banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 00:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Feb 2009, 22:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Malo srce izdržalo 11 uboda nožem
Datum: 10.02.2007 20:23
Autor: Željko Derajić

Sedmog februarskog dana ratne 1942. godine u banjalučkim naseljima Motike, Šargovac i Drakulić puške nisu pucale, ali su sijevale ustaške bajonete i sjekire.

Rijetki su oni koji su uspjeli da izbjegnu krvave ustaške ruke od kojih je tog dana stradalo više od 2.300 nevinih duša među kojima i 551 dijete.


Šokantna ispovijest: http://www.nezavisne.com/nedjeljne/vije ... nozem.html

http://banjaluka.wordpress.com/2008/02/ ... g-zlocina/

Da se nikad više ne ponovi, a mučenicima neka je laka crna zemlja. :( Sutra je tužna godišnjica. :(
Iznenađen sam da na ovom forumu nema ništa o ovom događaju. :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2009, 00:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
Da, strasno je to sto se desilo. Ja inace svake godine idem na spomenik na Drakulicu jer je i moj deda stradao u tom ustaskom pokolju.

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2009, 09:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
Zamislite da poslije nekoliko decenija na ulici slucajno sretnete svog krvnika. Ne mogu ni zamisliti kako se covjek osjecao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2009, 15:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da to je stravično. A evo i postoje svjedoci koje sam naveo , a koji potvrđuju ona pravila NDH.
Oni koji su se pokatoličili preživjeli su , oni koji nisu ili su pobijeni ili su nekim čudom preživjeli.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2009, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Слава им!

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2009, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
urbana_extravaganca je napisao:
Слава им!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
slava im.
treba neki dokumentarac ili nesto slicno napraviti na temu sta su ustase radile u II svjetskom ratu ovde. ne smije se nikako zaboraviti. clanak u novinama nije dovoljan.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2009, 00:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da , slažem se. Sada su se uslovi stvorili da se o ustaškim zlodjelima na prosotru čitave BiH progovori, a i šire. Još hvala Bog ima svjedoka, koji bi pričali o tome.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2009, 16:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Прочула се нека прича да Леми и наводно Тадић неки филм о Јасеновцу хоће да финансирају (наравно нека будала је све то зачинила причом као режисер треба да буде Стивен Спилберг). То не би било лоше и чак је добро, само би такво остварење морао да ради домаћи режисер високог калибра а ту их сада мало хвали с обзиром да Куста није за такве филмове, да је Марковић издајник тешки (чим његовим филмовима даје аплаузе усташа Месић нема ту кадра за нас). Ту су још Шотра (кад би радио на ранијем нивоу) или Паскаљевић. Наравно да би РТРС требао да уради нпр. један документарац о Дракулићу, међутим негде за сада запиње.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2009, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Evo sta pise u "glasu":

Citiraj:
Pokolj je organizovao ustaški komandant za takozvanu "Hrvatsku Krajinu" Viktor Gutić, a predvodio ga je fra Miroslav Majstorović Filipović, koji je nakon tog zločina postao komandant Jasenovačkih logora i prozvan "fra dijavolo".


Kao sto je bilo i ocekivati popovi su kao i uvijek u skoro svakom zlu odigrali kljucnu ulogu. Vise o tome citajte ovdje http://en.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Majstorovic , gdje pise da je ovaj djavo zaklao dijete pred cijelim razredom i govorio drugima ustasama da pokolju ostalu djecu a da grijeh ide na njega.

Citiraj:
U dokumentima, čak i onim iz ustaških izvora tadašnje Nezavisne države Hrvatske, navodi se da je zločin u ovim banjolučkim selima bio najveći pokolj učinjen u jednom danu. Krvavi ustaški pir u ovim selima počeo je u četiri časa ujutru i trajao je do podneva istog dana.

Mještani Drakulića, Šargovca, Motika i rudnika Rakovac ubijeni su bez ijednog metka - sjekirama, noževima, krampovima i "srbomlatkom".

Da su ustaške vlasti pripremale podmukli pokolj Srba, govori i činjenica da su nekoliko dana ranije izvršile popis seljana, uz obrazloženje da će svi koji se zateknu kod kuće u nedjelju, tog 7. februara 1942. godine, dobiti pomoć u hrani.


Poznata taktika prevare slicno kao u holokaustu da narod nebi pravio paniku ili pobunu ili bjezao. Umirivali su ih laznim obecanjima. Ovdje se vidi da je otac lazi sam djavo.

Citiraj:
Nekoliko dana ranije, ustaše su naredile da se, zbog navodnog bjesnila, pobiju svi psi u tim selima, sa namjerom da za vrijeme zločina lavež pasa ne bi otkrio da se nešto dešava.


Kao oni se brinu za bjesnilo, a ubijaju vlastito stanovnistvo slicno kao komunjarska Sjeverna Koreja. Pih. :-?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2009, 17:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
Malo srce izdržalo 11 uboda nožem
Datum: 10.02.2007 20:23
Autor: Željko Derajić

Sedmog februarskog dana ratne 1942. godine u banjalučkim naseljima Motike, Šargovac i Drakulić puške nisu pucale, ali su sijevale ustaške bajonete i sjekire.

Rijetki su oni koji su uspjeli da izbjegnu krvave ustaške ruke od kojih je tog dana stradalo više od 2.300 nevinih duša među kojima i 551 dijete.


Šokantna ispovijest: http://www.nezavisne.com/nedjeljne/vije ... nozem.html

http://banjaluka.wordpress.com/2008/02/ ... g-zlocina/

Da se nikad više ne ponovi, a mučenicima neka je laka crna zemlja. :( Sutra je tužna godišnjica. :(
Iznenađen sam da na ovom forumu nema ništa o ovom događaju. :(



Uhhhhhhhhhhhhh
Kakav tekst, sav sam se najezio. To se ne smije nikad zaboraviti i ako se bude moglo vratiti na bilo koji nacin. Da malo vise drzimo do sebe trebalo bi gadovima zabraniti ulazak i boravak u gradu BL slicno kao sto imaju kragujevcani zabranu za svabe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2009, 18:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nije se moglo za Titine Juge, sada mislim da se još manje može uvesti neka zabrana.

Ali moramo imati na umu ove stvari, kada se u budućnosti budemo povezivali oko nekih stvari.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 13:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Juče sam gledao na Nekad bilo ispovijest ljudi koji su preživjeli ovaj pokolj. Pa su se pomenuli i Hrvati koji su pomogli tim jadnicima.

Jedan od njih je Marko Lipovac mlinar, koji je u svojoj kući sakrio 25 srpske djece od ustaša, bilo je tu i par dobrih domobrana. Međutim sudbina je bila takva da potomci Marka Lipovca su morali napustiti Banjaluku samo zato što kreteni koji su ih otjerali nisu znali istinu tog pokolja do kraja.

Nije tačna tvrdnja koju su neki istoričari iznjeli da je fratar urezivao krst nožem djeci na grudima.
Samo je klao po grlu. Pa eto smatrali su da to treba ispraviti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 17:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
vim je napisao:
Kao sto je bilo i ocekivati popovi su kao i uvijek u skoro svakom zlu odigrali kljucnu ulogu.


Школски примјер генерализације и неогдоворних изјава.

Буди љубазан па нам примјером наведи макар једног јединог православног свешеника
који је клао људе само зато што су Хрвати, муслимани итд.


Свако ко било шта зна како је православна црква пролазила у ратовима на нашим подручијима
не би никада генерализовао и у исти кош трпао жртве и кољаче, а ево вам само један примјер
како се провео владика Бањалучки Платон којем је наређено да напусти своја духовна чеда:


Његово Преосвештенство Епископа Платона je рат затекао у Бања Луци.
Одмах после проглашења НДХ и доласка стожерника и повереника за Врбаску бановину Др. Виктора Гутића, Епископ Платон je добио један акт (Каб. бр. 529) од 27. травња 1941. године следеће садржине:

"Доставља ce у препису декрет са жељом и препоруком да Госп. проту Мачкића Душана поставите Вашим Архијерејским замеником. Уз тај акт приложен je и овај декрет: "Декрет којим постављам проту Душана Мачкића, пароха и архијерејског намесника, за повереника испред хрватске државне власти у пословима бањалучке епархије, која ће епархија одласком епископа Платона као пореклом Србијанца остати упражњена."



Одговарајући на предњи акт Његово Преосвештенство Епископ Платон je између осталог написао:

Citiraj:
"Част ми je саопштити стожеру да поменутог његовог предлога не могу прихватити, и то из ових разлога:
"Ja сам канонски и законито од надлежних власти постављен за Епископа бањалучког и као такав обавезао ce пред Богом, Црквом и народом да ћу водити бригу о својој духовној пастви, истрајно и постојано, без обзира на ма какве прилике и догађаје, вежући нераздвојено живот и судбину своју са животом и судбином свога духовног стада и остајући у средини његовој на духовној стражи за све време докле ме Господ у животу подржи, остајући уз своје стадо као "пастир добри, који душу своју полаже за овце своје".

На то сам ce заветовао и заклео примајући епископски чин и преузимајући под своју управу епархију бањалучку, и тој својој заклетви остајем веран и непоколебљиво доследан, докле год ми буде могуће да самостално одлучујем о своме држању и да дајем израза својој вољи.

Ако би ме груба сила, против које сам немоћан, ипак раставила од моје пастве и уклонила ме с подручја поверене ми епархије, тада бих по уставу Српске православне Цркве, замолио једног од суседних архијереја (сарајевског или тузланског) да ме за време мога отсутствовања заступа у вршењу строго епископских послова у епархији бањалучкој, a за остале послове овластио бих свога законито постављеног архијерејског заменика и Црквени суд, који ми и сада у великој мери помажу у обављању тих послова.

То je канонски и уставни ред и пропис који важи за Српску православну Цркву и по коме само они органи које устав те Цркве предвиђа могу да врше неку власт цркви, a никако и какви други органи којих устав не познаје.

Таквих незаконитих и споља наметнутих органа, у то сам најтврђе убеђен, не би признавао ни народ ни свештенство, нити би такав орган, ако би био у свештеничком чину, могао и даље остати свештеником Православне Цркве.

Толико сам са своје стране сматрао нужним да узвратим као одговор на напред споменути акт тога стожера. - Епископ бањалучки Платон.
Предње саопштавамо православном народу и свештенству ради знања и управљања. Епископ бањалучки Платон, с. р."



После овог одговора Епископа Платона у понедељак, 5. маја 1941. године у 3 часа у јутро, дошли су агенти бањалучке усташке полиције у епископски двор, и наредили Епископу да пође с њима у усташки стожер.

Владика Платон кад јe доведен у стожер затекао je тамо проту и архијерејског намесника у Босанској Градишки Душана Суботића, који je већ од раније био затворен у бањалучкој Црној Кући - Кастелу. Истога дана су владику и проту стрпали у аутомобил и одвели у правцу Котор вароши.

На петом шестом километру од Бања Луке, извели су обојицу из аутомобила убили их на обали реке Врбање и бацили у воду.
То ce десило све пре свитања.
Убиство je извршио Асим Ђелић.
Владичин леш пронађен je тек 23. маја 1941. године.
Тога дана пронела ce вест по Бања Луци, да je Врбас избацио један леш у селу Кумсалима повише траписке ћуприје (или у близини пилане Босна Боа), и да je то леш владике Платона.

Леш je пренесен у мртвачницу, где су леш видели неки људи, који су владику познавали добро и сви тврде да je то заиста био владичин леш.
На лешу су ce видели трагови три метка:
један у потиљак, други у слепоочницу a трећи у леђа.
На ногама су му биле ципеле са гумипластиком.
(Епископ Платон je увек носио такве ципеле.)
Од одеће било je на њему само доње рубље и око појаса кожни кајиш.
Половину браде и лица није имао a друга половина ce још држала.

Сахрањен je од стране власти тајно, без сведока на војничком гробљу 24. маја 1941. године.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 17:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Тако се провео епископ Бањалучки, а на исти начин је пострадао и његов брат у Христу из Сарајева,
митрополит дабро-босански Петар Зимоњић:

Други светски рат га је затекао на дужности дабро-босанског митрополита у Сарајеву. С обзиром да је Сарајево било бомбардовано у априлском рату, митрополит Петар се привремено склонио у манастир Свете Тројице код Пљеваља, где је остао до другог дана Васкрса 1941. године, када се вратио у Сарајево.

Међутим, тада су у Сарајеву и другим градовима увелико трајала хапшења и убијања Срба. Многи су му предлагали да привремено напусти Митрополију и пређе у Србију или Црну Гору. Он је све предлоге такве врсте одбио речима: "Ја сам народни пастир те ме веже дужност, где сам делио добро са народом, да исто тако и зло са народом подносим и поделим, и према томе мора се са народом судбина делити и остати на своме месту".

Немачка патрола, која је бројала шест официра и војника, упала је у зграду Митрополије 27. априла 1941. године. Имали су задатак да претресу Митрополију. Један немачки официр му је том приликом рекао:

"Јесте ли Ви тај митрополит који је захтевао рат са Немачком?" и нагласио је да би га због таквог става требало убити.

Митрополит Петар му је на то одговорио:

"Господине, Ви се љуто варате. Ми нисмо за рат криви. Ми никога нисмо напали, али се немојте варати, ми се не дамо поубијати. Ми нисмо кап воде која се да прогутати него народ који има право на живот!"

Митрополит је, с обзиром да је тумач лоше превео његов одговор немачком официру, поновио одговор на чистом немачком језику што је Немце изненадило. Они су после кратког времена напустили Митрополију не извршивши претрес.

Митрополита је почетком маја 1941. године телефоном позвао католички фратар Божидар Брале, који је био наименован за усташког повереника за Босну и Херцеговину, и саопштио му наредбу да у току истог дана нареди свим својим свештеницима и црквеним општинама да више не употребљавају ћирилично писмо и да промене печате на латиницу, а да ће, уколико то не изврши у наведеном року, бити позван на одговорност.

Митрополит му је на то одговорио:

"Ћирилово писмо се не може укинути за 24 часа, а осим тога, рат није завршен!"

Овакав став митрополита Петра представљао је повод за његово хапшење, које се догодило 12. маја 1941. године.

Митрополит је, пре него што је ухапшен, позвао своје свештенике ради давања упутстава о даљем раду. Неки свештеници су га питали да се привремено склоне у Србију, али митрополит им је рекао:

"Останите са својим парохијанима, па шта буде народу нека буде и вама".

Сви свештеници су га послушали. Многи од њих су касније мученички пострадали, а неки су дочекали крај рата те су сведочили о држању митрополита Петра у тим тешким данима.

Дана 12. маја 1941. године у 16,30 часова у митрополију су дошли усташки агенти и саопштили су да митрополит Петар мора одмах да крене са њима у "равнатељство" ради саслушања. У "равнатељству" је задржан три дана.

Дана 15. маја, Митрополит је у пратњи двојице усташких агената дошао у Митрополију, узео неке личне ствари и саопштио је да га воде у Загреб.

У Загреб је приведен 17. маја увече и затворен је у полицијски затвор у Петрињској улици, у ћелију број 34 на трећем спрату. Са њим су били затворени и прота Милан Божић, др Душан Јефтановић и др Воја Бесаревић. Сутрадан су га фотографисали и узели му отиске прстију. У усташкој картотеци је заведен под бројем 29781. Одатле је после неколико дана спроведен у логор Керестинац код Самобора.

У Керестинцу су му обријали браду, скинули мантију и страшно га мучили. Одатле је спроведен у Копривницу, а потом у у Госпић или Јасеновац.

У подацима Комисије за прикупљање података о страдању Срба у Другом светском рату постоје сведочанства, која су дали Јова Фуртула и Јова Лубура из сарајевског среза. Према тим сведочењима, митрополит Петар је после великог мучења убијен у Јасеновцу, а потом је бачен у ужарену пећ за печење цигле.

Митрополит Петар је у тешким данима србске историје непрестано бдио над богоповереним му народом, а потом је поделио судбину свога народа, коме је у Христу служио.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 21:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Damaskin je napisao:
vim je napisao:
Kao sto je bilo i ocekivati popovi su kao i uvijek u skoro svakom zlu odigrali kljucnu ulogu.



Буди љубазан па нам примјером наведи макар једног јединог православног свешеника
који је клао људе само зато што су Хрвати, муслимани итд.


Здраво Дамаскин. Нисам уопште имао намјеру да генерализујем, само сам хтио рећи да кад ђаво завлада да ни попови нису имуни, односно да је према досадашњим искуствима показано да су чак подложнији од просјечних људи лошим стварима, али и добрим стварима које си наве у овим свијетлим примјерима двојице правих хришћана које си навео. Мислим да су ова двојица попова заиста заслужила мјесто у рају и ја им се дивим што нису као већина других попова побјегли гдје им је боље. Посебно знам да су адвентистички попови склони бјежању кад загусти, али ја их схватам, за православне и католичке не знам да ли бјеже. Али ова два примјера која си навео су стварно дубоко задивљујућа.
На жалост, морам те разочарати да сам прије више година читао једну књигу гдје се описује да је извјесни православни свештеник клао са четницима, наравно у 2 свјетском рату. Не могу се сјетити сад која је књига, али ако нећеш да ми вјерујеш не мораш. Наравно, хрватски свештеници у 2 свјетском рату су далеко предњачили у овоме вјероватно зато што им је власт била таква. Слично кад је код нас била фашистичка Караџићева власт морам признати да ме није одушевило понашање православних свештеника који су се слагали са тад актуелном политиком Радована Караџића и подржавали убијања. Лично сам гледао на телевизији свештенике како својим говорима подржавају убијања што је један од разлога да сам се и одбио од православне цркве.
Ево један примјер из садашњег рата гдје сматрам да су православци предњачили у овим стварима

viewtopic.php?f=38&t=39867

http://www.24sata.info/23310

, иако би се сложио да су католици далеко предњачили у лошим стварима у 2 свјетском рату, као и православци у овом.
Такође би рекао да је било свијетлих примјера са обе стране као ови што си навео, али да нису ни на једној страни били невинашца. Први у оном рату, а други у овом. А сад су се измирили до даљњег а да избије сукоб опет би исто. Таква је људска природа.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 22:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Мислим да су ова двојица попова заиста заслужила мјесто у рају и ја им се дивим што нису као већина других попова побјегли гдје им је боље.


Ti znaš kako su popovi bježali u WWII? :lol:

Citiraj:
Слично кад је код нас била фашистичка Караџићева власт


Ti znaš da je Karadžićeva vlast bila fašisitčka? :lol:

Citiraj:
Лично сам гледао на телевизији свештенике како својим говорима подржавају убијања што је један од разлога да сам се и одбио од православне цркве.


Da li ti je televizor bio uključen ili isključen? Možda si imao halucinacije, pa nisi siguran da li je bio san ili java? :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 22:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
А ти знаш све. За разлику од тебе ја нисам био у пеленама него сам служио војску у то вријеме тако да се сјећам попова који су долазили чак на заклетву и прскали водицом. Док такви велики срби као ти нешто причају а рата ни видјели нису. А што се тиче 2 свјетског рата, више сам прочитао књига о томе него што си ти видио. :fist:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 22:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
vim je napisao:
тако да се сјећам попова који су долазили чак на заклетву и прскали водицом.


Sta je pisac ovim htjeo da kaze :confused2:

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 22:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Па ваљда је ријеч о јануарској класи... Човјек их прскао водицом на минус пет целзијуса... И ти нађи онда лијепе ријечи за улогу попова у овом рату!

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs