banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Nov 2008, 11:11 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
Dječiji dom "Rada Vranješević"

Šta mislite uopšteno o toj ustanovi, da li bi trebalo da ih ima više, da li dovoljno pomaže toj djeci,

da li se ta djeca po vama razlikuju od druge djece, ako se razlikuju na koji način se po vama razlikuju.

Ako je neko bio u posjeti u domu, kakve je utiske na vas ostavio dom, djeca, vaspitači i ostalo zaposleno osoblje u domu.

Da li biste vi nesto mijenjali, i šta biste to promijenil?

Zamolio bih sve da iznesu svoje mišljenje, a ako imate nekih pitanja u vezi doma rado ću vam odgovoriti,

pošto sam i ja jedan od ljudi koji je bio i odrastao u domu.


pozz

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2008, 11:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Nov 2008, 17:50
Postovi: 55
Pozdrav
Oduvjek me zanimalo kako žive djeca u domu Rada Vranjšević,u kakvim uslovima i ko o njima brine.
Da li su ta djeca sretna, koliko njih nađe pravi životni put?

Ja lično mislim da se ta dijeca ne razlikuju od druge djece i da bi bilo nepravedno i van svake pameti kategorizirati ih u odnosu na druge.
Lično nikad nisam upoznala niti jedno dijete iz doma, ali bih voljela....
Zanima me samo ko im pomaže, i da li kad odrastu imaju problema zbog toga što su djeca iz doma.
Voljela bih kad bi im se pomagalo više....voljela bih kad bi javnost više znala o radu doma.....

tema je odlična::.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2008, 02:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
Ja se sjecam doma od prije par godina kada sam tamo trenirao (ima mala sala sa strunjacama, za borilacke sportove), uslovi se cine dosta dobri!

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2008, 10:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
pirueta je napisao:
Pozdrav
Oduvjek me zanimalo kako žive djeca u domu Rada Vranjšević,u kakvim uslovima i ko o njima brine.
Da li su ta djeca sretna, koliko njih nađe pravi životni put?

Ja lično mislim da se ta dijeca ne razlikuju od druge djece i da bi bilo nepravedno i van svake pameti kategorizirati ih u odnosu na druge.
Lično nikad nisam upoznala niti jedno dijete iz doma, ali bih voljela....
Zanima me samo ko im pomaže, i da li kad odrastu imaju problema zbog toga što su djeca iz doma.
Voljela bih kad bi im se pomagalo više....voljela bih kad bi javnost više znala o radu doma.....

tema je odlična::.



evo vako
pokusacu nesto ukratko ta ti kazem, a ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj
ja sam proveo deset godina u domu
pa da pocnem
U domu postoje tri podjele:
1. su jaslice gdje budu male bebe
2. su vrtic, gdje budu djeca od 3,4,5,6 i 7 godina
3. a sve ostalo ide pod ovu trecu grupu, a tu spadaju osnovci, srednjoskolci i studenti
naravno ne zive zajedno studenti i osnovci, i tu postoje podjele po spratovima. npr. dva sprata zauzimaju osnovci, dva srednjoskolci.....

tacno tako i ja mislim da se djeca iz doma ne razlikuju ni po cemu od druge djece, mada uvijek ima ljudi koji imaju neke predrasude ili losa milsljenja o djeci iz doma, mada nekad i imaju povlastice kod nekih ljudi ako kazu da su bili i odrasli u domu, mada to nije bas cest slucaj.
djeci iz doma pomazu vaspitaci koji rade tu, mada po mom misljenju ne rade taj posao kako bi trebali.
u ovoj zadnjoj recenici se salzem u potpunosti sa tobom,
voleo bih i ja kada bih javnost malo vise znala o radu u domu, i kada bi se malo vise zalagala za njih kada izadju iz doma.
posto kada izadju iz doma moraju sami da se susrecu sa gomilom problema sa kojima se danas susrece svaki covje, a to su: gdje ce se smijestiti- naci krov nad glavom, kako naci posao, i gomilu, gomilu drugih stvari...

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Poslednji put menjao King Viktor dana 06 Feb 2009, 07:48, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2008, 10:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
r3d je napisao:
Ja se sjecam doma od prije par godina kada sam tamo trenirao (ima mala sala sa strunjacama, za borilacke sportove), uslovi se cine dosta dobri!



uslovi u domu i nisu tako losi

mada djeci treba jos nesto osim toga, a to je

pazna koju po mome misljenju djeca jedva i da dobijaju,

komunikacija, gdje se sa djecom jedva i prica,

npr. ja sam cekao 10 godina da me neko pita kako sam-da li me nesto muci, kako se osjecam, da li bih zeleo o necemu da pricam, i izasao sam i doma a to nisam docekao.

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2008, 20:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Jedna drugarica je plaćala na zadnjem spratu sobu jer su ih izdavali jeftino studentima, te sam tad prvi put došla u kontakt s djecom iz doma...
Sjećam se da je bila zima i djeca ispred su se grudvala... Jedan dječak me pogodio u leđa i ja sam se okrenula. Oni su počeli da se izvinjavaju i govore da nisu namjerno... Bili su mi tako dragi. Toliko bezbrižni... Tako mi je nekako bilo žao što ih niko ne povede kući i ne priušti im sve što imaju ostala djeca... Mislim, znam da su sretni i u domu jer nikad nisu okusili bolje. Al nikad mi neće biti jasni parovi koji nemaju djece i ne žele da usvoje "neko tuđe"... Mene je tako pogodilo tad kad sam shvatila (očito jer sam se našla tu, u sred doma) da ta djeca odrastaju uz vaspitačice, da nemaju roditeljsku ljubav, al da su opet tako čista i dobra... Nisu zaslužili, jednostavno... :( Da sam tad imala para, sve bih ih povela kući da ih dobro nahranim... :D
Ono što sam se ja uvijek pitala je da li ta djeca kad izađu iz doma imaju uslove da upišu faks ili svi počinju da rade... Znam da nemaju krov nad glavom i moraju da misle kako da zarade koji dinar, al mislim da ima onih koji i rade i studiraju. Obezbijedila bih stipendije za takve studente - više nego za studente u inostranstvu.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2008, 20:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
King Viktor, čim se sada baviš?

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2008, 21:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
EiLeen je napisao:
Jedna drugarica je plaćala na zadnjem spratu sobu jer su ih izdavali jeftino studentima, te sam tad prvi put došla u kontakt s djecom iz doma...
Sjećam se da je bila zima i djeca ispred su se grudvala... Jedan dječak me pogodio u leđa i ja sam se okrenula. Oni su počeli da se izvinjavaju i govore da nisu namjerno... Bili su mi tako dragi. Toliko bezbrižni... Tako mi je nekako bilo žao što ih niko ne povede kući i ne priušti im sve što imaju ostala djeca... Mislim, znam da su sretni i u domu jer nikad nisu okusili bolje. Al nikad mi neće biti jasni parovi koji nemaju djece i ne žele da usvoje "neko tuđe"... Mene je tako pogodilo tad kad sam shvatila (očito jer sam se našla tu, u sred doma) da ta djeca odrastaju uz vaspitačice, da nemaju roditeljsku ljubav, al da su opet tako čista i dobra... Nisu zaslužili, jednostavno... :( Da sam tad imala para, sve bih ih povela kući da ih dobro nahranim... :D
Ono što sam se ja uvijek pitala je da li ta djeca kad izađu iz doma imaju uslove da upišu faks ili svi počinju da rade... Znam da nemaju krov nad glavom i moraju da misle kako da zarade koji dinar, al mislim da ima onih koji i rade i studiraju. Obezbijedila bih stipendije za takve studente - više nego za studente u inostranstvu.


a da, ma izdaju studentima malo jeftinije sobe, da bih se skupilo nesto dodatnog novca za dom, posto onolko koliko placaju centri za socijalni rad za djecu koja tu zive nije bas dovoljno za pokrice svih troskova,
:D sigurno su bila djeca iz vrica ili po neki osnovac kada su te pogodili grudvom :D , ko je god dosao u posjetu, rekao je isto (da su dragi), Neka djeca jesu sretna u domu, a neka i nisu. Zavisi od osobe do osobe. Neka se prilagode, a neka bas i nemgu, narocito djeca koja dodju u 11 -14 godine
Da, odrastaju uz vaspitace, mada se vaspiaci ne trude bas preterano oko te djece, rade onaj minimum, sto je mene uvijek nerviralo,
A sto se tice djece koja zavrse srednju skolu: neki se odlucuju da nastave studirati, a neki odmah pocinju da rade, ima i slucajeva u kojima momci i djevojke hoce da studiraju mada im centaar za socijalni rad prestane finansirati boravak u domu, i onda moraju da izadju i odmah se bace na posao. Neki uz posao uspiju da uklope i studije, mada je to skroz rijetko. I ja se slazem sa tobom da bih tim ljudima trebalo obezbediti stipendije ili kad bih se nekako moglo dogovoriti sa tim centrima da tim ljudima koji izadju iz doma obezbede placanje stanarine i hrane barem prvih godinu dana, posto ulaze u to neiskusni i moraju biti oprezni. Ne smeju da naprave nijedan pogresan korak, jer nema ko iza njih da stane, da ih podrzi ili da im pomogne, kao djeca koja zive sa roditeljima.

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2008, 21:50 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
EiLeen je napisao:
King Viktor, čim se sada baviš?



Cime se bavim? :D

Studiram i radim?

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2008, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Problem kod tog doma je da kad djeca dodju do punoljetstva nogiraju ih i izbace na ulicu i onda dzaba sve ono sto su uradili. Ovo znam jer poznajem par ljudi koji su odrasli u tom domu i kad su dosli do punoljetstva izbaceni su na ulicu da se snalaze kako znaju i umiju. Nije potrebno napomenuti da se kod nas vrlo tesko snaci kad se iznenada nadjes na ulici pa onda ti ljudi okrecu u neke nezakonite radnje ako nemaju drugog izlaza. Mislim da bi drzava kad ih je vec odgojila do punoljetstva da bi trebalo da im omoguci da nesto rade i imaju gdje biti a ne da ih izbaci na ulicu.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 00:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Nov 2008, 19:20
Postovi: 148
Bila sam učesnik dobrotvorne izložbe u avgustu mesecu, sav prikupljen novac je išao u dečiji dom "Rade Vranješević"
Deca iz doma su takođe bili učesnici, izlagali su svoje radove, koji su po mojoj proceni, večinom, bolji od radova ostalih izlagača.. imali su fenomenalne vitraže. A devojčice iz koje su bile prisutne na otvaranju, se apsolutno ni po čemu nisu razlikovale od ostale dece koju su odgajali roditelji, ni po ponašanju, odeći, baš ničemu. Zdrava, vesela, normalna deca.
Skupili smo baš pristojnu svotu novca..
Mada, opet... sredstava nikad dosta.. ali ništa im ne može nadoknaditi to što nemaju roditelje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 19:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
..moja firma ide bar jednom godisnje u ovaj dom...uglavnom doniramo odecu i obucu...o samoj organizaciji ne znam mnogo mada nam direktor svaki put ispira mozak svojim uspesima u organizaciji...sve je u parama...najteze mi je kad vidim mlade ljude koji su punoletni i treba da idu iz doma, a ne znaju kuda i kome...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
King Viktor je napisao:
EiLeen je napisao:
King Viktor, čim se sada baviš?



Cime se bavim? :D

Studiram i radim?

Pa ispričaj nam kako je bilo kad si tek izašao iz doma, kako si se snašao...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
žaoka je napisao:
...najteze mi je kad vidim mlade ljude koji su punoletni i treba da idu iz doma, a ne znaju kuda i kome...


Naravno. To je genocid. Kao kad nekoga izlijecite pa ga ubijete. Bas bez veze.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 09:25 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
Succuba je napisao:
Bila sam učesnik dobrotvorne izložbe u avgustu mesecu, sav prikupljen novac je išao u dečiji dom "Rade Vranješević"
Deca iz doma su takođe bili učesnici, izlagali su svoje radove, koji su po mojoj proceni, večinom, bolji od radova ostalih izlagača.. imali su fenomenalne vitraže. A devojčice iz koje su bile prisutne na otvaranju, se apsolutno ni po čemu nisu razlikovale od ostale dece koju su odgajali roditelji, ni po ponašanju, odeći, baš ničemu. Zdrava, vesela, normalna deca.
Skupili smo baš pristojnu svotu novca..
Mada, opet... sredstava nikad dosta.. ali ništa im ne može nadoknaditi to što nemaju roditelje.



:D cesto deca iz doma idu na te izlozbe :D
ne razlikuju se ona ni po cemu od druge djece,
ali ima ljudi koji kada im kazes da si iz doma
jednostavno odjedom pocnu drugacije da te gledaju,
da stvaraju neke predrasude o tebe, mada ima i ljudi koji pokusavaju da se saosjecaju sa tobom
Vremenom se na to naviknes, i ako neces moras, nemas bas puno izbora

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 09:34 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
žaoka je napisao:
..moja firma ide bar jednom godisnje u ovaj dom...uglavnom doniramo odecu i obucu...o samoj organizaciji ne znam mnogo mada nam direktor svaki put ispira mozak svojim uspesima u organizaciji...sve je u parama...najteze mi je kad vidim mlade ljude koji su punoletni i treba da idu iz doma, a ne znaju kuda i kome...



aha
dolaze s vremena na vrijeme ljudi iz neki firmi ili kompanija da doniraju djeci u domu neke stvari, nekada su to novcana sredstva, nekada su to slatkisi ili kao u tvom slucaju obuca, odjeca...
mada po mome misljenju kada bih se direktor djecijeg doma malo vise zalagao bilo bih vise ti donacija.

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Poslednji put menjao King Viktor dana 06 Feb 2009, 07:53, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 09:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
vim je napisao:
žaoka je napisao:
...najteze mi je kad vidim mlade ljude koji su punoletni i treba da idu iz doma, a ne znaju kuda i kome...


Naravno. To je genocid. Kao kad nekoga izlijecite pa ga ubijete. Bas bez veze.



u potpunosti se slazem sa tobom,

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 09:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
EiLeen je napisao:
King Viktor je napisao:
EiLeen je napisao:
King Viktor, čim se sada baviš?



Cime se bavim? :D

Studiram i radim?

Pa ispričaj nam kako je bilo kad si tek izašao iz doma, kako si se snašao...


kako je bilo i kako sam se snasao?
:D ok :D
obajsni cu sto je moguce krace :)
pa ovako, ja nisam cekao kao drugi momci iz doma da me izbace, pa da tek onda trazim posao, vec sam odmah poceo da trazim, kada sam ga nasao, radio sam tri mjeseca dok sam bio u domu da skupim neki fond za izlazak. kada sam skupio dovoljno pokupio sam se i sam izasao iz doma. Sada zivim ko podstanar, placam kiriju, radim i studiram. Ne zalim se, naprotiv daleko mi je bolje nego u domu kada sam bio.

ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj, sa zadovoljstovm cu da ti odgovorim.

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 11:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Nov 2008, 17:50
Postovi: 55
Za svaku pohvalu...
a šta studiraš...imaš li stipendiju ??????


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 11:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
pirueta je napisao:
Za svaku pohvalu...
a šta studiraš...imaš li stipendiju ??????


hvala
shvaticu to kao kompliment :D
studiram ekonomiju, ali se planiram prebaciti na neki drugi
ne, nemam stipendiju,
bio sam imao, ali posto sam obnavljao godinu, izgubio sam pravo na to, a i da nisam
obnavljao svejedno bih izgubio, posto sam izasao iz doma, a nisam banjalucka opstina

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs