banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 22 Jun 2026, 23:54 Danas je 22 Jun 2026, 23:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 10490 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 525  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Dec 2017, 20:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3236
Lokacija: Kod starog panja
Agora. :D

_________________
Slika
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 20:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
:-D


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 21:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3232
Lokacija: Banja Luka
Počela kampanja "Ako misliš piti vozač nemoj biti".
http://banjaluka.rs.ba/front/article/16793/

Pažnju mi privuče tv spot gdje djevojčica kaže "Tata, bolje i mama nego rakija" da pogledam koji debil otvoreno diskriminiše žene vozače, kad naiđoh na informaciju da je strateški partner kampanje Molson Coors - pivarska kompanija. Može li apsurd biti veći?


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 21:45 
Najgora je napisao:
"Tata, bolje i mama nego rakija"


o zemljo :lol: :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 22:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Muzevi koji misle da njihove zene bolje voze se mjere u promilima.
S te tacke (muski ego), izreceno odgovara zadanom problemu.

Kontra pitanje, da li je bitnije da poruka ima vise stvarnog efekta ili je bitnija nategnuta gender neravnopravnost u spotu?


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 22:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3232
Lokacija: Banja Luka
U spotu je izrečeno da i djeca znaju da mama loše vozi, al' da se ne-otac ipak smiluje i ne dovodi ih u opasnost.
Nema tu ništa nategnuto, titra se muškom pijanom egu što ne vjerujem da može dati stvarni efekat.


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 22:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 10227
Lokacija: Далеко од раја
Najpametnija varijanta je bila da mala pozove taksi kad su po svoj prilici oboje opasnost na putu. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 22:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12600
Ja sam prije nekoliko godina izgubio dobrog prijatelja zbog vožnje u pijanom stanju, tako da stvarno nemam toleranciju prema pijanim vozačima. Ajde što dovode sebe u opasnost, nego i druge...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 22:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Najgora je napisao:
U spotu je izrečeno da i djeca znaju da mama loše vozi, al' da se ne-otac ipak smiluje i ne dovodi ih u opasnost.
Nema tu ništa nategnuto, titra se muškom pijanom egu što ne vjerujem da može dati stvarni efekat.


U spotu je izreceno da i mala djeca znaju sta tata misli o maminoj voznji. Kao sto znaju sta mama misli o tatinom peglanju kosulja.

Mislim da je to bitna razlika u odnosu na tvoju tezu :-D


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 23:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 6808
Lokacija: Banja Luka
Najgora je napisao:
Počela kampanja "Ako misliš piti vozač nemoj biti".
http://banjaluka.rs.ba/front/article/16793/

Pažnju mi privuče tv spot gdje djevojčica kaže "Tata, bolje i mama nego rakija" da pogledam koji debil otvoreno diskriminiše žene vozače, kad naiđoh na informaciju da je strateški partner kampanje Molson Coors - pivarska kompanija. Može li apsurd biti veći?
Vrti se taj spot vec godinama, al i meni je to zapalo za oko (uho).

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 08:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5388
Lokacija: Gradiška
The_new_Statesman je napisao:
Muzevi koji misle da njihove zene bolje voze se mjere u promilima.
S te tacke (muski ego), izreceno odgovara zadanom problemu.

Kontra pitanje, da li je bitnije da poruka ima vise stvarnog efekta ili je bitnija nategnuta gender neravnopravnost u spotu?


Moja možda ne vozi bolje od mene, ali svakako vozi bolje od dobrog dijela muške populacije... :D
Ćale joj je nekad radio kao instruktor vožnje pa je imala "dodatne časove" :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 08:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Bez obzira sto znam koliko muskih smotanih vozaca ima i iako znam da zene nisu sve losi vozaci, mislim da tv spot pogadja primitivnog Balkanca, kojih ovdje ima jos poprilicno.
Ima ljudi koji i dalje ne daju da ih zena vozi, bez obzira na sve. Primitivizam at its best. Tako, ako ce ovaj tv spot da utice makar na jednog od njih, nemam problem.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 08:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
To i jest poenta.


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 12:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12600
Ja vozim puno bolje od moje djevojke. Ne zato što sam ja muško, a ona žensko, nego zato što:
1) su joj roditelji branili da vozi sama, pa se nikad nije osamostalila i stekla osjećaj
2) sam na cesti od svoje 14. godine i imam puno više sati za volanom nego ona

Mislim da imam pravo reći da vozim bolje nego ona, a da ne ispadnem muška svinja.
Ja mojoj djevojci uvijek dajem da vozi, jer drugačije neće naučiti, ali da se osjećam sigurno - pa i ne baš...

Važno je znati da pol nema nikakve veze sa vožnjom automobila. Problem je samo kućni odgoj, jer se muškoj djeci uvijek lakše povjeri auto nego ženskoj. Da nije tako, bile bi i žene isti vozači kao i muškarci, po mom mišljenju...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 14:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3232
Lokacija: Banja Luka
Ovdje bi se još moglo zaključiti da žene ne piju. Kako god okreneš - naopako.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Moglo bi se zakljuciti da se muz i ja dogovorimo ko ce piti, ali najcesce ja njega vozim :lol: :lol:

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 14:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5388
Lokacija: Gradiška
on do tamo, ti otuda :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 14:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1641
Realno reklama je baš sprdnja, samo ljudi bez smisla za humor se mogu naljutiti, nemoj da se lažemo ali u našem društvu su većina muškaraca mišljenja da žene blage veze nemaju o vožnji tako da gledano sa tog aspekta reklama je pogođena samo tako :D

Čuj otvorena diskriminacija :lol: :lol: :lol:
Jebote kako je vama u životu kad vas pogađaju ovakve gluposti.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5388
Lokacija: Gradiška
Bitno je samo utvrditi ko je ciljana populacija ove reklame, kome je namjenjena...


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Dec 2017, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
I ko je to sve platio!

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
 [ 10490 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 525  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs