banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Maj 2008, 00:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
simplicity je napisao:
prvo, ne mogu d a shavtim d aneko ko jima sigurno 20 i kusur godina nije do sada nikako bio na sahrani. Mislim Ok je sto si bila postedjen/a iskustava te vrste, ali opet na mnoge sahrane se ode iz postovanja, poznanastva, i sl. i ne mora to biti samo rod.

gospodjo, nemojte biti glupi. :lol: :lol: :lol:

simplicity, napisala sam "nisam nikada bila niti videla neku sahranu gde su les polozili u porodicnu grobnicu." znaci, akcenat je na "porodicna grobnica"!!!

Citiraj:
Pripadnici islamske vjeroispovjesti jedino,smatraju d a se ljudi moraju sahraniti odmah u zemlju , jer su nastali od zemlje i stoga na njihovim grobljima nema nigdje grobnica. Sve ostale religije to ne posmatraju tako.


nije tacno. ja sam pravoslavne veroispovesti, a moji mrtvi se sahranju u zemlju. od zemlje smo postali, zemlji se vracamo.
jedino ako mislis na direktno polaganje u zemlju, bez sanduka?!?!?!
simplicity, procitaj ponovo moj prvi post, ali malo detaljnije. :wink:

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Poslednji put menjao stigmata dana 28 Maj 2008, 00:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2008, 00:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Mada te porodične grobnice nisu loše uopšte, imaju nekog faraonskog konta :D :wink:

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2008, 14:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
simplicity je napisao:
Pripadnici islamske vjeroispovjesti jedino,smatraju d a se ljudi moraju sahraniti odmah u zemlju , jer su nastali od zemlje i stoga na njihovim grobljima nema nigdje grobnica. Sve ostale religije to ne posmatraju tako.

Mislim da se i Jevreji sahranjuju bez sanduka.

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2008, 09:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007, 23:45
Postovi: 726
Lokacija: trapped in the space-time comatorium
stigmata je napisao:
P.S. Get a WIFE!!!
:D :D :D


Haha, da li je to mozda neka bracna ponuda, suptilno,stidljivo izrazena...tema je romanticna, idealna za ispoljavanje takvih emocija...bas volim tako nekonvencionalne metode...eto moze, a poslije vjencanja mozemo zajedno setati po banjaluckim grobljima i recitovati najfiniju grobljansku poeziju, ima takvih divnih momenata tu...vec nas vidim na klupici pred zalazak sunca i zvuk gavranova koji ispracaju posljednju sahranu toga dana...I like it...a poslije onda mozemo ici odabrati si neko fino mjesto gdje cemo biti zakopani jedno pored drugog, zauvijek, forever zajedno...mala sretna porodicna grobnica, eto i moje vidjenje ove stvari...bas bi bili zanimljiv i neobican duo... a mogli bi i zajedno prodavati organe(ako bi se ispostavilo da i to radis ipak, u tome je i poenta da prihvatimo partnerove vrijednosti i interese i spojimo sa svojima...Ne znam eto pogodila si me, niko nije mi bracnu ponudu na ovako specifican nacin iznijeo...a onda poslije bi mozda i potpis mogla promijeniti...bye bye frustrations :D
Inace sahrane bi trebalo da se vrse na plazama vrbasa, tako sto bi zapaljeno tijelo pokojnika u malom camcu pustali da otplovi niz vrbas, ljudi su to davno izmislili, ti nordijci, i mogli bi to i danas primjenjivati, zar to nije najljepsi moguci vid sahrane...

_________________
pa dobro je...sta?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2008, 14:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
Meni se više dopada varijanta sahranjivanja u zemlju-prirodnije je ali i ekonomičnije :wink:
Kad se sahranjuje u zemlju ista grobnica se može koristiti daleko više puta-kovčeg i tijelo brže istrunu a onda se kosti samo uredno slože.Ne znam da li u tim betonskim grobnicama razvaljuju te zazide ili su samo za jednokratnu upotrebu?!?

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2008, 18:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
Comatorium, srecan ti rodjendan!!!
da, volim i ja tebe. :D :D :D


nego ...
neko pomenu prakticnost porodicnih grobnica. nije li coco lepo objasnio tu prakticnost???

inace ... proces razgradnje lesa...
postoji autoliza - procesi koji proizilaze iz samog organizma (enzimi) i heteroliza - delovanje bakterija.
znaci li to, da ako bi les, recimo, stavili u vakum da bi se on procesom autolize raspao???
tacnije, da li bi trulio, jer truljenje rezultira raspadanjem, a nastaje usled dejstva bakterija ???
a u tim metalnim uloscima koji se koriste za porodicne grobnice ... kada bi recimo, nakon izvesnog vremena otvorili isti ... pretpostavljam da bi nasli telo u truleznoj tecnosti ili...??? jer ipak, iako se ti metalni ulosci zavare, ipak ostane dovoljno vazduha koji ce izazvati i ubrzati procese raspadanja?

mumifikacija je takodje zanimljiva jer se les isusuje u stuji toplog i suhog vazduha. to brzo susenje povrsinskih delova zaustavi truljenje ili vec zapocete trulezne promene. takav les moze biti u potpunosti ocuvan, toliko da cak ostaju i dlake.

ima i fazon "plastifikacije", ocuvanje tela kao na onoj izlozbi "the bodies" gde su lesevi "procesom prethodno obradjenog, ocvrsnutog i tecnog silikona dugotrajno konzervirani. kao krajnji produkt dobijeno je "gumirano" telo. takvo konzerviranje citavog tela moze trajati do godinu dana. nakon toga se proces "konzerviranja" ponavlja te je telo nakon toga potpuno rezistentno prirodnom raspadanju." proces je naravno perverzno skup.

sta mislite, sta je sa lesevima svetaca koji "navodno" ne trunu???

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2008, 19:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
stigmata je napisao:
sta mislite, sta je sa lesevima svetaca koji "navodno" ne trunu???

Kroz veliki duhovni rad su utisnuli veliku duhovnu energiju čak i na materijalno tijelo pa zbog toga tijelo ne truli kao što je uobičajeno iako je duh napustio tijelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2008, 15:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
hmmmmm ... ne znam sta bih rekla o toj energiji, ali sigurna sam da te leseve premazuju necim za ocuvanje.
secam se da sam citala o telu neke svete m..., marije, tako nesto, koja je cak rumena u licu. kasnije procitam da joj je na licu vostana maska. :-? :-? :-?

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2008, 15:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
stigmata je napisao:
hmmmmm ... ne znam sta bih rekla o toj energiji, ali sigurna sam da te leseve premazuju necim za ocuvanje.
secam se da sam citala o telu neke svete m..., marije, tako nesto, koja je cak rumena u licu. kasnije procitam da joj je na licu vostana maska. :-? :-? :-?


Pa dobro, ali je maska, pardon rumenilo, poslužilo za priskrbljivanje para od impresioniranih turista. :) :D

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2008, 16:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
To je jedno, ali ima i slučajeva prirodnog neraspadanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2018, 01:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Apr 2018, 00:44
Postovi: 17
Vidim na netu i kod nas je donesen zakon ako hoces uzivat u grobnici bez zemlje :lol: moraju te zavarit u limeni sanduk pa ga ubace u drveni jos zazidaju rafu u grobnici,bas grozno zamisli da se probudis :( .Bas je glupost taj limeni sanduk ako ga stvarno uvjek stavljaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2018, 06:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
Radeon se vratio ???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2018, 07:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Radeon je odlazio nekad?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2018, 12:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Apr 2018, 00:44
Postovi: 17
Vader je napisao:
To je jedno, ali ima i slučajeva prirodnog neraspadanja.

Tijela se isuse u grobnicama,vjerovatno je to i onda se tako tijelo ocuva,ako nije bilo vlage ili vode eventualno u grobnici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2018, 18:46 
Citiraj:
Poslato: 19 Jun 2008


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Apr 2018, 19:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Apr 2018, 00:44
Postovi: 17
Dobra stara,tema ali su te stvari jos uvjek aktuelne.Kad pogledas,grobnica koja se ne zatrpava zemljom nije bas rjesenje u smislu da bezveze zauzima prostor...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2018, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
korisnik_1 je napisao:
Dobra stara,tema ali su te stvari jos uvjek aktuelne.Kad pogledas,grobnica koja se ne zatrpava zemljom nije bas rjesenje u smislu da bezveze zauzima prostor...

Zauzima prostor :lol:
Jesi ti normalan grobnica od 9 mjesta zauzima 3 rake
Da ti pojasnim posto neces skontati u istom prostoru gdje ces sahraniti 3 lesa sa grobnicom ces 9
A i to prvih 20 godina poslije se kosti skupe i recikliras prostor

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2018, 20:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Rješenje se samo nameće:
Slika

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2018, 21:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
chils je napisao:
korisnik_1 je napisao:
Dobra stara,tema ali su te stvari jos uvjek aktuelne.Kad pogledas,grobnica koja se ne zatrpava zemljom nije bas rjesenje u smislu da bezveze zauzima prostor...

Zauzima prostor
Jesi ti normalan grobnica od 9 mjesta zauzima 3 rake
Da ti pojasnim posto neces skontati u istom prostoru gdje ces sahraniti 3 lesa sa grobnicom ces 9
A i to prvih 20 godina poslije se kosti skupe i recikliras prostor
Na jedno grobno mjesto možeš sahraniti dve osobe dubinski, ne tri. Nebitno da li je grobnica ili samo zemlja.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2018, 23:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
chils je napisao:
Da ti pojasnim posto neces skontati u istom prostoru gdje ces sahraniti 3 lesa sa grobnicom ces 9
A i to prvih 20 godina poslije se kosti skupe i recikliras prostor

Mozda ‘vakih koi ja, takvih ko ti trojica max. :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs