banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 01:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 47  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jul 2013, 17:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Pregled stanja tržišta rada na dan 30. april 2013. godine

Na dan 30.04.2013. uBosni i Hercegovini je bilo 549.519 osoba na evidencijama zavoda i službizapošljavanja u Bosni i Hercegovini. U odnosu na prethodni mjesec brojnezaposlenih osoba je manji za 4.061 osoba ili 0,73%.

Nezaposlenost se smanjilau Federaciji BiH za 1.310 osoba (0,34%), u Republici Srpskoj za 2.703 osoba (1,74%)i u Brčko distriktu BiH za 48 osoba (0,38%).

U strukturi lica koja tražezaposlenje, zaključno sa 30.04.2013. godine, NKV radnika je 159.611 ili 29,05%,PKV 11.048 ili 2,01%, KV 190.601 ili 34,69%, VKV 3.724 ili 0,68%,NSS 1.780 ili 0,32%, SSS 139.883 ili 25,46%, VŠS 7.640 ili 1,39% i VSS 35.232ili 6,41%.

Najveći broj evidentiranenezaposlenosti čine lica sa trećim stepenom obrazovanja KV radnici 34,69%, teNKV radnici 29,05%.

U aprilu je ukupno 14.550osoba brisano sa evidencija službi zapošljavanja, a od tog broja 8.713 osoba je zaposleno sa evidencijaslužbi zapošljavanja.

Istovremeno je za 5.833 osoba prestao radni odnos, dok su poslodavci uovom periodu prijavili potrebe za zapošljavanjem 3.363 novihradnika.

Prema podacima Agencije za statistiku BiH, u martu2013. godine, broj zaposlenih u pravnim licima u BiH iznosio je648.421, a od toga 264.596 žena. U odnosu na februar 2013. godine brojzaposlenih u pravnim licima se nije mijenjao, kao ni broj zaposlenih žena.

Stoparegistrovane nezaposlenostiza mart 2013. godineiznosila je 46,1% i u odnosu na februar 2013.godine nije se mijenjala.
- See more at: http://www.obuke.ba/News/Detalji/9#sthash.21VTR8hh.dpuf


Нисам знао да има оволико НКВ људи. Да ли је могуће уопште наћи посао за њих?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2013, 17:00 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Pa zapadne zemlje su masovno uvozile crnce,sirotinju iz ex yu itd jer im je manjkalo NKV radnika,mislim da NKV radnici nisu problem,problem su ljudi sa SSS,VSS itd Ocigledno je da nas obrazovni sistem proizvodi trutove koji bi samo da se zaposle u neko javno preduzece,opstinsku i drzavnu administraciju i da tu parazitiraju

Sa fakulteta treba da izlaze ljudi sa idejama koji ce pokrenuti privatni biznis i zaposliti ove NKV,a drzava treba da omoguci lako otvaranje posla i ukine razne namete,i da svi imaju sansu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2013, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7913
Lokacija: Mejdan
ozna je napisao:
problem su ljudi sa SSS,VSS itd Ocigledno je da nas obrazovni sistem proizvodi trutove koji bi samo da se zaposle u neko javno preduzece,opstinsku i drzavnu administraciju i da tu parazitiraju

:roll:

Čisto sumnjam da se toliko ljudi može nazvati trutovima. Sigurno ima pokoji, ali ne može se generalizovati. Posla nema, fabrike ne rade, svaka prekvalifikacija ili dokvalifikacija je skupa i ne mora značiti da će i nakon toga te osobe moći lakše naći posao.

ozna je napisao:
a drzava treba da omoguci lako otvaranje posla i ukine razne namete,i da svi imaju sansu

Kada bi ukinuli namete od čega bi onda živjeli oni što su na državnim jaslama?
Rješenje je u smanjenju iznosa za doprinose i veća kontrola rada na crno, više ljudi će se zaposliti, ali to ne znači da će tada moći biti tolike plate onima koji su na budžetu. Plate i broj radnika u upravi moraju biti smanjeni.
Ovako su samo opterećenje za ionako slabu privredu.
A treba više izdvajati za podsticaje privredi, inovacije...

ozna je napisao:
Sa fakulteta treba da izlaze ljudi sa idejama koji ce pokrenuti privatni biznis i zaposliti ove NKV

Više zaposlenih sa NKV i SSS, donijeće više radnih mjesta za one sa VSS. Ne mora svako izlaziti sa idejom za biznis, šta će nekom ideja ako je ne mopže realizovati?


Poslednji put menjao Choban dana 15 Jul 2013, 19:28, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2013, 19:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3818
Choban je napisao:
ozna je napisao:
problem su ljudi sa SSS,VSS itd Ocigledno je da nas obrazovni sistem proizvodi trutove koji bi samo da se zaposle u neko javno preduzece,opstinsku i drzavnu administraciju i da tu parazitiraju

:roll:

Čisto sumnjam da se toliko ljudi može nazvati trutovima. Posla nema, fabrike ne rade, svaka prekvalifikacija ili dokvalifikacija je skupa i ne mora značiti da će i nakon toga te osobe moći lakše naći posao.

ozna je napisao:
a drzava treba da omoguci lako otvaranje posla i ukine razne namete,i da svi imaju sansu

Kada bi ukinuli namete od čega bi onda živjeli oni što su na državnim jaslama?
Rješenje je u smanjenju iznosa za doprinose i veća kontrola rada na crno, više ljudi će se zaposliti, ali to ne znači da će tada moći biti tolike plate onima koji su na budžetu. Plate i broj radnika u upravi moraju biti smanjeni.
Ovako su samo opterećenje za ionako slabu privredu.
A treba više izdvajati za podsticaje privredi, inovacije...


Ovo izgleda niko od ovih guzonja ne konta. Sada su doprinosi oko 60% cini mi se !?
Pa ni jedan poslodavac nece prijaviti radnika na puni iznos plate, vec na minimalac. Samim tim da bi namakeo onaj ostali dio plate on mora negdje nesto smuljati da bi mogao isplatiti u kesu. Opet to povlaci manje placanje poreza u svakom slucaju.
Ovako da su doprinosi negdje oko 30% vecina poslodavaca bi manje i muljala i isplacivala radnicima puni iznos plate.
Al ko nas *ebe kad biramo idiote da nas vode.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2013, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
richa je napisao:
Sada su doprinosi oko 60% cini mi se !?

Da, 66% :evil2:

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2013, 19:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7913
Lokacija: Mejdan
richa je napisao:
Choban je napisao:
Kada bi ukinuli namete od čega bi onda živjeli oni što su na državnim jaslama?
Rješenje je u smanjenju iznosa za doprinose i veća kontrola rada na crno, više ljudi će se zaposliti, ali to ne znači da će tada moći biti tolike plate onima koji su na budžetu. Plate i broj radnika u upravi moraju biti smanjeni.
Ovako su samo opterećenje za ionako slabu privredu.
A treba više izdvajati za podsticaje privredi, inovacije...


Ovo izgleda niko od ovih guzonja ne konta. Sada su doprinosi oko 60% cini mi se !?
Pa ni jedan poslodavac nece prijaviti radnika na puni iznos plate, vec na minimalac. Samim tim da bi namakeo onaj ostali dio plate on mora negdje nesto smuljati da bi mogao isplatiti u kesu. Opet to povlaci manje placanje poreza u svakom slucaju.
Ovako da su doprinosi negdje oko 30% vecina poslodavaca bi manje i muljala i isplacivala radnicima puni iznos plate.
Al ko nas *ebe kad biramo idiote da nas vode.

Kontaju oni to, ali izbori su svake dvije godine (lokalni, pa opšti), a broj onih koji glasaju, a rade u administraciji nije malen.
A to nije popularan potez, jer budžetski korisnici imaju jako dobro organizovane sindikate i generalno su previše zaštićeni. Kako otpustiti truta koji ništa ne radi, kad sam sebe ocjenjuje što nema nigdje :lol:
Uostalom, što bi neko sam sebi (i u nekim slučajevima i porodici ;)) smanjivao platu? To nije jedan od osnovnih postulata na kojima se zasniva birokratija ;)
Procenat koji se izdvaja za doprinose je prevelik i moraće ići dole ili će sistem krahirati.

A poslodavci će uvijek vrdati, a zato treba uvesti kontrole i upozorenja, a ne odmah kažnjavati. Ali, ako neko zabrlja nakon žutog kartona, debelo ga kazniti. I reformisati penzioni sistem i konačno uvesti treći stub penzionog kako treba, pa neka ljudi sami sebi uplaćuju od razliike koju dobijaju na ruku.

Takođe, treba insistirati na standardima (npr. ISO, HACCP) što će zaposliti veći broj visoko kvalifikovanih, pa će biti i više ideja za razvoj i unapređenje proizvoda, što će dovesti do značajnijeg zapošljavanja radnika u proizvodnji.
Lova koja se izdvaja npr. za inovatorstvo u R.S. i Federaciji je smiješna za razliku od komšija, pa tu treba povećati izdavanja da se ne desi da stalno uvozimo proizvode naše pameti.
I da, u kojoj normalnoj zemlji, šalteruša ima veću platu od inženjera?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2013, 17:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=a_CO88jn5Ck[/youtube]

Joj kakav kretenizam.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Zi9FIgAlcYk[/youtube]
:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2013, 17:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6193
Drkanje *urca


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2013, 10:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
Citiraj:
BANJALUKA - Predstavnici Zavoda za zapošljavanje RS, koji bi prvenstveno trebalo da se angažuju na traženju posla za građane, na svom sajtu postavljaju oglase o upražnjenim radnim mjestima te im sugerišu da više informacija o tim poslovima pronađu na portalu posao.ba.
To nam je ispričao čitalac koji kaže da ga čudi ovakva aktivnost biroa, a koji je javna institucija i finansiraju je građani.
"Šta imaju oni da nam pod nos poturaju oglase sa portala? To je isto kao da su nam rekli da se sami snađemo za radno mjesto. Radnici Zavoda trebalo bi da se pozabave onim za šta su plaćeni, odnosno da pronađu što više upražnjenih radnih mjesta, a ne da nam sugerišu kako da sami sebi nađemo poslodavca", ističe naš čitalac.
Zaista, "češljanjem" zvaničnog sajta Zavoda za zapošljavanje RS pronašli smo rubriku "Oglasi za posao", gdje, između ostalih, ima i oglas za nepopunjeno radno mjesto - kreditni službenik.
Izabrali smo potom opciju "detaljnije", ali nam nije ponuđeno mnogo detalja, ali jeste link na portalu posao.ba, odakle je oglas preuzet. Kada smo ušli u taj link, automatski smo sa sajta Zavoda za zapošljavanje RS prešli na posao.ba.
Komentarišući ovakve aktivnosti Zavoda za zapošljavanje RS, Ranka Mišić, predsjednik Saveza sindikata RS, kaže da ni sama ne zna šta Zavod ovim želi da poruči.
"Meni se to ne dopada. Ne vidim Zavod za zapošljavanje RS u takvoj ulozi. Mislim da je ljudima koji traže posao potrebna puna podrška Zavoda, koji plaćaju radnici RS. Ne znam šta je poruka Zavoda - da nas upućuju na linkove nekih drugih institucija koji se bave srodnim poslom", kaže Mišićeva.
Pritom, prema njenim riječima, institucije RS trebalo bi da se počnu baviti poslom koji je u njihovoj nadležnosti.
"Uloga Zavoda za zapošljavanje RS jeste da vrši evidenciju onih koji traže posao i da posreduje između onih koji traže i onih koji nude zaposlenje. Ono što je činjenica, a što je inače praksa u RS, jeste da se najmanje radi ono što jeste nadležnost bilo koje institucije", kritikuje Mišićeva.

Sa druge strane, u Zavodu za zapošljavanje RS ističu da sa preduzećem "Development Studio" (posao.ba) ostvaruju jedan vid saradnje kroz svakodnevnu razmjenu oglasa o otvorenim radnim mjestima.
"Zavod je sa tom agencijom uspostavio obostranu saradnju kako bi nezaposlenim licima na jednom mjestu bile dostupne sve informacije o slobodnim radnim mjestima", ističu iz Zavoda za zapošljavanje RS.
Pritom još dodaju da Zavod, kao jedan od aktera tržišta rada, prati to tržište i u skladu sa tim sprovodi određene mjere u cilju smanjenja broja nezaposlenih.
"Zavod ne vodi samo evidencije o nezaposlenim licima, kao što se to želi prikazati u javnosti, nego sprovođenjem funkcije posredovanja i aktivnim mjerama zapošljavanja daje značajan doprinos povećanju ukupnog zapošljavanja", naglašavaju u Zavodu za zapošljavanje RS.
Sa portala posao.ba kažu da su sa Zavodom uspostavili saradnju i potpisali tehnički sporazum o razmjeni informacija o ponudi poslova između oba veb portala, sa ciljem boljeg informisanja nezaposlenih lica.
"Na taj način smo onima kojima je potreban posao dali mogućnost da se bolje informišu o otvorenim oglasima za posao, a poslodavcima obezbijedili da njihovi oglasi za radna mjesta dođu do većeg broja potencijalnih kandidata", kažu zaposleni na portalu posao.ba.
Inače, prema posljednjim podacima, onim za avgust, u RS je evidentirano 149.307 nezaposlenih osoba.

jedna pametna od misicke...a izgleda da je bolje da se ukine biro jer ne rade nista...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 11:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
sta im je ovo sa sajtom

http://www.zzrs.org/

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 14:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Zar ima uopste potrebe da ga odrzavaju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 16:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Istekao zakup. Ajmo kupiti :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 16:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23511
Domain Name:ZZRS.ORG
Created On:26-Oct-2005 10:50:46 UTC
Last Updated On:28-Oct-2013 08:06:34 UTC
Expiration Date:26-Oct-2014 10:50:46 UTC

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 16:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Posto je domen, k'o je provajder? Daj da kupim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 16:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Start 69 dolara, pogledaj gore desno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 16:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Ah da. Budi spreman da te sutra razvlace po Nezavisnim kao gnjidu koja hoce da se okoristi o jadni Zavod... ;-)

A nema veze sto tamo tupani ne razmisljaju glavurdama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 17:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
jos na sajtu je pisalo da je sajt pomognut od vlade svajcarske konfederacije, pa ni to nisu uspjeli sacuvati

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 17:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Nema to veze sa cuvanjem koliko sa placanjem racuna koji su mizerija :lol:

Javasluk, zato valja ono kupiti pa im sutra preprodati :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 17:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
inace od oglasa na njihovom sajtu nemam neke koristi oni uglavnom kopiraju oglase sa posao.ba koji se uglavnom odnose na federaciju, a njihove konkurse objavljuje agencija spektar

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2013, 21:28 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Nov 2013, 21:19
Postovi: 2
Hitno trebam radnika!

Strana firma koja odnedavno posluje u BiH traži mlađu osobu za kontakt sa klijentima iz BiH (do 30, max 35 god)

Posao bi se sastojao od odgovaranja na pozive i zvanja klijenata, bilo bi i dosta konuniciranja putem maila i društvenih mreža.

Poželjan završen ekonomski fakultet i/ili interes za finansije, ali nije nužno.

Isto tako, poželjno bilo kakvo iskustvo rada na telefonu (npr. za vrijeme fakulteta), ili možda u prodaji osiguranja, ali nije nužno.

Najbitnije je da osoba voli pričat, da je dobra u komunikaciji sa ljudima, da pokazuje inicijativu, sama napravi ono što misli da bi bilo dobro za firmu, da hoće radit i dokazat se. Mogućnost napredovanja dosta velika, jer ćemo za par godina ovdje imat više zaposlenika, pa će trebat i šefovi.

Strana firma, pa je engleski obavezan.

Plata veća od prosječne u BiH.

Ako mislite da ispunjavate uvjete i tražite posao javite mi se privatnom porukom ili na mail edinhodzic12@gmail.com pa se možemo čuti telefonom i popričati o detaljima.

Ako imate spreman životopis, pošaljite na mail, a ako ne, nema veze, hitno mi je, pa samo nabrzinu napišite u mailu tko ste, zašto mislite da bi bili dobri za ovaj posao pa ćemo popričati.

Imam samo par dana za nać nekog, pa molim požurite! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 47  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs