banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 20:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Smatram tvoje pitanje besmislenim jer, i ako bi po isteku odredjenog perioda u toku koga ne bi bilo potrazivanja ostatka duga, isti zastario, lik ti jednostavno nece prepisati stan.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
e da sad kad sam malo prokonto u pravu si 1000%,e sad kakva je to posebna izjava prodavca i jel to ovjerava notar??Drug mi kaže da je plaćao nešto oko 20-30km za ovjeru prepisa kuće...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
blackrose je napisao:
Smatram tvoje pitanje besmislenim jer, i ako bi po isteku odredjenog perioda u toku koga ne bi bilo potrazivanja ostatka duga, isti zastario, lik ti jednostavno nece prepisati stan.

da je besmisleno ne bih pitao....nisam sa parama a stalo mi je da napokon prepišem stan na sebe...a kažu ljudi "što ne znaš,PITAJ"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Nije receno u smislu uvrede nego u smislu konstatacije.
Da je u ugovoru nekim cudom samo stajalo da dugujes jos odredjenu kolicinu novca, a da ti je, opet nekim cudo vec prepisao stan, postojala bi mogucnost zastare duga, ukoliko u odredjenom periodu povjerilac ne bi isti potrazivao.
Kako je vjerovatnoca minorna da ti povjerilac prepise isti bez isplate ostatka, tvoje pitanje gubi smisao.
Zato sam htjela da pojasnis svoje pitanje, jer sam ga ja shvatila tako da te zanima mogucnost zastare tvoje obaveze i u tom smislu ti dajem odgovor.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
blackrose je napisao:
Nije receno u smislu uvrede nego u smislu konstatacije.
Da je u ugovoru nekim cudom samo stajalo da dugujes jos odredjenu kolicinu novca, a da ti je, opet nekim cudo vec prepisao stan, postojala bi mogucnost zastare duga, ukoliko u odredjenom periodu povjerilac ne bi isti potrazivao.
Kako je vjerovatnoca minorna da ti povjerilac prepise isti bez isplate ostatka, tvoje pitanje gubi smisao.
Zato sam htjela da pojasnis svoje pitanje, jer sam ga ja shvatila tako da te zanima mogucnost zastare tvoje obaveze i u tom smislu ti dajem odgovor.

ma ok je,i ja sam postavio malo čudno pitanje..ja njemu sutra dajem ostatak para i zanima me kakav je to tip "izjave" pretopstavljam da je treba negdje ovjeriti,pa me zanima jel kod notara i koliko para??Jel u principu on tu treba vjerovatno reći par rječi tipa "kompletan iznos je izmiren i vlasnik je taj i taj" to jest (ja)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
pa zar ti nije bilo lakse da odes kod nekog notara i da ga pitas koliko ce te oderati?

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
WinstonWolfe je napisao:
pa zar ti nije bilo lakse da odes kod nekog notara i da ga pitas koliko ce te oderati?

pa danas sam dobio pare za izmirivanje tog duga tako da nisam bio upoznat sa svim detaljima kako,gdje,kome i to...sutra ujutru idem da se nađem sa vlasnikom stana,pa bih volio da znam koliko ma para može biti...jel imam katastar,gruntovnicu i tu jebrnu njegovu izjavu koju treba vjerovatno negdje ovjeriti..


Poslednji put menjao bojanst dana 15 Apr 2010, 23:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Hm...nisam sigurna da li je pravilo ali, znam za slucaj gdje je ostatak obaveze isplacivan u prisustvu notara, o cemu bi isti napravio zapisnik, a prodavac nekretnine bi potpisao izjavu o prepisu.
O cijeni ti nista ne bih znala reci.
U svakom slucaju, to je nesto sto bez notara ne mozes obaviti, tako da, koliko god da bude, tvoje je da platis.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
blackrose je napisao:
Hm...nisam sigurna da li je pravilo ali, znam za slucaj gdje je ostatak obaveze isplacivan u prisustvu notara, o cemu bi isti napravio zapisnik, a prodavac nekretnine bi potpisao izjavu o prepisu.
O cijeni ti nista ne bih znala reci.
U svakom slucaju, to je nesto sto bez notara ne mozes obaviti, tako da, koliko god da bude, tvoje je da platis.

ma bitno da ne mora novi ugovor da pravi,inače bi bilo 400-500km minimalno,ovako sve do 50-100 mi odgovara,a mislim da nije više..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Koliko znam, da se radi o kupoprodajnom ugovoru, tu bi ti cijena usluge zavisila od cijene stana, ali kako se radi o prepisu, ne bi trebalo da je puno novca.
U svakom slucaju cestitam i srecno.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 15 Apr 2010, 23:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
blackrose je napisao:
Koliko znam, da se radi o kupoprodajnom ugovoru, tu bi ti cijena usluge zavisila od cijene stana, ali kako se radi o prepisu, ne bi trebalo da je puno novca.
U svakom slucaju cestitam i srecno.

da,da radi se o kupoprodajnom ugovoru,hvala na čestitkama i valjalo bi malo sreće sutra kod notara hahah :D i naravno HVALA na odgovorima..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 16 Apr 2010, 00:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Cekaj covjece, koga ovdje drma groznica, tebe ili mene :lol:
Zar ti ne rece da kupoprodajni ugovor vec imas i da te je njegova ovjera kostala 105KM?! Danas bi te isti kostao puno vise jer bi zavisio od cijene nekretnine.
Ajde ti za svaki slucaj provjeri da li ti imas ugovor ili predugovor (kao sto je cesto slucaj).

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 16 Apr 2010, 00:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
hahahah ma imam kupoprodajni ugovor koji je uredno ovjeren prije 4 godine,105km,nije predugovor nego kupoprodajni ugovor koji ima tu jednu stavku koju sam spomenu na prošloj strani :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 16 Apr 2010, 00:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Ajde ne zezaj me vise, jos cu nocas sanjati notare...ako uspijem zaspati.
Javi kako je proslo i sta bi, ne samo da bi eventualno nekom pomogao sa informacijom, vec i da udovoljis mojoj znatizelji da saznam kako se zavrsi ova prica :)

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 16 Apr 2010, 00:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
napisaću šta je bilo,i koliko košta,ako nekad neko bude imao sličnu situaciju da zna kako i šta,mene u ovoj priči najviše interesuje koliko je para ta notarska škrabotina,mislim da je ovjera obične izjave ili prepisa..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 16 Apr 2010, 13:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
napokon sam završio posao sa notarima,znači ovako,obična ovjera sastavljena na običnom papriu sa tri rečenice stoji 30km,ajde dobro i to je još prihvatljivo.Međutim kako su podli i kako su prevarantski "nastrojeni" to je strašno!!Jutros mi je jedan od njih pokušao osporiti moj kupoprodajni ugovor koji je sudski sačinjen prije 4 godine rečenicom "kao možda se nešto izmjenilo u zakonu po gruntovnicama pa bi BILO NAJBOLJE DA GA OBNOVIMO" i još mi lik izračuna koliko bi me došlo?!Morao sam ići tražiti potvrdu iz gruntovnice da je zakonski moj ZK izvadak još validan,mislim...ovo je dno dna šta kako ljude jadne muče i maltretiraju za nešto što ne vrijedi ni jebenih 10km i plus što je nešto što je uknjiženo i ovjereno u sudu kod njih "sumnjivo" i da bi ga trebalo popravljati.i na kraju mu donesem to što je tražio iz gruntovnice i on mi kaže "vidi kao isto ko prije 4 godine" a ja mu kažem pa zar bi trebalo biti drugačije,pa nije valjda sud toliko blesav da mjenja svoje odlue svakih 3-4 godine,a on na to " ma ja vjerujem samo svojoj KOMORI " ...BOŽE SAČUVAJ!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 16 Apr 2010, 13:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
bojanst je napisao:
napokon sam završio posao sa notarima,znači ovako,obična ovjera sastavljena na običnom papriu sa tri rečenice stoji 30km,ajde dobro i to je još prihvatljivo.Međutim kako su podli i kako su prevarantski "nastrojeni" to je strašno!!Jutros mi je jedan od njih pokušao osporiti moj kupoprodajni ugovor koji je sudski sačinjen prije 4 godine rečenicom "kao možda se nešto izmjenilo u zakonu po gruntovnicama pa bi BILO NAJBOLJE DA GA OBNOVIMO" i još mi lik izračuna koliko bi me došlo?!Morao sam ići tražiti potvrdu iz gruntovnice da je zakonski moj ZK izvadak još validan,mislim...ovo je dno dna šta kako ljude jadne muče i maltretiraju za nešto što ne vrijedi ni jebenih 10km i plus što je nešto što je uknjiženo i ovjereno u sudu kod njih "sumnjivo" i da bi ga trebalo popravljati.i na kraju mu donesem to što je tražio iz gruntovnice i on mi kaže "vidi kao isto ko prije 4 godine" a ja mu kažem pa zar bi trebalo biti drugačije,pa nije valjda sud toliko blesav da mjenja svoje odlue svakih 3-4 godine,a on na to " ma ja vjerujem samo svojoj KOMORI " ...BOŽE SAČUVAJ!

Ajde super, jbt razmisljala sam o ovome cijeli dan :lol:
Reci mi samo..jesi li isplatio ostatak duga kod notara, napravio zapisnik ili?

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 16 Apr 2010, 14:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Apr 2010, 21:01
Postovi: 17
nisam imao isplatu kod notara(prijatelj sam sa vlasnikom) tako da mi nije pravio dodatne troškove,samo njegov potpis mi je bio potreban kod notara,a ostatak sam završio u gruntovnici,u katastar nisam ni trebao ići.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 20 Avg 2010, 11:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 28 Sep 2003, 20:33
Postovi: 923
Da li neko ima informacije o cijeni usluga. U sustini mi treba ovjera dokumenta i prevoda istog dokumenta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Notari?
PostPoslato: 24 Avg 2010, 10:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Mislim da je najobičnija ovjera kod notara (npr. punomoć ili neki sličan manje bitan dokument) 30 KM.
Za ovjeru npr. hipoteke na stan, onda se uzima u obzir vrijednost stana (jer notar garantuje za taj ugovor) tako da zna izaći (opet kažem zavisi od vrijednosti stana) čak i do 1.000KM.
Sve zavisi za šta ti treba i kolika je vrijednost onoga za šta oni (notar) garantuje.

Prevod dokumenta vrši sudski prevodilac, tj. osoba koja je ovlašćena da prevede dokument i koja ima svoj štembilj.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Poslednji put menjao Talija dana 24 Avg 2010, 10:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs