troškovi za kupovanje van radnog vremena u dežurnoj apoteci?
- Radnim danom do 8 naveče nema dodatnih troškova.
- Od 8 naveče do 8 ujutro plaćaš dodatno 3.8 €.
- Nedeljom i praznicima od 8 ujutro do 8 naveče 1.3 €.

Ja bih volio da bude barem po jedna apoteka u svakom naselju u BL...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2022, 23:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Nemoj me porediti sa Evropom molim te. Plaćamo i najjeftiniju struju :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2022, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
https://srpskainfo.com/svakodnevne-guzv ... o-tacke-b/

Fuj, kako Drale i gradska uprava nista ne rade i nemaju sluha za jadne gradjane jedne ulice :/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2022, 02:50 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Pa dobro, to je rezultat 20+ godina nerada, nepotizma, korupcije i nepomjeranja sa mrtve tačke. Pošto su svi isti, kome smeta ima bolje na zapadu pa nek izvoli. Pogotovo ovi na budžetskoj sisi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2022, 06:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Dec 2013, 02:05
Postovi: 171
Sami su birali da tu zive...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2022, 06:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Krajisnik je napisao:
Sami su birali da tu zive...
To i ja isto kazem...ko im ebe mater kad su sve to budale. Mogli su kupiti stan na drugom mjestu, a ne od nekih kvazi investitora u nalegalno izgrađenih ft su da u m.? lobjektima, bez izdatih gradjevinskih dozvola. Uostalom, da su bili pametniji vidjeli bi da ne postoji regulacioni plan za taj prostor.

Naravno, to se sve tako desava od kada ste. birali Draska kao neku promjenu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2022, 07:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Dec 2013, 02:05
Postovi: 171
Sve je isti nivo, od gradske vlasti, investitora do onih koji su tu kupili stanove, samo gledaju svoje dupe i onda dobijete nespojive cijeline i katastrofalne uslove za zivot.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2022, 09:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
wizzy_bl je napisao:
Krajisnik je napisao:
Sami su birali da tu zive...
To i ja isto kazem...ko im ebe mater kad su sve to budale. Mogli su kupiti stan na drugom mjestu, a ne od nekih kvazi investitora u nalegalno izgrađenih ft su da u m.? lobjektima, bez izdatih gradjevinskih dozvola. Uostalom, da su bili pametniji vidjeli bi da ne postoji regulacioni plan za taj prostor.

Naravno, to se sve tako desava od kada ste. birali Draska kao neku promjenu



Pa od kad je to, ko je dozvolio/napravio sve to?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2022, 10:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Neki se tamo samo zagrijavali da uđu u taj posao.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7094 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294 ... 355  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs