banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Dec 2008, 13:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Gazda je napisao:
mastermind je napisao:
ma svatko tko se imalo zainteresirao oko nekih stvari što su spomenute u tom filmu mogao je sve to pronaći vrlo jednostavno na internetu! nisu oni izmisljali toplu vodu nego su samo metodom copy-paste uzeli što im se sviđa i složili kao neku strašno dobru priču :roll: ! dosta stvari je izvađeno iz konteksta i nema nikakvu podlogu i totalno je krivo interpretirano! pod ovim pretežito podrazumjevam onaj dio gdje se priča o kršćanstvu i Isusu! tamo je najviše ateističkih budalaština i u toj priči je doslovno korištena metoda copy-paste s ateističkih stranica!



Drugar recimo da si u pravu... Kakvu hriscanstvo ima podlogu? Bibliju? Staru ili ovu novu sa servis pakom? Narodno vjerovanje? Isusa? Jel mozda neko uspio da dokaze postojanje Isusa?? Nije!!! Znachi i to je samo teorija!!!


Glavna su vrela o povijesnom Isusu novozavjetni spisi (evanđelja i poslanice), a od nekršćanskih antičkih izvora Tacit, Plinije Mlađi, Svetonije, Josip Flavije i Talmud. Rimski povjesničar Tacit u svojim Analima, napisanim od 116. do 117. spominje Isusa i navodi, da je po nalogu Poncija Pilata raspet na križ. Židovski povjesničar Josip Flavije dva puta spominje Isusa u svom djelu Antiquitates Judaicae. O Isusu govori i Kuran.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2008, 14:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
Kako ja njima da vjeujem? Kazes i kuran spominje isusa..cekaj znachi imaju dva neka isusa onda, hrishcanski i islamski? Ja mislio samo je jedan u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2008, 15:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Gazda je napisao:
Kako ja njima da vjeujem? Kazes i kuran spominje isusa..cekaj znachi imaju dva neka isusa onda, hrishcanski i islamski? Ja mislio samo je jedan u pitanju?


prijatelju dobio si moj odgovor, pa sam prouči koliko ih je bilo ako te zanima! to bi ti sigurno bilo korisnije od postavljanja budalastih pitanja!

pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2008, 15:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
Pitanja postaju budalasta onda kad se na njih ne moze dati odgovor...Drug :)
Believe nothing of what you hear, and only half of what you see


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2008, 16:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2006, 09:59
Postovi: 487
Lokacija: Бања Лука, Републикa Српска
Gazda je napisao:
Pitanja postaju budalasta onda kad se na njih ne moze dati odgovor...Drug :)
Believe nothing of what you hear, and only half of what you see


није битно јел' ти вјерујеш или не вјерујеш, то је у потпуности твоја ствар.... већ је поента у томе што су рецимо неки цитати навођени, типа да у Библији Христ објашњава ученицима да ће послије њега доћи човијек који носи неке посуде са водом, и да он као представља долазак следећег еона, што уопште није тачно . дакле отвориш Библију нађеш тај пасус који су они навели и видиш да није тачан. то је чињеница.

_________________
.... поносни потомак истребљене врсте.......
http://www.srbijazemljaheroja.com/wordpress/?p=16864


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2009, 13:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Korist od ovakvih filmova je da nakon što se pogledaju ono što je tu prikazano onda primjećuje i prepoznaje u svakodnevnom životu, da se kroz to potvrdi autentičnost iznesenih teorija ali i da se kroz to skrene pažnja drugima koji nisu toliko u to upućeni.

U drugom dijelu je prikazan jednostavan sistem zaduživanja "slabijih" zemalja od strane Svjetske banke i MMF-a na takav način da se dug ni ne može vratiti već da se stalno moraju uzimati novi krediti (nova zaduženja) koji će se stalno vraćati kroz protuusluge a one su rasprodaja domaćih preduzeća, pogotovo onih koje bolje stoje, privatizovanje čak i najbitnijih preduzeća kao što su vodovod (da bi strane firme prodavale domaću vodu domaćem stanovništvu), onda razne vidljive i nevidljive političke i druge usluge koje domaći političari pod ucjenama i pritiscima moraju da daju.

Danas sam u novom "Svetu kompjutera" naišao na zabrinjavajući podatak i sad sam ga našao i po sajtovima pa ga prenosim, a vi uporedite sa svim onim što je prikazano u Zeitgeistu


Ode Telekom

MMF će odobravanje novog kredita usloviti smanjenjem javne potrošnje preko penzija i plata ili prodajom najprofitabilnijeg javnog preduzeća


BEOGRAD - Vlada Srbije ovih dana moraće da bira između smanjenja plata i penzija i prodaje Telekoma Srbija, jer će te uslove diktirati misija Međunarodnog monetarnog fonda ne bi li odobrila preko potreban kredit od dve do tri milijarde dolara, tvrde za Kurir ekonomski eksperti. Dok predstavnici vlasti objašnjavaju kako će nam ovaj aranžman popraviti kreditni rejting, stručnjaci upozoravaju da klizimo ka dužničkom ropstvu.

Jorgovanka Tabaković, ekonomista, smatra da sve ide ka prodaji najprofitnijeg državnog preduzeća Telekoma Srbija.
- MMF će reći da moramo da smanjimo javnu potrošnju, dok će država odgovoriti da to ne može da uradi jer je tri četvrtine javne potrošnje zakonski regulisano, odnosno da je to zakonska obaveza, kao recimo penzije. Zatim će nam predložiti da smanjimo investicije u infrastrukturu, što je, naravno, van svake pameti. Tako da će nam na kraju tražiti da prodamo ono što vredi, a to je Telekom, i to ove, ili najkasnije sledeće godine. Te pare ćemo potrošiti, i šta onda? Opet kredit! - naglašava Tabakovićeva. Po njenom mišljenju, sada je pravi trenutak da se napravi zaokret u ekonomskoj politici koja se zasniva na zaduživanju i rasprodaji i da se okrenemo domaćoj izvoznoj industriji.

- Država priznaje da joj zbog vraćanja kros border kredita treba aranžman sa MMF. Dug od kros border kredita u iznosu od četiri milijarde evra napravila su privatna preduzeća koja se bave uvozom. Zbog toga nama treba novi aranžman sa MMF, jer vodimo pogrešnu ekonomsku politiku, koja nije izvozno orijentisana, već isključivo ide na ruku uvozničkom lobiju i bankarskom sistemu. Takva politika od našeg građanina stvara idealnog dužnika prema stranim bankama, a od države idealnog dužnika pred međunarodnim finansijskim organizacijama. Sve to nas vodi u dužničko ropstvo - istakla je ona.

Branko Radujko, direktor Telekoma Srbije, rekao nam je da je stav menadžmenta da u narednom periodu ne komentariše pitanja o privatizaciji kompanije u javnosti.

- Na vlasnicima, odnosno Vladi Srbije, kao većinskom, i grčkoj kompaniji OTE, kao manjiskom akcionaru, jeste da donesu odluku o privatizaciji. Opredeljenje menadžmenta je da, kao i dosad, sprovodi biznis plan kompanije i radi na unapređenju njenog poslovanja - rekao je Radujko za Kurir.
Ekonomista Danijel Cvjetićanin ocenjuje da je naša vlast nesposobna da sama reši problem i da nam MMF dolazi u ulozi staratelja.

- Mi imamo vladu koja ne može da reši probleme i zbog toga MMF dolazi kao žandarm da izudara dete po turu i da mu kaže šta treba da radi. Oni će nam sigurno reći da moramo da smanjimo javnu potrošnju. Nebitno da li ćemo smanjiti broj ministarstava na devet, broj agencija, saveta, komisija ili će nam reći da smanjimo plate i penzije, koje su najveća stavka u budžetu. I ja se slažem da će, ukoliko to ne uradimo, zatražiti da se proda Telekom. A kad to uradimo, onda idemo na vojnu imovinu, na poljoprivredno zemljište... Sve dok ne završimo kompletnu priču - objašnjava Cvjetićanin.

Sindikat: Ne treba prodavati u vreme krize

Miroslav Joksimović, predsednik sindikata Telekoma Srbija, kaže da ga ne iznenađuje što MMF uslovljava aranžman prodajom Telekoma, jer je o tome već bilo reči kad je sklapan prvi aranžman od 402 miliona evra.
- To čak piše i u memorandumu o saradnji sa MMF, da su Telekom i "Galenika" uslov za dobijanje kredita! Mislim da već početkom sledeće godine može da usledi prodaja Telekoma. Mi smatramo da ne treba prodavati bar dok traje kriza jer će se dobiti daleko niža cena - kaže Joksimović. Prema njegovim rečima, dovoljno je, recimo, da se Dojče telekomu proda svega četiri odsto akcija i da vrlo brzo stekne većinsko vlasništvo od 51 procenat, jer preko grčkog OTE već sada kontrolišu 20 odsto Telekoma, a lako bi došli do akcija koje pripadaju građanima, u visini od 15 procenata, i radnika, koji bi raspolagali sa oko 12 odsto.


http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/k ... de-telekom


I evo još

DT sve bliže preuzimanju srpskog Telekoma
MMF kredit Srbiji od dvije milijarde dolara uvjetuje prodajom najprofitabilnijeg javnog poduzeća


http://www.poslovni.hr/108728.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2009, 14:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Mamu im MMF-ovsku i World (American) Bank-ovsku. Trebamo ih sviju otjerat


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2009, 15:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Chavez: Kapitalizam mora pasti
Venezuelanski predsjednik Hugo Chavez ismijao je pokušaje čelnika skupine G20 u borbi protiv svjetske financijske krize, rekavši da 'kapitalizam mora pasti' jer su njegove vrijednosti propale.
U razgovoru za venezuelansku televiziju Chavez je rekao da su Sjedinjene Države i Velika Britanija najveći krivci za financijsku krizu koja pustoši svijet, jer se urušava financijski model kakav su te dvije zemlje nametale godinama.

'Nemoguće je da kapitalizam može upravljati čudovištem kakav je svjetski monetarni sustav', rekao je Chavez. 'Kapitalizam mora pasti. Mora nestati. Svi moraju krenuti novim tranzicijskim putem koji zovemo socijalizam', rekao je. Chavez je ismijao rezultate summita G20 u Londonu i naglasio da Međunarodni monetarni fond mora biti eliminiran.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2009, 16:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Vader je napisao:
Chavez: Kapitalizam mora pasti


Baš maloprije čitam


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2009, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Kapitalizam mora pasti, ali komunizam je davno pao. Sta nam onda ostaje?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2009, 02:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2004, 14:04
Postovi: 264
Lokacija: Stonehelm
vim je napisao:
Kapitalizam mora pasti, ali komunizam je davno pao. Sta nam onda ostaje?

Или погрешно читаш, или погрешно тумачиш....
Кључна ријеч је социјализам, а не комунизам. А то што се десило да комунисти никад нису уствари
ни "пласирали" социјализам у правом смислу ријечи, већ водили исте борбе за моћ и богатство које се воде кроз
историју човјечанства кроз све могуће системе друштвеног уређења откад је власти и силе, то је друга ствар.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2009, 13:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ništa bez MMF-a


BiH počinje pregovore s MMF-om o novom stand-by aranžmanu
Vlasti Bosne i Hercegovine ovaj će tjedan započeti pregovore s predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda o mogućem zaključenju novog stand-by aranžmana i zajma od milijardu eura, najavili su u ponedjeljak bosanskohercegovački mediji.

Izaslanstvo MMF-a kojega predvodi voditelj odjela te organizacije za BiH Kostas Christou stiže u tu zemlju kako bi procijenilo trenutačno financijsko i gospodarsko stanje. Očekuje se kako će razgovori s predstavnicima vlasti i novčarskih institucija u BiH trajati do kraja mjeseca. Stručnjaci iz BiH istodobno trebaju pripremiti nacrt platforme za pregovore s MMF-om.

Nema alternative

Guverner Centralne banke BiH Kemal Kozarić ranije ovog mjeseca snažno se zauzeo za sklapanje stand-by aranžmana s MMF-om ocijenivši kako za to nema alternative. Iako se vlasti BiH nadaju potpori od milijardu eura kako bi popunili manjkove u proračunima na svim razinama, 'Dnevni avaz' upozorava da ne treba imati prevelika očekivanja.

Ovaj list podsjeća kako MMF ne vjeruje previše u statističke pokazatelje o stanju gospodarstva i financija na kojima svoju računicu temelje vlasti BiH. 'MMF nikada nije u cijelosti vjerovao podacima bosanskohercegovačkih vlasti, izuzimajući podatke Centralne banke BiH, te se više oslanjao na svoje vlastite', navodi 'Avaz' te upozorava kako treba pričekati procjenu MMF-a o stanju u BiH nakon dvotjednih pregovora.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2009, 11:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Poseno zanimljivi videi iz istoimenog filma o modernom ropstvu gdje kaze: "fizicko ropstvo je zahtijevalo da se robovi hrane i da im se daje smjestaj da bi se ostvario profit, dok moderno ekonomsko ropstvo zasnovano vecinom na kamatama i inflaciji donosi profit bankarima bez ikakvih troskova": http://www.youtube.com/watch?v=W2OOpbbnnIM
I nastavak: http://www.youtube.com/watch?v=UU5cde5olps
Da napomenem ovo je drugi dio koji se vise ogranicio na sirenje modernog ropstva svijeta ekonomski za razliku od prvog dijela koji je govorio o religijskom. Potresna svjedocenja bivseg agenta CIA: http://www.youtube.com/watch?v=i_NKs9ZEt2U

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2009, 23:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
''Zeitgeist'' je najpametnija stvar koju sam pogledao u skorije vrijeme, ako ne ikada. Ono sto mi se posebno svidjelo je sto ne ostavlja stvari samo na postavljenim pitanjima, nego daje i neke odgovore. Kad bi svi ljudi svijeta pogledali film i shvatili ga ozbiljno, za deset godina bi se cijala Zemlja kroz suze smijala svojoj proslosti. Moja savjet je da ga kopirate, dijelite i kacite po netu gdje i kad god stignete.

A, cemu to uzbudjivanje oko hriscanstva i ostalih religija? Da Isus Hrist stvarno postoji, sigurno se ne bi ljutio kada bi svi razmisljali kao ovi iz ''Zeitgeist"-a i "Project Venus"-a, zar ne? Ja licno mislim da je srz vjere upravo ta sveopsta solidarnost o kojoj govore u "Project Venus''-u. Taj sam osjecaj imao otkad znam za sebe. Kada slusate nase crkvene poglavare oni takodje ukazuju na iste probleme u nasem drustvu kao i Venusovci, s tim sto traze jos i da budete lojalni crkvi. Znaci, crkvenjaci nisu losi u sustini, al' nemaju rjesenje a malo su i lijeni, pa hoce i ''ljeba bez motike''. Eto, ako neko misli da bogohulim na pravoslavlje...sta bih ja sad tome. Ko vjeruje u sve te svece itd, mislim da je samo praznovjeran ili ima neke svoje razloge koji nisu motivisani samo vjerom. Ja, koji sam po rodjenju nazvan Srbinom pravoslavacem, zaista vjerujem u Boga kao sto naucnici iz "Venusa''-a vjeruju, tj, kao u neku nevidljivu silu koja povezuje sve ljudi i bica i pojave u jednu cjelinu (jer, kao sto rekoh, neki cudan nacin, ja to i osjacam te mislim da je svako ljudsko bice sposobno za to) i radije bih bio dio ''Covjecije'' nacije i ''Venus'' vjere nego ovo sto sam, navodno, sada(ko ovo bude tumacio kao izjavu nekog sektasa, neka jednostavno pogleda film, pa ce da shvati o cemu ja to).

Tako da, iako film kao film i nije nesto, poruka koju nosi je definitivno veoma inteligentna pa stoga svakome preporucujem da ga pogleda. Pogotovo ako je po struci ekonomista, pravnik, politicar :D .

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2009, 00:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Kako reče jedan moj prijatelj, citiram: "ovo treba narezati na CD-ove i dijeliti po gradu". :D :D :D

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2009, 11:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Mislim da to ne bi puno pomoglo jer ne mislim da je suština ovog problema u ljudskoj neinformisanosti (pa da se taj problem onda eliminiše informisanjem kroz ovakve filmove), mislim da je problem puno dublji a nalazi se u ljudskoj svijesti, u nivou duhovnosti. A to se ne može riješiti gledanjem ovakvih filmova. To se "liječi" na druge načine. I dok god se to ne izliječi ovakvi filmovi će biti zanimljivi ali neće imati previše efekta. Mislim da je naivno smatrati da će na zemlji nastati raj ili slično ako bi što više ljudi pogledalo ovakve dokumentarce, da će se time stvari tek tako srediti jer, eto, sad kao znamo nešto što nam je sakrivano. Tvorci lošeg sistema ne igraju na kartu ljudske neinformisanosti već na kartu opšteg lošeg ljudskog duhovnog nivoa koji im omogućava da ljudima "prodaju" sve što požele jer će ljudi sve to da "progutaju" jer u svojoj svijesti i svom duhu nemaju izgrađen "imunološki sistem" koji bi u startu prepoznao i odbacio sve ono što je loše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2009, 16:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Ja ipak mislim da jeste problem u neinformisanosti. Mnogo ljudi nije svjesno da je ovog momenta moguce iskoristiti prirodne izvore energije (sunce, talasi, termalni izvori itd.) Kad bi svi ljudi ovog svijeta to znali, koja bi budala zeljela novac? Sve sem energije je samo nadogradnja koja se postupno izvede i to je to...I da, problem nije samo u neiformisanosti, nego u strahu od onogo sto bi se moglo dogoditi. Ali strah od nepoznatog se savladjuje upoznavanjem sa istim. U pravu su ljudi, mi trenutno zivimo u proslosti, sistemu koji smo intelektualno kao vrsta vec prevazisli.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2009, 17:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
nasmjeshiti luzer je napisao:
Mnogo ljudi nije svjesno da je ovog momenta moguce iskoristiti prirodne izvore energije (sunce, talasi, termalni izvori itd.) Kad bi svi ljudi ovog svijeta to znali, koja bi budala zeljela novac?

Svaka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2009, 21:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2004, 14:04
Postovi: 264
Lokacija: Stonehelm
nasmjeshiti luzer je napisao:
Mnogo ljudi nije svjesno da je ovog momenta moguce iskoristiti prirodne izvore energije (sunce, talasi, termalni izvori itd.) Kad bi svi ljudi ovog svijeta to znali, koja bi budala zeljela novac?

Ти не разумијеш да је основни услов сваког новог извора енергије- новац.
Зар мислиш да ће ти неко тек тако поклонити соларне фарме, таласне и парне турбине, постројења и технологију,а?
Или сматраш за себе да то све сам можеш да изведеш?
Свака држава модерне западне и сјеверне Европе улаже у (онако на папиру), и ради (веома мало) на новим технологијама искоришћавања самообновљивих извора енергије. То не може преко ноћи у овом данашњем свијету пуном опортуниста и свакаквих лобија. Ако 95% неће, шта може оних 5% који хоће да уради? Ништа.
nasmjeshiti luzer je napisao:
Sve sem energije je samo nadogradnja koja se postupno izvede i to je to...I da, problem nije samo u neiformisanosti, nego u strahu od onogo sto bi se moglo dogoditi. Ali strah od nepoznatog se savladjuje upoznavanjem sa istim. U pravu su ljudi, mi trenutno zivimo u proslosti, sistemu koji smo intelektualno kao vrsta vec prevazisli.

А можда не би било на одмет да погледаш мало статистике образованости људи широм свијета?
Онда не би могао тек тако да се разбацујеш тим изразима "intelektualno kao vrsta".
Какве везе интелект има са нашом врстом? Да си написао "intelektualno vec prevazisli" ајде и некако (мада ни то није тачно) али овако је дупло погрешно. Сви знамо да жохари као врста инсеката или жабе као врста водоземаца не могу измислити соларне ћелије.
Појам врсте је овдје сувишан. А и интелект је тотално занемарив, ако погледамо тренд "напретка" "модерног" западног друштва:
Дај богатима још богатства, узми још од сиромашних, бомбардуј земље које имају нафту, уствари бомбардуј сваког ко ти није по вољи, ионако ти не могу узвратити. Изврши инвазију на било коју земљу која има богатство природних ресурса а не да их теби, већ,на примјер, Кини или Русији. И тако даље и тако даље.
Дакле-интелект нема везе са овом причом. Интелект је нажалост потпуно одвојен од образованости, која је у свијету на веома ниском нивоу.
Мала група људи управља свијетом и раде шта хоће. Остатак је гладан и сиромашан, нема ни да једе, а камоли да студира на Принстону, Харварду или Кембриџу. Можда су и интелектуалци, али тај интелект не вриједи ништа без образовања и искоришћења истог.
Исто тако, ни врста нема везе с овом причом. Пошто нема других врста да нам парирају, ми смо једина врста на Земљи која је у стању да измијени на боље или на горе ову планету.
А то што се ради сада, је успоравање напретка у погледу нових, чистих извора енергије на рачун нафтних лобија и корумпираног свијета политичара који само гледа да се још више обогати. Иако то нема неког великог утицаја на саму климу Земље (погледај филм "The Great Global Warming Swindle") поента је у томе да приступ Сунцу, вјетру и осталим природним изворима енергије имају сви, док приступ нафти има неколицина и они то добро користе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2009, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
popovich je napisao:
Ти не разумијеш да је основни услов сваког новог извора енергије- новац.
Зар мислиш да ће ти неко тек тако поклонити соларне фарме, таласне и парне турбине, постројења и технологију,а?
Или сматраш за себе да то све сам можеш да изведеш?
.


Ochigledno nisi gledao Zeitgeist 2 cim postavljas ovakva pitanja. Venus project rjesava pitanje novca i energije vrlo jednostavno, samo ako bi ljudi to htjeli. Imas u mom prethodnom postu link za ovaj film pa pogledaj cijeli.

Sto se tice informisanja vjerujem kad bi se pravilno informisali ljudi da bi mnogi promijenili misljenje posto je vecina ljudi pod uticajem mocnih i bogatih propagandnih televizija koje su pod kontrolom vlasti, samo zavisi kome sta vise utice. Recimo, ja sam prije godinu dana gledao Zeitgeist 1 i nisam bio ubijedjen o Americkoj tajnoj pozadini.
Dok, kad sam pogledao Zeitgeist 2 prije oko mjesec dana vidio sam puno stvari koje su mi promakle, a tako vjerujem i ostali bi, samo zavisi sta na koga utice.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs