banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 04:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Da li biste napustili Bosnu i Hercegovinu?
Da 76%  76%  [ 26 ]
Ne 24%  24%  [ 8 ]
Ukupno glasova : 34
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 15:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2005, 17:52
Postovi: 240
zah je napisao:
Dopadaju mi se tekstovi, posebnmo tekst Leone i Vadera, ali i drugih ucesnika, izuzev gospodina koji se puno bavi mirisima i smradom. Ali Boze moj svi smo razliciti, svi iste situacije ne dozivljavamo na isti nacin.


Evo iskoristit ću priliku za jedan obrat mimo teme da odgovorim. Mr. Zah vi kao pripadnik bošnjačke populacije, ili ste u specifičnim odnosima npr.mješanom braku, pa je normalno da iz svog ugla posmatrate stvari. Uzeti ću da ste bošnjak pa ču vam reči da vi gledate kao svi bošnjaci, a ja kao svi srbi - procentualno u večini.
Ja sumnjam da vi izgarate od ljubavi zajedničkog suživota, jer prvo ne pošujete ono šta ja želim, stavljajuči me gdje vi želite, dok ja dajem vama sasvim slobodnu volju da idete od mene, vi meni kao robu to ne dopuštate.
I vaše vođe prepune su zajedničkog suživota, ali na način kao što već prethodno napisah. Ja vas razumijem, jer vi Kuran tako čitate, dok hriščani ga čitaju na svoj način. Da je Allahu volja bili bi mi jedan narod, ali gle Allah pomete nam jezike.
Vaša ljubav ne rastapa srpska srca, već ih još u naumu učvrščuje. Vi imate problem stoga sa ljubavlju. Mladoženja bi mladu, ali mlada neće, i gle mladoženja ide silom, i gdje je tu bračna sreča? - u kontekstu takvog braka mislio sam na mirise i smrad - e toliko za sad.
Pozdrav Zah.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 17:49 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 18:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2005, 09:10
Postovi: 449
Lokacija: Jacksonville,FL
Kako ide ona stara narodna...lakse su uvaliti dva metra u shupak nego jedan cantimetar u glavu.

Samo ti,nemoj zaboraviti da otvoris 'ladnu pivu dok se budes borio protiv sveckih neprijatelja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 19:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
Micelijus je napisao:
И зато, нећу да идем код џелата свога народа и рушитеља и окупатора властите земље. Нећу да им својим мишићима производим нове бомбе које ће убијати дјецу у мојој земљи, нећу да им својим мозгом проналазим нове, перверзније и окрутније, начине за поробљавање ума, душа, и тијела, мога, а и ко зна колико других, народа.
Нећу, из ината.


Hajde reci da nisi bio ozbiljan kad si ovo napisao. Ko je to okupirao i srusio tu tvoju zemlju, koji dzelati? Kako su Srbi, Hrvati i Muslimani mogli okupirati svoju zemlju, a da su bili dzelati to si pogodio. A te bombe koji su ovi okupatori koristili su bas proizvedene 'tvojim' misicama. Mozes ti i bolje druze Urednice.

Samo da te napomenem: i magarac je crk'o zbog inata :D .

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 20:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Micelijus je napisao:
И зато, нећу да идем код џелата свога народа и рушитеља и окупатора властите земље. Нећу да им својим мишићима производим нове бомбе које ће убијати дјецу у мојој земљи, нећу да им својим мозгом проналазим нове, перверзније и окрутније, начине за поробљавање ума, душа, и тијела, мога, а и ко зна колико других, народа.
Нећу, из ината.



E, svasta.... a ja mislila da sam izbjegla iz pakla... ja sam mislila da oni avioni sa aerodroma u Mahovljanima Jula 92-ge koji su letjeli na Sarajevo bacali Trumanova jaja... ja sam mislila da su ona djeca po Foci, Sarajevu, Prijedoru, bila lutke....
Micelijus, jel ova izjava gore neka vrsta tvog pokajanja... ako je iskreno znas da ti Bog moze oprostiti... ljudi... ne vjerujem....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 20:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2005, 14:44
Postovi: 1477
Lokacija: Banjaluka :(
covjek je vjerovatno mislio na to " ko nas zavadi ". pa i ptice na granama znaju o umijesanosti cia i ostalih zapadnih sranja u desavanja na balkanu.
al koliko su oni krivi, mi jos vise...

_________________
k,gnmnvmnmnbgvikj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 21:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2005, 09:10
Postovi: 449
Lokacija: Jacksonville,FL
I_am je napisao:
covjek je vjerovatno mislio na to " ko nas zavadi ". pa i ptice na granama znaju o umijesanosti cia i ostalih zapadnih sranja u desavanja na balkanu.
al koliko su oni krivi, mi jos vise...


Pa kako mene i moju familiju CIA nije uspjela navuci i zavesti da dignemo ruku na nekoga?

Jesu ti iz CIA pjani sjedili za topovima iznad Sarajeva pa tukli po gradu?

Babske price sa TV Beograd,svi su bili umjesani,svi su ubijali i svi su krivi podjednako.
Mora da su CIA snajperisti ubijali djecu po sarajevskim ulicama direktnim pogotkom u glavu.

Nije nama niko kriv,tacno se zna ko je digao ruku i napravio rat i ko je ubijao,to sto danas ti isti pokusavaju da nadju opravdanje za sta su radili neznaci da ce normalni ljudi pasti na te fore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 21:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
I ti ga Bostech2000 shavtas sve bukvalno. Relax loma, ne moras odmah napadati drugu starnu, svi su ucestvovali i svi su krivi, neko manje neko vise.

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 21:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2005, 09:10
Postovi: 449
Lokacija: Jacksonville,FL
Jel to znaci da i Jevreji i Njemci su isto krivi posto su ucestovali u drugom svjetskom ratu???


Karadziceve psihijatrijske fore,ako izjednacis sve umanjujes svoja nedjela...On okrvavi svoje ruke pa svali da je i druga strana uradila pa zajedno smo svi krivi ......Sto kazu "Jebi ga bio rat".


Nemoj mi toga molim te.Kao sto rekoh niko iz moje sire ili uze familije nije okrvavio ruke i da me izjednacava i pravi budalom da smo svi isti nece proci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 21:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
ne da bi napustio nego sam napustio i josh cu se odjaviti i dolaziti sa irskim pasosem ... chelava im keva svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 21:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2005, 09:10
Postovi: 449
Lokacija: Jacksonville,FL
Ima jedan zamjenik direktora skole u NY preziva se Gazda,a ima tablicu na stolu pise Mr. Gazda

Jao pao na glavu...covjek me gleda sto se smijem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 21:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2005, 14:44
Postovi: 1477
Lokacija: Banjaluka :(
Bostech2000 je napisao:
I_am je napisao:
covjek je vjerovatno mislio na to " ko nas zavadi ". pa i ptice na granama znaju o umijesanosti cia i ostalih zapadnih sranja u desavanja na balkanu.
al koliko su oni krivi, mi jos vise...


Pa kako mene i moju familiju CIA nije uspjela navuci i zavesti da dignemo ruku na nekoga?

Jesu ti iz CIA pjani sjedili za topovima iznad Sarajeva pa tukli po gradu?

Babske price sa TV Beograd,svi su bili umjesani,svi su ubijali i svi su krivi podjednako.
Mora da su CIA snajperisti ubijali djecu po sarajevskim ulicama direktnim pogotkom u glavu.

Nije nama niko kriv,tacno se zna ko je digao ruku i napravio rat i ko je ubijao,to sto danas ti isti pokusavaju da nadju opravdanje za sta su radili neznaci da ce normalni ljudi pasti na te fore.



jadan si, i ajd nemoj vise kenjati majke ti. i skini s glave onaj povez s ociju, sto se konjima stavlja ( da me ubijes ne znam kako se to zove )

_________________
k,gnmnvmnmnbgvikj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 22:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2003, 05:18
Postovi: 933
Lokacija: Los Angeles
Leona je napisao:
Dobro Dove.. Onda shvatite to sto sam ja napisala da se odnosi samo na AUSTRIJU.

Nama je jasno svima da je vama Amerikka isprala mozak, sto je i uobicajeno i ocekivano.
Daleko od ociju, daleko od srca. Drago mi je da nas Okean dijeli.


Ufff, sto se volimo vrijedjati. E nek sam otisao iz drzave u kojoj sve vise ljudi brza da "procijeni" one koje nikad nisu upoznali, i da generalizuju kako to samo najbolji znaju.

A da odgovorim na pitanje: da. Potrcao bih, bilo gdje. U sebe vjerujem, i imam samopouzdanja da mogu sebi dobar zivot stvoriti tamo gdje je to moguce. A ako cemo iskreno, iako sam mlad (sad ce 20 godina), vec sam svjestan buducnosti i ne pada mi na pamet da odgajam djecu u mentalitetu koji zaostaje sve vise svakim danom, umjesto da se otrgne od gluposti i okrene pametnijem. Najtuznije je sto se moze, al' se nece.

Eto, toliko od mene.

P.S.: Pozz Mr. X. Javi se ponekad, ispod je email.

_________________
Arte es mi vida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 22:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2005, 09:10
Postovi: 449
Lokacija: Jacksonville,FL
I_am je napisao:
Bostech2000 je napisao:
I_am je napisao:
covjek je vjerovatno mislio na to " ko nas zavadi ". pa i ptice na granama znaju o umijesanosti cia i ostalih zapadnih sranja u desavanja na balkanu.
al koliko su oni krivi, mi jos vise...


Pa kako mene i moju familiju CIA nije uspjela navuci i zavesti da dignemo ruku na nekoga?

Jesu ti iz CIA pjani sjedili za topovima iznad Sarajeva pa tukli po gradu?

Babske price sa TV Beograd,svi su bili umjesani,svi su ubijali i svi su krivi podjednako.
Mora da su CIA snajperisti ubijali djecu po sarajevskim ulicama direktnim pogotkom u glavu.

Nije nama niko kriv,tacno se zna ko je digao ruku i napravio rat i ko je ubijao,to sto danas ti isti pokusavaju da nadju opravdanje za sta su radili neznaci da ce normalni ljudi pasti na te fore.



jadan si, i ajd nemoj vise kenjati majke ti. i skini s glave onaj povez s ociju, sto se konjima stavlja ( da me ubijes ne znam kako se to zove )



Kao sto rekoh,mene CIA nije uspjela "navesti da ubijam".
Nije CIA tjerala da se ruse dzamije,izbacuju ljudi iz stanova,da im se oduzima imovina i pare ,da se ubijaju.

Jedan od mojih bivsih skolaraca je 91 napao sa nozem ispod grla,pa me interesuje jel ga to CIA natjerala?
Znas li zasto je napao?Zato sto sam musliman,nizasta drugo.

Kao sto rekoh to su fazoni sa TV Beograd koju sam redovno pratio pa znam sta su pricali.....Cak su tokom rusenja Ferhadije izjavili da su specijalno islamsko-mudzahedinske snage dosle iz Irana i srusile dzamiju da bi svalile krivicu na srpski narod.

U Bosni je bila skoro sve idjedna obavjestajna sluzba svijeta i bilo je svega i svacega..ali kao sto rekoh nijedni ti nisu mogili natjerati nekoga da urade ono zlo sto je uradjeno,zato nemoj kriviti "druge".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2005, 23:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2005, 14:44
Postovi: 1477
Lokacija: Banjaluka :(
da ne bude zabune, ja ne krivim druge, boze sacuvaj, nemoj mi ubacivati rijeci u usta. samo hocu da kazem da niko nije bio cvjecka, i da je odgovornost ista za bilo koju stranu ( nemoj mi samo molim te reci da " druga strana " nije ubijala, palila, pljackala...itd )...

usput, hoces da ja tebi ispricam SVOJU pricu o tome kako su mene protjerali iz mog grada, oteli moju imovinu, a o provokacijama da ne govorim...


usput, ko bi rekao da se iza onako finog i prijatnog momka s kojim sam neki dan pila kafu krije okorjeli nacionalista???
sorry, moja greska, pogresna procjena.

_________________
k,gnmnvmnmnbgvikj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Avg 2005, 00:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Izvin'te me sto se petljam :D .... I_am, zasto bi neko bio nacionalista braneci svoj stav... ili si onda i ti nacionalista jer branis svoj... bezze vam ta prica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Avg 2005, 01:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2005, 09:10
Postovi: 449
Lokacija: Jacksonville,FL
I_am ja da sam nacionalista nebih izasao sa tobom na kafu.
Drugo ja sam pomogao vise Srba i Hrvata u zivotu nego bilo ko,mnogima sam pomogao da dodju u Ameriku,cak i neki iz Banjaluke sto su sluzili u srpskoj vojsci.

Drugo nedam pardona ni "mojim" ne tolerisem ni kada cujem muslimana da kaze da treba ubijati Srbe ili Hrvate,jer kao sto sam rekao ne tolerise ubice i kriminalce GENERALNO.
I upravo pokusavam da rascistim situaciju jer to vodi boljem zivotu,skrivanjem i izbjegavanjem se ne dobiva nista.

A ja nekazem da nije bilo Srba koji nisu osjetili rat na svojim ledjima,ja govorim o jednom citavom sistemu koji je vodio jednu politiku i govorim o ljudima koji su konkretno radili nesto lose.

Ovo sto si ti meni rekla mi je isto pricao jedan musliman nedavno,kako je to krivica CIA i svjetske zajednice da su nam oni smjestili rat i njega sam isto pitao "Jel ko tebe tjerao na silu da ubijas drugog covjeka".

Suplja prica,95% zlocina su pocinili nasi ljudi a 5% stranci pa i ta CIA.
Prema tome ja se ne sekiram za CIA nego za te nase ljude.

Sta mislis da je neko tebi ubio nekog drago pa ti ja dodjem prosipati kako je to krivica CIA oni su to sve zakuhali,bezveze zar ne,tebe interesuje konkretno ubica a ne teorije i zavjere.

Ja znam u Banjaluci ko je ko meni lose napravio i ko je napravio dobro,CIA nema veze sa njima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Avg 2005, 10:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Maj 2005, 11:51
Postovi: 214
Lokacija: Prnjavor, RS
100% zlocina su izvrsili nasi ljudi a 0% stranci (ne brojim strane placenik), jedino sto su oni zakuvali sve ovo.Znam samo kako je onaj podmukli Cimerman nagovorio Aliju da povuce potpis iz Lisabonskog sporazuma.Da se taj sporazum ostvario do rata uopste ne bi doslo, ali jebiga, sta je tu je.Licno mislim da na ovom prostoru nikada nece biti mira a sva mrznja potice iz istorije i svaki rat je iskaljavanje za nesto sto je bilo u proslosti.
Bosteh, ja sam nacionalista ali ne mrzim nekoga zato sto je musliman ili Hrvat (imam puno prijatelja i kolega Hrvata, muslimana, Siptara i sa svima se vise nego odlicno razumijem), mrzim samo one koji mrze mene.Kad pricas o nacionalizmu moras znat da je nacionalizam sirok pojam i da postoji vise grana nacionalizma.Sve od blagog nacionalizma ili patriotizma, desnog nacionalizma, ultranacionalizma, ekstremizma i tako dalje.Zavisi samo u koju grupu se svrstas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Avg 2005, 14:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2005, 14:44
Postovi: 1477
Lokacija: Banjaluka :(
e jeste bukvalci obojica. pa nisam bukvalno mislila da su stranci ratovali, ubijali..... mislim da je svima jasno koliki je udio zapadnih zemalja ( posebno usa ) u ratu. da ne bude zabune i da opet ne bude " po meni ", u jednom postu sam vec napisala " ali gori smo mi ". to se odnosi na nas, odnosno na nase vodje koje su se uvlacile strancima u supak, i u cije su ideje slijepo vjerovali.a ha, americi je bas stalo do jednog alije i njegovih muslimana. ma evo nasmija me.
bostech, uzmi geografsku kartu i pogledaj gdje se ex-yu nalazi, mozda ti sve bude jasnije??? pa se sjeti i ovog sadasnjeg rata u iraku.... mislim da je svaki dalji komentar suvisan.

_________________
k,gnmnvmnmnbgvikj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Avg 2005, 14:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Nemam nista protiv sto imamo razlicita misljenja i razlicite pogleda na zivot i drustvo, pa tako i razlicite poglede na pitanje raspada bivse YU. Ne stidim se kazati da mi je ta drzava bila draga, da sam se u njoj jako lijepo osjecao, da sam imao prijatelja gotovo u svim dijelovima te bivse YU. Mislim, da je glupo raspravljati ko je kriv, jer mi nemamo odgovora na to pitanje. Zapravo, postoji vise odgovora, ali mi ne znamo onaj pravi.

Ono zasto se ja zalazem, jeste to, da svoje komentare svedemo u granice normalne komunikacije bez vrijedjanja na nacionalnoj ili vjerskoj osnovi. Zelim kazati JHBH ja nisam iz mjesovitog braka, ja sam cistokrvni Bosnjak, a pristalica sam zajednickog suzivota, kroz uvazavanje svih onih razlika koje postoje medju nama. Ne smatram da smo svi podjednako odgovorni za raspad bivse YU. Mislim da su Bosnjaci i Makedonci ponajmanje krivi za njen raspad. Najvecu odgopvornost snose: Slovenci, Hrvati i Srbi. Iskreno receno, kada bi se utvrdjivala njihova odgovornost, tesko bi mogao kazati ko je od ova tri naroda najodgovorniji. Istina, svi imaju neko svoje objasnjenje za raspad YU, ali je po svoj prilici istina, da su sva tri ova naroda zelili da ta YU nestane.

Ne smatram da je Lisabonski plan bio rjesenje, put za izbjegavanje rata, jer taj plan nije ineteresantan za Slovence u Sloveniji, Hrvate u Hrvatskoj, pa donekle i Srbe u Srbiji. Hrvati u Bosni su potpaljenji na sve ono sto su radili iz Hrvatske, Srbi iz Bosne iz Srbiji, kao sto su i Srbi u Hrvatskoj potpaljeni iz Srbije. Mozda je medjunarodna zajedna imala nekog udjela u tome, sto je usmjeravala nase bolesne zamisli, da do rata cim prije dodje, ali zlocine smo cinili mi, svojim rukama i svojim alatom, optereceni nacionalnim deformacijima i vjerskom mrznjom, potpaljivanom organizovano kroz sedstva informisanja TV, radio i novine, a i neke knjige koje su se pojavile pred pocetak rata.

Da mi nismo bili spremni za tucu, tesko bi nas ko nagovorio. Sta smo dobili. Nista dobro, samo zlo,dobili smo jos vecu mrznju, prolivenu krv, unistena privredna dobra, srusene kuce koje su mukotrpno gradjene, raseljene ljude sa vjekovnih ognjista, veliki broj novopecenih biznismena koji su do juce prodavli kupus, paprike i sulunare po piojacama, sveraci drogu po parkovima. Eh ko nam je kriv:Vatikan, Njemacka, Genser itd. Najteze je sebi priznati svoju krivnju, ali to mora doci na dnevni red jednog dana, samo kada to je veliko pitanje.

Da li u Bosni ostati ili otici, to je stvar licne odluke. Svako treba sam da prosudi. Ono sto ce na kraju, nakon 20-30 godina sam zakljuciti, ma kakvu odluku donio, jeste to, da ce pomisliti, pa mozda sam napravio gresku.

Pozd. Zah


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs