banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 22:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Maj 2010, 09:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
wolfsburg_rapsodija je napisao:
Haj halveee! :lol:

Nogometni klub Zeljeznicar se zove otkad znam za sebe. A zasto nije fudbalski? Zaboli me kao i za lanjskim snijegom.
Tunjo je jedan od rijetkih primjera banjalucke gospode.



provaljujes se jarane


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2010, 09:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
samo nekoliko prvih recenica sa sajta od nogometnog i glavometnog kluba zeljeznicar

Fudbalska lopta donesena je u Bosnu i Hercegovinu 1903. ali se fudbal u Sarajevu poceo igrati 1908. godine. Naime, te godine grupa djaka sarajevske Gimnazije boravila je u Zagrebu, gdje se upoznala sa pravilima fudbalske igre i zavoljela fudbal. Posmatrali su treninge zagrebackih djaka, pa su i sami zaigrali. U Sarajevo su se vratili sa loptom i odmah poceli vjezbe iz fudbalske vjestine na casovima gimnastike na igralistu Realne gimnazije. Iste godine ucenici su osnovali svoj Srednjoskolski sportski klub, ciji su osnivaci bili Emil Najsul, Feodor Lukac, Stevo Jokanovic, Zdravko Jeftanovic, … Srednjoskolski klub kasnije je dobio ime “Osman”. To je bio prvi organizovani fudbalski klub u gradu na Miljacki.

toliko o nogometu :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2010, 10:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2010, 15:03
Postovi: 639
MuskoBre je napisao:
Nagradno pitanje : Da li cinjenica da Bosnjak (Bosanac, musliman, ili koji vec sumanuti naziv) kaze i napise :Historija...,tjera na suze, ili smijeh?


Odgovor na nagradno pitanje: ono sto tjera na smijeh do suza je kad na RTS procitam "FAJNAL FOR". Oh, kako to oduzima od cari naziva "FINAL FOUR" i daje mu neku PASTIRSKU notu...

_________________
100% sa zadrškom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2010, 10:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ili kad na CNN-u pročitaš..... Boris Nikolayevich Yeltsin.......Transkripcija,transliteracija.....Čuo za to?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2010, 10:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
wolfsburg_rapsodija je napisao:
Haj halveee! :lol:

Nogometni klub Zeljeznicar se zove otkad znam za sebe. A zasto nije fudbalski? Zaboli me kao i za lanjskim snijegom.
Tunjo je jedan od rijetkih primjera banjalucke gospode.

Slika

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2010, 10:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2010, 15:03
Postovi: 639
_zoka je napisao:
Ili kad na CNN-u pročitaš..... Boris Nikolayevich Yeltsin.......Transkripcija,transliteracija.....Čuo za to?


Ma cuo sam Zoka, naravno...fulis poentu - nervira me konstantna demagogija "sve nase je najbolje - sve vase je smijesno" i napadi po razlicitim, obicno nepostojanim osnovima. Ovo iznad je bila vise reakcija na jedan od takvih ispada...ali treba znati bolje od nerviranja zbog izljeva balkanskog sindroma ("samo mi smo najnaj - svi drugi su smijesni").

_________________
100% sa zadrškom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2010, 12:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
A ja mislio tema o dr. Filipoviću?

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2010, 21:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Jun 2009, 16:30
Postovi: 487
_zoka je napisao:
wolfsburg_rapsodija je napisao:
Haj halveee! :lol:

Nogometni klub Zeljeznicar se zove otkad znam za sebe. A zasto nije fudbalski? Zaboli me kao i za lanjskim snijegom.
Tunjo je jedan od rijetkih primjera banjalucke gospode.

Slika


Svaka cast. :) Ja bih zivot stavio da je nogometni klub. Ne znam zasto mi se to nogometni uvrtjelo u glavu. Svejedno mi je, sta drugo reci. Ah da, zadnjih dana Vi Banjalucani malo vise paznje posvecujete Zelji. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2010, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Treba vas zelene uvijek provjeriti. Volite vi malo... A i malo vise.
Pod zelenim podrazumjevam navijace Wolfsburga da ne bude zabune. :D

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2010, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Filipović je jednom prilikom izjavio da je vidio kada su ustaše odvele episkopa Platona.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 08:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 17 Maj 2010, 07:38
Postovi: 1
"Kako je moguce da postoji muslimanski nacionalizam i sovinizam ukoliko,kako tvrdi politika,ne postoji nacija koja iste okuplja" 1969.god.Izjava kojom je profesor Filipovic doveo cijeli bivsi sistem SFRJ u alogicnost.Toliko o onim koji profesora ocjenjuju kao nekog ko se nije borio za Bosnjake....Osoba koja je tokom svog zivota do ovog trenutka objavila 46 knjiga,cija se kritika prima pognute glave..Ucitelj bosanskog dostojanstva...Profesor,pozivite nam!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 08:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Mar 2008, 15:42
Postovi: 1369
Lokacija: Republika Srpska
emir31 je napisao:
"Kako je moguce da postoji muslimanski nacionalizam i sovinizam ukoliko,kako tvrdi politika,ne postoji nacija koja iste okuplja" 1969.god.Izjava kojom je profesor Filipovic doveo cijeli bivsi sistem SFRJ u alogicnost.Toliko o onim koji profesora ocjenjuju kao nekog ko se nije borio za Bosnjake....Osoba koja je tokom svog zivota do ovog trenutka objavila 46 knjiga,cija se kritika prima pognute glave..Ucitelj bosanskog dostojanstva...Profesor,pozivite nam!
"46 knjiga" koje niko ne čita :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JzvLxu-a ... re=related
NEKO U ŠEŠIRU NEKO NA PEHARU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 09:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Apr 2010, 13:28
Postovi: 120
Tunjine knjige su prevedene na na danski, švedski, francuski, bugarski, slovački, talijanski pa čak neke i na kineski.
Znači, ipak postoji interes za čitanjem njegovih dijela.
Na kraju krajeva, ipak je to naš banjalučanin!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 10:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2010, 15:26
Postovi: 218
Spremao sam ispit po njegovoj "Filozofiji jezika"... Ne ulazeći u njegove političke stavove, Tunjo je vrstan teoretičar!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2011, 08:41 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Evo i koja Tunjina pametna:

Citiraj:
Filipović ističe da je ogroman doprinos besperspektivnosti zemlje dalo bošnjačko političko rukovodstvo iz devedesetih godina prošlog vijeka na čelu sa Alijom Izetbegovićem. On smatra da su Izetbegović i saradnici napravili katastrofalnu grešku odlukom da BiH odvoje od Jugoslavije, koja je, prema njegovim riječima, predstavljala državu u kojoj su bili riješeni nacionalni problemi i Srba i Bošnjaka i Hrvata.


Citiraj:
Šta bi trebalo da predstavlja taj okvir?

Srbi treba da vode računa o svom položaju i pravima u BiH da ne bi doživjeli ono što su doživeli 1941. Nemam nikakvih problema da jasno kažem da početkom devedesetih u BiH nije uvažena njihova politička volja. Osim toga, Dejtonski sporazum za BiH ništa nije riješio! Naprotiv, samo je zakomplikovao stvari.

Na šta konkretno mislite?

-Ovi zapadnjački lopovi takve stvari uvek uređuju na način da u svakoj prilici mogu da se umiješaju kao navodni spasitelji! Svako rješenje koje su Amerikanci nametnuli širom svijeta ubrzo se pokazalo kao nedovoljno, što opet zahtijeva njihovu stalnu „pomoć". A njihova pomoć je, kao što svi znamo, da te bog sačuva!

Citiraj:
O kakvim integracijama pričaju oni koji su dozvolili da se razbije zemlja u kojoj su svi južnoslovenski narodi živjeli skoro 100 godina bez nekih većih problema, izuzev u vremenima kad su na vlast dolazili ekstremisti. Njima nije odgovaralo da živimo u istoj državi sa Srbima, s kojima živimo već 1.000 godina, a sad im odgovara da živimo u nekoj velikoj zajednici s Dancima, Norvežanima ili Holanđanima?!


Citiraj:
Da se SDP-ovci ne naljute na vas jer oni tvrde da su multietnička stranka?

Ma normalno je da su bošnjačka stranka, a priče o multietničnosti mogu da prodaju onima koji ih ne znaju! SDP je stranka za kratkoročnu upotrebu. Kad oni veliki, koji nešto zaista treba da odlučuju, to još uvijek ne žele da učine, tad puste da njihove poslove obave takozvane socijaldemokrate.

Ostatak na :

http://www.banjalukain.com/front/alija- ... ugoslavije

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2011, 09:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
On smatra da su Izetbegović i saradnici napravili katastrofalnu grešku odlukom da BiH odvoje od Jugoslavije, koja je, prema njegovim riječima, predstavljala državu u kojoj su bili riješeni nacionalni problemi i Srba i Bošnjaka i Hrvata.
Pa normalno da je bilo dobro uredjeno. Sve u Sarajevo a oni tamo aguju i beguju...
Inace, njegove jesu pametne ali samo sa Bosnje...

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2011, 09:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
O kakvih gurbeta ima na ovom forumu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2011, 13:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Maj 2011, 13:17
Postovi: 6
Iznio je Tunjo ovih dana još neke detalje:

"Ako je Srbiji priznato pravo brige za status Srba u BiH, onda Sarajevo ima još više obaveza i prava da legitimno i nenasilno postavlja pitanja i brine se za status svojih sunarodnjaka u Sandžaku",,,

ostatak na:

http://www.dnevniavaz.ba/izdvojene-kolu ... dzaka.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2011, 14:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kvazi naucnici na sve strane


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2011, 16:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
zambak je napisao:
"Ako je Srbiji priznato pravo brige za status Srba u BiH, onda Sarajevo ima još više obaveza i prava da legitimno i nenasilno postavlja pitanja i brine se za status svojih sunarodnjaka u Sandžaku",,,


Jeste,samo što vi niste sunarodnjaci.... :-? Odnosno,jeste al' isto onoliko koliko ste sunarodnjaci sa muslimanima u Makedoniji,Grčkoj,Turskoj,Bangladešu i Kini.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs