banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 23:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 190 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 08:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Popokatepetl je napisao:
Pa to je bar jasno. I ti "motivacioni" fazoni imaju efekta najviše kod ljudi koji su malo izgubljeni u životu, koji lutaju, imaju slabiju volju i podložniji su sugestijama.

Ovo nije tacno. Postoji razlika izmedju sugestibilnih osoba i selektivne prijemcivosti. Ovo sto ti pricas se odnosi na osobe koje recimo citaju knjige o duhovima, citaju knjige o psiholoskom uticaju ili crnoj magiji pa se utrtare, boje se spavati, ljudi koji se lako lome pod tudjim rijecima. Ovo o cemu ja pricam je "tupost" na vecinu sugestija, ali prijemcivost za pravu rijec u pravom momentu, takvi smo vecina nas. Uzmi primjer komandanta koji se obraca vojsci prije jurisa, citava vojska je prijemciva za njegove rijeci. To ne znaci da su ti ljudi slabe volje i lutalice, to je klasicna zamjena teza o cemu ti govoris. U ovom smislu o kojem ja govorim, ja ne poznajem "nesugestibilne" osobe, jedine osobe koje su tupe na svaku "sugestiju" su ili mrtve ili u zadnjoj fazi depresije (pred samoubistvo), ili su patoloski oblilk snobizma, prepoznaju se obicno po tome sto stalno tupe kako ih se rijeci ne doticu, kako su sami sebi uzor i ostale snobovske gluposti.

Popokatepetl je napisao:
Opet, ne mislim da Nik radi nešto loše, naprotiv. Ali u tome ne vidim posebno cudo, jer su mnogi to radili prije njega, i rade. Jedino ako je cudo što on to radi, uprkos svom invaliditetu. Ali onda dolaziš u kontradikciju sa samim sobom.


Imam osjecaj kao da pricamo jedan mimo drugoga. Vec sam rekao drugar, ne radi se o prici uprkos invaliditetu, nego o uzdizanju iznad teskoca uprkos losim propozicijama. Bio on invalid ili ne, nebitno.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 12:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Čekaj, on je inteligentan lik. Živimo u svijetu gdje više nije nužno da se koristi tijelo u bilo kom smislu da bi se preživjelo, intelekt je sasvim dovoljan. Po čemu je, onda, on "čudo"? Ako je "čudo", onda je to potvrda i priznanje da zaista živimo u svijetu gdje su invalidi niža bića, te je poneki sporadičan uspjeh izuzetak koji potvrđuje pravilo. O tome je, između ostalog, pisao onaj bloger.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 13:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Pokušao sam nekoliko puta da gledam te njegove nastupe, ali ne ide. Taj njegov optimizam i "Jehovini svjedoci osmijeh" su u potpunoj suprotnosti s onim na čemu se njegov život zasniva. Ja sam stekao utisak da je sve to što on priča komercijalna laž, šarena laža postglobalnog doba.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 13:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Amerika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 13:08 
Hertzog je napisao:
Amerika

x2


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 13:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
hvala, Hertz, to je ta riječ

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 13:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Popokatepetl je lepo objasnio, nema tu sta da se doda ili oduzme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 13:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
neću, ne znam, nisam i ostalo "ne" kada je taj smrad u pitanju :D

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 13:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Nisi tako govorio kad smo se prije neki dan krišom držali za ruke ispod tezge :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 13:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
U sustini, ne vidim preveliku vaznost ovog lika i ne vidim kako on moze da me motivise. OKi covek je uspeo u zivotu, ali ja ne bih menjao njegove milione, zenu i dete za svoje ekstremitete i devojku koju imam...

Moze motivisati ljude sa nekim hendikepom, ali obicni ljudi mogu imati druge uzore, jer pocetne tacke nisu iste za nas i njega


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 13:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Hertzog je napisao:
U sustini, ne vidim preveliku vaznost ovog lika i ne vidim kako on moze da me motivise. OKi covek je uspeo u zivotu, ali ja ne bih menjao njegove milione, zenu i dete za svoje ekstremitete i devojku koju imam...

Moze motivisati ljude sa nekim hendikepom, ali obicni ljudi mogu imati druge uzore, jer pocetne tacke nisu iste za nas i njega


upravo! kada ga vidim da skakuće po stolu na način koji mu je jedini moguć, odmah me prođe volja da slušam njegove optimistične govore.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 15:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Slika

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 15:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Hertzog je napisao:
U sustini, ne vidim preveliku vaznost ovog lika i ne vidim kako on moze da me motivise. OKi covek je uspeo u zivotu, ali ja ne bih menjao njegove milione, zenu i dete za svoje ekstremitete i devojku koju imam...

Moze motivisati ljude sa nekim hendikepom, ali obicni ljudi mogu imati druge uzore, jer pocetne tacke nisu iste za nas i njega


Nisi shvatio poentu. Poenta nije da bi mi mijenjali ekstremitete za milione, nego je poenta ako je on uspio u zivotu sa tolikim hendikepom da obicni ljudi mogu uspjeti jos lakse i da nema razloga da padaju u depresiju.
Jer ako on nije depresivan koji je bio u goroj situaciji, onda obicni covjek ima jos vece sanse i ne treba biti depresivan, i u tome se i ogleda njegov motivacioni ucinak.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 15:06 
Depresija je kurva i zavisi od dosta stvari, i covjek koji ima sve moze biti depresivan...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 15:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Zato i kazem da on na mene ne moze delovati kao motivator, jer sam ja svestan svojih mogucnosti :)

A to za "zamenu", sam naveo kao primer jer mu se "normalni" ljudi dive kako je uspeo i uspesan...

Opet sve to ima neke druge stvari iza sebe, prvo marketing i ta famozna amerika, drugo odnos prema hendikepiranim koji je dosta bolji u drugim zemljama nego kod nas i zasticeni su kao beli medvedi... Neko je u njemu video mogucnost marketinskog uspeha, mozda i on sam, pa je isao logikom da obezbedi sebi sve kako bi njegovi potomci imali... Ako budu bez hendikepa bice super, samo da nije nesto genetski nasledno...

Uglavnom, svaka mu cast i to je to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 15:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
tensSa je napisao:
Depresija je kurva i zavisi od dosta stvari, i covjek koji ima sve moze biti depresivan...


Ali sama volja da covjek uspije se povecava ako znas da postoji mogucnost. A mogucnost postoji ako je neko prije tebe uspio u necemu, a imao manje sanse od tebe.
Sto se tice depresije, to je tacno, ali sto je covjek sretniji u onom sto radi i uspijeva u tome, to je manje depresivan. A to je upravo ono sto Nick predaje.

Citiraj:
Zato i kazem da on na mene ne moze delovati kao motivator, jer sam ja svestan svojih mogucnosti


Pa mozda ne moze na tebe, ali na neke ljude moze, odnosno na dosta ljudi, jer vecina nije svjesna svojih mogucnosti. Nece cak ni da pokusaju nesto jer misle da ne mogu. A onda kad vide da je to uradio neko ko ima manje mogucnosti od njih, u njima se pobudi nada da i oni to mogu.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 15:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Takve ljude uglavnom ta euforija drzi par sati ili dana i onda po starom... Mnogi vrlo brzo zaborave sve sto je on rekao ili dodju samo da bi videli njega kao pojavu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 16:14 
Kao sto Herz rece, to drzi par dana i onda opet odose na dno...

Ljudi trebaju sami sebe dublje zagledati i shvatiti sta zele i onda se zapitati da li rade to i da li su na pravom putu, a ne traziti kod "propovjednika" rjesenje (ne mislim konkretno na Nika vec generalno).


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 17:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Hertzog je napisao:
Amerika


Kakav argument!

Kratko i jasno!

A, ne k'o ovi sto pisu kilometarske postove koje ni sami ne procitaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 26 Sep 2012, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Popokatepetl je napisao:
Čekaj, on je inteligentan lik. Živimo u svijetu gdje više nije nužno da se koristi tijelo u bilo kom smislu da bi se preživjelo, intelekt je sasvim dovoljan. Po čemu je, onda, on "čudo"? Ako je "čudo", onda je to potvrda i priznanje da zaista živimo u svijetu gdje su invalidi niža bića, te je poneki sporadičan uspjeh izuzetak koji potvrđuje pravilo. O tome je, između ostalog, pisao onaj bloger.

Već sam govorio o tome, ne da mi se ponavljati. Ne radi se samo o tome da se zaposli, nego o slici samog sebe. Od želje za samoubistvom došao je do želje da uliva nadu drugima. Znači nešto se prelomilo u njemu, što je od njega učinilo to što danas jeste. Ne mislim u materijalnom smislu, nego u smislu onoga što ljudi dožive gledajući ga.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 190 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs