banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 10:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 434 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 24 Jul 2011, 11:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
jellyfish je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Samo hoću da kažem kako je lijepo vidjeti na tom spisku pored srpskih imena, muslimanska, što Bošnjaka, što Albanca, hrvatska, a ima i nekih stranih.



Pa ne dijele svi ljude po nacionalnosti kao ti i slicni.


:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 24 Jul 2011, 11:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
jellyfish je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Samo hoću da kažem kako je lijepo vidjeti na tom spisku pored srpskih imena, muslimanska, što Bošnjaka, što Albanca, hrvatska, a ima i nekih stranih.



Pa ne dijele svi ljude po nacionalnosti kao ti i slicni.



Ne dijeli ih nego je covjek naglasio da je to lijepo, da je lijepo sto nisu svi takvi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 24 Jul 2011, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Dobro, mozda je moj komentar bio malo neukusan, nisam mislio nista lose o filozofu, ali posto znam da je nacionalista i njegove ranije komentare i ideje, htio sam reci kako neki ljudi ne gledaju sve kroz nacionalne okvire, vec i kroz neke druge kriterije. I da kriterij kod svih ljudi nije Srbin, Hrvat, Musliman... , vec Covjek.
Ali ja i filozof samo pripadamo razlicitim filozofskim pravcima iako obojica filozofiramo :P Ali vidim da i filozof pocinje da uvidja prednosti moga filozofskog pravca, sto je dokaz i ovaj njegov komentar :P
Drago mi je da je i filozofu drago i nadam se da svi shvatamo koliko je medjusobno djelovanje i multikulturalnost vazan mehanizam.
Ipak je naslov teme "pozitivno" trudimo se da tako i ostane.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 24 Jul 2011, 17:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Imamo par dodirnih tačaka i to je to. :)

Ti si liberal, sa tobom samo o zvijezdama mogu razgovarati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 07 Avg 2011, 22:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Odlično se osjećam i presrećna sam što sam poslije osam mjeseci došla kući i u moju Banjaluku, što vidim sve drage ljude, porodicu, prijatelje... koji su bili uz mene kada je bilo najteže.

Tako je juče izjavila Andrea Lisac, šesnaestogodišnja Banjalučanka koja će, poslije transplantacije srca u Beču, sedmodnevni oporavak nastaviti kod kuće.

- Sinoć sam čak bila malo i sa drugaricama u gradu, bilo mi je prelijepo, čini mi se da mi se život polako vraća u normalu i da će sve biti kao nekada - kaže Andrea.

Iako kaže da voli svoj grad i sve ljude u njemu, svoj život planira da nastavi u Minhenu.

- To bi bilo najbolje za mene i moje zdravlje, jer ću uvijek morati da budem pod nadzorom ljekara. Tamo imam tetku i njenu porodicu za koju sam se jako vezala tokom čitavog ovog perioda.
A, i Minhen je prelijep grad i pruža mnoge mogućnosti za život, pa bih zaista voljela da ostanem tamo - kazala je Lisac.

Dodala je da prvo mora da nauči jezik i onda planira da nastavi školovanje.

- U Banjaluci sam upisala tehnološku školu, ali poslije dva mjeseca zbog bolesti morala sam da napustim školovanje. Sada bih voljela da nastavim sa učenjem, kao i svi moji vršnjaci. Poslije svega što sam prošla čini mi se da mogu sve i dosta sam zrelija nego prije, tako da ću lakše podnijeti razdvojenost od najdražih i svog grada za dobrobit moje budućnosti - istakla je Andrea, dodavši da ima mnogo planova, ali sve ipak zavisi od nalaza biopsije i njenog daljeg oporavka.

Po programu koji je su joj doktori odredili, na kontrolu mora da dolazi svakog ponedjeljka i svake druge srijede.

- Ne mogu stalno da budem u krevetu pa se trudim da se krećem što više mogu, ali ne smijem se forsirati, jer moje tijelo još ne može da podnese napor - dodala je Lisac.

Andrein otac Goran Lisac istakao je da su u Banjaluku stigli iz Minhena u subotu.

- Ako Andrea bude dobro, planiramo da ostanemo čitavu sedmicu. Ona se osjeća dobro i jedva je čekala da dođe kući. Nekoliko puta u Minhenu mi je rekla da joj ne treba ni novo srce ako je neću odvesti kući bar na nekoliko dana, ali, eto do sada nismo mogli da dobijemo dopuštenje od doktora - rekao je Lisac, dodavši da im je kuća puna porodice i prijatelja, uživaju u druženju i slave Andrein život i oporavak.

Zahvalnost

Udruženje, Andrea Lisac i njena porodica zahvaljuju svim ljudima koji su na bilo koji način pomogli akciju "Srce za Andreu".

- Da nije bilo tih ljudi, danas ne bi bilo ni Andree. Hvala mnogo svima i nadam se da ćemo i dalje nastaviti da budemo humani i pružati pomoć svima onima kojima je potrebna - rekli su u udruženju "Jedno srce jedan svijet".

(Glas Srpske)


:)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 19 Avg 2011, 22:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
"Hiljadu knjiga za Uskoplje, Tisuću knjiga za Gornji Vakuf"


http://www.sarajevo-x.com/bih/drustvo/clanak/110819132

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 22 Avg 2011, 01:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Na multietničkim likovnim susretima mladih iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije, Mađarske, Nemačke, Slovenije i Hrvatske, koji su ovih dana održavani u Gvozdu, u Sisačko-moslavačkoj županiji, učesnici Hrvati i Srbi zajednički su kreirali “zastavu prijateljstva”, od koje će se mnogima u njihovim zemljama verovatno dignuti kosa na glavi, piše "Večernji list".

"Pun nam je kofer nacionalističkih, srpsko-hrvatskih i četničko-ustaških prepucavanja. Smeta nam stalno pozivanje na prošlost, pri čemu niko ne misli na budućnost. To nas u dobroj meri frustrira pa smo odlučili barem malo, simbolično, dati svoj doprinos razvitku prijateljskih odnosa dve zemlje", objasnili su Anja Blažević i Stefan Gužvica, koji su kreirali zastavu.

"Zastavu smo kreirali kako bismo pozvali na ljubav i toleranciju dva naroda. Svesni smo da će zastava izazvati reakcije i polemike, no u demokratskim društvima to je i te kako poželjno. Izradili smo nekoliko primjraka, od kojih se jedan vijori u našem kampu u Gvozdu i ostaje mladima iz Hrvatske, jedan primerak putuje u Srbiju, a ostale smo podelili prijateljima iz drugih zemalja", kažu Anja Blažević i Stefan Gužvica, autori zastave.


Slika

Citiraj:
Anketa
Kako vam se dopada zastava?
Odlična je, pravi spoj
45.8%
Mogla je i bolje da se napravi
10.7%
Zastave Srbije i Hrvatske ne treba mešati
43.4%


Nisam htio otvarati novu temu, pošto se mladi druže i to je lijepo, ali ova hibridna zastava im je veoma glupa.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 10 Sep 2011, 00:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Čudo u BiH: Savjetnik napustio Vladu kad je vidio da se ništa ne radi
Savjetnici ministara, direktora ili šefova zakonodavne vlasti, porezne obveznike u FBiH do sada su koštali oko milion evra godišnje. Iako je nova vlast u Federaciji obećala uštede na svim nivoima, teško je vjerovati da će do toga doći.

Zvonimir, čije prezime nećemo otkriti, svakako predstavlja malo čudo u bh. svakodnevici. Nakon što je na mjestu savjetnika jednog federalnog ministarstva za dva mjeseca, prema vlastitom priznanju, nerada dobio gotovo 10.000 evra, odlučio se na otkaz.

Razočaran u pasivnost ovdašnje vlasti, vratio se svojoj struci u kojoj danas postiže izvanredne rezulate. O poziciji savjetnika kaže:

„Mogu reći da je bio ogroman broj putovanja, hodanja, mlaćenja praznih slama po svijetu, da je to strašno, tipa Kine, Japana. Ako neko ozbiljno misli sebi neku karijeru razvijati ili da nešto nauči, to je zaglupljivanje. Ništa ti ne radiš konkretno. Ti šutiš, jedeš, piješ, hodaš, računaš dnevnice.“

Iako je Zvonimir na mjesto savjetnika imenovan u prethodnom sazivu federalne vlasti, dodaje kako se tek manji broj osoba s te funkcije vratio na staro radno mjesto:

„Nema kraja, samo se šaltaš iz jedne u drugu, iz treće u četvrtu. Samo su različite institucije, različiti nivoi, različiti nazovi entiteti, ili državni ili entitetski, to je istina.“

Prema nezvaničnim podacima, na platnim spiskovima u Vladi FBiH nalazi se najmanje 60 osoba koje se tretiraju kao savjetnici.

Zvanično, premijer ima pravo na sedam, dva dopremijera na četiri savjetnika.

Koliko pojedina ministarstva imaju savjetnika gotovo je nemoguće provjeriti, jer sami ministri određuju broj i biraju kadar.

Federalni ministar poljoprivrede Jerko Ivanković tako se javno se pohvalio sa čak 10 zaposlenih savjetnika, dok su mediji prenijeli da je Desnica Radivojević, federalni ministar prostornog uređenja, nedavno zaposlio osmog.

„Ako se tako bude radilo i naknadno bude tražena od Vlade saglasnost na pravilnike, onda je to nakaradan način rada. I to apsolutno ne da ima odraza nego će još dodatno dovesti u pitanje budžet do kraja godine. Imajte u vidu da su savjetnici poslije ministara najplaćeniji ljudi, plaćeniji od direktora uprava, agencija, zavoda, od sekretara vlade“, navodi Ismet Trumić, sekretar Vlade FBiH.

Iako konačnu potvrdu na pravilnik o unutrašnjoj organizaciji daje federalna Vlada, kako otkrivaju naši izvori - čak ni premijer nema informaciju o ukupnom broju savjetnika. Njihova početna plata iznosi blizu 1.500 evra.

Prema sistematizaciji radnih mjesta, najviše savjetnika, po osam ukupno, mogu imati predsjednik i potpredsjednici FBiH, premijer i njegovi zamjenici, te čelni ljudi Parlamenta FBiH.

Na posljednjoj sjednici Predstavničkog doma federalnog Parlamenta informaciju o broju, te imenima zaposlenih zatražio je Aner Begić, zastupnik Saveza za bolju budućnost:

„Stiče se dojam da su svi ministri primili jednu ogromnu vojsku savjetnika, pojedini ministri ima plaćaju telefone u nekim ogromnim iznosima. Moje pitanje se odnosilo na to da napravimo komparaciju između broja savjetnika saziva prošle vlade i ove.“

Posebne osude dolaze zbog činjenice da se među novoimenovanim kadrovima koji su poznati javnosti nalazi više stranački podobnih nego stručnih ljudi, često i članova porodice.

„Djeca od pojedinog ministra su savjetnici kod drugog ministra, i određene razne rodbinske veze, a to znači da nisu to samo stranački prijatelji“, kaže Marinko Čavara, zastupnik HDZ-a BiH.

Čak i kada dođe do promjene u sazivu Vlade FBiH, osobe zaposlene kao savjetnici imaju ista prava i privilegije bez obzira na to hoće li zadržati taj status. Zakonski, do 15 godina radnog staža imaju pravo na primanje pune plate šest mjeseci nakon što ostanu bez posla, a ostali punu godinu, izuzev ako se u međuvremenu negdje stalno ne zaposle.

Semir Mujkić bio je dio tima web portal Žurnal info koji je radio analizu rada savjetnika u prošlom sazivu Vlade Federacije. On kaže:

„Kad je magazin Žurnal za prošli saziv radio istraživanje došli smo do broja 62 savjetnika u 16 kabineta. S obzirom da se ova vlada još uvijek nije pohvalila da je u tom dijelu napravila uštede, imamo razloga da vjerujemo da taj broj nije smanjen nego da je samo povećan.“

Koliko ima savjetnika, kakvi su efekti njihovog rada, koje su njihove kvalifikacije - revizija rada savjetnika se ne radi, niti bivaju ocijenjeni iako su plaćeni budžetskim novcem:

„Imali smo savjetnika Mehu Rekića koji je bio savjetnik za ekonomska pitanja, privatizaciju, strana ulaganja i investicije. U vrijeme kada je on bio savjetnik, znači u 2009. godini, strane investicije u Federaciji su smanjene za 40 posto. Šokantan podatak - da se za toliko smanje investicije, a da niko ne dovede u pitanje ko je savjetovao ministra o tim stranim investicijama.“

Mujkić zaključuje kako stanje nije nimalo bolje ni na ostalim nivoima vlasti.

Do ukupne brojke u BiH je nemoguće doći, ali se svakako radi o milionima koje je, u odnosu na posao koji savjetnici obavljaju, tek u malom broju slučajeva moguće opravdati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 10 Sep 2011, 02:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Većina će reći vidi budale.

A ja stvarno poštujem njegov visokomoralni čin.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 18 Sep 2011, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ко каже да Србија није напредовала за време Тадићеве власти:

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/2775 ... sa-Evropom

"...u poslednjih osam godina devizne rezerve Srbije su učetvorostručene...''

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 18 Sep 2011, 19:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
jellyfish je napisao:
"...u poslednjih osam godina devizne rezerve Srbije su učetvorostručene...''

Šta sad imaju? 200-300 evra?

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 02 Okt 2011, 22:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
„DELTA HOLDING“ DAJE TRI MILIONA EVRA ZA SRBIJU
(2) Četvrtak, 29. Septembar, 2011.| Autor:
„Delta holding“ najavio formiranje fondacije za koju će odvajati deset odsto svoje ukupne zarade

BEOGRAD - Otvorili se!
Kompanija „Delta holding“ najavila je formiranje humanitarne fondacije kojoj će uplaćivati deset odsto svog ukupnog profita za realizaciju strateških projekata namenjenih razvitku srpskog društva. Do kraja 2012. godine biće završeno osnivanje fondacije, izabrano njeno ime i projekti u koje će se ulagati sredstva, a vodiće je direktorka fonda „Dr Zoran Đinđić“ Ružica Đinđić, rektor BU Branko Kovačević, urednik nedeljnika Vreme Dragoljub Žarković...

Potpredsednica „Delte“ Jelena Krstović naglasila je da je njihova kompanija društveno odgovorna od samih početaka, i da je nova fondacija najbolji način da se oduže društvu.

- Fondacija će na raspolaganju imati oko tri miliona evra, koja će biti namenjena projektima u najrazličitijim oblastima - naglasila je Krstovićeva i pozvala druge kompanije da se uključe u rad fondacije. Ružica Đinđić je istakla da podržava projekte koji za cilj imaju pomoć mladim generacijama. Na konferenciji se pojavio i vlasnik Miroslav Mišković, koji, po običaju, nije davao izjave.

(S. M.)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 05 Okt 2011, 06:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Konačno se probudili :lol:

Citiraj:
SFRJ izbrisana iz udžbenika
SFR Jugoslavija je, dve decenije otkad je nestala sa mape, zvanično izbrisana i iz nastavnih programa. Nema više ni šest republika, srpsko-hrvatskog jezika, državne granice su pomerene.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/169099/SFRJ-izbrisana-iz-udzbenika

Pa zar se tek sad to dešava u Srbij :-?
Što više informacija imam o toj državi, sve mi je teže sebe poistovjetit sa Srbijom i Srbima u Srbij, da nisu toliko jadni bili bi smiješni, a možda su ipak smiješni :lol:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 05 Okt 2011, 07:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Poznajem masu Srba iz Srbije, a samo jedan prica srpski kod kuce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 05 Okt 2011, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Antifašisti prefarbali table s imenom zločinca Budaka


AGENCIJE - 04.10.2011 19:51
ZAGREB - Mladi antifašisti Zagreba pozdravili su postupak antifašista u Slavonskom Brodu koji su crvenom i crnom bojom obojili ulične table s imenom ustaškog zločinca Mile Budaka, koji je potpisao rasne zakone i podsticao na pokolje Srba u NDH tokom Drugog svjetskog rata.
Prije nekoliko dana gradski vjećnici odbili su prijedlog građanske inicijative da se promijeni ime ulice. Osim delegata iz desničarskih stranaka, inicijativu nisu prihvatili ni delegati iz Hrvatske narodne stranke i Hrvatske stranke penzionera iako su u opozicionoj koaliciji lijevog centra na čelu sa Socijaldemokratskom partijom, čiji su većnici glasali za uklanjanje imena.
"Nakon što su političari pljunuli u lice narodu Slavonskog Broda odlukom da u gradu ostane ulica Mile Budaka, simbola ustaškog režima, bilo je za očekivati da slijedi reakcija. Odluka koja je najprije izazvala zgražanje dobrog dijela javnosti i zasigurno veoma velikog broja stanovnika Slavonskog Broda bila je okidač za direktnu akciju", navodi se u saopštenju.
"Ako već političari, koji očito imaju direktnu korist od davanja pijeteta fašističkom zločincu, pod pritiskom javnosti nisu odlučili da je promijene, to su napravili antifašisti Slavonskog Broda. U ponedjeljak ujutro smrknulo je simpatizerima ustaškog pokreta kad su vidjeli da više nema njihove omiljene ulice", ističu se u saopštenju zagrebačkih antifašista objavljenom nakon akcije o prefarbanim tablama, a jedna je i skinuta.
"Uopšte ne sumnjamo da je, nakon tolikih godina srama i spuštanja pogleda, tog jutra bio užitak prošetati tom ulicom. Ova akcija je dobar primjer da će mnoge stvari zavisiti od nas i da se od političara ne može baš puno očekivati, čak ni od onih koji su deklarativno antifašisti na nacionalnom nivou, a na lokalnom su onoj strani na kojoj imaju više lične koristi, kao što je Hrvatska narodna stranka Vesne Pusić", navedeno je u saopštenju.
Početkom 90-ih, pozivajući se na nekakav književni opus Mile Budaka, po Hrvatskoj je niknulo 20 imena ulica, trgova i kvartova s njegovim imenom. Do sada je promijenjeno ime većine tih ulica, prošle godine i u Zagrebu gdje je jedan kvart nosio njegovo ime, ali su neke ulice po Slavoniji ostale da se
zovu po njemu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 06 Okt 2011, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Mi i dalje imamo takav naziv ulice (ranije je obuhvatala dio ulice Alekse Šantića) i nikome ne pada na pamet da ukloni taj naziv. Pogotovo ne sada kada deklarisana ljevica šuruje na entitetskom nivou sa dokazanom ekstremnom desnicom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 06 Okt 2011, 12:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Otis'o je svijet u kurac kad su Hrvati postali anti-fasisti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 17 Okt 2011, 00:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Dusmani sve zakljucali, nemam gdje staviti ovaj biser

http://www.index.hr/vijesti/clanak/petir-ni-nudisti-ne-hodaju-goli-po-gradu-pa-se-tako-i-homoseksualci-mogu-kontrolirati-ako-zele/577626.aspx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 20 Okt 2011, 17:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Џон Бон Џови отворио хуманитарни ресторан
Datum: 20.10.2011 18:00
Autor: Глас Српске
Рок музичар Џон Бон Џови отворио је ресторан у којем посјетиоци храну плаћају колико могу. Бон Џови је јуче рекао да његов ресторан "Соул кичен" има циљ да помогне гладнима без осјећаја срамоте који може да има исхрана у народним кухињама.

На менију његовог ресторана у мјесту Ред бенк у држави Њу Џерси нема цијена, а гости плаћају колико могу.
У "Соул кичену" могу да једу и људи који немају новац ако су спремни да раде у ресторану.
Бон Џови, поријеклом из Њу Џерсија, рекао је и да сам много ради у том ресторану, између осталог, пере судове, али да нема појма о кувању.
Ресторан "Соул кичен" отворен је у бившој продавници ауто-дијелова, а финансијски га помаже хуманитарна фондација Џон Бон Џовија.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 19 Nov 2011, 15:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2011, 12:09
Postovi: 92
"Kulturom protiv kriminala i nasilništva" ovako bi mogao zvučiti naslov slijedeće priče.
Osječki zatvorenici nako što odsluže zatvorske kazne zbog raznih kriminalnih radnji, iz zatvora izlaze kao umjetnici i produhovljeni ljudi.
Pročitajte više na:

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp ... STI=151508


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 434 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs