banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Feb 2018, 23:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Citiraj:
Na Fejsbuku je osvanula objava iz koje se jasno vidi da je konkurs za tri pozicije u Republičkom zavodu za statisiku namješten.

Naime, kako je navedeno u statusu, jedan od prijavljenih na konkurs je prije pet dana objavio imena tri osobe za koje je namješten konkurs.
Da je bio u pravu potvrđeno je danas, nakon što su objavljeni zvanični rezultati.
Kako je navedeno, ovo nije prvi put.

http://www.6yka.com/novost/135922/-pogl ... statistiku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2018, 23:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nista novo i nista skandalozno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2018, 23:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Zato nam je ovako "dobro".
Što sve gledamo kao normalno i sa odobravanjem.

Kao, ništa čudno... Normalno je to...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2018, 23:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Sep 2014, 13:01
Postovi: 294
ujeo vuk magarca!
al evo i dobrih vijest
http://dnevnik.ba/vijesti/od-112018-svi ... gradani-eu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 00:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Takođe, ujeo vuk magarca

http://www.6yka.com/novost/131275/nova- ... nim-vizama

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 00:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
sale82ful je napisao:
Zato nam je ovako "dobro".
Što sve gledamo kao normalno i sa odobravanjem.

Kao, ništa čudno... Normalno je to...


Ja licno ne bih mogao, ali zasto da prijavljujem Marka Markovica. Da nekome kvarim srecu. Nama treba rjesenje koje bi ovo sistemski odradilo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 14:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2017, 18:05
Postovi: 286
ili ćemo u Kinu svi:)
https://www.google.ba/amp/s/www.klix.ba/amp/171112077


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 14:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
filozof sa vrbasa je napisao:
sale82ful je napisao:
Zato nam je ovako "dobro".
Što sve gledamo kao normalno i sa odobravanjem.

Kao, ništa čudno... Normalno je to...


Ja licno ne bih mogao, ali zasto da prijavljujem Marka Markovica. Da nekome kvarim srecu. Nama treba rjesenje koje bi ovo sistemski odradilo.

Ko ih jebe, ne brinu ni oni za sreću ostalih koji bi radili tu da oni nisu dali pare ili šta već imaju da daju.
Jasno je svima da ovo neće ništa promijeniti, niti uticati na prozvane, ali treba prozivati kad god se može.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 17:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slobodan Vaskovic ili neko drugi vodi evidenciju na internetu spisak od 50 imena, mahom u vladi. Ja pouzdano znam za troje na tom spisku.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 18:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Treba kvariti tudju srecu, ako je takva. To se zove suzbijanje kriminala i korupcije. Cini mi se da je svaki gradjanin, koji ima saznajna o kriminalu i korupciji, duzan da ih prijavi...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 23:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
A duznost istraznih organa je prvo otkriti ko stoji iza anonimne prijave (ozbiljno tako ide procedura)
Formalno objasnjenje je `zbog dodatnih informacija`

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2018, 14:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Danas mi je stigla odbijenica iz Kosmosa, primili čovjeka koji ima 17 godina radnog iskustva. Izgleda sve pošteno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2018, 19:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Mar 2005, 14:34
Postovi: 102
Lokacija: u svjetlosti ulicne svjetiljke
Spoiler:
ањалука - Раднике који су из БиХ трбухом за крухом отишли у Словачку из канџи превараната ишчупала је словачка инспекција рада, која је натјерала послодавце да их пријаве.

Прије тога радна снага из БиХ ангажована је "на црно", због чега није имала загарантована права.

Одлазак радника из БиХ у Словачку посљедњих мјесеци узео је маха, а многи од њих који су отишли посредством разних агенција из региона су, умјесто обећања о доброј плати и бољем животу, преварени.

Агенција за рад и запошљавање БиХ реаговала је на злоупотребе након што ју је о проблемима са којима су се суочили радници обавијестила Амбасада БиХ у Прагу, која покрива и Словачку.

- Немамо тачан податак о броју грађана који су преварени. Информације о тим злоупотребама добили смо путем Амбасаде БиХ у Прагу, која нерезидентно покрива Словачку. Преваре су се углавном односиле на незаконито запошљавање, односно рад "на црно" - навели су у Агенцији за рад и запошљавање БиХ.

Нагласили су да су након тога о злоупотребама информисали Министарство рада, социјалних питања и породице Словачке и да се у рјешавање овог проблема укључила и инспекција рада те земље.

- Њихови инспектори су изашли на терен и утврдили да се ради о незаконитом запошљавању, те су спријечили ту праксу. Инспектори су приморали све послодавце код којих су грађани БиХ радили "на црно" да их запосле у складу са законом - навео је портпарол Агенције за рад и запошљавање БиХ Борис Пупић.

У Словачкој је недавно боравио и директор Агенције за рад и запошљавање БиХ Муамер Бандић, који је са представницима институција те земље разговарао о проблематици запошљавања грађана из БиХ.

- Закључено је да радници из БиХ буду информисани да убудуће не одлазе на рад у Словачку путем приватних агенција за посредовање у запошљавању које нису регистроване у БиХ. Договорено је и да ће Агенција за рад и запошљавање покренути иницијативу према Савјету министара БиХ о закључивању протокола о размјени информација о кретањима наших радника на тржишту рада Словачке - казао је Пупић.

У бањалучкој Агенцији за посредовање при запошљавању "Спектар" истичу да се грађани БиХ често одазивају на разне позиве за запошљавање у иностранству, а да се при томе не информишу да ли су сви ти огласи у складу са законом и да ли они могу уопште да раде у земљи на коју се односе и под којим условима.

- Да би грађани БиХ боравили и заснивали рад у земљама западне Европе, морају да испуне четири основна услова - да имају дозволе за боравак и рад, уговор о раду и онај са власником некретнине у којој живе. Без та четири документа њихов боравак и рад тамо је илегалан - казао је директор "Спектра" Мирослав Вукајловић.

Нагласио је да БиХ и њене институције сносе кривицу за то што грађани одлазе да раде у друге земље и тамо буду преварени.

- Институције не воде рачуна о разним огласима за запошљавање који су примамљиви грађанима, а заправо су параван за превару. У том подручју влада хаос. Имали смо низ ситуација да су грађани преварени у иностранству и отуда су се враћали главом без обзира. Тој пракси треба стати у крај - казао је Вукајловић.

Исти став дијеле и економисти који наводе да власти у БиХ треба да више воде рачуна о томе ко путем огласа нуди запошљавање у иностранству за које се радници свакодневно појављују.

- Агенција за рад и запошљавање требало је да препозна информацију о одласку грађана на рад у Словачку и да одмах након тога успостави контакт са том земљом. Они дјелују тек када добију информације из амбасада, а тада је већ касно јер су радници преварени - казао је економски аналитичар Зоран Павловић.

Интересовање радника за одлазак у Словачку спласнуло је након што је откривена ова превара, а многи који су већ спаковали кофере одустали су од путовања.

Споразуми

БиХ има потписан споразум о запошљавању домаћег становништва у Србији, Словенији и Катару.

- Постоји и договор о посредовању у запошљавању медицинара у Њемачкој. У свим случајевима у којима смо ми били посредници у запошљавању није било никаквих проблема за раднике због постојања правних оквира - казали су у Агенцији за рад и запошљавање БиХ.

Основна документа која треба прибавити за легалан рад у земљама западне Европе

- дозвола за боравак

- дозвола за рад

- уговор о раду

- уговор са власником некретнине у којој радник живи


hahaha politicari spali na taj nivo da prijete narodu da ne ode,jer ih ceka 'nesto strasno'
ovako first hand info 95% da necete biti izvarani za platu minimum je 2.3 eur/h a moze se probrati i za 3.5 eur/h do 7 eur/h demit fasade
npr prijavite se za viljuskar,imate od agencije licencu (za viljuskar) radite 8-12-16h koliko hocete (samo te opcije zbog prevoza nazad) i imate 28,42,ili 56 eur po danu,radite i subotom (8 sati) plus za hranu 2eur/dan
Jedino je bitch prevoz,uobicajeno je putovat kombijem/busom 30-60 km (pola sata sat) do posla i nazad,obicno se ustaje 4-5 (svako radi od 6)
hrana je cak i nesto jeftinija nego kod nas ie hleb 1000grama 78 centi,total za mjesec mozda do 150 eur
A ove price politickih poltrona iz ambasade okacite macku o rep.Kad su oni makroi (posrednici) radnicima onda im je ok slati perace guzica za 1200-1300 eur gde je stan 25+ eur/dan to je onda njima u redu
Ma samo idite na crno Galanta i Sal'a imaju puno agencija mozete se njima direktno javit,lako cete naci posao sad dok nije zima
I za kraj zaobidjite peugeot ako niste super brzi (15 operacija za 60 sek)
Pozdrav sa zitnih polja

_________________
www.kodarstudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 22:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2018, 23:28
Postovi: 11
Uskoro će svi tražiti radnike svećom.. ljudi se snalaze i dosta njih odlazi van..vjerujte mnogo se žale da ne mogu naći radnika, pa dosta je i bilo ugnjetavanja..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 18:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Док је био слободан проток робе и капитала, нашим капиталистима је било супер. Сад кад су се слoбодном протоку придружили и људи, настала је кукњава. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 20:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Najbolje kad su ministra pitali za tu pojavu i on odgovori u fazonu šta se može, došlo takvo vrijeme.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2018, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
И то је сушта истина. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2018, 16:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Evo Marinko Umičević 20 puta na ATV ponovi da se plata mora zaraditi, a da je to posljednja stavka kod plaćanja, prvo se mora država namiriti, pa materijal i za plate šta ostane.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2019, 16:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Premijer Republike Srpske Radovan Višković rekao je da će Vlada, radi povećanja zaposlenosti, sutra usvojiti akcioni plan zapošljavanja za ovu godinu na osnovu kojeg će za te potrebe na raspologanju biti 17 miliona KM.



Višković je rekao novinarima u Banjaluci da je rad prethodne i sadašnje Vlade uticao na činjenicu da Srpska, prema statistikama, trenutno ima najveći broj zaposlenih, ističući da se na tome neće stati.



On je podsjetio da je rastu broja zaposlenih u Srpskoj doprinijelo povećanje neoporezivog dijela plate sa 200 na 500 KM, kao i sve što je Vlada radila s ciljem spašavanja i razvijanja industrije kože i tekstila.



Višković je dodao da je privreda rasterećenija nakon usvajanja izmjena brojnih akata, napomenuvši da je namjera Vlade da privrednike oslobodi plaćanja poreza na sve mašine i opremu, koju uvoze, da bi proširili proizvodnju i otvorili nova radna mjesta.


Višković je takođe izvalio, kako je očekivao da će poslodavci podići od sebe plate za 20 marki pa ćemo najnižu platu zaokružiti na 500, ali u Vitaminci nisu htjeli ni da čuju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2019, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
filozof sa vrbasa je napisao:
Evo Marinko Umičević 20 puta na ATV ponovi da se plata mora zaraditi, a da je to posljednja stavka kod plaćanja, prvo se mora država namiriti, pa materijal i za plate šta ostane.


Da se namiri....Jel poslije njega ili prije njega? :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs