banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 11:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 434 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 16 Jan 2016, 00:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
zvornik ce postati grad, ali nista to nece promjeniti

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 16 Jan 2016, 00:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Зворник је постао град, али то ништа није промијенило.
Статус нас не мијења.
Мора се свијест људи мијењати.
Давно је установљено да економска ситуација уопште није међу 3 најбитнија фактора кад је наталитет у питању.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 16 Jan 2016, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Jeste ekonomska situacija jako bitna. Mi smo itekako zadrzali obrise patrijahalnog drustva i 99% ljudi ce ti kod nas reci da su im djeca bitna i da bi ih zeljeli imati. Da je ekonomska situacija bolja, bilo bi nas vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 16 Jan 2016, 00:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Бечка не.
То показују подаци у последњих 100 година. Сиромашније породице су увијек имале више дјеце од богаташких. Тако је и данас.
И тај аспект је најобичније правдање највећег броја оних који још увијек нису осјетил чари родитељства. Говори ти неко ко је такође мислио слично као ти до прије 4 године. ;)

Бавим се мало, у слободно вријеме, демографијом код нас и има ту итекако занимљивих података. Проблем је што се и са њом, као уосталом и са свим осталим друштвеним аспектима жели политички поентирати. Па свак гледа параметар који њему одговара. Ето конкретно овај прилог РТРС-а, лијепо је речено да је без обзира на то што је рођено знатно више беба, природни прираштај ипак негативан за ову годину, како разумих.


едит: Да било би нас више у сваком случају. Јер би мање људи одлазило. Али не би значајније утицало на сам наталитет.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 16 Jan 2016, 01:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan 2013, 12:15
Postovi: 205
Lokacija: Врх Козаре
Без села нема ни прираштаја, град не даје прираштај, у најбољем случају иде проста репродукција (двоје дјеце) и то је проблем. У Срба се некад знало, да је мушкарац тај који ради и обезбјеђује све а жена само рађа и васпитава дјецу. Тако је и било. Како рече колега са дрине, живјело се скромно али са много дјеце и срећно. Данашњи начин живота је уништио то, једноставно није могуће то јер се много година на глобалном нивоу ради све како би се уништио природни прираштај. То се успјело. Нације умиру. Уз то, ми сами као друштво труднице третирамо као проблем, у болницама трудноћу третирају као болест а све то прати и одмагање државе према наталитету.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 16 Jan 2016, 09:39 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Sirotinja ima mnogo djece jer nema para za kino, restorane, kablovsku, kondome, AB pilule...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 16 Jan 2016, 10:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Samo plodi druže Drinin..........nek im Dodik kumuje

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 18 Jan 2016, 21:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
05.01.2016 11:56 | Н. Т.
Бањалука - Ратко Бердовић (76) из Бањалуке остао је жив само захваљујући двојици бањалучких полицајаца, Вељку Шајиновићу и Милисаву Бабићу, који су га пронашли како промрзао беспомоћно лежи на трави у улици Старог Вујадина.

Нестанак Бердовића пријављен је полицији 1. јануара и према пријави он је од куће отишао око осам часова и није се јављао.

Из Центра јавне безбједности Бањалука је, наводећи иницијале, саопштено да је он пронађен 2. јануара око 9.10 часова.

- Старац је лежао промрзао на трави, отежано је дисао и било је тешко успоставити комуникацију с њим. Полицајци су одмах позвали Службу хитне помоћи. Због бојазни да би могли погоршати његово стање нису га помјерали, већ су одржавали контакт с њим и одржавали га свјесног. Убрзо су стигла кола хитне помоћи - саопштено је из ЦЈБ Бањалука.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 06 Feb 2016, 20:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Slika
ZAJEDNIČKOM akcijom radnika javnog preduzeća "Rezervati prirode" i zrenjaninskih vatrogasaca, u utorak je iz jezera "Begejske petlje" u centru grada, spasen pas lutalica rase labrador, koji se našao na plutajućem eko-ostrvu ispred zgrade suda.

Tri labuda i jato pataka, koji borave na tom ostrvu i oko njega, našlo se u čudu kada je labrador doplivao sa obale kroz hladnu i delom zaleđenu jezersku vodu i zadržao se na ostrvu.

Kako je vreme odmicalo, pas se oglašavao lavežom. Ali, nikako nije hteo nazad u ledenu vodu, uprkos dozivanjima sa obale. Nisu pomogle ni merdevine, pozajmljene iz suda i spuštene preko zaleđenog dela jezera. Labrador je odbijao da im priđe kroz vodu.

- Tada smo odlučili da dopremimo gumeni čamac i angažujemo vatrogasce. Jedan vatrogasac privoleo je psa da uđe u čamac i bezbedno ga preneo na obalu - kaže Stevo Čorokalo, iz JP "Rezervati prirode", inače, čovek koji je dovođenjem labuda i divljih pataka, i izgradnjom staništa za njih, prošle godine oplemenio vodenu površinu jezera u centru grada.

Čorokalo objašnjava da se ovom prilikom više pasa lutalica, među kojima je bio i "junak" ovog spektakularnog spasavanja, našlo u vodi. U nameri da se domognu hrane, napali su labudove i patke, ali im nisu naškodili. Psi su isplivali i vratili se na obalu, osim labradora koji se, izgleda, uplašio hladne vode...

BRAVO ZRENjANINCI!

AKCIJA spasavanja labradora ubrzo se našla na društvenim mrežama i naišla na mnogobrojne pozitivne komentare, uz čestitke i poruke - "Bravo Zrenjaninci".

Čitavu akciju spasavanja, sa obe obale jezera pratio je veliki broj građana i učenika susednih škola. Kada je labrador izvučen i predat na brigu lokalnom udruženju za zaštitu životinja, akcija je nagrađena aplauzom.


Citiraj:
Slika
KOTOR - Beranca Miomira Mitrovića (41) sigurne smrti otrgla je hrabrost i veština mladog Kotoranina Vida Vujkovića (22).

Miomir se pre dva dana nalazio za volanom "pasata" vozeći se obalom zaliva od Kotora ka Herceg Novom. Kod mesta Strp preticao je autobus i, najverovatnije, usled klizavog kolovoza, udario u ivičnjak, da bi od siline udara auto sleteo u more, uz sam drum. Autobus na liniji Kotor - Herceg Novi je potom stao. Vido Vujković, jedan od putnika, izašao je i veoma brzo reagovao. Jaki talasi su nosili "pasat" dalje od obale i počeo da tone. Uvidevši da su sekunde u pitanju, mladi Kotoranin je skinuio jaknu, skočio u hladno more, potom skinuo i džemper i doplivao do "pasata" da bi izbavio vozača. "Zarobljeni" Mitrović je uspeo da otvori prozor i uspaničeno je ponavljao: "Ne znam da plivam!". Vido Vujković ga je umirivao, govoreći mu da se provuče kroz prozor napolje. Pošto ga je poslušao, hrabri Kotoranin je Beranca uhvatio za ruku i glavu i plivajući dovukao do obale.


POLOŽIO TEST

VIDO Vujković je momak vičan moru, ali i veoma hrabar,odvažan i human. Tog umalo tragičnog dana, kada se u pravo vreme našao na pravom mestu, putovao je u Trening centar "Azalea", gde je trebalo da bude na obuci za pomorskog kadeta. Ispit hrabrosti i spretnosti, sticajem okolnosti, položio je i pre nego što je i počeo kadetsku obuku.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 06 Feb 2016, 20:28 
u sta je on utrosio 44 godine kad plivati ne zna...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 07 Feb 2016, 07:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Uuuuse, naaase, i podaase je ulozio, Miki.
;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 01 Jun 2016, 16:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
utorak, 31 maj 2016 11:56
Šipovo: Mladić spasio ženu od utapanja

Dok je prekjuče oko 17 časova sa dvojicom drugova pecao ribu, sedamnaestogodišnji Mahir Ribić iz Šipova ni slutio nije da će nekoliko trenutaka kasnije postati heroj čijim se podvigom s razlogom može ponositi cijeli njegov grad.
Najednom su, kako naglašava, on i njegovi drugovi Predrag Milovac i Dragan Erceg ugledali ženu kako pluta u rijeci Plivi. Ribić se nije dvoumio šta mu je činiti, već je skočio u vodu, izvukao svoju sugrađanku na obalu i tako je spasao.
Time je ovaj tinejdžer rizikovao da i on zapadne u opasnost, ali ga je nadjačala želja da pomogne.
“Jedan od mojih drugova pomislio je da neko roni, a ja sam potom odgovorio da nije to u pitanju. Nisam oklijevao, već, pošto majicu ionako nisam imao, samo sam izuo papuče, bacio štap, prišao vodi, te skočio u vodu na glavu”, prisjeća se Ribić u izjavi za “Nezavisne”.
Ubrzo je uočio da je njegova sugrađanka bez svijesti, a potom ju je izvukao na obalu.
“Na obali sam joj dao vještačko disanje i faktički sam je oživio. To se sve dogodilo na lokalitetu Šipovačke bare”, napominje Ribić.
Naknadno je saznao da je riječ o ženi koja ima 49 godina, te da je iz mjesta Šumice. Ona je, kako napominje, pod njemu nepoznatim okolnostima upala u vodu.
“Bila je mokra, pa samim tim i teška, ali uspio sam je izvući. Moji drugari su bili na obali dok sam je izvlačio iz vode, i zvali su policiju”, naglašava Ribić. Kada se žena osvijestila, nije govorila mnogo o tome kako je upala u vodu i da li je, eventualno, na ovaj način pokušala sebi da oduzme život.
“Sve vrijeme je ponavljala: ‘Otkud ja ovdje?’ Ništa drugo nije govorila”, uvjerava ovaj hrabri tinejdžer.
Na mjesto događaja potom je došla policija, te su policajci ženu smjestili u svoje vozilo, a Ribić je otišao kući, s tim što je naknadno policiji ispričao sve detalje o tome kako je spriječio tragediju.
“Naučio sam plivati prije pet godina. Sada mogu da kažem da sam ponosan što sam spasao nečiji život”, zaključuje Ribić.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 03 Jun 2016, 09:39 
Citiraj:
Četvorogodišnja Petra Petrović iz Vladičinog Hana, koja je bolovala od neuroblastoma, vrste karcinoma, posle godinu dana lečenja i borbe, uspela je da pobedi tu bolest!



Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 03 Jun 2016, 18:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
http://www.blic.rs/vesti/svet/bejbi-bum ... om/0sxk039


Ovako to Danci rade!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 17 Jun 2016, 08:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Umjesto za svečanu odjeću, maturanti novac dali za oboljelu djecu

Citiraj:
PALE - Maturanti Srednjoškolskog centra "Pale" pokazali su svoju humanost jer su sredstva u iznosu od oko 15.000 KM, namijenjena za kupovinu skupih toaleta i odijela, donirali djeci oboljeloj od leukemije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 17 Jun 2016, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Svaka cast maturanti !!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 17 Jun 2016, 20:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
ovo je za svaku pohvalu

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 17 Jun 2016, 21:05 
motozeljo je napisao:
Svaka cast maturanti !!!


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 05 Jul 2016, 18:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
http://www.blic.rs/vesti/beograd/heroj- ... ta/63q2gd5


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVNO!!!
PostPoslato: 18 Avg 2016, 15:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Bjelogrlić isplatio Mandin kredit
http://www.nadlanu.com/zabava/zvezde/SA ... 5.139.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 434 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs