banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Nov 2008, 01:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Prevod imaš ovde

http://www.divx-titlovi.com/co-YU/divx- ... 1&sortby=1

Mada meni iz nepoznatih razloda titl za Addendum ima neki čudan kodni raposred, svi prevodi koje sam probao umjesto naših slova sa kvačicama prikazuju upitnik (?) dok su mi ostali titlovi u redu, nije mi jasno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 01:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
I ja sam danas tražio titlove, ovaj mi se čini dobar:
http://www.findsubtitles.com/download.php?id=685937

Citiraj:
Na koji se dio to tacno odnosi, ja se nesto ne sjecam?

Tačno se pominju ta dva pojma, emergentnost i simbiotičnost, negdje u drugoj polovini filma, ne znam tačno gdje.

Emergentnost je osobina sistema da stvori nešto što je više od proste sume njegovih faktora. To važi za svakakve sisteme: biološke, društvene, misaone itd... Ako neko nastoji da fiksira neki sistem (npr. društveni poredak ili religijsko učenje) na jednom nivou, to nikad neće moći u potpunosti ostvariti - elementi sistema će se uvijek otimati kontroli i stvarati nešto novo... Na kraju će iznjedriti nešto novo, a fiksirani nivo će postati prevaziđen i nepotreban. Problem je što ljudi često nisu sposobni da vide emergentnost sistema, tako da će zbog toga fiksirani nivo nastaviti da istrajava, često na štetu neke šire cjeline, bez obzira na to što je suštinski nepotreban (tako npr. nazadni društveni poretci i prevaziđene religijske dogme i dalje postoje zbog opiranja nečemu što možemo nazvati prirodni tok stvari).

Vjerujem da znaš šta je simbiotičnost; u filmu se ona pominje kako bi se ukazalo na sveukupnu povezanost i međuzavisnost svega što postoji na svijetu; tako su na jednostavan način dokazali Jednost - i to na empirijskom nivou, bez zalaženja u metafiziku (koja vjerujem da im nije nepoznata, ali nije nešto s čim se može izaći pred narodne mase :D ).

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 03:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:10
Postovi: 248
Vader je napisao:
Prevod imaš ovde

http://www.divx-titlovi.com/co-YU/divx- ... 1&sortby=1

Mada meni iz nepoznatih razloda titl za Addendum ima neki čudan kodni raposred, svi prevodi koje sam probao umjesto naših slova sa kvačicama prikazuju upitnik (?) dok su mi ostali titlovi u redu, nije mi jasno.


Хвала.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 11:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Warrior of the Light je napisao:
I ja sam danas tražio titlove, ovaj mi se čini dobar:
http://www.findsubtitles.com/download.php?id=685937

Ne valja ni taj, bar kod mene, kao i ostali prevodi za Addendum prikazuje upitnike umjesto naših slova. Svi ostali prevodi mi rade kako treba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 12:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
kolika zbrka oko titlova! najjednostavniji način da popraviš titlevo je da skineš naprimjer subtitle workshop program i neke titlove i popraviš riječi i rečenice koje nisu dobre! koliko dugo ganjate ove titlove mogli ste sami da ih napravite :D! prilično je jednostavno, ali treba malo vremena za to!

pozz...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Vader je napisao:
Warrior of the Light je napisao:
I ja sam danas tražio titlove, ovaj mi se čini dobar:
http://www.findsubtitles.com/download.php?id=685937

Ne valja ni taj, bar kod mene, kao i ostali prevodi za Addendum prikazuje upitnike umjesto naših slova. Svi ostali prevodi mi rade kako treba.


Ne znam, meni radi kako treba sa BS Playerom.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 14:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Meni sa BS Playerom radi tek nešto bolje, prikazuje š i ž ali ne i ć i č.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 15:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2006, 09:59
Postovi: 487
Lokacija: Бања Лука, Републикa Српска
јако добар филм који осликава стварну ситуацију у америци..... ко још увијек вјерује у амерички појам тероризма, има озбиљних потешкоћа у развоју....
фасцинира ме како американци прије уласка у сваки рат прикажу себе као жртве и оне који се бране, иако се ''бране'' хиљдама километара далеко.... а још ме више фасцинира мозак американаца који у то вјерује...... :roll:
мада у првом дијелу доста цитата из библије је у погешном контексту наведено, и мислим да се ово више односи на католичку и америчку цркву.....

_________________
.... поносни потомак истребљене врсте.......
http://www.srbijazemljaheroja.com/wordpress/?p=16864


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 15:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2008, 15:01
Postovi: 135
Lokacija: garsonjera kod stočni pijac
...kompilatori, kopulatori što bi rekli :D ...ovaj film je radila jedna sekta, slično kao i dokumentarac Secret, s tim da je ono na mnogo višem nivou...

_________________
FREE DON VITO... STOP TERROR!!!
http://myspace.com/donvitoisinnocent


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 18:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Pa da, sektaši, sektaši jedu malu djecu, sektaši će doći po vas, sektaši su zlo koje će vas stići, koje prijeti da uništi vaše nadahnute životne vrijednosti, vaš savršeni i bogougodni način života... Kako bi samo lijepo bilo da nema sektaša, jer su oni krivi za sve što je ružno i zlo, oni i neki tamo narkomani...

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 18:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2008, 15:01
Postovi: 135
Lokacija: garsonjera kod stočni pijac
Nisi me razumio... kad kažem sekta mislim na razno razne propovjednike koji misle da su iluminirani ili da su pokupili svo znanje svijeta , a zapravo u većini slučajeva radi se o polupismenim ljudima.
U tom filmu nema ništa novo i sve je već viđeno...i naziv filma hm..."duh vremena " nema nikakve veze sa nečijom političkom akcijom...

_________________
FREE DON VITO... STOP TERROR!!!
http://myspace.com/donvitoisinnocent


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 19:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
OK, meni se sviđa, ko god da ga je snimao :)

"Zeitgeist" znači duh vremena ako se prevede bukvalno, ali ta riječ ima mnogo šire značenje, nešto kao način posmatranja svijeta koji karakteriše određeno doba i civilizaciju, kao civilizacijska paradigma, teško je prevesti jer riječ s istim značenjem ne postoji ni u engleskom ni u srpskom.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2008, 20:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
Film je odlican! Malo predugacak ali odlican! Skinuo sam ga preko torrenta (max brzina - oko 80kb/s)...

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 05:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
Dokumentarac je u stvari trebalo snimiti obrnutim redosljedom mozda bi poruka bolje doshla do ljudi.

Stvar je u tome nebitno koliko su detalji i citati tachni su samom filmu da ljudi pochnu da razmishljaju i ispituju a ne da prihvataju zdravo za gotovo ono sto im je servirano.

Religija i proshlost me nikad nije zanimala ali to je izgleda najvishe optuzivan dio filma kao neistina. Zasto??? Zato sto niko nije 100% siguran pa svi imaju shansu da optuze drugog da laze???

9/11 Mislim da je to i djeci jasno danas.

Jedina stvar za koju je malo ko rekao da nije istina je Monetary System i to je ono sto mi je najvishe privuklo paznju.

Da li je trenutna recesija u svijetu namjerno prouzrokovana ili im se otelo kontoli?

Drzave u recesiji znachi nemaju u finansijskih rezervi uopste i svi su u minusu, USA, UK, Njemachka, Francuska. itd
Ne znam koliko je ljudima poznato ali vlade svjetskih drzava posudjuju bilione i bilione dok ja ovo pishem. Od koga?
Centralne Banke!!! IMF-a!!! Sta je to ko je vlasnik??? Otkud njima pare???

Sto je najgore te pare koje vlada posudi idu bankama koje nisu u drzavnoj svojini da se izvuku iz krize.


Nazad na Zeitgeist i money creation 8) ----> viewtopic.php?f=43&t=40083


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 09:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
Iskreno, meni se u tom provom dijelu o monetarnom sistemu ne svidja sto nigdje nisu pomenute zlatne rezerve koje daju novcu vrijednost. Ovako, ovo sto je predstavljeno izgleda strasno, ali i izvuceno iz konteksta. :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 12:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
ma svatko tko se imalo zainteresirao oko nekih stvari što su spomenute u tom filmu mogao je sve to pronaći vrlo jednostavno na internetu! nisu oni izmisljali toplu vodu nego su samo metodom copy-paste uzeli što im se sviđa i složili kao neku strašno dobru priču :roll: ! dosta stvari je izvađeno iz konteksta i nema nikakvu podlogu i totalno je krivo interpretirano! pod ovim pretežito podrazumjevam onaj dio gdje se priča o kršćanstvu i Isusu! tamo je najviše ateističkih budalaština i u toj priči je doslovno korištena metoda copy-paste s ateističkih stranica!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 13:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
mastermind je napisao:
ma svatko tko se imalo zainteresirao oko nekih stvari što su spomenute u tom filmu mogao je sve to pronaći vrlo jednostavno na internetu! nisu oni izmisljali toplu vodu nego su samo metodom copy-paste uzeli što im se sviđa i složili kao neku strašno dobru priču :roll: ! dosta stvari je izvađeno iz konteksta i nema nikakvu podlogu i totalno je krivo interpretirano! pod ovim pretežito podrazumjevam onaj dio gdje se priča o kršćanstvu i Isusu! tamo je najviše ateističkih budalaština i u toj priči je doslovno korištena metoda copy-paste s ateističkih stranica!


Eto, razlog vise da pogledam film.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2008, 14:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Mmm, cim se vjernici koprcaju i pljuju, znaci da cu pogledati obavezno :D

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2008, 00:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
mastermind je napisao:
ma svatko tko se imalo zainteresirao oko nekih stvari što su spomenute u tom filmu mogao je sve to pronaći vrlo jednostavno na internetu! nisu oni izmisljali toplu vodu nego su samo metodom copy-paste uzeli što im se sviđa i složili kao neku strašno dobru priču :roll: ! dosta stvari je izvađeno iz konteksta i nema nikakvu podlogu i totalno je krivo interpretirano! pod ovim pretežito podrazumjevam onaj dio gdje se priča o kršćanstvu i Isusu! tamo je najviše ateističkih budalaština i u toj priči je doslovno korištena metoda copy-paste s ateističkih stranica!


Samo sam cekao :lol:

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2008, 12:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
mastermind je napisao:
ma svatko tko se imalo zainteresirao oko nekih stvari što su spomenute u tom filmu mogao je sve to pronaći vrlo jednostavno na internetu! nisu oni izmisljali toplu vodu nego su samo metodom copy-paste uzeli što im se sviđa i složili kao neku strašno dobru priču :roll: ! dosta stvari je izvađeno iz konteksta i nema nikakvu podlogu i totalno je krivo interpretirano! pod ovim pretežito podrazumjevam onaj dio gdje se priča o kršćanstvu i Isusu! tamo je najviše ateističkih budalaština i u toj priči je doslovno korištena metoda copy-paste s ateističkih stranica!



Drugar recimo da si u pravu... Kakvu hriscanstvo ima podlogu? Bibliju? Staru ili ovu novu sa servis pakom? Narodno vjerovanje? Isusa? Jel mozda neko uspio da dokaze postojanje Isusa?? Nije!!! Znachi i to je samo teorija!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs