banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 15:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2008, 12:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2007, 13:48
Postovi: 582
.


Poslednji put menjao ogledalo dana 03 Apr 2008, 15:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2008, 00:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2006, 16:44
Postovi: 323
Citiraj:
Nakon ženidbe muškarci prestaju čistiti


Ima i dosta zena, za moj pojam, koje se hvale svojim svakodnevnim kucnim poslovima. I ne zale se na muzevu nepokretnost. Stavise ako neka zena (to je rijetkost) saopsti da i njen muz kuha, pere, pegla,... kometar je "jesi sretna". To je odgovor od zena. Muskarci na ove izjave najcesce nista ne kazu, pojedini samo podignu obrve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2008, 00:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
NebeskaKrila je napisao:
kometar je "jesi sretna". To je odgovor od zena.


Komentar je "jesi sretna" a u stvari nije sretna. zasto to zakljucujem? Zato sto znam one koji su zeni ugadjali sve da su dobili nogu i da su se rastali. A oni muskarci koji nisu nista radili jos su u braku i zene trce za njima. To je prirodno da muskarac ne radi te poslove. Ako radi narusava se ravnoteza koja je vijekovima izgradjivana evolucijom da muskarac radi jedno a zena drugo. I zbog te neravnoteze postaje muskarac odbojan zeni i dolazi do svadja i rastave. Ako muskarac nije mlakonja i ne radi zenske poslove zena ga postuje i privlacniji je za nju.
Ako ne vjerujete u evoluciju onda vjerujete u bibliju. Po bibliji muz je glava zeni. Ako muz slusa zenu onda je zena glava muzu i gubi se ravnoteza i dolazi do nesuglasica i rastave.
Zasto se ljudi u danasnje vrijeme rastavljaju vise? Zato sto su muskarac i zena zamijenili uloge. Zena je postala glava i gubi se ova prirodna ravnoteza i nisu privlacni jedno drugom i dolazi do rastave.
Mislite sta hocete, ali pitajte 90% zena ce reci da im nisu privlacni muskarci koji im sve ugadjaju i koji su mlakonje i zenskasti. Isto tako 90% muskaraca ce vam reci da im nisu privlacne muskobanjaste zene. To je jednostavno prirodno i zasto onda narusavati ravnotezu. Naravno ja se ne slazem sa tim, ali vidi se koje su posljedice toga i onda moramo se uskladiti sa prirodom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2008, 00:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
pa dobro. a šta biva kad on neće da radi ni te poslove po kući, ni one koje mu evolucijom pripadaju da radi- tj. da izađe iz pećine i donese kući dobar ulov.. već žena mora i po taj ulov ići, pored ovih poslova u pećini. ili makar ići zajedno sa njim, tj. nije oslobođena te obaveze, jer on ne može zaraditi dovoljno za oboje. zašto bi on onda bio oslobođen obaveza u pećini?

takav ti je danas scenario, u većini slučajeva, na brdovitom Balkanu

muškarci ganjaju i vole žene čije tate imaju dobre firme, a poželjno bi bilo da te tate nemaju ni sinova... da tebi ja sad malo kažem za čim muškarci jure.. :-? :roll:

ako tata nema dobar porodični biznis, teško da će on baš nju ganjati ko mahnit :wink:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2008, 01:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
XIX century je napisao:
pa dobro. a šta biva kad on neće da radi ni te poslove po kući, ni one koje mu evolucijom pripadaju da radi- tj. da izađe iz pećine i donese kući dobar ulov.. već žena mora i po taj ulov ići, pored ovih poslova u pećini. ili makar ići zajedno sa njim, tj. nije oslobođena te obaveze, jer on ne može zaraditi dovoljno za oboje. zašto bi on onda bio oslobođen obaveza u pećini?

takav ti je danas scenario, u većini slučajeva, na brdovitom Balkanu

muškarci ganjaju i vole žene čije tate imaju dobre firme, a poželjno bi bilo da te tate nemaju ni sinova... da tebi ja sad malo kažem za čim muškarci jure.. :-? :roll:

ako tata nema dobar porodični biznis, teško da će on baš nju ganjati ko mahnit :wink:


Pa i u tom slucaju ako on ne radi svoje poslove narusava se prirodna ravnoteza i brak propada.
Znam nekoliko njih koji su se ozenili za bogatiju curu i rastali se zato sto to nije prirodno. Jadan onaj koji ide u zeninu kucu. Takav brak je skoro sigurno osudjen na propast naravno isto zbog nepostovanja ovih prirodnih zakona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2008, 01:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
ma i jadna je žena kad ide u njegovu.. treba ja da zavisim od njegove volje da poštuje 'prirodnu ravnotežu' :lol: mmmaaahhhaaa :-?

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2008, 08:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 14:39
Postovi: 1619
Lokacija: BL-NS i tako u nedogled....
zah je napisao:

Većina ljudi više ne vjeruje u brak i smatra da vjenčani list nije ništa drugo osim "komada papira"

I ja mislim da je venčani list komad papira pa sam se udala. Mislim, živeli smo pre braka zajedno godinu dana, i taj papir apsolutno ništa nije promenio. Sve je ostalo isto i tako treba da ostane 8)

Sve kućne poslove smo podelili. Svako zna šta treba da radi i milina.

_________________
I am my alter ego,
I am subconsciously,
In depth but also shallow,
Or somewhere in between.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2008, 11:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Okt 2004, 11:08
Postovi: 164
Lokacija: selo moje ljepse od pariza
ako se udas za osobu koja ti odgovara, odgovara ti i brak! u pitanju smo mi, ljudi a ne brak kao institucija! ako vremenom shvatis da si se udala za pogresnu osobu ili se ta osoba vremenom promijenila ili pokazala da nije ono sto si mislio, reci ces da NISI za brak!
mislim da sam nasla osobu koja meni odgovar jer sam u braku desetak godina i uvijek cu biti ZA brak!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jan 2008, 00:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Vim,ti se šališ,zar ne?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jan 2008, 00:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Why? 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jan 2008, 00:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Zato što mislim da si u krivu,da žene ipak poštuju to što se radi za njih,mislim na tzv. ženske poslove.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jan 2008, 01:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
laoce je napisao:
Zato što mislim da si u krivu,da žene ipak poštuju to što se radi za njih,mislim na tzv. ženske poslove.


Probaj to sa jednom curom ili zenom ako si ozenjen ili kad se ozenis pa ces vidjeti da nisam u krivu. Da ti ustedim trud i eventualno dobijanje noge predlazem ti da pogledas veze svojih poznanika koje su opstale i koje su propale. Redovne propale veze su one u kojima je muskarac ispunjavao zeni sve i igrao oko nje.


ps mozda ce zene reci da to nije tako, ali njihova priroda je takva da vole kad im muskarac ne ugadja podsvjesno. stavise statistike razvoda brakova nedvojbeno to pokazuju. sto muskarac bolji i poslusniji to veca mogucnost da ga zena nogira ili ucini preljubu sa nekim jebivjetrom i da se razvede i obrnuto. ali nisu zene za to krive. to je priroda i na podsvjesnom je nivou. iako one mozda ne bi htjele da je tako ne mogu protiv prirode.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jan 2008, 01:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
tebe je neka gadno s;;;bala? :-?
de se probaj malo skontati sa zdravim razumom... srecno

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jan 2008, 01:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
pa vim, ko voli da ga tlače kako bi on mogao da poštuje i voli- taj je patološki slučaj , bio on muško ili žensko. :)

eto mene svaki koji je tlačio je bivao zauvijek protjeran iz mog Svijeta.. na ovaj ili na onaj način.. kako sam sazrijevala sve više na svjestan način sam ga protjerivala :D

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jan 2008, 14:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Pa kako onda objasnjavas da se vise razvode brakovi i veze gdje muskarac sve ugadja na primjer na zapadu. Ili da se vise i kod nas sad razvode kad su muskarci poceli prati sudje i ves nego sezdesetih kad nisu.
To je tacno da ti mislis svjesno tako jer je logicno. Ali statisticki podaci pokazuju suprotno. Naravno, ja ne mislim sad na preveliko tlacenje tj. zlostavljanje. To je normalno da nije tako (mada ces cesce sresti zene koje ostaju sa zlostavljacima nego sa dobricama). Ja govorim o pretjeranom ugadjanju zeni da je to odbojno za nju. Sad da li ti spadas u 10% onih koje nisu takve, ne znam. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan 2008, 00:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
vim je napisao:
Pa kako onda objasnjavas da se vise razvode brakovi i veze gdje muskarac sve ugadja na primjer na zapadu. Ili da se vise i kod nas sad razvode kad su muskarci poceli prati sudje i ves nego sezdesetih kad nisu.
To je tacno da ti mislis svjesno tako jer je logicno. Ali statisticki podaci pokazuju suprotno. Naravno, ja ne mislim sad na preveliko tlacenje tj. zlostavljanje. To je normalno da nije tako (mada ces cesce sresti zene koje ostaju sa zlostavljacima nego sa dobricama). Ja govorim o pretjeranom ugadjanju zeni da je to odbojno za nju. Sad da li ti spadas u 10% onih koje nisu takve, ne znam. :P

O razlozima rastava sam napisao vec,tako da necu puno da ponavljam,ali samo još jednom- ovdje,a i u siromašnijim drzavam se ljudi manje rastaju,a tako je bilo i prije,iz jednostavnog razloga što su žene više bile ekonomski ovisne o muževima,sad kad mogu da si priušte smještaj i ostalo,više ne moraju da trpe.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan 2008, 07:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Ima istine u ovome što piše vim, samo ne znam da li baš to ima tolike veze sa sve većim brojem razvoda..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan 2008, 11:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Izuzeci, pravila, potvrđivanje.

Svi smo egoisti, oportunisti, lako se naviknemo na dobro, nikako na loše.
Ok, trpimo mi radi ljubavi, ali do određene granice, onda naplaćujemo svoje žrtvovanje.

Ne bih volio živjeti u ženinoj kući, ali ni to da mi žena dijeli kuhinju sa starom. To ne može opstati. Nečija mora biti zadnja, nažalost. Uvijek neko ispada pametniji koji popušta, ali se nikada ne vodi evidencija i statistika ko je kome kad popustio i koliko. (da se razumijemo i ja kuham i perem suđe :wink: )

Što se tiče žena, nikad nisam vidio toliko zavisti i takmičarskog duha kao kod dvije žene, koje mogu biti i extra prijateljice, komšinice.
A tek koliko su majke ljubomorne na sinove...

Brak u roditeljskoj kući ima malo šansi da opstane.
Papir ne mijenja ništa. Barem na emotivnom planu. u Pravno-ekonomskom itekako.

Činjenica je da sve manje brakova opstaje. To nije pesimizam, to je proizvod društva. Svi hrlimo srcem i spletom okolnosti u brak, u roditeljstvo u život.
Da li su se oni koji su u braku zajebali? Ne bih znao. Vrijeme će pokazati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan 2008, 13:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
dzabaleban je napisao:
Da li su se oni koji su u braku zajebali?

Sigurno da nisu svi. Neki jesu a neki nisu.

Brak je u suštini (na papiru, po definiciji) dobra stvar, postoji još od Adama i Eve, kada je Adam stvoren Bog je vidio "da nije dobro da čovjek bude sam" pa je stvorena Eva. Smatram da dobar brak itekako ispunjava život i nudi takve stvari, mogućnosti i iskustva koji na druge načine neće moći biti kompenzovani tj. biće propušteni (mada i svako drugo iskustvo nudi jedinstven doživaljaj koji na druge načine ne može biti potpuno kompenzovan). Ali problem je što se brak kod mnogih pretvara u svoju suprotnost, od nečega što bi trebalo biti dosta dobro se pretvara u nešto što je dosta loše. Po mom mišljenju bolje je nikad ne biti u braku nego biti u lošem braku. I bolje je biti u dobrom braku nego bez braka.

Ali ipak sve veći broj loših brakova nije čudan, kad se pogledaju ljudi danas, njihove uobičajene želje, sistem vrijednosti (ovo pogotovo), načini rezonovanja, interesi i motivi, ljudski i duhovni nivo, i posebno neizgradnju sebe kao bića...sve postaje jasno.

Izdizanje iz svega toga, dizanje na veći nivo unutrašnje duhovne kvalitete, lična duhovna izgradnja, to je ono što će pročistiti način razmišljanja, vrednovanja, što će dati strpljivost, veću mudrost, veću opreznost tamo gdje je potrebna, a da ne kažem da se tada mogu dešavati i dešavaju se događaji koji ti sami od sebe idu u prilog, ali ipak ne doslovno sami od sebe, sve ima svoje uzroke i ishodište.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan 2008, 15:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
proces razvoda je isuvise mucan za sve, zato ipak ne hvala.. mozda cu nekad drugacije razmisljati, ali sad jos uvijek prvo pomislim na razvod, kad mi se brak spomene


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs