banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 12:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Mar 2014, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Ja sam u domu Rada Vranjesevic bio vise puta i sada sam ukljucen u jedan od projekata. To nije toliko bitno, koliko je bitna cinjenica da se Dom finansira na osnovu djece. Sto znaci, sto vise djece ima - visi su prihodi Doma. Sam sistem je zakrzljao, administracija se bori sa velikim minusom, sa kojim se sve jace susrece svaki mjesec, visak radnika, manjak djece, finansija se ne moze dovoljno nanijeti...valjda ce se to promjeniti, jer ipak su to djeca sa velikim hendikepom. Naravno, ne uvijek fizickim.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 01:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Tužno da jedna takva institucija, zavisi od popunjenosti kapaciteta, što npr. PTPC ne ostvaruje prihode na osnovu broja gledalaca.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 07:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Slazem se.
Posto je povelik dio Doma prazan - misle da unutra naprave vrtic ili nesto, ali i to bi mogao biti problem, jer ljudi imaju barijere prema djeci iz Doma. Nadat' je se popravku sistema.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 08:48 
Citiraj:
jer ljudi imaju barijere prema djeci iz Doma

Jer su idioti...


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 09:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Ljudi ili djeca? De malo preciznije tensa.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 09:21 
Ljudi...


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Mar 2014, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... 35434.html

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2016, 00:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Poslodavac traži pomoć da Đorđa Krčmara osposobe za samostalan život

Ni 15 dana nakon poziva poslodavca, niko od socijalnih radnika nije izašao na teren da obiđe Đorđa Krčmara, bivšeg štićenika Doma za nezbrinutu djecu “Rada Vranješević” iz Banjaluke.

Vlasnik „Krajina klasa“ Saša Trivić prije dvadesetak dana je zaposlio Đorđa Krčmara iz Janje, koji je u Banjaluku došao “trbuhom za kruhom”. Mladić nema nikoga od rodbine ko bi brinuo o njemu. Majka živi u Ugljeviku, ali nisu u kontaktu.

Iz pomenute firme su od bijeljinskog i banjalučkog Centra za socijalni rad tražili pomoć da mladića zajedno osposobe za samostalan život, jer su ubrzo nakon što je počeo da radi uvidjeli da se teško snalazi, da je zapušten u odgoju, te da ima blagih psihičkih problema.

– Dali smo mu smještaj i posao, ali ne možemo da mu pružimo bilo kakavu stručnu pomoć, zbog čega smo se obratili Centru za socijalni rad u Bijeljini kojem on pripada. Još se niko nije pojavio, a uputili su nas na banjalučku ustanovu, odakle takođe nije stigla pomoć – kaže Trivić.

U ispostavi Centra u Janji potvrđuju da su dobili dopis u kojem se od njih traži da se uključe u socijalizaciju i pruže stručnu pomoć Krčmaru, ali priznaju i da još nisu ni odgovorili.

– Socijalni radnik koji je zadužen za njegov slučaj je na godišnjem odmoru. Zvaničan odgovor bi trebalo da im uputimo ove sedmice – rekli su u Centru za socijalni rad u Janji.

S obzirom na to da je Krčmar trenutno u Banjaluci, pa je i fizički nemoguće da ga nadgleda socijalni radnik iz Janje, postavlja se pitanje saradnje ovih institucija. Iz banjalučkog centra nismo dobili odgovore kakva je njihova nadležnost i da li mladiću mogu pružiti stručnu pomoć.

U Domu „Rada Vranješević“ kažu da su svesni problema socijalizacije njihovih štićenika, ali ističu da nadležnost ustanove prestaje po njihovom izlasku.

– Za njih je onda odgovoran nadležni Centar za socijalni rad koji bi trebalo da ih nadgleda i pomogne im da se snađu. Međutim, mi već u domu prepoznamo ko je kapacitet da se brine sam o sebi i nastojimo da ih pripremimo za obaveze koje ih čekaju. Zahvaljujući društveno odgovornim vlasnicima preduzeća, počinju da rade još dok su kod nas – rekao je direktor doma Vladimir Kajkut.

Dodaje da se većina djece snađe po izlasku, bolje ili lošije, te da se obično drže zajedno. Zajedno iznajme stan i pomažu jedni drugima.

– Društvo je dosta saosjećajno prema njima, daju im posao i šansu da se brinu o sebi – kaže Kajkut.

Pomoć samo u početku

Direktorka Centra za socijalni rad u Bijeljini Milka Maksimović kaže da, svi štićenici koji izađu iz doma u početku imaju i stručnu i finansijsku pomoć, te im se u nekim slučajevima obezbjedi i smještaj.

– Međutim, mi ne možemo da kontrolišemo odrasle ljude koji ne žele da se odgovorno ponašaju i da brinu o sebi – kaže Maksimović.

Uplašeni pred izlazak

Zbrinjavanje štićenika doma „Rada Vranješević“ nakon napuštanja institucije mora biti riješeno sistemski, što bi im bio podstrek i motiv da se bore, kaže Vladimir Kajkut.

– Godišnje Dom napusti troje ili četvoro djece, što nije velika brojka i ne bi ih bilo teško zbrinuti. Ako nemaju zagarantovan posao, pred izlazak postanu nervozni i uplašeni – ističe on.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2016, 23:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Iako nesposoban da se stara sam o sebi, štićenik doma "Rada Vranješević" na ulici

N.N. 20.10.2016 14:57 2 Dijeljenje BANJALUKA - Bivši štićenik banjalučkog Dječijeg doma "Rada Vranješević" M. C., koji je prije mjesec postao punoljetan i time izgubio pravo na smještaj u toj ustanovi, mogao bi da ostane na ulici, uprkos tome što ima umanjene intelektualne sposobnosti i poremećaj u ponašanju. Na ovaj problem ukazao je direktor Dječijeg doma "Rada Vranješević" Vladimir Kajkut, koji je kazao da štićenik već dva mjeseca boravi na Klinici za psihijatriju u Banjaluci, odakle svaki dan treba da bude otpušten. - On nije sposoban da se stara sam o sebi. Trenutno je na psihijatrijskoj klinici zbog manjeg problema koji je napravio, a brinem se gdje će nakon izlaska. Opština Oštra Luka nije htjela da preuzme odgovornost za njegovu dalju sudbinu, iako je još kao beba putem te opštine smješten u dom, a ona je plaćala i njegov boravak - rekao je Kajkut. Dodao je da M. C. ima starijeg brata i majku, ali da ni oni nisu u mogućnosti da se brinu o njemu. - Majka je psihički nestabilna i nikada nije bila u stanju da se brine o djeci. Njegov brat ima 19 godina, a do prije godinu je i on boravio u domu. Brat M. C. živi sa cimerima koji su takođe napustili dom, a posao smo mu našli u jednoj pekari. Briga o bratu bi ga opteretila, a nema ni gdje da ga smjesti - rekao je Kajkut. Centar za socijalni rad Oštra Luka, istakao je Kajkut, donio je rješenje o prestanku prava na smještaj za M. C. u domu. - Mi smo ga samoinicijativno zadržali mjesec duže da ne bi završio na ulici. I na Klinici za psihijatriju čekaju da bude nađeno rješenje za njegov dalji boravak. Potreban mu je stalni nadzor, a trenutno nema ko da snosi troškove za njegovo zbrinjavanje. Smatram da nije korektno da opština Oštra Luka, koja je od početka preuzela odgovornost za njega, sada diže ruke. To dijete ne može na ulicu, zato je neophodno što prije utvrditi koji je centar za socijalni rad nadležan da preuzme brigu o njemu - kazao je Kajkut i dodao da je o slučaju obavijestio i resorno ministarstvo. U opštini Oštra Luka negiraju odgovornost za sudbinu M. C. - Plašim se da nam se stavlja na teret nešto za šta ni ja, ni moja lokalna zajednica nismo odgovorni - poručio je načelnik opštine Oštra Luka Dragan Stanar. On je dodao da je obavezu o plaćanju boravka M. C. u domu naslijedio od svojih prethodnika. - I ta obaveza je neosnovana, jer dječak nije iz Oštre Luke. Treba provjeriti gdje mu je mjesto rođenja i prebivališta, jer po zakonu ta opština treba da preuzme odgovornost za njega. On je rođen u Prijedoru, a Oštra Luka je za njega 18 godina plaćala smještaj u domu, iako to nije morala. Ukoliko ga u domu nisu pripremili za život, zašto na nas treba da padne sav teret i odgovornost - rekao je Stanar i dodao da opština nema novca ni za puno teže socijalne slučajeve od M. C. S obzirom na to da u medicinskim ustanovama ne mogu davati podatke o pacijentima, nismo uspjeli saznati koliko će M. C. još imati krov nad glavom. - Istina je da nekada hospitalizujemo djecu dok ne bude obavljena psihijatrijska procjena i nađen adekvatan smještaj u dogovoru sa nadležnim centrom za socijalni rad - rekli su u Klinici za psihijatriju u Univerzitetskom kliničkom centru RS. Ministarstvo šalje kontrolu U Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite RS kažu da su upoznati sa problemom u koji je zapao M. C. i da će komisija utvrditi ko je odgovoran da preuzme brigu o njemu. - Poslaćemo komisiju da obavi vanredni stručni nadzor u službi socijalne zaštite opštine Oštra Luka - istakli su u Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite. (glassrpske.com)


_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2018, 02:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
'Rada Vranješević'?
Portiri seksualno uznemiravali štićenice Doma 'Rada Vranješević'?
Foto: Arhiva / J. Đurđević | Portiri osumnjičeni za seksualno uznemiravanje štićenica Doma "Rada Vranješević"
Dajana Miljić
25.04.2018 09:31
BANJALUKA - Protiv Radoslava Stakića i Milorada Jerilovića, portira iz Doma za djecu i omladinu bez roditeljskog staranja "Rada Vranješević" Banjaluka, pokrenut je diciplinski postupak i suspendovani su s radnog mjesta.


Potvrdio je to juče za "Nezavisne" Vladimir Kajkut, direktor Doma "Rada Vranješević", a nakon što je i na našu adresu stiglo pismo radnika Doma, koji su željeli ostati anonimni, u kojem tvrde da pomenuti portiri dolaze u pijanom stanju i verbalno i seksualno uznemiravaju štićenice i radnice ovog doma.

"Prethodnih dana dobili smo izjave od nekoliko štićenika, ali i od jedne radnice Doma, da postoje osnovi sumnje da je prekršena radna obaveza i u skladu s tim pokrenut je disciplinski postupak protiv Radoslava Stakića i Milorada Jerilovića", kazao je Kajkut.

On je istakao da je formirana komisija koja će voditi disciplinski postupak.

"Komisija radi svoj posao u skladu s Pravilnikom i zakonom, a nakon nekog vremena biće donesena odluka", kazao je Kajkut i dodao da je juče pokrenut disciplinski postupak te da će radnici Doma biti suspendovani do donošenja konačne odluke od strane komisije.

Na našu adresu stiglo je anonimno pismo o ponašanju dvojice portira, kao i o događaju koji se desio u Domu "Rada Vranješević" u noći 7. na 8. april ove godine.

U pismu se tvrdi da portir Radoslav Stakić često na posao dolazi u alkoholisanom stanju i prilično je agresivan prema djeci te ga se mališani boje. Pomenuti radnik se, kako pišu, neprimjereno ponaša i prema koleginicama.

"Konkretno, 7. aprila u noćnoj smjeni došao je pijan na posao te je seksualno uznemiravao nekoliko štićenica Doma, jednu radnicu, koja je medicinska sestra i radi s bebama, kao i jednu majku koja boravi u majčinskom domu s bebom. Portir je fizički i verbalno navodio na seksualni odnos nekoliko štićenica Doma u tinejdžerskom uzrastu", navodi se, između ostalog, u ovom šokantnom pismu.

Kako stoji u pismu, portir Milorad Jerilović, inače predsjednik Sindikata radnika Doma, "iza sebe ima slučajeve nasilnog ponašanja prema djeci".

"Konkretno, udario je djevojčicu, a takođe na posao zna doći pod uticajem alkohola, vršio je pritisak na djevojčice koje su bile seksualno uznemiravane da od toga ne prave veliku stvar i da se ne diže buka zbog toga. Ovakve situacije ne dešavaju se prvi put u Domu, naprotiv dešavaju se prilično često, ali se svaki put ovakvi događaji zataškaju", tvrdi grupa radnika koja je poslala pismo.

Još navode da je strašno da takav čovjek nastavlja da radi u noćnim smjenama, u kojima je, pored jednog vaspitača, koji boravi u odvojenom prostoru Doma, i jedne dežurne medicinske sestre, koja takođe boravi u odvojenim prostorijama, zadužen za sigurnost 90 djece koja tu žive.

Cilj im je, kažu, da neko napokon reaguje da se ova djeca, koja su već pretrpjela razna loša životna iskustva, zaštite i da oni koji su odgovorni za funkcionisanje ove ustanove počnu da rade u skladu sa zakonom.

Na naše pitanje upućeno na mail ove grupe radnika zašto su ćutali tako dugo i zašto se već nije reagovalo, ako su optužbe na račun portira tačne, još nismo dobili odgovor.


Citiraj:
Inspektori ušli u Dom zbog optužbi za zlostavljanje štićenica
Foto: Arhiva | Inspektori ušli u Dom zbog optužbi za zlostavljanje štićenica
Dajana Miljić
26.04.2018 07:00
BANJALUKA - Inspektori Policijske uprave Banjaluka ušli su juče u Dom za djecu i omladinu bez roditeljskog staranja "Rada Vranješević" Banjaluka kako bi ispitali navode da portiri Radoslav Stakić i Milorad Jerilović dolaze na posao u pijanom stanju i seksualno i verbalno uznemiravaju štićenice, ali i radnice.


Vladimir Kajkut, direktor Doma "Rada Vranješević", potvrdio je da su oni iz Doma prijavili slučaj policiji juče ujutro, po saznanju o dešavanjima, odnosno izjavama koje je dalo nekoliko štićenica i jedna radnica.

"Ne znam da li su inspektori bili po svojoj službenoj dužnosti ili po našoj prijavi", kazao je Kajkut.

On je istakao da je komisija koja vodi disciplinski postupak protiv pomenutih portira donijela rješenje o suspenziji oba.

"Slučaj je prijavljen i policiji. Mi ćemo sprovesti kompletnu proceduru, tražićemo da oba radnika još jednom budu saslušana", kazao je Kajkut i dodao da komisija treba da sasluša radnike u roku koji Pravilnik propisuje te će donijeti odluke.

Prema riječima direktora Doma, ukoliko se dokaže da su navodi istiniti radnici će biti najstrože kažnjeni.

"Komisija će utvrditi da li je bilo elemenata seksualnog zlostavljanja ili ne, a utvrdiće to i policija, koja posebno vodi slučaj", kazao je Kajkut.

Iz Policijske uprave Banjaluka su potvrdili za "Nezavisne" da će sve biti provjereno da se utvrdi istinitost navoda koji su objavljeni u medijima i nakon toga će obavijestiti nadležne organe.

Portiri Radoslav Stakić i Milorad Jerilović kažu za "Nezavisne" da navodi nisu tačni te da im se sve to "pakuje".

Podsjećamo, i medijima je grupa radnika poslala anonimno pismo, u kojem tvrdi da oni pijani dolaze na posao te da su uznemiravali štićenice, ali i jednu radnicu.

"Kunem se životom, nemam veze s tim! Ja sam odrastao u Domu, nikada u životu nisam imao nijednu mrlju, ovo mi sve 'pakuju' i to rade pojedini radnici Doma", kazao je Stakić.

On se pita kako je mogao seksualno da zlostavlja štićenike Doma pored nadzornih kamera i vaspitača.

"Zašto niko od njih nije zvao policiju, zašto me tada nisu suspendovali s posla, ako je to istina", kaže Stakić i dodaje: "Popričajete sa svom djecom, ako jedno dijete kaže da sam mu ikad u životu rekao ružnu riječ, dirnuo ga, ja ću sve to potpisati."

Milorad Jerilović tvrdi da je na godišnjem odmoru te da nije obaviješten da je suspendovan. Kaže da ništa nije tačno u navodima.

"Kategorično odbijam da sam bilo šta loše uradio od toga što mi se stavlja na teret", kazao je Jerilović i istakao da je "direktor Doma protiv toga da bude predsjednik Sindikata radnika Doma pa mu sve to 'pakuju'".

Anonima grupa radnika Doma koja je medije pismom obavijestila o tim navodnim skandaloznim dešavanjima ističe da je uprava Doma u kratkom vremenu upoznata sa svim dešavanja, ali ništa nije preduzeto do utorka.

"Policiju nismo obavijestili jer smatramo da je to dužnost uprave Doma. Odlučili smo da obavijestimo javnost rizikujući mnogo, jer smatramo da jedino na taj način možemo očekivati da se nešto postigne. Dalje je na istražnim organima da urade pošteno i odgovorno svoj posao. Iskreno se nadamo da će tako i biti", stoji u odgovoru koji nam je poslala ta grupa radnika.


Portir koji je predsjednik sindikata. Meni je ovo smiješno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2020, 14:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
https://mojasrpska.info/novost/osumnjic ... vic/128139

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2022, 10:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sramota, da ne mogu naći normalne portire za tako osjetljivo mjesto.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2022, 11:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Koliko sam ja čuo od ljudi koji su usvojili djecu iz doma i djece koja su usvojena ni ostali radnici nisu puno bolji. Do mene su došle informacije da im uzimaju slatkiše koje dobiju iz donacija za sv. Nikolu i da im čak uzimaju stvari koje sebi kupe u sobu od ličnog džeparca... Ja sam se zgrozio kad sam čuo te priče. A ovo tek pogotovu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2022, 09:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Na žalost to je istina.
Sve što stigne od donacija, prvo radnici pročešljaju, pa što niko ne uzme, prosleđuje se djeci.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2022, 09:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Ja sam se prenerazio kad sam čuo da su curice u nekoj sobi kupile sebi tepih da im soba bude ljepša i neka od teta je odnijela taj tepih kući.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2022, 09:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Te ljude tamo treba dobro prevaspitati. Zar je moguće da ima takve stoke?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2022, 09:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Zvuči nerealno ali istina je sve. 2007. sam volontirao i boravio 2 sedmice spavajući u domu... svaki dan provodeći vrijeme s tad mojim vršnjacima i mladjom djecom.

Ako se odnese nešto u kuhinju, teško da će biti posluženo za ručkom. Naravno, kad više ljudi sa strane boravi u domu, zaposleni promjene ponašanje.

Jako je malo ljudi zaposleno s empatijom. Sjećam se da su se vezali s psihologom/pedagogom koji je radio tu i onda ta osoba promjeni posao i napusti dom, a oni to dožive kao da ih je roditelj napustio.
Jako su željni pažnje i užasno pogodni za manipulisanje...opet s druge strane s najboljim namjerama jako je teško balansirati neki odnos jer tebi je to posao ili usputna stanica, a njima je to život. Ko radi tamo, trebao bi da ima nadljudsku posvećenost.

Kao srednjoškolac razmišljaš kako se zaposliti, gdje ćeš s sobom, gdje da nastaviš život, nemaš nikoga, a vrijeme ti otkucava do kad možeš boraviti u domu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2022, 09:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
"To što tužilaštvo nije odmah reagovalo o ranijim prijavama Doma, ne može se uzeti kao odgovornost Doma za eventualne propuste jer je Dom preduzeo sve zakonom raspoložive mjere koje ima na raspolaganju da sankcioniše odgovorne. Želimo da napomenemo i to da prilikom zasnivanja radnog odnosa u Domu, svi radnici moraju dostaviti ljekarsko uvjerenje o psiho-fizičkoj spobodnosti izdato od ovlaštene zdravstvene ustanove. Dom nema nadležnost ispitivanja psiho-fizičkog zdravlja radnika, osim periodičnih zdravstvenih pregleda što redovno i čini", navode u saopštenju koje potpisuje direktor ovog Doma Vladimir Kajkut.

https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... ika/702659

E onda fino neka neko iz vlade preuzme odgovornost što se budale i pedofili zapošljavaju u Domu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dječiji dom
PostPoslato: 02 Feb 2022, 09:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
Ahahahahahahha
I ti si ko francuska sobarica....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2022, 13:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... vic/702805

U Japanu bi i ministar podnio ostavku.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 136 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs