banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Dec 2008, 20:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
A ja ću biti Djed Mraz! :santa:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2008, 20:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Pitanje je hoces pasati kroz dimnjak. :D
A Rudolf, a sanke, a vreca....djesh to nabaviti. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2008, 21:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Helena je napisao:
Sexipil joj udario u glavu. Pa moze da skuplja ko hoce. :D

Znas li ti koliko je paketica kad bi svako (sa foruma) po marku dao. Lijepa ideja. Igracaka, knjiga, slatkisa...


Bilo bi lijepo da se skupi neka suma i da se naprave paketici. Ja sam za.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2008, 17:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Kod mene na faxu su prosle godine bile kutije za te slatkise za djecu (ne od OKCa vec od studentske organizacije), ali sa jako velikim rupama, tako da su neki idioti vadili sve sto neko ubaci. Ne znam samo ko moze biti takav kreten da iz te kutije nesto izvadi i pojede. Ruku bi mu odsjekao da ga vidim.
Gledam sad na TVu ovu akciju u Hrvatskoj pod nazivom "Korak u zivot", (www.totalportal.hr/article.php?article_id=242170) poznatiju po spotu sa Severinom "18 ti je godina tek", pa kontam ima li iko kod nas da napravi nesto na ovom nivou za ovu djecu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2008, 00:30 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Dec 2008, 00:23
Postovi: 1
Pozdrav... Da li se mogu samostalno prijaviti da volontiram u domu, ili kako to vec ide? Koji su uslovi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 11:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Novosti o domu:

Podrška i pomoć za nezbrinutu djecu
Ministar prosvjete i kulture Republike Srpske Anton Kasipović, posjetio je juče mališane u banjalučkom Dječijem domu "Rada Vranješević" i obećao da će ovo Ministarstvo i dalje pružati podršku i pomoć štićenicima.

- Povod današnje posjete jeste želja da vidimo i uvjerimo se kako mališani ovdje žive, rade i uče - rekao je Kasipović i dodao da će na jednom od narednih kolegijuma pozvati i predstavnike Doma "Rada Vranješević" i razmatrati na kakve se sve načine može pomoći mališanima.

Iako ova institucija više nije u nadležnosti Ministarstva prosvjete i kulture, već u nadležnosti Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite RS, ministar kaže da će se i dalje truditi da štićenici ovog Doma imaju što bolje uslove za život.

- Jedan od razloga posjete ovom Domu je i smještaj troje mališana iz jedne porodice iz Gradiške, dok ostalo troje djece i dalje živi sa porodicom. Mališani su smješteni u Dom jer nisu imali dobre uslove života. Nastojaćemo i ostalih troje mališana da smjestimo ovdje - istakao je Kasipović.

Direktor Doma "Rada Vranješević" Danilo Ponjarac rekao je da je Vlada Republike Srpske obezbijedila sredstva za rekonstrukciju Doma.

- Vlada nam je odobrila sredstva za rekonstrukciju Doma i ovih dana smo počeli sa radovima - rekao je Ponjarac i dodao da se trenutno zamjenjuju ormari u dječijim sobama i dotrajala vrata, a zatim slijedi lakiranje tapeta i krečenje dječijih soba.

On je istakao da nema potrebe za proširivanjem kapacitet ovoga Doma.

- Kapacitet je bio 120, a sada je smanjen na 100 mjesta. Evropski standardi zahtijevaju da ovakvi domovi budu manjeg kapaciteta - rekao je Ponjarac i dodao da trenutno boravi 82 djece.

Pomoć

Danilo Ponjarac je rekao da mališani koji su smješteni u Domu najviše poklona i pomoći dobiju za vrijeme novogodišnjih i božićnih praznika.

- Mališani za Novu godinu dobijaju razne poklone, dok je tokom godine ta pomoć nešto rjeđa - istakao je Ponjarac.

(Glas Srpske)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 17:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2008, 00:39
Postovi: 193
anda je napisao:
Pozdrav... Da li se mogu samostalno prijaviti da volontiram u domu, ili kako to vec ide? Koji su uslovi?


Mozes se javiti u organizaciju ''Čovjekoljublje'', (na pp pogledaj broj djevojke koja tamo volontira) oni organizuju instrukcije za djecu najcesce iz matematike, hemije i fizike. Na fakultetu za socijalni rad postoji program ''veliki brat/sestra'' gdje student izabere jedno dijete, i jednom sedmicno ga posjecuju, vode u grad, kino... Mozda mozes i tom programu da prikljucis.
Najbolje da se javis direktno u dom, potrazi pedagoga ili direktora za detaljnije informacije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 22:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Okt 2009, 22:26
Postovi: 1
Pozdravljam sve ucesnike foruma. Zna li neko da li je rekonstrukcija uspesno okoncana?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 22:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
i da se uradi refresh za donacije za malu raju. ako moze, i ja bih se rado prikljucio.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Ja sam skoro bila u domu vidjela sam nekoliko djecaka uzrasta oko 10 god, jako su kulturni, odveli me do kancelarije koju nisam mogla pronaci. Jako volim djecu i bilo mi je tesko kada sam pomislila na to da su uskraceni za ljubav i podrsku roditelja. Moj savjet za sve one koji zele donirati nesto toj djeci jeste da im se licno preda. Od svih tih donacija, oni najmanje vide. I sto se tice donirane odjece, ona prodje kroz sito i reseto dok dodje do njih i to ostanu jesu krpe koje niko drugi ne zeli.

King Viktor, veliki pozdrav, svaka ti cast!

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2009, 23:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
nazalost, tu si u pravu. mozda je bolje uzeti jedno dijete i odvesti ga na cevape i kolace. ta to je nekih 10tak maruna. a njemu veliko.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2009, 00:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Meni je skroz cudno kad neko sa nekom predrasudom gleda na djecu iz Doma, kao da su bolesni ili nesto sl...Kad sam bio mladji bio sam jako blizak sa nekoliko momaka koji su gore zivjeli i vjerujte mi da nisam upoznao srcanije momke...Dali bi vam zadnji fening iz dzepa ako vam je bilo potrebno...Nekoliko puta su bili kod mene kuci i svima je bilo cudno kada to kazem posto bi odmah pomislili da ce mi nesto ukrasti ili tako nesto, a meni takva ideja nije niti pala na pamet...Pa,ponasali su se normalnije i pristojnije nego neka djeca odgajana u svojim kucama...A, sto se tice vaspitaca i uslova, to je vec druga prica...Slusao sam od njih svakave price o osobama koje gore rade i nije mi jasno zasto se vise paznje ne posveti onima koji se tu zaposljavaju, jer iako im ne mogu zamijeniti roditeljsku ljubav i paznju, mogu se barem potruditi i pruziti im nesto najblize tome sto se moze...A, tu ne bi trebala prestati paznja drzave i sistema o njima, jer pravi problemi tek pocinju kada oni napuste Dom...Samo sto je kod nas situacija takva da kad se pocne razmisljati o rjesavanju jednog problema, on sa sobom dovuce jos milion drugih problema koje bi trebalo razrijesiti, ali cinjenica stoji da im drzava treba dati neka olaksanja i povlastice u zivotu, jer su uskraceni za ono najbitnije, a to je briga porodice...

Tebi King svaka cast, pravi si borac...Nadam se da ces uspjeti u zivotu jer to i zasluzujes...

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2009, 07:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ako neko od ekipe iznadje neki nacin kako da se pomogne maloj raji, ovako preko foruma, da racuna na mene.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2009, 08:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
I na mene!

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2009, 05:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Maj 2009, 10:00
Postovi: 375
Moje prvo pitanje, koliko sam razumio - to su djeca koja su ostala bez roditelja, odnosno tu su djeca koja su oduzeta roditeljima sa neprimjernom brigom i uslovima života? Dakle malo više o tome tko su ta djeca treba reći, da se zna, ja ne znam.

Zatim 2. Tko je bila ta Rada Vranješević da bi se po njoj zvala ova ustanova?

Čitao sam ovo od početka, tužno je da sistem hranhi ovu djecu do izlaska iz doma, a potom ih baci na ulicu na kojoj možeš uglavnom postati samo kriminalski posao da radiš, ili te neko ugnjetava kao roba i slično, dakle horor te djece se nastavlja, i muka mi je od onih koji posječuju taj dom i smjewškaju im se u lice i donose poklončiće, jer ih lažu od stvarnosti okrutne.

Tu djecu treba na poštenom radnom mjestu zaposliti, ako toga ima, a vjerujem da može.
Ta djeca su zasigurno mnogo bolje samoodgojena od onih koje su razmazili roditelji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2009, 11:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
1.Tu se nalaze djeca koja su napuštena od roditelja,uglavnom ni ne znaju za njih.Vjerovatno ima i onih koji su oduzeti roditeljima.
2.Rada Vranješević je narodni heroj iz NOB-a.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2010, 13:25 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Jan 2010, 13:21
Postovi: 2
Tu se nalaze djece koja su bez roditeljskog staranja, bilo da nemaju roditelja, roditelji nisu u mogućnosti da se brinu o njima, pa su ih dobrovoljno dali ili su im oduzeta.

Što se tiče prethodnog posta u vezi sita i rešeta koje prođu donacije, to sa sigurnošću mogu reći da nije. I još se može reći da su djeca iz doma sasvim pristojno obućena. I pored toga neko je predložio da se dijete izvede na jedan da se brine o njemu. To nikako ne može, jer je zabranjeno uziamti djecu iz doma. Šta mislite da bi onda mogao doći bilo ko, uzeti bilo koga i raditi s njim šta god hoće. To je neizvodljivo!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2010, 13:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Napoleon je napisao:
Tu se nalaze djece koja su bez roditeljskog staranja, bilo da nemaju roditelja, roditelji nisu u mogućnosti da se brinu o njima, pa su ih dobrovoljno dali ili su im oduzeta.

Što se tiče prethodnog posta u vezi sita i rešeta koje prođu donacije, to sa sigurnošću mogu reći da nije. I još se može reći da su djeca iz doma sasvim pristojno obućena. I pored toga neko je predložio da se dijete izvede na jedan da se brine o njemu. To nikako ne može, jer je zabranjeno uziamti djecu iz doma. Šta mislite da bi onda mogao doći bilo ko, uzeti bilo koga i raditi s njim šta god hoće. To je neizvodljivo!!

stoji i logicno je.
vidi, u Mostaru imaju dva djecija doma. slucajno u restoranu zatekli smo se na dorucku kada je zena dosla (vrijeme mjeseca ramazana i muslimanskog posta) i narucila u restoranu veceru za svu djecu iz doma, mislim da rece konobaru 22 porcije - predjelo, glavno i desert.
eto, anonimno, nije htjela ostaviti cak ni ime. platila i otisla. fina gesta, ko hoce hoce!

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2010, 13:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Jan 2010, 13:21
Postovi: 2
svaka joj čast, to je pozdraviti.
nego, reci mi koji je drugi dom u mostaru, osim bivšeg sela egipatskog crvenog polumjeseca, sadašnjeg Dječijeg doma "Mostar"??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2010, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Napoleon je napisao:
Tu se nalaze djece koja su bez roditeljskog staranja, bilo da nemaju roditelja, roditelji nisu u mogućnosti da se brinu o njima, pa su ih dobrovoljno dali ili su im oduzeta.

Što se tiče prethodnog posta u vezi sita i rešeta koje prođu donacije, to sa sigurnošću mogu reći da nije. I još se može reći da su djeca iz doma sasvim pristojno obućena. I pored toga neko je predložio da se dijete izvede na jedan da se brine o njemu. To nikako ne može, jer je zabranjeno uziamti djecu iz doma. Šta mislite da bi onda mogao doći bilo ko, uzeti bilo koga i raditi s njim šta god hoće. To je neizvodljivo!!


Ne znam o kom ti domu govoris, za dom Rada Vranjesevic mogu sa sigurnoscu da kazem da se te donacije razgrabe...naravno ostane i za djecu. Iz odredjenih razloga ne mogu da kazem vise.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs