banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Feb 2010, 18:45 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2010, 18:40
Postovi: 1
...imam jedno pitanje.vec duze vreme zelim da volontiram u domu RV pa me zanima da li moram da budem clan neke organizacije???aj odg molim vas... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2010, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Curious je napisao:
anda je napisao:
Pozdrav... Da li se mogu samostalno prijaviti da volontiram u domu, ili kako to vec ide? Koji su uslovi?


Mozes se javiti u organizaciju ''Čovjekoljublje'', (na pp pogledaj broj djevojke koja tamo volontira) oni organizuju instrukcije za djecu najcesce iz matematike, hemije i fizike. Na fakultetu za socijalni rad postoji program ''veliki brat/sestra'' gdje student izabere jedno dijete, i jednom sedmicno ga posjecuju, vode u grad, kino... Mozda mozes i tom programu da prikljucis.
Najbolje da se javis direktno u dom, potrazi pedagoga ili direktora za detaljnije informacije.

Mozda ti ovo pomogne...ako si previdjela.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2010, 02:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Mari Karfantan, koju su 1986. godine iz Dječijeg doma "Rada Vranješević" usvojili francuski državljani Rejmod i Bernar Karfantan, poslije dvije i po decenije, krajem minule sedmice upoznala je svoju biološku majku Kosanu Hainc.

:cry:

Citiraj:
Kaže da je život nije mazio i da je bila prinuđena da blizanke da na usvajanje.

- Kao djevojka ostala sam trudna, ali pošto nisam bila u braku, bila sam prinuđena da dam djecu na usvajanje, jer su mi svi od uže do šire rodbine, pa i prijatelji, okrenuli leđa. Drugog izlaza nije bilo. Usvojitelji porijeklom iz Francuske djevojčicama su naknadno dali imena Mari i Sandrin. Bile su krhkog zdravlja, pa su poslije rođenja kratko vrijeme provele u bolnici. U međuvremenu, Sandrin je preminula, dok je Mari krenula put Francuske sa novim roditeljima, Bernarom i Rejmod - rekla je uplakana Hainceva.

Prema njenim riječima, poslije porođaja preselila se u Sloveniju i tamo osnovala novu porodicu te dobila troje djece.

- Sve ove godine sam mislila na nju, ali nisam imala dovoljno hrabrosti da je potražim. Međutim, kad me je nedavno pozvala direktorka banjalučkog Dječijeg doma Svjetlana Blagojević i saopštila da moja kćerka želi da me vidi, bila sam srećna. Istovremeno sam se uplašila, jer sam razmišljala kako će ona reagovati - pričala je kroz suze Hainceva.


Citiraj:
ejmod i Bernar Karfantan su istakli da su se trudili da svojoj Mari ispune želju.

- Od samog početka smo joj dali podršku. Nikada nismo krili da smo je usvojili, ali smo se trudili da joj sve što je u našim mogućnostima pružimo i da je u našem domu, punom topline i ljubavi, odgojimo kao dobru i zdravu ličnost. Srećni smo što smo u tome uspjeli, ali i što smo joj ispunili želju - rekla je Rejmod Karfantan.

Svjetlana Blagojević je istakla da joj je drago što je Dječiji dom odigrao veliku ulogu u "spajanju" majke i kćerke.

- Od trenutka kada je Mari prvi put kontaktirala sa nama, pa sve do danas, nastojali smo da prikupimo što više podataka o njenoj majci, da bismo joj omogućili da je što prije pronađe. Svi smo prezadovoljni rezultatima ove naše humane misije - rekla je Blagojevićeva.

Spomenik

Mari je tokom vikenda sa roditeljima usvojiteljima i majkom Kosanom posjetila grob sestre blizanke Sandrin, koja je sahranjena u Banjaluci.

- Velika nam je želja bila da joj podignemo nadgrobni spomenik i zahvaljujući mojim dragim roditeljima Bernaru i Rejmod i ova želja će mi se ispuniti - rekla je Mari.

(Glas Srpske)


Veoma mi je drago što se porodica spojila, iako sam mislio da se ovo samo u filmovima dešava, eventualno u nekim zadrtim sredinama, a ne u BL 1986, majka odbačena od sviju morala dati na usvajanje djecu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2011, 10:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Дјеца остала без ужине
Datum: 19.10.2011 20:00
Autor: Јелена Бјелица
Дому за незбринуту дјецу "Рада Врањешевић" центри за социјални рад широм Републике Српске дугују више од 227.000 марака, због чега су штићеници дома ускраћени за ужину у школи.


http://www.glassrpske.com/vijest/10/ban ... uzine.html

Zakidaju na djeci, sramota!!!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2011, 11:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Zafalilo im unucima, gamad nezasitna :angry4:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2012, 19:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Apel psihologa i sociologa: Spasimo djecu dok ne bude prekasno

Citiraj:
Nadležni što prije moraju da utvrde u kakvim uslovima žive štićenici Doma „Rada Vranješević" i da li su bilo kako zloupotrebljavani ili ponižavani, smatraju psiholozi i sociolozi, reagujući na pismo grupe zaposlenih o strahovladi direktorke Svjetlane Blagojević, koje je šokiralo javnost.

U anonimnom pismu koje su dostavili svim nadležnim institucijama i medijima u RS zaposleni u domu tvrde da „štićenici gladuju, dok sve vrijedne donacije završavaju u direktorkinim rukama"! Posebno je šokantna njihova tvrdnja da je direktorka, da bi se malo nasmijala, napravila prvoaprilsku šalu da će djeca za ručak dobiti roštilj?!

„To je zaista neljudski, pogotovo što djeca ionako dobijaju male porcije, i to jednolične hrane. S druge strane, za Blagojevićevu se svakog dana pripremaju obroci s dosta mesa, svježeg voća i povrća. Donacije hrane, slatkiša, odjeće, kozmetike, koje su vrednije, unose se u posebne prostorije, dostupne samo direktorki. Službena vozila i radnici se angažuju da bi vozili njeno dijete u školu i da bi ga čuvali kod kuće", navodi se, između ostalog, u pismu.

Mada je Blagojevićeva odbacila sve optužbe, uz tvrdnju da one potiču od osobe koja je nedavno dobila otkaz, priču grupe zaposlenih za Press RS potvrdila je i bivša štićenica doma, koja nije željela da otkriva identitet. Ona je ispričala da joj je direktorka lično otela novogodišnji paketić iz ruku!

Sonja Stančić, psiholog u nevladinoj organizaciji „Zdravo da ste", naglašava da je smiješno i pričati o tome da li djeca imaju dovoljne i kvalitetne obroke, jer se to podrazumijeva.- Osim toga da li štićenici gladuju, nadležni što prije moraju do tančina da ispitaju i kako se s njima postupa. Djeca ne mogu čekati proceduru i inspekciju, da se formiraju kojekakve komisije i slično. U ovom slučaju mora se hitno reagovati. Riječ je o djeci koja su izmještena iz svojih primarnih porodica, jer nije bilo uslova da u njima ostanu, što je za njih veliki emocionalni šok. Zbog toga se što prije mora zaustaviti dalje uništavanje njihovih ličnosti - naglašava Stančićeva.

Sociolog Biljana Milošević upozorava da će ovakav odnos prema djeci bez roditelja u velikoj mjeri narušti njihovu dalju socijalizaciju i osposobljavanje za samostalan život.

- Činjenica da nemaju roditelje ili ih oni neće ovu djecu čini posebno ranjivom. Još kad u domu, koji je njihova druga kuća, budu ponižavani i uskraćeni za najneophodnije, teško da će izrasti u stabilne i samouvjerene ljude. Šokirana sam da se slučaj „Kiseljak" ponavlja i u Banjaluci - kaže Miloševićeva.

Naime, oko 30 djece iz doma „Kiseljak" kod Zvornika, koji je zatvoren prije dvije godine, prebačeno je u dom „Rada Vranješević". Nakon serije tekstova objavljenih u Pressu RS o slučajevima verbalnog i fizičkog nasilja nad štićenicima, resorno ministarstvo je djecu smjestilo u Banjaluku, uz obećanje da će ovdje imati bolji smještaj i vaspitanje.

Nenad Stevandić, član skupštinskog Odbora za zdravstvo, rad i socijalnu politiku, kaže da je priča o dešavanjima u domu „Rada Vranješević" iz gluposti prerasla u ludost.

„Glupost je bila Blagojevićevu uopšte imenovati za direktora, jer ona za to nema nikakve kvalifikacije. Ludost je to što se, uprkos katastrofalnim rezultatima, na ovako odgovornim pozicijama i dalje ostavljaju isti ljudi. Naime, čim je izbio skandal da je direktorka pare od prodaje čestitki „namjestila" privatnoj firmi, morala je da bude smijenjena. Fakturu za skandale u domu treba ispostaviti resornom ministarstvu", naglašava Stevandić.

Press RS je u aprilu prošle godine pisao o tome da je Blagojevićeva krajem 2010. potpisala sumnjiv ugovor s preduzećem „Prokart" iz Laktaša, kojim je njenim vlasnicima omogućila da od prodaje čestitki i časopisa s logom doma zarade najmanje 40.000 maraka ili 80 odsto ukupno prikupljenog novca! Građani RS su, međutim, od uličnih prodavaca čestitke kupovali isključivo zato da bi taj novac bio iskorišćen za pomoć štićenicima doma.

Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/drustvo/ap ... z21f5jgRTq


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2012, 21:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Apr 2012, 20:40
Postovi: 84
filozof sa vrbasa je napisao:
Дјеца остала без ужине

Kad je bilo protestvovati za drvo tad smo svi bili prvi ... a gdje je sad ta humanost? Eee Banja Luko ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2012, 22:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
meni nesto smrdi tu ... jednom sam imao priliku da razgovaram sa gospodjom ogre imenovanom ... mislim definitivno mi nije se ucinilo da je glupa i da bi se tako ponasala i dovela se u takvu poziciju da je banja luka sva proziva i lincuje ... ako grijesim aferim ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2012, 07:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Apr 2012, 20:40
Postovi: 84
borke je napisao:
meni nesto smrdi tu ... jednom sam imao priliku da razgovaram sa gospodjom ogre imenovanom ... mislim definitivno mi nije se ucinilo da je glupa i da bi se tako ponasala i dovela se u takvu poziciju da je banja luka sva proziva i lincuje ... ako grijesim aferim ...

Možemo dovesti u pitanje sve ... ali šta je sa slučajem čestitki za koje je uzimala do 80% prihoda? To je ipak zloupotreba službenog položaja, da ne pričam o bahatosti! Da se razumijemo, nije krivično djelo to što je napravila, već je krivično djelo to što nije navela na čestitci koja je raspodjela novčanih sredstava ... pa ko hoće da kupi čestitku i pokloni 20% prihoda djeci Doma Rade Vranješević: bujrum.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2012, 08:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
myHeart.myLife je napisao:
borke je napisao:
meni nesto smrdi tu ... jednom sam imao priliku da razgovaram sa gospodjom ogre imenovanom ... mislim definitivno mi nije se ucinilo da je glupa i da bi se tako ponasala i dovela se u takvu poziciju da je banja luka sva proziva i lincuje ... ako grijesim aferim ...

Možemo dovesti u pitanje sve ... ali šta je sa slučajem čestitki za koje je uzimala do 80% prihoda? To je ipak zloupotreba službenog položaja, da ne pričam o bahatosti! Da se razumijemo, nije krivično djelo to što je napravila, već je krivično djelo to što nije navela na čestitci koja je raspodjela novčanih sredstava ... pa ko hoće da kupi čestitku i pokloni 20% prihoda djeci Doma Rade Vranješević: bujrum.


da to sigurno ... cak su i mene u merkatoru presreli pa sam kupio poslje sam citao u novinama o tome i popizdio ...
a bahatost se ovdje vise uopste nesankcionise ni na koji nacin...ko god da je na nekom polozaju ponasa se ko da su mu to caca i mater ostavili pa tako i ona pretpostavljam ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2012, 13:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 27 Jul 2012, 11:22
Postovi: 6
Ako je istina ovo je više nego strašno!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2012, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Kad procitate ovo, tek cete vidjeti sta je strasno:

http://www.banjaluka.com/vijesti/drustv ... -provjeri/

Koliko morbidan moras biti da bi napravio ovakvu prvoaprilsku salu navedenu u gornjem tekstu :-? :

"...U pismu anonimne grupe zaposlenih posebno je šokantna tvrdnja da je direktorka, ne bi li se malo nasmijala, napravila prvoaprilsku šalu da će djeca za ručak dobiti roštilj?!

„Ne možete ni zamisliti njihova lica kad su shvatila da je riječ o šali! To je zaista neljudski, pogotovo što djeca ionako dobijaju male porcije, uglavnom jednolične hrane. Često djeca svih uzrasta za doručak dobiju samo mljeveni keks s mlijekom! Voće i slatkiše gotovo da ne jedu. S druge strane, za Blagojevićevu se svakog dana pripremaju obroci s dosta mesa, svježeg voća i povrća. Donacije hrane, slatkiša, odjeće, kozmetike, koje su vrijednije, unose se u posebne prostorije, koje su dostupne samo direktorici i tu ostaju pod ključem”, navodi se u pismu i dodaje da se službena vozila i radnici angažuju da bi vozili njeno djete u školu i da bi ga čuvali kod kuće..."




ili ovo :( :

"...“Radilo se o donaciji, pa smo svi morali da izađemo pred kamere i da se smješkamo. Međutim, kada su novinari otišli, ona mi je otela paketić ‘jer mi ne treba?!’ Ne mogu reći da smo u domu bili gladni, ali smo danima znali jesti jednu te istu hranu, a porcije su bile male. Sve bolje što bi nam neko donio direktorka je sklanjala. Kada bi se djeca vratila iz Italije, nisu smjela da otvaraju torbe, nego bi to uradili vaspitači i uzimali sve ljepše stvari. A mjesečno smo za higijenu dobijali samo jedan toalet papir, jedan sapun i malo šampona”, kaže naša sagovornica..."






Jos par rijeci o ovome.
Ne znam stvarno ima li i jedna institucija u ovoj drzavi da nije korumpiran. Ako se ovo desava u domu za djecu, gdje se onda nece desavati drugdje :roll:

http://www.banjaluka.com/vijesti/drustv ... anjesevic/

"...Prošle godine desetine hiljada maraka za koje su građani mislili da poklanjaju djeci Doma Rada Vranješević, završavale su u džepovima vlasnika firme „Prokart“ iz Laktaša. Građani su u tom periodu kupovali čestitke i časopise za zaštitnim logom doma po cijeni od tri do pet maraka, vjerujući da će se te pare uložiti u dobrobit nezbrinute djece..."

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2012, 14:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Vec vidjeno.
Neko ima dobre veze u novinama.-Sljedeci direktor.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2012, 14:21 
Ja licno ne vjerujem u to sto se pise o doticnoj, previse mi je to morbidno da bi prosjecna osoba se tako ponasala...


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Jul 2012, 07:01 
Poslije onog idiotizma sa čestitkama više me ništa ne iznenađuje. Jbt ona je priznala da je potpisala ugovor sa tom fiktivnom firmom gdje od prodaje čestitki 20% ide Domu, a 80% njima u džep. Tako da me ni ovo ne čudi, pogotovo što su mi ljudi koji su donirali i donosili stvari pričali kako ona hoće da kontroliše te donacije, pa oni sada nastoje direktno davati djeci šta im treba od garderobe ili kozmetike, što opet ne isključuje opciju da im ona to kasnije oduzima.
Znam i ženu koja organizuje kupovinu torte i poklona od donatora za svako dijete, da bi moglo proslaviti rođendan kako priliči, pa im nose gore za taj dan.


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Avg 2013, 14:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Jedini dom za djecu bez roditeljskog staranja u Rebulici Srpskoj, dječiji Dom „Rada Vranješević" u Banjaluci, suočava se sa najtežom situacijom od njegovog osnivanja. Dom je u proteklom periodu poslovao sa gubitkom od oko 485.000 maraka, radnici još uvijek nisu dobili platu za jun, a nisu im uplaćeni ni doprinosi od februara ove godine. Finansijski problemi koji su pritisli Dom i ugrozili njegov normalan rad uticali su na to da krajem jula ove godine sa dužnosti direktora Doma bude razriješena Svjetlana Blagojević, a na mjesto vršioca dužnosti direktora došao je mladi pravnik Vladimir Kajkut.
"Moj prvi zadatak otkad sam preuzeo funkciju je da konsolidujem loše finansijsko stanje u Domu. U tom smislu sam preuzeo već određene korake, kao što je efikasnija naplata od centara za socijalni rad, aktivna uloga u traženju donacija (već ove sedmice sam zakazao sastanak sa jednom bankom koja bi bila dugoročni donator), te uvođenje novih usluga u Domu i proširenje postojećih kako bi opstali", kaže za „Novosti" v. d. direktora Doma Vladimir Kajkut.
U Domu trenutno ima 66 djece iz cijele Republike Srpske, što je skoro dvostruko manje nego 2010, kada ih je bilo 110 i nedovoljno da bi se popunio kapacitet Doma od 150 mjesta. S obzirom na to da su nedovoljna sredstva koja Dom dobija za svako dijete od Centra za socijalni rad opštine iz koje dijete dolazi, u iznosu od 625 maraka i dodatnih 680 KM od Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite, rukovodstvo Doma prinuđeno je da nađe nove izvore prihoda, kako bi popunio postojeći kapacitet i obezbijedilo djeci sve za normalan život.
"Planiramo da uvedemo nove usluge koje nam dozvoljava Zakon o socijalnoj zaštiti, kao što je materinski dom za trudnice i majke do jedne godine starosti, kao i proširenje grupe za rad sa djecom sa poremećajem u ponašanju", istakao je Kajkut.
Osim navedenog, Dom „Rada Vranješević" ima i problem sa dugom prema dobavljačima u iznosu od oko 143.000 KM, ali su oni puni razumijevanja i svjesni teške situacije u kojoj se Dom nalazi.
"U kontaktu sa dobavljačima kojima dugujemo pokušaćemo zajednički sačiniti reprogram duga kroz manje mjesečne iznose, kako bi i ovaj dug bio riješen uskoro. Moram reći da nekoliko dobavljača, među kojima je preduzeće „Mlijekoprodukt" iz Kozarske Dubice, konstantno donira svoje proizvode Domu, što je za svaku pohvalu u ovako teškim vremenima", zaključio je v. d. direktora Doma Vladimir Kajkut.
Dom „Rada Vranješević" je od 2006. pod ingerencijom Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite RS, jer je Ministarstvo prosvjete i kulture nakon 20 godina obustavilo plaćanje naknada zaposlenima u Domu, iako 52 radnika zaposlena u Domu pripadaju kategoriji vaspitno-obrazovnih radnika.
Dogovor vraća dugove
Da situacija ipak nije tako crna, dokazuje činjenica da Dom potražuje od centara za socijalni rad u opštinama RS oko 245.000 maraka, a novo agilno rukovodstvo na čelu sa direktorom Kajkutom već je posjetilo opštine Gradiška i Kozarska Dubica, koji su najveći dužnici. Najveći dužnici su Kozarska Dubica koja duguje Domu 42.831 KM za troje djece iz ove opštine, Gradiška sa 36.925 maraka duga za čak devetoro djece, te Srbac i Bijeljina sa oko 20.000 maraka duga.
"Sa centrima za socijalni rad koji imaju velika dugovanja spremni smo da zaključimo i ugovore o reprogramu duga i isplatu u nekoliko rata, jer smo svjesni teške finansijske situacije u kojoj se nalaze opštine u RS. Na sastanku sa načelnicima opština i predstavnicima centara za socijalni rad Kozarska Dubica i Gradiška dobili smo obećanje da će početi sa isplatom dugovanja u roku od deset do 15 dana", objasnio je Kajkut za "Večerenje novosti".
(MONDO)


Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/drustvo/do ... z2bfK1vdDp


Zlo i naopako, kao da priča o spašavanju hotela, a ne o domu za nezbrinutu djecu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2013, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Bas sam nekidan pricao sa prijateljem je l' jedini Dom za nezbrinutu djecu i sad mi je ta misterija rijesena.
Zalosno je sto jedna takva institucija dovodi sebe u takve probleme i sto niko nista ne radi po tom pitanju...mislim, radi se, al' samo na konferencijama za stampu...tuga.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2013, 16:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
dom za nezbrinute majke sa bebama

http://www.glassrpske.com/banjaluka/gra ... 41750.html

dobra incijativa, ali neodrziva

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2013, 17:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
I ja kontam da od tog nece biti nista, nazalos'.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2014, 21:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:

NASLOVNICA » VIJESTI » TEME | OBJAVLJENO: 03.03.2014. 06:14 | AUTOR: LJ. KOŠČICA Print LIDIJA TREBOVAC ODNIJELA SAMO TAŠNU I LIČNA DOKUMENTAU

Smještaj u Dom jedino je rješenje

Lidija Trebovac (32) napustila je prije mjesec porodičnu kuću u srbačkom selu Lilić i ostavila muža Dragana (40) i petero djece Mirka (11), Dražena (9), Gordanu (8), Andreu (6) i Dalibora (5).

Loš brak

- Kada je otišla od kuće, prema pričanju djece, odnijela je samo tašnu i lična dokumenta, što joj nije bilo prvi put, jer smo imali loš brak. Centar za socijalni rad Srbac spriječio je nekoliko puta da se razvedemo, a ovo je sada kraj i o svemu sam obavijestio Policijsku stanicu Srbac i socijalnog radnika i podnio zahtjev za razvod braka, od čega neću odustati - kaže Dragan, koji je očajan zbog svega i traži rješenje za zbrinjavanje djece, jer nije sposoban da obavlja dužnost i oca i majke.

Dragan Trebovac je ratni vojni invalid, slabog je zdravlja i živi od skromne plaće koju dobiva kao poslužitelj u Osnovnoj školi Razboj i 25 maraka invalidnine. Zahvalan je direktoru škole Mili Majdancu, koji mu je pomogao da dobije bolovanje kako bi mogao biti s djecom.

- Lidijina majka Mira pritekla je u pomoć i 17 dana kuhala, prala i kupala djecu, ali se zbog slabog zdravlja i blizine ljekara vratila u Bosanku Gradišku. Imam dobre komšije, koji povremeno donosu hranu, ali je to privremeno rješenje. U ovakvoj situaciji spreman sam da se smjeste u Dječiji dom “Rada Vranješević” u Banjoj Luci, gdje bih ih mogao obilaziti vikendom – ističe Dragan.

Direktorica Centra za socijalni rad Cana Stojković kaže da je obišla ovaj dječiji dom, gdje bi smještaj za svih petero djece koštao 3.500 KM, što je za ovu ustanovu i Općinu mnogo.

Danas odluka

Za ovaj problem saznalo je i Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske, koje je, prema riječima direktorice Stojković, obećalo da će finansijski pomoći u zbrinjavanju ove djece. Prema njenim rječima, danas će biti poznato hoće li djeca biti smještena u dom ili će ih prihvatiti neka od hraniteljskih porodica.

Pomoć vrijedna 7.000 KM

Mjesna boračka organizacija Lilić uspjela je u aprilu prošle godine da, uz pomoć lokalne vlasti iz Srpca, nabavi kravu za ovu porodicu i da renovira štalu. Kako kaže predsjednik ove organizacije Goran Brkić, u tu svrhu utrošeno je skoro 7.000 maraka.

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/u-porod ... e-rjesenje

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6kFDBa2FH0w[/youtube]

Sumrak države, sumrak društva, ali djeca se raduju, e tugo. :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs