banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Jun 2024, 07:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 613 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Sledeća

Da li smatrate da policija prečesto i previše koristi silu bez opravdanja?
Da 62%  62%  [ 87 ]
Ne 38%  38%  [ 53 ]
Ukupno glasova : 140
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Jun 2012, 08:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
DANIJEL BL je napisao:
ljudi pa kakav je sastav stanovništva takva je o policija


Naravno. Pogotovo sto je oduvjek toj bransi tezilo ruralnije stanovnistvo.
Ali bez obzira kakvi su oni, samo kulturno bez kurcenja i nece biti problema.

Osim ako se nadjes u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu kad po naredjenju svi moraju fasovati :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Jun 2012, 08:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
slažem se
često viđam da se ljudi prave pametni kad se sretnu s njima
to uvijek završi katastrofom
ili po džep ili po bubrege


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Jun 2012, 13:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Шајин je napisao:
Oldboy je napisao:
tensSa je napisao:
Nema sta, 4 pijana balavca istuku policajce...


Nije bas 4 i nisu bas svi balavci ali istukose ih.
Kasnije u stanici je bilo osvete na neduznima ali cujem da ce biti i tuzbi.
Protiv zakona se ne moze ali zakon je u pravu, a ne u stanici.
наши полицајци су стварно постали превише безобразни. када они некога истуку без разлога то не буде у новинама, а дешава се веома често, али зато када њих неко нападне то се диже фрка на све стране. такође не треба заборавити чињеницу да нико неће напасти полицајаца из чиста мира! размислите мало и о томе.

а о њиховим малтретирањима људи у станици стварно немам коментар!!! Ајд да некога ко је крив испребијају и пусте кући, али сконтај мајмуна убију Бога у некоме и још напишу кривичну пријаву. на страну то што веома често раде ствари које не би смјели, и у осталим сферама свог дјеловања се понашају веома, веома непрофесионално. од одавања повјерљивих информација, договарања са одређеним криминалцима и слично.

јбга сјебана полиција као и читава држава


1. Koleginica sa posla, koja živi u zgradama kod parka mi je pričala da je prije pojavljivanja policije ta ista maloljetna bagra galamila i lomila staklo, te maltretirala i dobacivala bilo kome ko je naišao tuda..
2. Navedi mi jedan primjer da je policija upala u neku biblioteku, čitaonicu ili neko književno veče i maltretirala prisutne. Osim ako napadne dušice i nevinašca kao onaj Damić za kojim smo svi suze lili dok se nije otkrilo ko je i šta je.. ;)
3. Jako mi je takođe degutantno tvoje opravdavanje napada na policiju, posebno zato što je ta bagra isto tako mogla napasti mene, tebe, tvoju majku, sestru, djeda, baku ili bilo koga člana porodice ili prijatelja...

POLICIJA NIJE IDEALNA, ALI MORA DA POSTOJI I RADI..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Jun 2012, 13:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
пази, нећу да улазим у детаље и да се објашњавам око овог случаја из више разлога. такође, ја сам своје мишљење донио на основу чињеница и свачега што сам видио и шта се и мени дешавало. али ето ако ја први правим неред(хипотетичка ситуација) полицајац кад дође може ме лијепо привести у станицу и написати кривичну пријаву. уколико се противим хапшењу онда треба примјенити силу, али само онолико колико је потребно да ме онеспособи. тај исти полицајац нема право да се кур*и испред мене да ме хвата за врат и удара шамарчине из чиста мира само да би показао да је он тај.

ајд да ме одведу у станицу испребијају и пусте кући, али да ме неко хапси јер сам направио белај, испребија ме и још добијем пријаву...ма дај... и на страну овај случај са полицајцима који су добили батине.

Ја сам први за то да полиција мора да постоји и да заводи ред,али у складу са одређеним законима и процедурама. ето у задњих мјесец дана сам имао двије веома неугодне ситуације са њима, а ни крив ни дужан. једноставно постоје двоструки аршини, који важе за једне, а не важе за друге. а поред тога и одређени полицајци воле да глуме да су неко и нешто, па се зато и десе свакакве ствари...
и не вјерујте свему што прочитате у новинама.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Jun 2012, 14:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2010, 10:08
Postovi: 147
Lokacija: Banjaluka
u pravu si Saine, neki dan sa kolegom i dvije cure sjedimo u parku Mladen Stojanovic, da bi neka 2 kretena od pandura vozikali se autom po parku i prolaze pored nas i kaze dok se vratim da vas nema tu i odose, ja ga htjedo upitati zbog cega, da nije neki policijski cas kao za vrijeme rata ili nesto slicno ali nisam uspio, a na kraju smo ostali do 4h ujutro i nisu se vracali, bas sam htio da vidm sta bi bilo, al jebi ga, mora da sacekam neku drugu priliku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Jun 2012, 15:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Evo situacija koja se meni desila prije koji mjesec, možda sam i pisao negdje na forumu o tome. Nas 5-6 došlo ispred jednog dragstora oko 2 ujutru da kupimo cugu i da idemo negdje dalje, stajali smo cirka pola minute, minute i dogovarali se šta da kupimo, i kako je neko rekao "Dajte pare", tako je drot iza nas koji se prišuljao i čekao rekao "Dajte lične". Složio nam priču kako su dobili prijavu da narušavamo javni red i mir galamom. Gamad pokvarena su nam odbili po 50KM svima tada jer smo samo stajali i dogovarali se. :roll:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Jun 2012, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6196
Ja licno nisam dozivio neugodne situacije sa policijom,svaki put sam bio kulturan i pristojan,ali isto tako i policajci prema meni

Al da znam situacije gde su drotovi ispadali kreteni i najveci olos..to znam..jbg..takav posao,radis sa budalama i kretenima,pa utripas da su svi budal i kreteni...vise me boli to sto su zasticeni kao polarni medvedi,jedan drugome stite ledja,a uvek se nadju i ONI LOOSI POLOCAJCI..koji rade kriminalne radnje,skrivajuci se iza.znacke...

Sent from my LT18i using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 13 Jun 2012, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
hercegovce da li si ti nekad napustio kucu poslije 23h zbog odlaska do pekare/dragstora/apoteke?
i da li si imao vise od 3 susreta sa organima gonjenja?
i da li si saznao nesto vise o tom dobrom damicu, osim iz novina koje sponzorise vlast?

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Jun 2012, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
...samo se vi pravite pametni pred murijom... sigurno će dobro završiti... 8)

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Jun 2012, 15:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
^
Neko će naje8ati. Ovaj put su to bili policajci. :lol:

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Jun 2012, 19:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2012, 13:02
Postovi: 417
Lokacija: Bandza Luka
Danas sam cuo sta se desavalo u parku, ali sto bi jedan covjek rekao, nije za foruma :)....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Jun 2012, 19:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Stavi u spojler. :D

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Jun 2012, 19:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2012, 13:02
Postovi: 417
Lokacija: Bandza Luka
dobra ti je ta, ali ipak ne.(jedino na pp) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 14 Jun 2012, 19:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Stavi u kod pa u spojler. :P

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 16 Jun 2012, 16:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Braneee je napisao:
hercegovce da li si ti nekad napustio kucu poslije 23h zbog odlaska do pekare/dragstora/apoteke?
i da li si imao vise od 3 susreta sa organima gonjenja?
i da li si saznao nesto vise o tom dobrom damicu, osim iz novina koje sponzorise vlast?


1. Jesam
2. Da, imao sam raznih kontakata sa policijom, i dobrih i loših tako da ne pričam napamet.. Upravo sada treba da idem na sud kako bih dokazao da policajci u jednom slučaju nisu bili upravu i da je kazna preoštra..
I zamisli svi kontakti sa policijom su mi uzrokovani time što sam u noćnim satima se zatekao na raznim kriminalnim mjestima kao npr. dragstor Miki na Mejdanu isl... Takođe, glupo mi je da svoje lične frustracije jer sam naletio na dvije budale koje su mi nalijepile kaznu ni za šta, prenosim na komplet policiju, a uz to znam za ove nasilne maloljetne retarde iz parka P.Kočić da to nije prvi put da prave probleme i maltretiraju građane..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 16 Jun 2012, 23:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
ne razumijem tu tvoju definiciju kriminalnih mjesta? zasto je miki bio kriminalno mjesto? sjedim ispred zgrade u dvoristu i to je kriminal?
a sto se koks vuce npr u kruni to je zabava?

ja sam pitanja postavio zbog tvoje druge stavke u prethodnom postu posto sam pretpostavio da smatras da ljudi uopste ne trebaju da izlaze nakon 22h, da odu do biblioteke ili na knjizevno vece, kad sretnu policajca da spuste glavu i da idu kuci, ono nema zadrzavanja u dvoristu ispred zgrade i ti fazoni...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 17 Jun 2012, 00:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Braneee je napisao:
ne razumijem tu tvoju definiciju kriminalnih mjesta? zasto je miki bio kriminalno mjesto? sjedim ispred zgrade u dvoristu i to je kriminal?
a sto se koks vuce npr u kruni to je zabava?

ja sam pitanja postavio zbog tvoje druge stavke u prethodnom postu posto sam pretpostavio da smatras da ljudi uopste ne trebaju da izlaze nakon 22h, da odu do biblioteke ili na knjizevno vece, kad sretnu policajca da spuste glavu i da idu kuci, ono nema zadrzavanja u dvoristu ispred zgrade i ti fazoni...

Naravno da ne mislim tako.. i mani se te politikanske taktike guranja riječi u usta da sam rekao i ono što nisam.. 8) :roll: Živim u blizini dragstora Miki i odgovorno tvrdim da se tamo skuolja (stvarno u zadnje vrijeme mnogo manje) najgora bagra i društveni talog plus što sam se lično uvjerio u više desetina problematičnih i nasilnih situacija na tom mjestu (presretanja, prozivke prolaznika, zaustavljanja, napadi..) ..što mi daje puno pravo da ga nazoven kriminalnim.

Šajin (čini mi se i ti) ste imali neugodne situacije sa policajcima, kao što sam i saam imao. Ali to ne znači da trebamo pravdati nasilničku maloljetnu bandu koja je mogla napasti i mene, tebe, ženu, dijete ili bilo koga ko je tuda prošao..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 17 Jun 2012, 00:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
care ne guram ti rijeci u usta, kazem pretpostavio sam (pretpostavka majka greske)...
pazi, vecina te "bagre" i "drustvenog taloga" je bila na prvoj liniji tako da je to malo nezahvalno...
ne sjecam se da je tu ikad neko bez razloga napadnut ili da je neko prozivao prolaznike (ovo zaustavljanje vodim pod ono izvini imas mozda 10pf?)
pamtim 3 incidenta gdje je glavni glumac bio raka, ali koliko se sjecam to opet nisu bili neduzni prolaznici nego inspektori i jednom patrola...
dok stigne pojacanje ti ces da budes dead baby, dead!

edit:
i ne rece mi sta se to otkrilo za damica? znas nesto ili u novinama procitao?

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 17 Jun 2012, 00:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Braneee je napisao:
care ne guram ti rijeci u usta, kazem pretpostavio sam (pretpostavka majka greske)...
pazi, vecina te "bagre" i "drustvenog taloga" je bila na prvoj liniji tako da je to malo nezahvalno...
ne sjecam se da je tu ikad neko bez razloga napadnut ili da je neko prozivao prolaznike (ovo zaustavljanje vodim pod ono izvini imas mozda 10pf?)
pamtim 3 incidenta gdje je glavni glumac bio raka, ali koliko se sjecam to opet nisu bili neduzni prolaznici nego inspektori i jednom patrola...
dok stigne pojacanje ti ces da budes dead baby, dead!

edit:
i ne rece mi sta se to otkrilo za damica? znas nesto ili u novinama procitao?

Ne, ne vjerujem novinama, posebno Nezavisnim koje su od Damića nevinu žrtvu i pokušavale napraviti.. O Damiću sam većinu info dobio iz prve ruke i ne vjerujem u priču o nevinašcetu koje je samo bilo na pogrešnom mjestu..

A što se tiče Mikija, nisam ni mislio na ljude sa prve linije; npr drugarice dvije su imale problem tamo i bili su neki klinci akteri koji su otprilike 90 godište.. Došle one da dopune račun i oni ih počeli maltretirati, prvo verbalno, a zatim krenuli i da ih prate. Cure se istraumirale. Sreća naišla policijska patrola i ovi kada su vidjeli prestali ih pratiti...

Za Raku ne znam stvarno, ali su i panduri tu u nezgodnoj situaciji, jer da (u samoodbrani) upotrijebe silu ili oružje odmah bi sutradan bilo po novinama: napali nedužnog sašu, nedužnog raku, nedužne maloljetnike u parku p.kočić..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Policija/Milicija
PostPoslato: 17 Jun 2012, 00:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
opet kazem, nemas razloga da miki navodis kao neko "kriminalno" mjesto, mislim da se gore stvari desavaju u klubovima...
i opet kazem proveo sam tamo bar 5 ljeta i nikad se nista nije desilo, a i sta da se desi kad tamo fakticki nema nepoznatih ljudi, svi su tu iz zgrada i svi se znaju...

edit:
i ako si ti onaj hercegovac, visoki, plavi sto studira pravo/ekonomiju sa antipaticnom facom (ima jedan, tu je negdje kod mikija), pa tebe treba tuci svaki dan...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 613 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs