banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 02:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Nov 2008, 14:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
King Viktor imam par pitanja a pošto si iz doma pretpostavljam da ćeš znati odgovoriti, ukoliko postoji želja da se na određen način pomogne domu i djeci da li je bolje pomoći novčano ili na primjer slatkišima za djecu, na tako neki "robni" način? I ako se ide na novčanu donaciju kako stvari stoje sa garancijom da će taj novac biti upotrebljen baš za djecu a ne da će ga neko "zavrnuti"? Dakle šta je najbolje za samu djecu ako bi se išlo na neku donaciju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 15:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
King Viktor je napisao:
EiLeen je napisao:
Pa ispričaj nam kako je bilo kad si tek izašao iz doma, kako si se snašao...


kako je bilo i kako sam se snasao?
:D ok :D
obajsni cu sto je moguce krace :)
pa ovako, ja nisam cekao kao drugi momci iz doma da me izbace, pa da tek onda trazim posao, vec sam odmah poceo da trazim, kada sam ga nasao, radio sam tri mjeseca dok sam bio u domu da skupim neki fond za izlazak. kada sam skupio dovoljno pokupio sam se i sam izasao iz doma. Sada zivim ko podstanar, placam kiriju, radim i studiram. Ne zalim se, naprotiv daleko mi je bolje nego u domu kada sam bio.

ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj, sa zadovoljstovm cu da ti odgovorim.

Bravo. Znam koliko je teško raditi i studirati. Ja nemam uopšte vremena za rad. Danas mi je prvi put slobodno popodne jer nema profesora :D
Nemaš šansu za stipendiju jer nisi BL opština? Pa kako si bio u domu R. Vranješević?
To su sve rupe u zakonu. Ako neko nema roditelje i ne prima stipendiju, onda stvarno...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 15:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
Vader je napisao:
King Viktor imam par pitanja a pošto si iz doma pretpostavljam da ćeš znati odgovoriti, ukoliko postoji želja da se na određen način pomogne domu i djeci da li je bolje pomoći novčano ili na primjer slatkišima za djecu, na tako neki "robni" način? I ako se ide na novčanu donaciju kako stvari stoje sa garancijom da će taj novac biti upotrebljen baš za djecu a ne da će ga neko "zavrnuti"? Dakle šta je najbolje za samu djecu ako bi se išlo na neku donaciju?


moj savjet ti je da ako hoces nesto da doniras najbolje ti je da to djeci das direktno u ruke,

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 15:53 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
EiLeen je napisao:
King Viktor je napisao:
EiLeen je napisao:
Pa ispričaj nam kako je bilo kad si tek izašao iz doma, kako si se snašao...


kako je bilo i kako sam se snasao?
:D ok :D
obajsni cu sto je moguce krace :)
pa ovako, ja nisam cekao kao drugi momci iz doma da me izbace, pa da tek onda trazim posao, vec sam odmah poceo da trazim, kada sam ga nasao, radio sam tri mjeseca dok sam bio u domu da skupim neki fond za izlazak. kada sam skupio dovoljno pokupio sam se i sam izasao iz doma. Sada zivim ko podstanar, placam kiriju, radim i studiram. Ne zalim se, naprotiv daleko mi je bolje nego u domu kada sam bio.

ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj, sa zadovoljstovm cu da ti odgovorim.

Bravo. Znam koliko je teško raditi i studirati. Ja nemam uopšte vremena za rad. Danas mi je prvi put slobodno popodne jer nema profesora :D
Nemaš šansu za stipendiju jer nisi BL opština? Pa kako si bio u domu R. Vranješević?
To su sve rupe u zakonu. Ako neko nema roditelje i ne prima stipendiju, onda stvarno...


70% djece u domu nije Bl opština, tu ima djece iz citave Republike Srpske

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 15:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Hm...taj savjet me čak i ne čudi...nažalost.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 16:36 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
bio 2002 negdje u januaru sa prijateljicom.posjetili klince naravno sa poklonima. ej bre ko kenguri skacu oko tebe i po tebi. :D ovo kazem u pozitivnom smislu. osjeti se neki jaz izmedju tih malisana i vaspitacica. sve ih lupaju sa nekim glupim pravilima kad dodje posjeta. rekoh jednoj pusti klince nek skacu, djeca su to. skoro 2 sata smo ostali. :) jednog kllinca sam pozelio da ukradem koliko je sladak i nemiran. :D

king zbog cega se ne smiju usvajati djeca iz tog doma? dok sam bio dole raspitivao sam se. ali odgovor je bio ne.

i da li imas kontakt sa prijateljima koji su ostali u domu? sad posto si izasao da li im pomazes da shvate zivot van zgrade?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 22:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
spavac je napisao:
bio 2002 negdje u januaru sa prijateljicom.posjetili klince naravno sa poklonima. ej bre ko kenguri skacu oko tebe i po tebi. :D ovo kazem u pozitivnom smislu. osjeti se neki jaz izmedju tih malisana i vaspitacica. sve ih lupaju sa nekim glupim pravilima kad dodje posjeta. rekoh jednoj pusti klince nek skacu, djeca su to. skoro 2 sata smo ostali. :) jednog kllinca sam pozelio da ukradem koliko je sladak i nemiran. :D

king zbog cega se ne smiju usvajati djeca iz tog doma? dok sam bio dole raspitivao sam se. ali odgovor je bio ne.

i da li imas kontakt sa prijateljima koji su ostali u domu? sad posto si izasao da li im pomazes da shvate zivot van zgrade?

bili ste pre toliko vremena
bili ste tako karatko, a vec si to primeto taj jaz, pitam se sta bih sada rekao
da budes seadam dana u domu, voleo bih te tada pitati sta imas reci o domu, radu u domu i osoblju,
a narocito posle jedne godine
mogu zamisliti reakciju te vaspiacice kada si joj to rekao, inace ne vole kada im neko govori kako sta da rade, to im je najbolnija tacka
ma samo o pravilima pricaju, i pokusavaju na neki neprofesionalan nacin da komuniciraju sa djecom, kao sto je galama,
sto je mene uvijek nerviralo, da sam nekad morao na isti nacin da uzvracam
po meni se sve moze rijesiti normalnim razgovorom, ali oni to jednostavno ne shvataju
cast izuzecima, narocito mladjim vaspitacima, koji svoj posao daleko, daleko bolje od ovih starijih (mada bih mogli i bolje), :D a kobajagi ovi stariji bi trebali da imaju vece iskustvo
ta mala djecu su svima zanimljiva, a kako i ne bi bila
jednostavno sire neku pozitivnu energiju oko sebe, ali to vremenom nestaje kako sazrijevaju i postaju svijesni sebe i okoline-mjesta u kojeme zive, i kada jos na to dodas i razmisljanje o tome gdje ce i sta ce posle doma,
onda se djeca pocnu zatvarati u sebe, sto sam i ja bio jedan od tih, spolja djeluju da su srecni ali izntra....

A sto se tice usvajanja, koliko ja znam i koliko sam upucen u to, dozvoljava se usvajanje, treba ti odobrenje roditelja ako ga to dijete ima, ako nema onda odobrenje centra, posto je vecini djece centar staratelj, i ja mislim da mogu samo da usvoje parovi koji ne mogu da imaju djece

A da li odrzavam kontak sa prijateljima koji su ostali u doma? Ma svakodnevno, nekad neki vikendom kada idemo u provod kod mene i prespavaju, nece da idu da im ne bi zvocao dezurni vaspitac. Skoro svaki drugi dan idem u dom, i pokusavam sto je moguce vise da ih uputim u zviot posle doma, stalno pricam sa njima, ne samo o zivotu posle doma, nego o svemu. Nekima je potrebno da ih neko saslusa, sto na naravno sa zadovoljstvom prihvatam uogu slusatelja, na kraju razgovora ja se osjecam super, a i taj ko je pricao vjerovatno se ojeca bolje posle to razgovora nego prije njega.

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 22:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
King Viktor je napisao:
kako je bilo i kako sam se snasao?
:D ok :D
obajsni cu sto je moguce krace :)
pa ovako, ja nisam cekao kao drugi momci iz doma da me izbace, pa da tek onda trazim posao, vec sam odmah poceo da trazim, kada sam ga nasao, radio sam tri mjeseca dok sam bio u domu da skupim neki fond za izlazak. kada sam skupio dovoljno pokupio sam se i sam izasao iz doma. Sada zivim ko podstanar, placam kiriju, radim i studiram. Ne zalim se, naprotiv daleko mi je bolje nego u domu kada sam bio.

ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj, sa zadovoljstovm cu da ti odgovorim.


Moram priznati da spadas u covjeka nadprosjecnih sposobnosti i da ti se divim. Kod nas se snaci i jos moci studirati i raditi istovremeno u banana drzavi se granici sa naucnom fantastikom. Na zalost, prosjecan covjek nema takve sposobnosti tako da ce vecina izbacene djece odatle teze proci. :cry:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
King Viktor je napisao:

ne, nemam stipendiju,
bio sam imao, ali posto sam obnavljao godinu, izgubio sam pravo na to, a i da nisam
obnavljao svejedno bih izgubio, posto sam izasao iz doma, a nisam banjalucka opstina

Ja mislim da je lakse dobiti stipendiju ako si iz nekog manjeg mjesta nego iz Banjaluke, manje studenata, lakse se ugurati. Kod mene na faxu uglavnom i imaju stipendiju oni koji nisu iz BL. Ovi sa super prosjekom imaju i po 2 stipendije. Obidjes firme u mjestu iz kojeg si (ili se bar tamo vodis, i trazis sam za sebe). Ma doduse lako je meni reci "trazi sam za sebe". Ali ja bi radije nesto radio da zaradim nego isao od nekog "biznismena" moliti stipendiju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2008, 23:54 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nisam u bosni king pa ne idem cesto, a i kad dodjem nemam vremena. dok obidjem rodbinu i to je to.

da, parovi mogu, al samci ne mogu.

prijatelju jaz se primjeti i nakon 10 min. nema veze o kom mjestu se radi. bilo da je u pitanju dom, preduzece, drustvo, pa cak i u familiji.

nisam se izderao na tu vaspitacicu vec sam joj samo dobacio sa osmjehom da mi djeca ne smetaju ako skacu po meni.sto je ona uzvratila sa kiselim osmjehom. i vidjelo se da nije navikla na tako nesto, vec oce da je djeca slusaju cim ona okom namigne.

samo da ti kazem to sazrijevanje se desava svakome, i onima koji nisu odrasli da kazem u domu vec imali normalan zivot. svi se mi ponekad zatvaramo u svoj svijet i tako pokusavamo rijesiti zivotne probleme.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 00:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
vim je napisao:
King Viktor je napisao:
kako je bilo i kako sam se snasao?
:D ok :D
obajsni cu sto je moguce krace :)
pa ovako, ja nisam cekao kao drugi momci iz doma da me izbace, pa da tek onda trazim posao, vec sam odmah poceo da trazim, kada sam ga nasao, radio sam tri mjeseca dok sam bio u domu da skupim neki fond za izlazak. kada sam skupio dovoljno pokupio sam se i sam izasao iz doma. Sada zivim ko podstanar, placam kiriju, radim i studiram. Ne zalim se, naprotiv daleko mi je bolje nego u domu kada sam bio.

ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj, sa zadovoljstovm cu da ti odgovorim.


Moram priznati da spadas u covjeka nadprosjecnih sposobnosti i da ti se divim. Kod nas se snaci i jos moci studirati i raditi istovremeno u banana drzavi se granici sa naucnom fantastikom. Na zalost, prosjecan covjek nema takve sposobnosti tako da ce vecina izbacene djece odatle teze proci. :cry:


shvaticu to kao kompliment.
pa ta djeca kada izadju iz doma i nemaju bas puno izbora, jel tako?
dovoljno je samo da se zamislis u njihovoj situaciji...
to ne bih nikome pozeleo

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 01:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
spavac je napisao:
nisam u bosni king pa ne idem cesto, a i kad dodjem nemam vremena. dok obidjem rodbinu i to je to.

da, parovi mogu, al samci ne mogu.

prijatelju jaz se primjeti i nakon 10 min. nema veze o kom mjestu se radi. bilo da je u pitanju dom, preduzece, drustvo, pa cak i u familiji.

nisam se izderao na tu vaspitacicu vec sam joj samo dobacio sa osmjehom da mi djeca ne smetaju ako skacu po meni.sto je ona uzvratila sa kiselim osmjehom. i vidjelo se da nije navikla na tako nesto, vec oce da je djeca slusaju cim ona okom namigne.

samo da ti kazem to sazrijevanje se desava svakome, i onima koji nisu odrasli da kazem u domu vec imali normalan zivot. svi se mi ponekad zatvaramo u svoj svijet i tako pokusavamo rijesiti zivotne probleme.


samo npr. ti dok si bio u toku tog sazrijevanja, imao si podrsku, imao si roditelje, mogao si im se povjeriti, pricati sa njima, traziti od njih savijet oko necega kada ti je bio potreban, i ostale stvari,
a stacemo mi, kome mi da se povjerima "vaspitacima" koji jedva sa nama i da pricaju,

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 05:55 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nije tako bas kako ti mislis. to pricanje roditeljima u doba sazrijevanja mozes samo vidjeti u americkim filmovima gdje forsiraju. sipak tako realno. svi mi primjetimo duple standarde kod nasih roditelja tako da u tom periodu ti gledas svoja pravila i furas se na to. i trazis osobe koje te razumiju, drugovi. ne znam za druge, al ja recimo nisam trazio ni jedan savjet. sam izabrao srednju skolu, kao i druge stvari. ne kontaju te roditelji kad te bubice udare. :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 09:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
***

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Poslednji put menjao emeritus dana 22 Dec 2008, 02:40, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 11:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Meni je glupo što samcima ne daju da usvajaju... Poznajem par osoba koje bi se jako usrećile da mogu da usvoje dijete... Znam da bi dijete tako imalo samo jednog roditelja, ali ovako nema ni jednog. Kao da mu je bolje u domu nego da ga usvoji neka samohrana majka koja bi ga vjerovatno voljela kao svoje...
A i to da daju samo parovima koji ne mogu imati djece?! Šta ako neko ima dvoje svoje djece i želi da usvoji treće? Ne može?! Kakva je to glupost?! Ako neko ima finansijske mogućnosti da pruži djetetu najbolje, zašto ne bi? Naši glupi zakoni....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 12:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pozdrav!

King Viktor, ja bih imao par pitanja za tebe, pa bih te zamolio za odgovor. Neka pitanja se odnose generalno na djecu iz doma ali shvati to tako kao da pitam kako si i ti to dozivio.

1. Za slucaj da te na ovoj temi niko nije pitao, sa koliko godina si dosao u dom?
2. Da li osjecas sada, kao odrastao momak, da tvojoj licnosti nedostaje neka osobina koju imaju sve osobe koje su odrasle sa roditeljima? Znam da je tesko to primjetiti ali mozda se neke generalne osobine mogu registrovati. Mozda mi mozes opisati kako si ti ili kako djeca iz dome gledaju na djecu koja imaju roditelje.
3. Da li djeca tokom odrastanja u domu dozivljavaju osjecaj bliskosti sa nekim, osjecaj pripadnosti, da li vaspitaci rade nesto po tom pitanju? Znaci mislim na osjecaj pripadnosti negdje, osjecaj da postoji negdje mjesto koje samo oni mogu da popune.
4. Mozda cu biti malo indiskretan, ali da li tu djecu u domu uzme neko u krilo pa im tepa i radi ono sto svaki roditelj radi, a sto pojacava osjecaj pripadnosti i daje osjecaj ispunjenosti, sto na kraju krajeva jaca samopouzdanje, sigurnost u sebe i svoje mogucnosti.

Da skratim, volio bih znati da li odrastanje bez roditelja, pod budnim okom vaspitaca koji su tu, kao sto sam zakljucio, samo da vas nahrane i kazu sta smijete i sta ne smijete da uradite, ostavlja tragove na djeci iz doma? Da li to utice generalno na stav prema zivotu, prema ljudima itd..?

King Viktor, na kraju krajeva ako napises knjigu o svom odrastanju u domu bices mozda prva osoba koja je o tome pisala, a kao sto vidis dosta ljudi se interesuje generalno za zivot djece u domu. :)

Pozdrav!

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 15:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
....


Poslednji put menjao Leona dana 06 Feb 2009, 10:55, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 15:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
@King Viktor
Skidam kapu... Svaka ti čast...

Slažem se da je porodica kakva takva ipak porodica i da su deca iz doma jako hendikepirana sa te strane ali isto tako znam da će skoro svako dete iz doma izrasti u mnogo boljeg čoveka, skromnog i zadovoljnog onim čim ima i čak onim šta nema od dece koji imaju ono u šta upere prstom... Mi smo ljudi prokleti i dok nas ne opali po zdravlju ne znamo za granice..
Sad će mnogi reći da se sve može kupiti novcem... Možda i može.. Ko zna... Samo... Srce nije na prodaju... Majka još manje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2008, 22:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Nov 2008, 17:50
Postovi: 55
Ja moram pitati pošto me ova tema toliko zanima..i hvala Kingu što piše o ovome i odgovara...
mene zanima da li ja kao "obična" osoba mogu otići u dom i recimo porazgovarati sa djecom..popričati sa njima..vidjeti ih..
Razgovarala sam sa svojim drugaricama o ovoj temi i zaista smo voljne otići posjetiti djecu u dom, pokušaat ćemo i sakupiti nekakvih poklončića..nije nešto extra ali imamo želju..mnogo razmišljamo o ovome u poslijednje vrijeme..Eto mene zanima da li se nekome prije toga moramo najaviti ili samo otići onako ....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2008, 11:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2008, 09:47
Postovi: 46
Hristov je napisao:
Pozdrav!

King Viktor, ja bih imao par pitanja za tebe, pa bih te zamolio za odgovor. Neka pitanja se odnose generalno na djecu iz doma ali shvati to tako kao da pitam kako si i ti to dozivio.

1. Za slucaj da te na ovoj temi niko nije pitao, sa koliko godina si dosao u dom?
2. Da li osjecas sada, kao odrastao momak, da tvojoj licnosti nedostaje neka osobina koju imaju sve osobe koje su odrasle sa roditeljima? Znam da je tesko to primjetiti ali mozda se neke generalne osobine mogu registrovati. Mozda mi mozes opisati kako si ti ili kako djeca iz dome gledaju na djecu koja imaju roditelje.
3. Da li djeca tokom odrastanja u domu dozivljavaju osjecaj bliskosti sa nekim, osjecaj pripadnosti, da li vaspitaci rade nesto po tom pitanju? Znaci mislim na osjecaj pripadnosti negdje, osjecaj da postoji negdje mjesto koje samo oni mogu da popune.
4. Mozda cu biti malo indiskretan, ali da li tu djecu u domu uzme neko u krilo pa im tepa i radi ono sto svaki roditelj radi, a sto pojacava osjecaj pripadnosti i daje osjecaj ispunjenosti, sto na kraju krajeva jaca samopouzdanje, sigurnost u sebe i svoje mogucnosti.

Da skratim, volio bih znati da li odrastanje bez roditelja, pod budnim okom vaspitaca koji su tu, kao sto sam zakljucio, samo da vas nahrane i kazu sta smijete i sta ne smijete da uradite, ostavlja tragove na djeci iz doma? Da li to utice generalno na stav prema zivotu, prema ljudima itd..?

King Viktor, na kraju krajeva ako napises knjigu o svom odrastanju u domu bices mozda prva osoba koja je o tome pisala, a kao sto vidis dosta ljudi se interesuje generalno za zivot djece u domu. :)

Pozdrav!


Sa zadovoljstvom ću odgovoriti na tvoja pitanja.
Došao sam sa 11 godina u dom.
Ne, ne mislim da ista nedostaje mojoj licnosti, ili da mi nedostaje neka osobina, a djeca iz doma skroz normalno gledaju djecu koja imaju roditelje, veliki broj njih ima stvarno puno prijatelja van doma.
A to da li djeca imaju osjecaj bliskosti, sa moje tacke gledista nemaju nikako, a da li djecu neko uzme u krilo i da li im tepa, izuzev beba (gdje i nemas izbora, moras je uzeti u krilo ili narucje) u svojih 10 godina kolio sam bio u domu nisam to video, i ne vjerujem da cu vidjet to u skorije vrijeme.
Da li na djecu ostavlja tragove to sto su odrasli u domu na zivot, koliko sam ja primjetio ne ostavlja nesto puno, uglovnom su koliko sam ja primjetio daleko snalazlijivija, i opreznija po svakom pitanju od djece koja zive sa roditeljima. Jednostavno kada odrastas u takvoj sredini, poprimis te osobine.

Nije da mi nije palo na pamet da napisem knjigu, ko zna mozda i hocu. :D

_________________
The only way to discover the limits of the possible
is to go beyond   them into the impossible.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs