banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Maj 2024, 20:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 128 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jul 2002, 17:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Da na zalost to je tacno da mnogi nasi ljudi prihvataju najnize placene poslove i time se zadovoljavaju decenijama. Nadam se da me necete pogresno razumiti kada kazem da su to ugl. ljudi koji ni kod nas nisu zavrsavali skole niti imali strucne kvalifikacije i kojima je i to plafon.
Mladje osobe vec drugacije razmisljaju, shvatili su da je edukacija kljuc uspjeha i prave si put u tom smjeru , dakle prvo jezik, skola i poslije toga sva su ti vrata sirom otvorena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Avg 2002, 22:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da li da odem ili ne? (Bajaga)

Da li da odem ili ne, ako idem kad i gde?
Da li da ovde ostanem il neko drugi postanem?
Pomozi mi da znam što pre da li da odem ili ne?
Probaj sve, sve, sve, vrlo jednostavno je:
ili gradiš ili rušiš, ili prođeš ili pušiš.
Raspitaj se kod sudbine, da li da odem ili ne?

Da li ovde ili preko, da li blizu il daleko?
Dal posteno ili kvarno, legalno il nelegalno?
Raspitaj se kod sudbine, da li da odem ili ne?

Da li da odem ili ne, ako idem kad i gde?
Da li da ovde ostanem il neko drugi postanem?
Pomozi mi da znam što pre da li da odem ili ne?
Probaj sve, sve, sve, vrlo jednostavno je:
ili gradiš ili rušiš, ili prođeš ili pušiš.
Raspitaj se kod sudbine, da li da idem ili ne?

Dal da idem ili ne idem, da li Iron ili Maiden,
Kad bi bio drugi neko, ja uopšte ne bi čeko.
Ne bi se pito čovece, da li da odem ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2003, 22:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
Zna li neko tacan procenat mladih ljudi u BiH ili RS koji zeli otici van? Razmisljam da pisem govor na ovu temu za cas retorike pa bi mi ta informacija trebala. Ukoliko neka zna neka navede i izvor podatka, dakle organizaciju ili sl. koja je sprovela istrazivanje, naravno ako je u mogucnosti. Unaprijed hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2003, 23:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Pa na blicu je bio konkurs za sajt sa tom tematikom medjutim
koliko vidim ili niko nije prijavio rad, ili taj rad nije zadovoljavao
neke osnovne kriterijume


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2003, 12:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
Da primjetio sam.

Cuo sam ja negdje ovaj podatak prije odredjenog vremena, na TVu cini mi se, samo zaboravih... Pih...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2003, 13:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Ti podaci se jako tesko mogu skupiti,jedino neka agencija za istrazivanje ili nesto sl.

Ja imam podatke zaposlanih, nezaposlenih,prosjecnih primanja,penzija i tome slicno....
Pogledacu jos za ovo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2003, 13:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Dec 2002, 16:22
Postovi: 171
rosy....pa nije sve tako crno....

ne znam ko je rekoa...moze se snaci ko oce.....
ja sam otisao vani....i radim fine poslove.....radim za jednu pekaru...razvozim hranu..i ne vidim sta je tu lose....isti posao koji se moze naci i u bosni..samo tamo treba stela...i tamo radis za sicu...i oce ti dati..pare..pa kasne....ovdje u engleskoj...taj posao radim.....pare na ruke lijezu....gazdu i nikad ne vidim....i super mi je....sto se tice papira, ovdje sam kao student......ali ako oces da radis..ima poslova...

tamo te sutaju...djevojke iskoristavaju..neko trazi osobu za rad..da oglas..ti se javis...i on ti kaze ajd prvo probni rad....i ti probas 15 dan mozda i mjesec..i gazda ti kaze da nisi zadovoljila...i on izda novi oglas..i sve tako jovo nanovo..ako oces posao..onda skidaj gacice......ne kazem da je uvjek tako..ali je.....mozes imati posao..ako imas vezu...rodbinsku....ali vidi se da je puno ne zaposlenih..pogotovo u banjaluci.....oces da se lijecis...od cega da platis...jednoj mojoj prijateljici, seka bolesna...nesto na polnom organu.....a pred porodjajem je...dobila otkaz..sa posla..a za jedan pregled mora izdvojiti 300 km.....a radis mjesec dana za to ...a pljunes ih za 5 minuta...pa gdje to ima...samo u bosni....sto se tice da imamo pametnih mladih ljudi....potencijala...imamo..ali drzava nezna da ih koristi..ili ih iskoristi....i mlada osoba razmislja i shvati da je bolje biti svoj cova i otici na zapad...sto da ga neko pravi budalom....i to uglavnom sjede u foteljama seljaci..koji su kupili skolu..i sad se prse sa nekim diplomama......

nisam za to kad zaradim da dovezem bjesan auto..spustim stakla i pustim, sabana...lupam, moze i neko drugi da pjeva...smatram da je to iskomplesirana osoba...koja oce da pokaze da je uspjela..ali eto na prizeman nacin pokazuje.....

naravno da cu sebi kupiti auto...sto da se vozam u krsu...ali necu dopustiti sebi, da pravim budalu od sebe..kad se vratim...i da se pravim da sam bogatas....

_________________
ljubi ljubi , al glavu ne gubi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2003, 09:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Uvijek nam se cini trava u komsijskom dvoristu zelenij aod nase. :) Nekada je to istina a nekada i nije. I ja sam jedna od onih kojisu poslije rata otisli vani, jer kod kuce nisu vise mogli dobiti posteno ono za sta su se skolovali i ucili. Pocetak je divan i bajan . Zasljepljenost svijetloscu i cistocom grada, ljubaznoscu ljudi na ulici, stalnim proizvodima i istim cijenama koje se ne mjenjaju svaki mjesec dana zavisno od prodavnice do prodavnice.
Ali, na drugoj strani - moje licno iskustvo- je da nije bas lako dobiti psoao cim odes. Prvo moras provesti par godina da naucis jezik, jer niko nece da te zaposli ako ne pricas nj jezik. Logicno! Onda kakav ces vec posao da dobijes i to je nesto vrlo lose na pocetku.
Ono sto pruza zapad je mogucnost da se usavrsis i da stepenicu po stepenicu nesto postignes, dok u Banjaluci to je NEMOGUCE, ako ti tata nije u politickoj stranci ili lovaros koji ce sve to da kupi.
Ja sam otisla jer nisam htijela da imam djecu i da im okrecem glave na pijaci od banana i narandzi koje im ne mogu kupiti. To bi me naprosto pojelo!
Moja dobra prijateljica je udata vec 7 godina i nemaju djece, jer si ne mogu priustiti! A vec joj je 37 godina!Ona je u prosvjeti a on u zdravstvu!
Lako je pricati onima koji imaju lovarne roditelje- o ja nikada ne bih otisla iz Banjaluke, ovdje je najbolje- najbolje za sto???? Mafijase, korupirane politicare!!!! ali , za posten svijet, ha ha ha!
Moji prijatelji koji rade po hum. organizacijama i firmama tipa Coca Cola mogu lijepo zivjeti i jako sam sretna za njih sada, ali do kada ce ioni da traju. Ne zauvijek to je sigurno! A sta poslije?
Ja bih svakome savjetovala da uradi kako je za tu osobu najbolje. Nas background je razlicit a samim tim i zivotne opcije za ostati ili otici. Ne trebamo samo zaliti za bilo kakve odluke koje napravimo u zivotu, vec treba ici naprijed!
Meni Banjaluka nedostaje svaki dan, ali dovoljan je doalzak na 2 dana da mi sve prekine, jer :cry: vidis bijedu, prljavstinu, iste face koje gube po cijele dane po kafanama, zene zatvorene po kucama i muzeve koji pijance i kurvaju se sa mladicama cije vrijeme tek dolazi i da ne spominjem psovke , graje notesane djece koji se tako lijepo cascavaju na igralistima, jer su sisli u toku rata sa nekih planina gdje se samo ovce i goveda tak ooslovljavju i je li to BANJALUKA?! koju mi volimo? i koju mi nosimo u srcima? Ja nosim onu staru Banjaluku prije rata u mome srcu a ne ovu krivotvorevinu zahvaljujuci raji koja je glasala za nacionalisticke stranke.
Takodje ne znam odkuda nekome pravo u RS ili BiH se zaliti kada nisu ni na izborima pokusali da urade bilo sta drugaricje i da dadnu sansu nekome vise postenom i bar malcice boljem umjesto nac. strankama. Ko je god glasao za HDZ, SDS ili SDA nema pravo glasa na tebu bolji zivot! :evil:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 128 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs